صفحه 6 از 130 نخستنخست 1234567891011121314151656106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1293

موضوع: All About Returning Students

پیش فرض پاسخ : رفت و آمد به ایران در حین تحصیل در US

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinpro
    خروج از مرز زمینی رو هم من از یکی بچه های اونجا شنیدم. هیچ کسی تجربه ای در این زمینه نداره؟
    ویزای شما single entry هست بنابراین شما در صورت خروج از آمریکا (حتی مرز زمینی) برای ورود مجدد نیاز به ویزا خواهید داشت.
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

Member
    رشته و دانشگاه
    Philosophy - University of Toronto

پیش فرض پاسخ : دانشجو های ایرانی در امریکا - برگشت به ایران

سلام. کسی آماری از سرنوشتِ (!) دانشجوهایی که پارسال (2008) تابستون از آمریکا به ایران برگشتند داره؟ ممنون می شم اگه اطلاع بدین که اوضاع چه طوری بوده. دانشجوهایی که مثل من می خوان امسال برگردن هم فکر می کنم کم کم باید به فکر بلیط و وقت سفارت و اینها باشن. فکر کنم همین "موضوع" واسه ی ادامه ی بحث خوبه.

نقل قول نوشته اصلی توسط melodyssa
    سلام. کسی آماری از سرنوشتِ (!) دانشجوهایی که پارسال (2008) تابستون از آمریکا به ایران برگشتند داره؟ ممنون می شم اگه اطلاع بدین که اوضاع چه طوری بوده. دانشجوهایی که مثل من می خوان امسال برگردن هم فکر می کنم کم کم باید به فکر بلیط و وقت سفارت و اینها باشن. فکر کنم همین "موضوع" واسه ی ادامه ی بحث خوبه.
    این لینک رو ببینید شاید کمکتون کنه.
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...html#msg122169
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

نقل قول نوشته اصلی توسط melodyssa
    سلام. کسی آماری از سرنوشتِ (!) دانشجوهایی که پارسال (2008) تابستون از آمریکا به ایران برگشتند داره؟
    من اول پائیز برگشتم، از آنکارا ویزا گرفتم و ۸۲ روز برای کلیرنس صبر کردم. رشته‌ام الکترنیکه. به موقع واسه ترم بهار رسیدم. دقت کنید که از روزی که کلیرنس اومد تا روزی که شما میتونید به آمریکا برسید، حداقل ۹ روز، و به طور عملی‌ ۱۶ روز کار دارید (با حساب آنکارا).

Read, Think, then Talk....z

Junior Member

بله متاسفانه از یکی بچه ها که قبلا از طریق مکزیک خارج شده بود سوال کردم و گفت دیگه این راه حل وجود نداره و مهر خروج میزنن. ولی باز تو فروم های دیگه خوندم که گویا میشه از توی آمریکا در حین تحصیل درخواست ویزای آمریکا کرد و به سفارت آمریکا توی کانادا فرستاد. این خبر چقدر صادقه؟
    چه كسم من چه كسم من كه بسي وسوسه مندم<br />گه از این سوي كشندم گه ازآن سوي كشندم<br />نفسي آتش سوزان نفسي سيل گريزان<br />زچه اصلم ز چه فصلم به چه بازار خرندم

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinpro
    بله متاسفانه از یکی بچه ها که قبلا از طریق مکزیک خارج شده بود سوال کردم و گفت دیگه این راه حل وجود نداره و مهر خروج میزنن. ولی باز تو فروم های دیگه خوندم که گویا میشه از توی آمریکا در حین تحصیل درخواست ویزای آمریکا کرد و به سفارت آمریکا توی کانادا فرستاد. این خبر چقدر صادقه؟
    ما ایرانی‌ها باید برای مصاحبه ویزا به صورت حضوری در سفارت حاضر بشیم، در نتیجه تا اونجا که می‌دونم ما نمی‌تونیم به صورت پستی ویزا بگیریم و این خبر صحیح نیست.
    البته جمعی از بچه‌های UCI قصد این رو داشتند که از دانشجویان ایرانی مقیم آمریکا امضا جمع کنند و در طی نامه‌ای از دولت آمریکا تقاضا کنند که قبل از خروج از آمریکا و در داخل خاک آمریکا باهاشون مصاحبه بشه و در واقع قبل از خروج از آمریکا مطمئن بشن که ویزای برگشت رو خواهد گرفت یا خیر. این طرح هنوز به مرحله‌ی اجرا در نیومده، اما با توجه به این که تعداد زیادی از بچه‌ها در اینجا حضور دارند، می‌شه راجع به عملی کردن این کار بحث کرد.

Junior Member

من دو سال است که در آمریکا دانشجو هستم و دوست دارم امسال تابستان برای سفر به ایران برگردم. می خواستم ببینم کسانی که اخیرا تجربه بازگشت به ایران را دارند چه توصیه ای دارند. به نظر می رسد راحت ترین کار رفتم به ترکیه است چون نیازی به ویزا نیست. آیا کسی از سفارت قبرس در آمریکا ویزا گرفته؟ (من دو سال پیش ویزای آمریکا را از قبرس گرفتم). پیشنهاد دیگری ندارید؟ آیا رفتن به اروپا را توصیه می کنید؟

بسیار ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kadavesh
    من دو سال است که در آمریکا دانشجو هستم و دوست دارم امسال تابستان برای سفر به ایران برگردم. می خواستم ببینم کسانی که اخیرا تجربه بازگشت به ایران را دارند چه توصیه ای دارند. به نظر می رسد راحت ترین کار رفتم به ترکیه است چون نیازی به ویزا نیست. آیا کسی از سفارت قبرس در آمریکا ویزا گرفته؟ (من دو سال پیش ویزای آمریکا را از قبرس گرفتم). پیشنهاد دیگری ندارید؟ آیا رفتن به اروپا را توصیه می کنید؟

بسیار ممنون
    Since your US visa is valid just for 3 months, European countries won't grant you their visa when you apply for it inside the US soil. That's their law

Junior Member

من سپتامبر اومدم و ویسمو از قبرس گرفتم حالا می‌خوام آخر آوریل برم ایران و از طریقه دوبی‌ می‌خوام ویزا بگیرم چون تابستون عروسی خواهرمه، احتمال ویزا ندادن چقدره، در ضمن من میچیگن هستم و ترم زمستن ما آخر آوریل تموم می‌شه

Junior Member

سلام
    من تو سایت سفارت آمریکا تو آنکارا یه چیزی دیدم تحت عنوان reuse applicant که می گه اگر بعد از می 2007 یک بار رفته باشی آنکارا یا استانبول برای مصاحبه و حالا بخوای بازم بری همون جا و همون نوع ویزا رو درخواست کنی لازم نیست که وقت مصاحبه بگیری و حضور فیزیکی داشته باشی. کسی تا حالا اینو امتحان کرده؟ لینکش اینه :http://turkey.usembassy.gov/niv_reuse_applicants.html