صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 14

موضوع: زندگی در بلاروس

sinositas
    Guest

پیش فرض زندگی در بلاروس

در این تاپیک مسائل مربوط به زندگی در بلاروس مانند هزینه زندگی - امکانات شهرها - امنیت و سایر مسائل مربوط به زندگی در بلاروس را مطرح نمایید.

سپاس

سپهر

سلام
    من تازه امسال سوم ریاضی رو با معدل حدود 19.15 تموم کردم بنا به دلایلی دیگه نمی خوام توی ایران بمونم و می خوام برای ادامه ی تحصیل از ایران برم طی تحقیقاتی که داشتم بلاروس به نظرم کشور مناسبی اومد می خوام برای رشته ی هوا و فضا یا آی-تی برم اون جا فقط مشکلی که دارم اینه که خانواده ام با رفتن من موافق نیستند و به همین خاطر هزینه ی تحصیل منو بر عهده نمی گیرند پس باید روی پس انداز شخصی خودم حساب کنم فکر می کنم از عهده ی ماهی 300 تومن بر بیام به نظرتون با این هزینه می تونم توی بلاروس یه زندگی ساده ی دانشجویی رو داشته باشم اگر نه کشور دیگه ای هست که بتونم با این هزینه اون جا درس بخونم؟ در ضمن اگر جواب سوال های پایین رو می دونید لطفا منو راهنمایی کنید

برای جواب به سوال ها فقط کافیه که شماره ی سوال ها رو بزنید و جوابتون رو جلوش بنویسید
    1. هزینه ی متوسط زندگی ماهانه؟
    2. وضعیت خوابگاه ها و هزینه ی ماهیانه ی آن؟
    3. وضعیت اجاره ی مسکن و هزینه ی آن؟
    4. آیا برای ثبت نام آزمونی وجود دارد؟
    5. امکان داشتن همراه وجود دارد؟
    6. وضعیت کار برای دانشجویان پس از برگشت؟
    7. آیا پس از پایان تحصیل امکان اقامت و کار در این کشور وجود دارد؟
    8. آیا امکان تحصیل در مقاطع بالاتر (ارشد و دکترا) در دیگر کشور های اروپایی وجود دارد؟
    9. آیا امکان کار برای دانشجویان در هنگام تحصیل وجود دارد؟
    10. آیا بدون گذراندن دوره ی پیش دانشگاهی می توان برای پذیرش اقدام کرد ؟
    11.کشور بلاروس از نظر امنیت، وضعیت اجتماعی،نژاد پرستی چه گونه است؟
    متشکرم
    ویرایش توسط sepehr_jun : March 30th, 2011 در ساعت 04:05 PM

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

پیش فرض پاسخ : تحصیل در بلاروس

نقل قول نوشته اصلی توسط sinositas
    سلام
    من تازه امسال سوم ریاضی رو با معدل حدود 19.15 تموم کردم بنا به دلایلی دیگه نمی خوام توی ایران بمونم و می خوام برای ادامه ی تحصیل از ایران برم طی تحقیقاتی که داشتم بلاروس به نظرم کشور مناسبی اومد می خوام برای رشته ی هوا و فضا یا آی-تی برم اون جا فقط مشکلی که دارم اینه که خانواده ام با رفتن من موافق نیستند و به همین خاطر هزینه ی تحصیل منو بر عهده نمی گیرند پس باید روی پس انداز شخصی خودم حساب کنم فکر می کنم از عهده ی ماهی 300 تومن بر بیام به نظرتون با این هزینه می تونم توی بلاروس یه زندگی ساده ی دانشجویی رو داشته باشم اگر نه کشور دیگه ای هست که بتونم با این هزینه اون جا درس بخونم؟ در ضمن اگر جواب سوال های پایین رو می دونید لطفا منو راهنمایی کنید

برای جواب به سوال ها فقط کافیه که شماره ی سوال ها رو بزنید و جوابتون رو جلوش بنویسید
    8. آیا امکان تحصیل در مقاطع بالاتر (ارشد و دکترا) در دیگر کشور های اروپایی وجود دارد؟
    متشکرم
    دوست عزیز،

به نظر من معدلت خوبه ولی مشکلی که شما دارید اینه که پیش دانشگاهی رو نخونده اید و به خاطر همین کشورهایی مثل سوئد و فنلاند و ... که دانشگاه های خوب و شرایط بهتری دارند، نمی توانند شما را بپذیرند...
    من بلاروس رو به شخصه نمی پسندم! چون اعتقاد دارم اگه آدم قصد تحصیل در خارج از کشور رو داره باید جای بهتر رو انتخاب کنه!
    دانشگاه های بلاروس به شما پذیرش خواهند داد اما شهریه دارند برای همین شما نخواهید توانست با ماهی 300 هزار تومان هزینه های خودتون رو تامین کنید.

