صفحه 6 از 60 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 593

موضوع: bank statement

Member

پیش فرض پاسخ : bank statement در سوئد

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_am
    من به سفارت سوئد زنگ زدم پرسیدم گفتن همون 7300*20 موجودی کافیه طبق گفته خود سایت Migrationverket. اداره مهاجرت طبق گفته های همون سایت مدارک رو بررسی می کنه. از همون خانم مسن که مسئول ویزای دانشجوییه پرسیدم! در ضمن بانک من (بانک ملی) موجودیمو به ریال داده و تاریخ موجودی گیری رو هم داده. چکار می تونم بکنم؟ یک برگه از بانک مرکزی پرینت بگیرم در مورد نرخ ارز در همون روز موجودی گیری و ضمیمه نامه بکنم؟
    دوستان به يه نكته توجه كنيد. اونم اينه كه اصولا بانك بايد bank statement رو به ريال بده چون وجه رايج مملكت رياله و حساب شما هم رياليه مگر اينكه حساب ارزي داشته باشيد. حالا بسته به نوع بانك ممكنه امور ببن الملل يا خود شعبه گواهي مانده حساب (يا هر اسمي كه روش ميذاريد) و از طرف شعبه صادر ميشه رو واستون ترجمه كنه كه نتيجتا موجودي رو هم به يك ارز خارجي، مثلا دلار آمريكا، تبديل و توش مينويسه. حالا اين وسط بعضي از بانكها، مثلا مثل كشاورزي، خود شعبه هم اين گواهي رو به انگليسي صادر ميكنه اما گردش حساب رو هم توش ذكر ميكنه. در هر صورت حتي اگر شعبه گواهي آخرين مانده حساب رو به فارسي و به ريال هم به شما بده اگر مثلا ساكن شهرستان هستيد و نميتونيد تا تهران و تا اداره بين الملل بانكتون بريد ميتونيد اين گواهي فارسيتون رو ببريد مترجم واستون به نرخ روز ترجه كنه و همين رو به سفارت ارائه كنيد.
    نكته ديگه اين كه اگه ميخواين از شر گردش حساب راحت بشيد سراغ بانكي بريد كه واستون فقط ميزان آخرين مانده رو گواهي ميكنه. من تقريبا تمام انواع بانكهاي شهرمون، چه خصوصي چه دولتي رو طي كردم و نهايتا به بانك پارسيان رسيدم.

Junior Member

آقا زنگ زدم دوباره پرسیدم. همون خانومه بهم گفت که نامه بانک اگر ریالی باشه هیچ مشکلی نباشه و مهم فقط میزان موجودیه و خودشون تبدیل می کنن. گفت برای محکم کاری یک پرینت از نرخ برابری با دلار یا یورو یا کرون ار سایت بانک مرکزی یا هر بانک دیگه ای بگیر و ضمیمه نامه بکن. من نامه رو از بانک ملی گرفتم. خودشون به انگلیسی برام نامه رو زدن و آخرین مانده رو به ریال توش ذکر کردن (گردش حساب داخل نامه نیست). به هر حال فرقی نمی کنه که به ریال باشه یا به دلار چون بهر حال خودشون تبدیل می کنن. زیاد سخت نگیرید!
    Life is like riding a bicycle. To keep your balance you must keep moving<br /> Albert Einstein

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_am
    من به سفارت سوئد زنگ زدم پرسیدم گفتن همون 7300*20 موجودی کافیه طبق گفته خود سایت Migrationverket. اداره مهاجرت طبق گفته های همون سایت مدارک رو بررسی می کنه. از همون خانم مسن که مسئول ویزای دانشجوییه پرسیدم! در ضمن بانک من (بانک ملی) موجودیمو به ریال داده و تاریخ موجودی گیری رو هم داده. چکار می تونم بکنم؟ یک برگه از بانک مرکزی پرینت بگیرم در مورد نرخ ارز در همون روز موجودی گیری و ضمیمه نامه بکنم؟
    من رفتم سفارت بهم یه فرم مدارک لازم دادن مدرک مالیش به این صورته :
    "مدرک مالی در دو نسخه(مبلغ در نظر گرفته شده 7300 کرون سوئد برای هر ماه، در تمام مدت زمان تحصیل در سوئد می باشد). مبلغ مدرک ارائه شده به ریال می بایست توسط متقاضی به دلار محاسبه و نوشته شده باشد."
    بنابراین 7300*24*155 ریال میشه 27 و خورده ای میلیون تومان.

