صفحه 112 از 130 نخستنخست ... 1262102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,111 تا 1,120 , از مجموع 1293

موضوع: All About Returning Students

Junior Member

پیش فرض پاسخ : All About Returning Students

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    خونه رو بعیده چک کنن. ولی با توجه به اینکه رشته و زمینه تحقیق شما تحت تحریم مجلس آمریکا هست، مقالاتتون رو احتمال زیاد چک می کنن. احتمال کلیرنس طولانی هم هست.
    خیلی ممنون از پاسختون.
    میشه لططفا بفرمایید لیست زمینه های تحقیق تحت تحریم رو کجا میشه دید؟
    سوال بعد اینکه آیا مهمه سورس فاندینگ من از کجا میاد؟ یعنی آیا مهمه گرنت هایی که استادم گرفته از کجا گرفته و باهاش چه کاری انجام میشه؟
    خیلی متشکر میشم اگر اطلاعاتی دارید جواب بدید.

Junior Member

سلام. ممنون از جوابتون. یک برداشت من از حرف های شما این بود که ریترنینگ ها کارشون از غیر ریترنینگ ها سخت تره. واقعا اینطوری هست؟ من فکر می کردم برای ریترنینگ ها چون قبلا ویزا صادر شده از دفعات بعدی راحت تر میشه. من هیچ تخمینی از شانس بدون کلیرنس گرفتن و میانگین زمان کلیر بچه های ریترن ندارم. می تونید راهنمایی کنید؟
    این دوستتون که ریجکت شدن رشتشون حساس نبود؟
    یک دنیا ممنون از جوابهاتون، این موضوع بسیار مهم هست برای من، و باید طی چند روز آینده تصمیم بگیرم که برگردم یا نه، چون وقتم اول آگوست هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط mona 2016 نمایش پست ها
    دوست عزيز من ريترنينگ هستم و دو ماه پيش براي تمديد ويزا به دوبي رفتم، علاوه بر مشكلاتي كه هميشه براي ويزا دادن به ايرانيا وجود داشته امسال شرايط ويزا دادن خيلي خيلي سخت شده به طوريكه الان بچه هاي غير ريترنينگ هم ماههاست كه منتظر ويزاشون هستند. به نظر من اصلا اين ريسك و نكنيد مخصوصا اينكه شما يكبار براي opt هم اقدام كرديد، من كسي از دوستان رو ميشناسم كه يكبار رفته بود رو opt و بعد دوباره تصميم گرفته بود كه درس بخونه هم از دوبي و هم ارمنستان ريجكت شد. از امريكا خارج شدن روي ويزاي دانشجويي اشتباه مگر اينكه خداي نكرده شرايط اضطراري باشه.

Junior Member

سلام، بله معمولا ريترنينگها زمان كليرشدنشون طولاني تر از غير ريترنينگهاست، فكر كنم دليلش اين باشه كه چون دارن برميگردن ايران سفارت ميخواد مطمئن بشه كه احيانا وابستگي به دولت نداشته باشند و اطلاعاتي رو به ايران نميارند، در ضمن با توجه به اينكه يه مدت تو امريكا بودند مراحل بيشتري براي چك كردن وضعيتشون تو امريكا هست، به طور متوسط تا اونجا كه من ديدم كليرنسشون طولاني تر بوده. من خودم الان بيشتر از ٢ ماهه كه منتظرم، و كساني رو ميشناسم كه ريترنينگ هستند وبيشتر از ٦ ماهه الان منتظرند. شرايط امسال هم به نظر من خيلي سخت تر از سالهاي گذشته شده و همونطور كه گفتم امسال زمان كليرنسها به مراتب بيشتر از سالهاي قبل شده خودتون ميتونيد يه سري به صفحات مربوط به كليرنس سفارتهاي مختلف تو اپلاي ابرود بزنيد و از كامنتهاي بچه ها اين موضوع رو متوجه ميشيد.
    والا اون دوستم كه رو opt رفته بود رشتش عمران بود و عمران معمولا حساس حساب نميشه. كلا يكي از مهمترين سوالايي كه افيسر موقع مصاحبه ميپرسه برنامه شما بعد از فارغ التحصيلي هست و social tie براشون خيلي مهمه. شما يه بار رفتيد روي opt و اين به صراحت ميگه كه شما بعد از اتمام درستون تلاشتون رو كرديد كه بمونيد به نظر من اين نكته منفيه و احتمال ريجكت رو بالا ميبره.
    حالا ديگه تصميم با خودتونه، من خودم چند ماه پيش وقتي تصميم گرفتم بيام ايران خيلي از دوستان گفتن كه اين ريسك و نكنم ولي فكر ميكردم كه كيس من ساده است و مشكلي پيش نمياد و جداي از اون وقتي تصميم ميگيري كه بياي ديگه ذهنت نمي خواد نكات منفي رو ببينه و قبول كنه ولي الان اگه برميگشتم به عقب اين كارو نمي كردم چون نه تنها به خاطر استرس وبزا بهتون خوش نميگذره اصلا بلكه تمام زندگيتون هم رو هواست.

نقل قول نوشته اصلی توسط Majid_MJ نمایش پست ها
    سلام. ممنون از جوابتون. یک برداشت من از حرف های شما این بود که ریترنینگ ها کارشون از غیر ریترنینگ ها سخت تره. واقعا اینطوری هست؟ من فکر می کردم برای ریترنینگ ها چون قبلا ویزا صادر شده از دفعات بعدی راحت تر میشه. من هیچ تخمینی از شانس بدون کلیرنس گرفتن و میانگین زمان کلیر بچه های ریترن ندارم. می تونید راهنمایی کنید؟
    این دوستتون که ریجکت شدن رشتشون حساس نبود؟
    یک دنیا ممنون از جوابهاتون، این موضوع بسیار مهم هست برای من، و باید طی چند روز آینده تصمیم بگیرم که برگردم یا نه، چون وقتم اول آگوست هست.

