صفحه 114 از 130 نخستنخست ... 1464104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,131 تا 1,140 , از مجموع 1293

موضوع: All About Returning Students

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : All About Returning Students

مهراد جان یه سوال: واسه داشتن فاند (یعنی دیپازیت کردن دانشگاه به حساب بانکی مون) حضور فیزیکی تو خاک آمریکا که نیاز نیس. هست ؟ (I-9 آیا؟)
    منظورم اینه که اگه استاد اوکی باشه و کسی یه ترم(تابستون) خارج آمریکا باشه ولی فاندش (RA) بیاد تو حساب, قانونیه دیگه اینکار؟ البته اگه بیش از 5 ماه خارج خاک آمریکا باشه همچین کسی ( مثلا یه تابستون و دو ماهه ترم بعدیش) و سویس بسته شه چی؟ اون موقع دیگه امکان پذیر نیس فاند داشتن؟ و اینکه نگن اون چند ماهی هم که قبلا بیرون آمریکا بودی و فاند داشتی را برگردون ؟!!
    مرسی .ممنون میشم کمکم کنی.

نقل قول نوشته اصلی توسط javad1200 نمایش پست ها
    مهراد جان یه سوال: واسه داشتن فاند (یعنی دیپازیت کردن دانشگاه به حساب بانکی مون) حضور فیزیکی تو خاک آمریکا که نیاز نیس. هست ؟ (I-9 آیا؟)
    منظورم اینه که اگه استاد اوکی باشه و کسی یه ترم(تابستون) خارج آمریکا باشه ولی فاندش (RA) بیاد تو حساب, قانونیه دیگه اینکار؟ البته اگه بیش از 5 ماه خارج خاک آمریکا باشه همچین کسی ( مثلا یه تابستون و دو ماهه ترم بعدیش) و سویس بسته شه چی؟ اون موقع دیگه امکان پذیر نیس فاند داشتن؟ و اینکه نگن اون چند ماهی هم که قبلا بیرون آمریکا بودی و فاند داشتی را برگردون ؟!!
    سلام دوست من،
    من همین الان بعد از نزدیک به 1 سال برگشتم به این فروم به خاطر یه سری سوالایی که داشتم و دنبال جواب میگشتم و با این سوال شما مواجه شدم.
    من 4 سال هست که آمریکا هستم. اولش واسه مستر بودم و الان دارم دکترا میخونم. تقریبا 2.5 سال پیش برگشتم ایران واسه ویزیت 1 ماهه، تو همون سفر پدرم فوت شد و مجبور شدم 6 ماه بیشتر بمونم. تو اون مدتی که ایران بودم، چون باید هزینه اجاره خونه و شهریه دانشگاه رو پرداخت میکردم، نیاز به پول داشتم. استادم بسیار آدم باوجدان و باشعوری بود و شرایطم رو به خوبی درک کرد و فاندم رو قطع نکرد. 6 ماه از ایران کارهای لازم رو انجام میدادم (رشته ام کامپیوتر هست و امکان کار از راه دور واسم هست) و پول به حسابم میومد و من هم اجاره خونه ای که توش نبودم رو پرداخت میکردم. قبل از اینکه ویزای مالتیپلم اکسپایر بشه، برگشتم آمریکا و هیچ مشکلی هم نبود. همه چی رو همون روال قبلی بود.
    امیدوارم که کمکت کنه این جواب من.
    بکوش تا عظمت در نگاه تو باشد !

(حالا سوال خودم)
    دوستان سلام
    من 4 سال پیش از آنکارا، ویزا مالتیپل بدون کلیرنس گرفتم! میخوام واسه کریسمس 2017 برم ایران و از الان دنبال گرفتن وقت هستم. خواستم ببینم تاثیری داره که برم آنکارا چون از اونجا یه بار بدون کلیرنس مالتیپل گرفتم یا اینکه فرقی نمیکنه دوبی یا ایروان برم؟ میخوام احتمال هر اتفاق بد از جمله ریجکتی و کلیرنس طولانی مدت رو به حداقل برسونم.

ممنون از نظراتتون، پیشاپیش !
    بکوش تا عظمت در نگاه تو باشد !

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

نقل قول نوشته اصلی توسط javad1200 نمایش پست ها
    وقفه تحصیلی ۵ ماه شامل تابستون نمیشه. در صورتیکه ترم پاییز و بهار رو ثبت نام کرده باشید کافیه. مشکل وقفه تحصیلی وقتی پیش میاد که علاوه بر تابستون یکی از ترمهای بهار یا پاییز متصل به اون تابستون رو هم ثبت نام نکرده باشید. البته همین هم صددرصد نیست و موارد استثنا داره. برای همینه که در جواب همه سؤالهای اینجوری میگم با اینترنشنال آفیس دانشگاهتون صحبت کنید چون اونها هستن که فایل سویس شما رو به دلیل وقفه تحصیلی می بندن و شرایط تحصیلی هر کسی با بقیه متفاوته.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedt5 نمایش پست ها
    (حالا سوال خودم)
    دوستان سلام
    من 4 سال پیش از آنکارا، ویزا مالتیپل بدون کلیرنس گرفتم! میخوام واسه کریسمس 2017 برم ایران و از الان دنبال گرفتن وقت هستم. خواستم ببینم تاثیری داره که برم آنکارا چون از اونجا یه بار بدون کلیرنس مالتیپل گرفتم یا اینکه فرقی نمیکنه دوبی یا ایروان برم؟ میخوام احتمال هر اتفاق بد از جمله ریجکتی و کلیرنس طولانی مدت رو به حداقل برسونم.

