صفحه 5 از 130 نخستنخست 12345678910111213141555105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1293

موضوع: All About Returning Students

Senior Member saheb آواتار ها

پیش فرض پاسخ : Returning student and clearance from Dubai

چنين چيزي دقيقا براي دوست من اتفاق افتاده returning student , got his visa from dubai

he was cleared after 3 months and when he went to pick up, they told his case needs additional clearance
    the same situation happened to me at Cyprus and I am still waiting

but dont worry!! there are some cases who have been clearaed in the second phase of reclearance process.
    one of them is a ladywho was just re - cleared tow days ago after 2 months and 10 days waiting
    HAPPINESS

نقل قول نوشته اصلی توسط Majid Davoudi
    Dear All, I am a returig studet who got interviewed in Dubai in mid May08. The interview was very simple the final clearance which takes place in the consulate was not completed
    منظور از این چیه؟یعنی ریکلیرنس از طرف سفارت درخواست میشه؟
    راه، همان است که تو می‌روی.

Hey. I'm a returning student too. I was interviewed on May 08. First I got cleared within 2 weeks and my name showed up in the list. I sent my passport to have my visa issued in, but they turned with no visa. When I emailed them , they asked for my CV and my research plan. Now it's almost 7 weeks that I'm waiting to be recleared. That really sucks. But what else we can do. I lost my assistantship and it's costing me lots of money. I'm GA student in the Bowling Green State University and my major is Computer Science/Operations Research. So, you're not alone. There are cases like you

Forgot to say that I was also interviewed in Dubai

Hi every body. Thanks for your notes. In fact whatever I heared form Dubai has been by email. It is impossible to call the consulate. Anyway, what the officer explained me was that, there are three stages when it comes to clearance. First stage takes place at the consulate and that is why some people clear in a week. If more review is needed, then the case is sent to Washington and in fact to dept. of state. Here what heppens is that the case appears on the website and individuals get their passport to the consulate for the last stage. This stage which usually takes 24 hours. My case was not cleared at thhis stage and case was sent back to Washington. The office said that, this last stage will repeat until the final check at the consulate is over. I insisted for a estimate of time it will take but it was useless. I got interviewd on 14th May by a lady whom I think was new at the consulate. She was not a Western looking white lady. She was very panic and did not ask my CV on the same day, They asked my CV 1 month after interview. S far as I know return student do not need to chande I 20 and can enter to the US anytime? is this true. Thanks

Junior Member

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران در حین تحصیل در US

سلام
    کمتر رفت و آمد کردن با اصلا رفت و آمد نکردن خیلی فرق داره!
    ممنون می شوم اگر دوستانی که در آمریکا هستند به این سوال جواب بدن که چند ساله اونجا هستند و در این مدت آیا به ایران اومدن یا نه؟ اگه آره چندبار؟
    آخه بدون رفت و آمد احتمالا کمی ستمه

ApplyAbroad Champion

امکان رفت و آمد وجود داره و کسی جلوی شما رو نمی‌گیره، اما گرفتن ویزا و وضعیت کلیرنس اون قدر غیرقابل اطمینانه که اغلب بچه‌ها ریسک نمی‌کنند. من حدود ۴ سال و نیمه که ایران نرفتم و خیلی از دوستانم رو می‌شناسم که حدود ۷-۸ ساله که ایران نرفته‌اند. دوری از خانواده ناراحت کننده است، اما متاسفانه شرایط فعلی طوریه که رفت و آمد رو واقعا سخت می‌کنه. بعضی از دوستان رو می‌شناسم که به ایران سفر کرده‌اند و اغلب ویزا گرفته‌اند اما کلیرنس‌ها اخیرا حدود ۴-۵ ماه طول می‌کشه که واقعا اعصاب خردکنه. به این دلایل اغلب بچه‌ها ترجیح می‌دهند که کلا قید رفت و آمد رو در زمان تحصیل بزنند.

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

این موضوع ایران نرفتن و ترس از ویزا تنها شامل حال ایرانیا نمیشه. من اینجا یک دوست هندی دارم که میخواست برگرده هند و خانوادش رو ببینه ولی یک دفعه پشیمون شد و بلیطش رو پس داد. علتش رو که پرسیدم گفت مطمئن هست که وقتی برای ویزا مجدد درخواست بده تو مصاحبه قبول میشه ولی اونا هم باید کلیرنس رو بگذرونن و هر چند special clearance ندارن و کلیرنس اونا معمولی هست ولی میگفت دوستاش تو این چند وقت کلیرنسهاشون طول کشیده (حتی حدود 2 ماه) و ممکن هست خیلی معطل بشه و براش تو ثبت نام مجدد دانشگاه مشکل پیش بیاد واسه همین از برگشتن پشیمون شد. گویا ویزای اون هم multiple نبوده. وقتی اونا بترسن دیگه وضعیت ایرانیا معلوم هست. همونطور که من چند نفر ایرانی رو سراغ دارم دیگه نتونستن ویزای برگشت بگیرن هر چند که خیلیا هم برگشتن و مشکلی نداشتن. من که خودم قید برگشتن رو حالا حالاها زدم
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

من 3 ساله آمریکام و تابستون 2008 رفتم ایران برای اولین بار. کلیرنسم 6-7 هفته شد از دوبی. دوست دیگم که شرایطش مثل منه 10 روزه کلیر شد.

Junior Member

سلام
    من میخوام برای دکترای کامپیوتر اپلای کنم. حدود یک سال فرصت این رو داشتم اما همش با خودم بحث فلسفی داشتم که میخوام اونجا دقیقا به چی برسم و اینا.....
    حالا دیگه مصمم که باید برم و تمام مشکلات رو پشت سر بذارم. فقط یه مشکل باقی مونده که اصلا برام قابل حل نیست و اون عدم بازگشت به ایران اونم حدود 5 تا 6 ساله!!!!! به نظر من میتونه واقعا آدم رو تغییر بده. گرچه چند تا از اقوام نزدیکم در آمریکا و در همون ایلات و در همون شهر و در نزدیکی دانشگاهی هستن که من اقدام کردم ( ;D) اما من حساب کردم که هر سال یکی دو بار برگردم ایران.
    آیا کسی واقعا راه مطمئنی برای این کار نمیشناسه؟ بالاخره باید بشه یه جوری این آمریکای جهان خوار رو( >) دور زد. خروج از مرز زمینی رو هم من از یکی بچه های اونجا شنیدم. هیچ کسی تجربه ای در این زمینه نداره؟
    چه كسم من چه كسم من كه بسي وسوسه مندم<br />گه از این سوي كشندم گه ازآن سوي كشندم<br />نفسي آتش سوزان نفسي سيل گريزان<br />زچه اصلم ز چه فصلم به چه بازار خرندم