صفحه 104 از 130 نخستنخست ... 454949596979899100101102103104105106107108109110111112113114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,031 تا 1,040 , از مجموع 1293

موضوع: All About Returning Students

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    EE - UT

پیش فرض پاسخ : All About Returning Students

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    نه. ویزای کسانی که ویزای معتبر آمریکا دارن از بین نرفته.

قانون جدید مجلس آمریکا اتباع کشورهای اروپایی (و ژاپن و چند کشور دوست آمریکا) رو هدف می گیره که تا به حال برای سفرهای کوتاه مدت به آمریکا معاف از ویزا بودن و صرفا با نشون دادن پاسپورت کشور خودشون می تونستن به راحتی به آمریکا مسافرت کنن. حالا مجلس آمریکا قانون گذاشته که در صورتیکه اتباع این کشورهای معاف از ویزای آمریکا

۱) ظرف ۵ سال گذشته به ایران، عراق، سوریه یا سودان مسافرت کرده باشن یا
    ۲) اصلیتشون مال این کشورها باشه (مثلا یک ایرانی که سیتیزن آلمان یا انگلیس شده باشه)

دیگه از مزایای معافیت از ویزا برای سفر به آمریکا برخوردار نیستن و باید مثل اتباع اصلی کشورهای مورد تحریم (ایران، عراق، سوریه، سودان) برای سفر به آمریکا ویزا بگیرن.

ولی همونطور که در پست قبلی گفتم، اگه برای ویزای جدید اقدام می کنید احتمال سخت گیری و طولانی تر شدن کلیرنس زیاده. بسته به سوابق مسافرتهاتون ممکنه موقع ورود به آمریکا هم اذیت بشید. اینها فقط در حد احتماله و هنوز هیچ تصمیم جدیدی در مورد صدور ویزا برای ایرانیهای مقیم ایران اتخاذ نشده.
    ممنون دوست من فقط یک سوال کوچیک برام پیشومد که چطور میتونن متوجه بشن که آیا اون سیتیزن اروپایی از قبل سفری به کشورهای تحریم شده داشته یا خیر؟ ممنون.

Member rahattar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Mechanical Eng. UNC Charlotte

سلام دوستان
    بعد از دو سال قصد دارم تابستون برم ایران و خوب دوباره درخواست ویزا و اینها. رشته مکانیک و کارم در مورد توربین های بادیه. سربازی هم معاف شدم.
    بار اول از ترکمنستان درخواست ویزا کردم و بعد از 16 روز کلیر شدم. به نظرتون این بار با توجه به اینکه دیگه تحریمهای انرژی برداشته شده، کجا برم برای ویزا؟ آنکارا؟ دبی؟ ارمسنتان؟ یا جای دیگه؟
    The millstone may break down, BUT the river continues it course to sea!

Junior Member

سلام دوستان

من 2 تا سوال دارم اول اینکه من ریترنیگ هسنم و ویزام اوایل جون تموم میشه آیا میشه قبل از اتمام مولتی بودن درخواست ویزای جدید داد؟
    من دانشجوی علوم انسانیم و فول فاند و سری قبل از انکارا ویزای مولتی درجا رو گرفتم ؟ کجا رو پیشنهاد می کنید اصن ؟
    مرسی

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط ElectricalENG نمایش پست ها
    ممنون دوست من فقط یک سوال کوچیک برام پیشومد که چطور میتونن متوجه بشن که آیا اون سیتیزن اروپایی از قبل سفری به کشورهای تحریم شده داشته یا خیر؟ ممنون.
    توی پاسپورت مشخصه که به کدوم کشورها سفر کرده. به هر حال این قضیه به دانشجویان ایرانی مرتبط نمیشه.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط moni68 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من 2 تا سوال دارم اول اینکه من ریترنیگ هسنم و ویزام اوایل جون تموم میشه آیا میشه قبل از اتمام مولتی بودن درخواست ویزای جدید داد؟
    من دانشجوی علوم انسانیم و فول فاند و سری قبل از انکارا ویزای مولتی درجا رو گرفتم ؟ کجا رو پیشنهاد می کنید اصن ؟
    مرسی
    نتیجه تقاضای ویزای جدید از حالا قابل پیش بینی نیست. اگه قصد مسافرت به ایران دارید، بهتره قبل از انقضای ویزای فعلیتون مسافرت رو انجام بدید و بدون تقاضای ویزای جدید برگردید آمریکا. اگه دوباره تقاضای ویزا کنید، ویزای قبلیتون حتی اگه منقضی نشده باشه باطل میشه و نمی تونید با اون برگردید آمریکا و باید منتظر نتیجه ویزای جدیدتون بمونید.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

سلام دوستان. بعد از چهار سال دوباره برگشتم به این سایت! چقدر خاطره!