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

بستگی به شرایط کلی فرد و زمینه تحقیق داره. کسانی بودن که در ویزای دومشون خیلی راحت تر از دفعه اول گرفتن. حتی برای رشته هایی مثل مهندسی مکانیک. کسانی هم بر عکس این. خود من که ده ساله مهندسی رو گذاشتم کنار و رفتم دنبال جامعه شناسی سر ویزای دومم خیلی اذیت شدم. شاید بیشتر از ویزای اول.

ولی کلا نکاتی که گفتید درسته. برای اینها دو چیز مهمه. یکی اینکه ببینن قصد موندن در آمریکا دارید یا نه. یکی هم اینکه روی زمینه تحقیق شما حساس بشن.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

سلام دوستان،
    من بار اول حدود 3 سال پیش رفتم سفارت. الان که میخوام دوباره برم، اگر اطلاعاتی که در مورد سوابق کاریم توی رزومه و در فرم DS-160 قرار میدم کمی با چیزی که 3 سال پیش بهشون دادم متفاوت باشه، آیا مشکلی داره؟ اطلاعات جدید با اطلاعات دفعه قبل چک میشه؟

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط h_lotfi نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من بار اول حدود 3 سال پیش رفتم سفارت. الان که میخوام دوباره برم، اگر اطلاعاتی که در مورد سوابق کاریم توی رزومه و در فرم DS-160 قرار میدم کمی با چیزی که 3 سال پیش بهشون دادم متفاوت باشه، آیا مشکلی داره؟ اطلاعات جدید با اطلاعات دفعه قبل چک میشه؟
    قابل پیش بینی نیست که گیر بدن یا نه. بستگی داره دفعه قبل که رفتید سفارت، افسر مصاحبه کننده چقدر اطلاعات وارد سیستم کرده باشه و چقدر روی سوابق شما حساسیت داشته. اطلاعاتی که اون موقع وارد سیستم کرده الان هم قابل مشاهده هست برای همه سفارتها.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Junior Member

سلام و ممنون از جوابتون،
    همون طور که گفتم من ریترنینگ هستم. فرض کنید ویزای من اواسط ترم آماده بشه، آیا سفارت ممکنه بگه چون الان وسط ترم هست، ویزاش رو ندیم و مثلا بذاریم نزدیک ترم بعد بهش بدیم؟
    من یه نامه گرفتم از دانشگاه که نشون میده واحدهای درسیم تموم شده و الان در حال ریسرچ و کار روی تزم هستم. و توی نامه ذکر شده که اگر وسط ترم هم وارد امریکا بشم مشکلی نداره. این رو برای این گرفتم که توی فردگاه اگر گیر دادن که ترمت شروع شده، بهشون نشون بدم.
    سوال بعدیم اینه که این نامه رو لازم هست توی سفارت هم نشون بدم؟ تاثیری داره یا خیر؟
    با تشکر قبلی

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    NC State University

نقل قول نوشته اصلی توسط h_lotfi نمایش پست ها
    سلام و ممنون از جوابتون،
    همون طور که گفتم من ریترنینگ هستم. فرض کنید ویزای من اواسط ترم آماده بشه، آیا سفارت ممکنه بگه چون الان وسط ترم هست، ویزاش رو ندیم و مثلا بذاریم نزدیک ترم بعد بهش بدیم؟
    من یه نامه گرفتم از دانشگاه که نشون میده واحدهای درسیم تموم شده و الان در حال ریسرچ و کار روی تزم هستم. و توی نامه ذکر شده که اگر وسط ترم هم وارد امریکا بشم مشکلی نداره. این رو برای این گرفتم که توی فردگاه اگر گیر دادن که ترمت شروع شده، بهشون نشون بدم.
    سوال بعدیم اینه که این نامه رو لازم هست توی سفارت هم نشون بدم؟ تاثیری داره یا خیر؟
    با تشکر قبلی
    از دوستان من بودند کسانی که وسط ترم رفتند مصاحبه و کلیر شدن
    اول کنم اندیشه تا برگزینم پیشه ای
    آنگه به یک پیمانه می، اندیشه را باطل کنم
    در روزگار تفاوت ها، همه شبیه هم اند!

Junior Member

سلام من ۱۲ می رفتم مصاحبه اتاوا کانادا و ۵ جولای کلیر شدم...رشته ام مهندسی شیمی و ویزام هم سینگل شدش...دفعه اول از دبی ۵ هفته ای گرفته بودم.

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    NC State University

نقل قول نوشته اصلی توسط aida_rma نمایش پست ها
    سلام من ۱۲ می رفتم مصاحبه اتاوا کانادا و ۵ جولای کلیر شدم...رشته ام مهندسی شیمی و ویزام هم سینگل شدش...دفعه اول از دبی ۵ هفته ای گرفته بودم.
    میشه یکم بیشتر توضیح بدید؟ آفیسر چی گفت؟ گیر داد نداد؟ با کدوم آفیسر بودید؟ گفت چقدر طول میکشه؟
    این وسط کاری کردید؟ ایمیلی چیزی؟
    منم رفتم اتاوا
    ممنونم و تبریک میگم
    اول کنم اندیشه تا برگزینم پیشه ای
    آنگه به یک پیمانه می، اندیشه را باطل کنم
    در روزگار تفاوت ها، همه شبیه هم اند!