ممنون از نظراتتون، پیشاپیش !
    قابل پیش بینی نیست. کاملا به افسر پرونده بستگی داره. من ویزای اولم رو با یک مصاحبه خیلی خفن و ماراتن گونه و بعد از کلیرنس طولانی از نیکوزیا گرفتم. برای ویزای دومم رفتم همون نیکوزیا (البته افسرهای چند سال قبل نبودن اونجا). مصاحبه خوب و نسبتا کوتاه بود ولی بعد از دو هفته در دوره کلیرنس ۲۱۴ب خوردم. بعدش با کلی دردسر و کلیرنس طولانی از آنکارا گرفتم.

شما باید ببینید افسرهای فعلی سفارتها چه جورین. البته این فقط بحث احتمالاته و حتی در یک سفارت خوب هم برخورد افسرها با پرونده های مختلف یکسان نیست.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

خواستم به بچه های ريترنينگ از شرايط خودم بگم:

من فول فاند رشته غير حساس سربازی معاف پارسال از ارمنستان چهل روزه کلير شدم ولی بهم ويزای سينگل دادن. امسال برگشتم و رفتم دوبی البته می دونيد که امسال چقدر کليرنس ها وحشتناک طولانی شد. کيلرنس من هشتاد روز طول کشيد و جون به لب شدم اما آخرش بهم مالتيپل دادن.

ولی به دوستم که رشتش کامپيوتر بود دوباره سينگل دادن.

ApplyAbroad Senior Veteran

رشته و دانشگاه
    NC State University

سلام
    من عمران میخونم و بعد از دوسال برگشتم ایران. سربازی معاف، رشته کاملا غیرحساس. قبل از سفرم به ایران رفتم اتاوا و مصاحبه شدم. بعد از 4 هفته کلیر شدم و بهم مالتی دادن.
    برای همه دوستان آرزوی موفقیت میکنم.
    اول کنم اندیشه تا برگزینم پیشه ای
    آنگه به یک پیمانه می، اندیشه را باطل کنم
    در روزگار تفاوت ها، همه شبیه هم اند!

Junior Member

عزیزان یه سوال دارم
    من returning student هستم. اگر Census date رو از دست بدم و بعد ویزا بیاد باید تقاضای Leave of Absence بدم که باعث terminate شدن موقتم از برنامه میشه
    احتمالا باید I20 جدید با Sevis Number جدید بگیرم، درسته؟ اونوقت دوباره باید برم مصاحبه یا با همین I20 جدید میتونم وارد آمریکا بشم؟
    گاهی گمان نمی کنی، ولی می شود !گاهی نمی شود که نمی شود که نمی شود

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط somyhap نمایش پست ها
    عزیزان یه سوال دارم
    من returning student هستم. اگر Census date رو از دست بدم و بعد ویزا بیاد باید تقاضای Leave of Absence بدم که باعث terminate شدن موقتم از برنامه میشه
    احتمالا باید I20 جدید با Sevis Number جدید بگیرم، درسته؟ اونوقت دوباره باید برم مصاحبه یا با همین I20 جدید میتونم وارد آمریکا بشم؟
    اگه فایل سویس شما رو به دلیل وقفه تحصیلی ببندن نمی تونید با این وضعیت برگردید آمریکا. در این صورت دو راه هست. اگه فایل سویس شما رو دوباره باز کنن (به اصطلاح reinstate) می تونید با همین ویزا و I20 برگردید آمریکا که در یکی از پستهای چند صفحه قبل توضیح داده شده. البته شرایط reinstate کردن خیلی ساده نیست. اگه فایل سویس رو reinstate نکنن، مجبور میشید ویزای جدید بگیرید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط behr00z نمایش پست ها
    سلام،
    تجربه خودمو عرض کنم شاید به درد دوستان بخوره. من بدلایل شخصی مجبور شدم June برگردم ایران و چون ویزام سینگل بود مجدد از آنکارا اقدام کردم و کلیرنس خوردم. بعد از هفت ماه انتظار بالاخره ماه پیش کلیر شدم و تونستم برگردم امریکا. بار اول یک ماهه ویزا گرفته بودم. دوستانی که قصد دارن با ویزای سینگل برگردن مخصوصا اونایی که رشتشون حساسه حتما این رو مد نظر داشته باشن که هیچ حساب و کتابی حداقل از نظر زمان کلیرنس تو کار نیست. من هم شنیدم که معمولا برگشتی ها ریجکت نمیشن اما به شخصه کسایی رو میشناسم که الان بیشتر از یک ساله منتظرن. به امید روزی که همه با خیال راحت بتونن برن ایران و برگردن.
    سلام

شما از نظر sevis به مشکلی بر نخوردید؟ چون بعد از ۵ماه sevis باطل میشه از طرف دانشگاه! میخواستم بدونم که واسه valid بودن status چیکار کردید؟
    ممنون