من برای یک کنفرانس می خام برم کانادا این تابستون. ویزام باطل شده. دو ساله مالتیپل بود از ترکمنستان. رشته مدیریت گردشگری. دانشگاه پن استیت.

بنظر شما بعد از کنفرانس، فرقی می کنه که تورنتو اپلای کنم برای ویزای بازگشت به آمریکا یا اتاوا؟

مرسی از راهنماییتون و برای همتون آرزوی شادی و تن سالم دارم. :-)
    مجتبی
    مدیریت گردشگری Tourism Mang، دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا Penn State،Fall 2012. همسفرا پیغام بدن

سلام دوستان،
    من دانشجوی مستر کامپیوتر هستم.  فاند هم ندارم. ماه می می خوام برم ایران. تابستون کلیرنسم ۱۳ روز طول کشید. شما می دونین در بدترین حالت چقدر ممکنه طول بکشه این دفعه؟
    یک دنیا ممنونم

سلام،
    یه سوال من مسترم داره تموم میشه و ویزام هم اکسپایر شده، حالا سوالم اینه که اگه PhD پذیرش بگیرم و قبل از شروع فال برگردم ایران. ریترنینگ که محسوب نمیشم؟ فرم جدید DS160 باید پرکنم یا قبلی رو بروز کنم؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Imania نمایش پست ها
    سلام،
    یه سوال من مسترم داره تموم میشه و ویزام هم اکسپایر شده، حالا سوالم اینه که اگه PhD پذیرش بگیرم و قبل از شروع فال برگردم ایران. ریترنینگ که محسوب نمیشم؟ فرم جدید DS160 باید پرکنم یا قبلی رو بروز کنم؟
    سلام. چه ریترنینگ محسوب بشی یا نشی ( که مهم نیس این عنوان) در هر حال واسه اقدام برای ویزا جدید باید DS160 جدید پر کنید دیگه.

من دانشجوی پی اچ دی ام، الان وسط سال سومم هستم، واحدام تموم شده و روی یه چیزی ام که تو دانشگاهمون بهش میگن continuous enrollment یعنی هر کوارتر 8 واحد ثبت نام می کنم که فول تایم استودنت باشم. اول هر سال تحصیلی هم باید یه فرمیو ببرم قسمت آموزش بدم و بعد اون آنلاین ثبت نام می کنم. تا اون جایی که فهمیدم معمولاً دردسری که دانشجوها دارن اینه که باید اول هر ترم خودشونو برسونن دانشگاه و فوقش یه لیت ارایول بگیرن که راهشون بدن، و اگر دیر بشه بخش دانشجوهای بین المللی دانشگاهشون اسمشونو به عنوان کسی که تاخیر داره رد می کنه و اونا دیگه نمی تونن وارد آمریکا بشن.

حالا سوال من اینه که با توجه به این که من عملاً course و امتحان ندارم، آیا برای ورود منم محدودیت زمانی ای وجود داره؟ این طوری که پرسیدم از دانشگاهمون برای یکی مث من دیگه چیزی مث اون حاضر زدن اول ترم موضوعیت نداره، ولی چون احتمال دادم اونا با مسایل خاص ویزای ایرانیا آشنا نباشن گفتم اینجا مطرح کنم، که آیا من مثلاً می تونم وسط کوارتر بیام وارد آمریکا شم؟ دم مرز بهم گیر نمیدن؟ اگه این طوری باشه مثلاً میتونم برای عید که سفارتا هم خلوتن برم ایران و شانس کلیرشدن سریعمم بیشتر شه. خیلی خیلی ممنون می شم جوابمو بدین.