بلاخره نفهمیدیم پول 20 ماه رو بربزیم به حساب یا 24 ماه رو، ؟!!!
    من خودم هم زنگ زدم 20 ماهو گفت!
    مامانم زنگ زد یک سالو گفته!
    بابام زنگ زد ، 7500 واسه یک سال رو گفت، که منظور یکسال کافیه! خودشون هم حرفای ضد و نقیض می زنن

نظر شما نتیجه چیه پس؟!
    Every experience you have and how it makes you feel is a direct result of your perspective on life.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Electric Power Engineering MSc and PhD - Chalmers

نقل قول نوشته اصلی توسط goodatflash
    بلاخره نفهمیدیم پول 20 ماه رو بربزیم به حساب یا 24 ماه رو، ؟!!!
    من خودم هم زنگ زدم 20 ماهو گفت!
    مامانم زنگ زد یک سالو گفته!
    بابام زنگ زد ، 7500 واسه یک سال رو گفت، که منظور یکسال کافیه! خودشون هم حرفای ضد و نقیض می زنن

نظر شما نتیجه چیه پس؟!
    مدارک برای بررسی به سوئد فرستاده می شود. در سایت رسمی مهاجرت سوئد. 73000 کرئن برای یکسال نوشته شده است.
    Resigned Mod. <br />.

Junior Member

دوستان چون مدارک فرستاده میشه سوئد برای بررسی ، مبلغ مورد نیاز رو طبق گفته سایت migrationverkets محاسبه می کنن! یعنی 7300*20 برای 2 سال تحصیل. خود افرادی که توی سفارتن فقط مثل یه ماشین حرفهایی که بهشون گفته شده رو تکرار می کنن. شما منبع معتبرتون همون migrationverkets باشه چون در نهایت مدارکتون رو همین ارگان داخل سوئد بررسی می کنه. ولی من فکر می کنم چون می خوان اول ویزای یکساله بدن همون 7300*10 حداقل موجودی کافی باشه. من که یک پرینت از همون صفحه migrationverkets گرفتم و اون قسمت 7300*20 رو هایلایت کردم و ضمیمه مدارک کردم که ببرم سفارت دوشنبه هفته آینده. اون خانومه رو هم که باهاش حرف زدم اول گفت 24 ماه ولی تا بهش گفتم رفت از سفیر پرسید و گفت همون 20 ماه قبوله. آقا جای نگرانی نیست. حدودآ 25 میلیون اگر ارائه بدین کافیه.
    Life is like riding a bicycle. To keep your balance you must keep moving<br /> Albert Einstein

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Halmstad,IS

سلام دوستان
    این بانک رو من 1 روز پولو بذارم نامرو بگیرم بعدش فرداش می تونم پولو بر دارم؟
    آیا سفارت چک می کنه که هنوز پول تو بانکه یا نه؟ همون نامه کافیه؟
    start with a single step!

Senior Member pouya4 آواتار ها

مشکلی نیست رفیق، نامه رو که گرفتی پولتو بردار.
    در ضمن چه خوشگل می نویسی تو ;D...
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

Junior Member

من که زنگ زدم سفارت اول گفتن 24*7300 بعد گفتم تو سایتmigrationverkets گفته 20*7300
    رفت سوال کرد و گفت همون 20*7300 کافیه و هر چی تو سایت migrationverkets .زده درسته.
    فکر کنم 23 میلیون بذاریم حله.

Member powerman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, M.Sc

من چند روز پیش یک BS به مبلغ 60 میلیون تومان برای آمریکا تو حساب پدرم گرفته بودم. حالا به نظرتون اشکالی داره به سفارت سوئد هم بدهم؟

این مبلغ بیش از 2 برابره اون چیزی است که سوئد میخواد!

ممکنه فکر کنند این همه پول باعث میشه من اونجا بمونم و احیانا ویزا ندن (مثل سفارت آمریکا) ؟

اطلاعی دارید که تا حالا کسی را سفارت سوئد به این دلیل رد کرده یا نه؟
    Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration - Thomas Alva Edison