حداقل من مالزی رو پیشنهاد می کنم! مالزی شرایط بسیار بهتری داره ولی باز هم مخارج اون با ماهی 300 هزار تومان + شهریه نخواهد چرخید...

اگر سربازی نداری پیش دانشگاهی رو در همینجا بخون و بعد در همینجا وارد دانشگاه شو و اگه خوشت نیمد می تونی با داشتن مدرک زبان کشورهای خیلی بهتری پذیرش بگیری...
    معدلت خیلی خوبه و مشخصه روی درس تسلط داری، برای همین مطمئنم با تلاش می تونی تو ایران یه دانشگاه خوب قبول بشی و در صورتیکه راضی نبودی و سربازی نداشتی از ایران بری...

رضایت خانواده خیلی مهمه و بدون اون کاری را به پیش نخواهی برد... اگه می خوای الان بری و خانواده ات موافقت کردن، با شهریه ای سالانه حدود 3000$ و ماهی 250 $ می تونی در مالزی تحصیل کنی...
    کشورهایی مثل سوئد، فنلاند، چک و... نیاز به مدرک زبان و پیش دانشگاهی دارند و مسلما" با داشتن اونها، شرایط بهتری خواهی داشت...

موفق باشید
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط sinositas
    سلام

متشکرم
    سلام.
    اول از همه رضایت خانوادت مهمترین چیز هست.

1.هزینه خورد و خوارک + اجاره خوابگاه بین 200-300 $ بستگی به خرج کردنت.
    2.هزینه خوابگاه بین ماهی 10-30 $ هست و وضعیتشون در حد قابل قبولی هست.
    3.هزینه مسکن بالا هست.بخوای خونه اجاره کنی باید با 2-3 نفر شریکی خونه بگیری که به هیچ وجه توصیه نمی شه.(به دلایل رفت آمد بین دانشگاه تا خونه " چون زمستون ها برف زیاد میاد و هوا سرد هست و کمی رفت آمد مشکل هست")
    4.واسه ثبت نام آزمونی نداره.فقط باید یه دوره 8 ماه زبان روسی بری که بابت پیش دانشگاهی ارزیابی میشه.
    5.یعنی چه همراه داشته باشی؟مثلا زنت؟(البته سنت که کم هست)نفهمیدم منظورت رو.
    6.بستگی به بازار کار رشتت و قابل ارزیابی بودن مدرکت داره.مثلا واسه هوافضا بازار کارت در آینده احتمالا خوب باشه.
    7.اگه یه زن بلاروسی بگیری آره می تونی اقامت اونجا رو بگیری و اونجا کار کنی.
    8.اگه مدرک دانشگاه مورد قبول باشه آره.
    9.در رابطه با این موضوع اطلاعاتی ندارم.
    10.آره اما باید دوره 8 ماه زبان روسی بری که بابت پیش دانشگاهی ارزیابی میشه.
    11.از نظر اجتماعی خوب هست و از نظر نژاد پرستی نسبت به روسیه خیلی مردم مهمان نواز تر و خونگرم تری داره(به گفته ی دوستم که اونجا درس می خونه).

در ضمن یه توضیح کوچولو بدم.با ماهی 300$ فقط خرج خوابگاه و خورد و خوراکت رو می تونی بدی.سالیانه بین 1800 تا 3500 $ بسته به رشتت هزینه شهریه شما میشه.هزینه دوره زبان روسی هم 2400$ هست.
    دوستان گفتن باید یه جایی بری که از ایران بهتر باشه.به نظر من بلاروس خیلی پیشرفته تر از ایران هست.کافیه کمی تحقیق کنید.در ضمن دوستان گفتن مالزی بهتر هست.اگه بخواید آی تی بخونید مالزی بهتر هست.اما سالیانه حدود 10000-12000$ هزینه داره.اگه بخوایید هوافضا بخونید بلاروس خیلی خیلی بهتر از مالزی هست.با خرج سالیانه حدود 7000-8000 $ دلار (البته بستگی به رشته داره).
    در ضمن اگه از سرما خوشتون نمیاد بلاروس گزینه مناسبی نیست.اگه دوست ندارید تو به کشور اسیای نباشید بلاروس گزینه خوبی هست.اگه واستون مهمه که به زبان انگلیسی درس بخونید مالزی گزینه مناسبی هست.چون زبان تحصیل در بلاروس روسی هست که البته بعضی رشته ها به زبان انگلیسی هم ارائه می شوند.
    موفق باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    VIA University College

با سلام

من پارسال وقتی تو نمایشگاه edutex رفتم.. از دانشگا هایی مثل UCSI یا کوالا لامپور اومده بودن... خودشون می گفتن ماهی 90 تا 110 دلار هزینه خوابگاه می شه... 150 دلار هم هزینه خورد و خوراک...

