صفحه 60 از 60 نخستنخست ... 105051525354555657585960
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 593 , از مجموع 593

موضوع: bank statement

Junior Member

پیش فرض پاسخ : bank statement

سلام به همه. قبل از هرچیز، من تقریبا کل محتوای این thread و چند صفحه ی مشابه در باره ی ویزای سوئد رو دیدم و جواب سوالمو پیدا نکردم. اینه که فکر کردم اینجا بمونه برای استفاده ی خودم و دوستان. ممنون می شم اگر تجربه تون رو در میان بگذارید:

سوالم در مورد معیار محسابه ی نرخ معادل ریال/کرون در bank statement هست: آیا مبنای محسابه، نرخ تبدیل رسمی و دولتیه که خود بانک ایرانی (بانک سامان مثلا) هم در پای اظهار نامه بانکی ذکر می کنه؟ یا نرخ آزاد (!) مبنا قرار می گیره؟
    به خودشون Swedish Migration Agency ایمیل زدم و در جواب گفتن که جواب این سوال رو کیس آفیسر تعیین می کنه و اینجوری نمی شه گفت! حالا میخوام ببینم تجربه ی کسانی که اخیرا اقدام کرده ن چی بوده؟ برای شما معیار محسابه ی نرخ تبدیل چی بوده؟ نرخ آزاد یا دولتی؟
    پیشاپیش ممنونم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    KI

نقل قول نوشته اصلی توسط neut نمایش پست ها
    سلام به همه. قبل از هرچیز، من تقریبا کل محتوای این thread و چند صفحه ی مشابه در باره ی ویزای سوئد رو دیدم و جواب سوالمو پیدا نکردم. اینه که فکر کردم اینجا بمونه برای استفاده ی خودم و دوستان. ممنون می شم اگر تجربه تون رو در میان بگذارید:
    سوالم در مورد معیار محسابه ی نرخ معادل ریال/کرون در bank statement هست: آیا مبنای محسابه، نرخ تبدیل رسمی و دولتیه که خود بانک ایرانی (بانک سامان مثلا) هم در پای اظهار نامه بانکی ذکر می کنه؟ یا نرخ آزاد (!) مبنا قرار می گیره؟
    به خودشون Swedish Migration Agency ایمیل زدم و در جواب گفتن که جواب این سوال رو کیس آفیسر تعیین می کنه و اینجوری نمی شه گفت! حالا میخوام ببینم تجربه ی کسانی که اخیرا اقدام کرده ن چی بوده؟ برای شما معیار محسابه ی نرخ تبدیل چی بوده؟ نرخ آزاد یا دولتی؟
    پیشاپیش ممنونم.
    سلام،

مبنای نرخ تبدیل ارز ادراه مهاجرت طبق گفته خودشان سایت Xe.com هست. برای ایران این تبدیل نرخ رسمی همان مصوبه بانک مرکزی یا ارز دولتی هست. در نامه تمکین مالی تمام بانک های ایران هم با نرخ دولتی تبدیل می کنند. بنابراین مادامی که اداره مهاجرت نرخ تبدیل را همان ارز دولتی می داند در صورت داشتن مینیمم مبلغ اعلام شده هیچ مشکلی برای دریافت ویزا نخواهید داشت. اما اگر می خواهید مو لای درز مدراکتان نرود می توانید حساب ارزی در ایران باز کنید و تمکین مالی حساب ارزی را برای سایت مهاجرت بفرستید. خلاصه خیلی مشکل خاصی وجود نداره. من هم پارسال که ایران بودم هم الانی که سوئدم برای ویزا دانشجویی و تمدیدیش تمکین مالی ایران را دادم و مشکلی نبود.

باسپاس

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amiriam نمایش پست ها
    سلام،

مبنای نرخ تبدیل ارز ادراه مهاجرت طبق گفته خودشان سایت Xe.com هست. برای ایران این تبدیل نرخ رسمی همان مصوبه بانک مرکزی یا ارز دولتی هست. در نامه تمکین مالی تمام بانک های ایران هم با نرخ دولتی تبدیل می کنند. بنابراین مادامی که اداره مهاجرت نرخ تبدیل را همان ارز دولتی می داند در صورت داشتن مینیمم مبلغ اعلام شده هیچ مشکلی برای دریافت ویزا نخواهید داشت. اما اگر می خواهید مو لای درز مدراکتان نرود می توانید حساب ارزی در ایران باز کنید و تمکین مالی حساب ارزی را برای سایت مهاجرت بفرستید. خلاصه خیلی مشکل خاصی وجود نداره. من هم پارسال که ایران بودم هم الانی که سوئدم برای ویزا دانشجویی و تمدیدیش تمکین مالی ایران را دادم و مشکلی نبود.

باسپاس
    خیلی ممنون بابت پاسخ
    حالا بعد از ارسال اظهارنامه ی بانکی، علیرغم اونچه که در خود سایت Swedish Migration Agency گفته شده بود، ریز تراکنش های 3 ماه اخیر رو هم خواسته ان. یعنی یک ایمیل جدید ارسال کرده ن و گفته ن که اظهارنامه ی بانکی کافی نیست. (چنین چیزی در خود سایت خواسته نشده بود!)

For each bank statement that you wish to use as proof of your financial means, please submit transaction history and balance for the last three months. Please note that all large deposits and withdrawals will need to be explained (who gave you the money and what for?) and if they have come from another account of yours you will need to submit the bank statement from that account to prove that.

حالا مشکل من اینه که بخش بزرگی از موجودی من در این اکانت از جانب والدینمه (بله به دلیل شرایط اقتصادی حاضر، متاسفانه نیاز داشته م از خانواده کمک بگیرم.) و طبعا در جواب جمله ی بالا، همین رو گزارش خواهم کرد: "از جانب خانواده برای ساپورت مالی در حین تحصیل در سوئد." آیا این موضوع مشکلی ایجاد خواهد کرد؟ در کل چقدر مهمه این ریز تراکنشهای 3 ماهه ی اخیر و چقدر ممکنه مشکل ساز بشه؟ باز هم پیشاپیش ممنونم از دوستانی که تجربه شون رو به اشتراک میذارن. مرسی.