شهریه دانشگا هم از 2500 تا 3000 دلار و البته بعضی دانشگا ها مثل Lymkokwing شهریه اش حدود 7000 تا 8000 دلار هست......

تو همون نمایشگاه دانشگاه های ایتالیایی هم بودن که می گفتن دانشگا های ما شهریه اش از 1500 تا 2000 یورو شهریه اش هست .. بهتون خوابگاه می دیم با ماهی 90 یورو 150 یورو هم خرج خورد و خوراک.....

گفتم کار هم می شه کرد... گفت نه ما چون دانشگاهمون تو جنوب ایتالیا هست.... آمار بیکاری بالاست اونجا کار..نیست.....

به نظر من هم اول رضایت خانواده شرط هست...... به نظر من شده یه پیش دانشگاهی الکی هم شده برو بعد اقدام کن برای کشور های درست و حسابی.. که البته من همیشه اسکاندیناوی رو پیشنهاد کردم

همین آقا ی Ali_Mohajer فنلاندی بود حالا نمی دونم چطور شد ... بلاروسی شده..... ;D
    هیچ می بینی نهاد و ریشه را ؟
    یا که داری لذت اندیشه را ؟

Junior Member

اوکراین برای تفریحات ناسالم بهتره.خیلی بیشتر دیس کو داره. اگه دنبال دوست ایرانی می گردی هم اوکراین بهتره. اینجا ایرانی زیاد نیست ولی توی اوکراین خیلی ایرانی هست.
    بلاروس هم برای تفریحات ناسالم خوبه ولی به پای اوکراین نمی رسه.
    ولی از نظر امنیت بلاروس 100% بهتر از اوکراینه.
    My Home
    http://www.alipakdel.com/
    اگر درباره بلاروس سوالی دارید، در تاپیک خودش بپرسید.

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

حالا کی گفت تفریحات ناسالم!!!!(به کسی نگینا .منظورم همین بود).اره اوکراینو که می دونستم.بدیش اینه که اولین کشور از نظر ایدزه تو اروپا.ما هم که شانس نداریم.یه موقع خدایی نکرده ....(البته فکره بد نکنین.منظورم ارایشگاه و دندون پزشکی بود) . یه چیزه دیگه .اگه زبان روسیو بلد نباشیم مشکلی پیش میاد؟یعنی اون دوره زبان یه ساله کافیه؟ اخه نمی ارزه الان ادم وقتشو صرف روسی کنه. انگلیش بهتره .

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanrouhi نمایش پست ها
    حالا کی گفت تفریحات ناسالم!!!!(به کسی نگینا .منظورم همین بود).اره اوکراینو که می دونستم.بدیش اینه که اولین کشور از نظر ایدزه تو اروپا.ما هم که شانس نداریم.یه موقع خدایی نکرده ....(البته فکره بد نکنین.منظورم ارایشگاه و دندون پزشکی بود) . یه چیزه دیگه .اگه زبان روسیو بلد نباشیم مشکلی پیش میاد؟یعنی اون دوره زبان یه ساله کافیه؟ اخه نمی ارزه الان ادم وقتشو صرف روسی کنه. انگلیش بهتره .
    درسته ایدز زیاده ولی حواست جمعباشه طوریت نمیشه! اکراین هم گمونم از دانشجو ها آزمایش ایدز میگیره!
    روسی مجبوری یاد بگیری اونطرفا انگلیسی زیاد حالیشون نیست! اون 1 سال رو هم باید بخونی!
    همیشه بهترین راه را برای پیمودن میبینیم، ولی تنها راهی را که به آن عادت کرده ایم را میرویم...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : زندگی در بلاروس

دوستان عزیز بنده قصد دارم دندانپزشکی بخونم ولی پولی که دارم فقط سه سال یا سه سال و نیم میتونم هزینه رو بدم آیا میشه کار کرد تو بلاروس. یکار ساده. ترم ها چطوریه. ترم تابستان داره؟ خوابگاه. ترم تابستانی بازه؟ میشه تابستون کارکرد اونجا؟

Moderator
    dariush81 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    معماری شهری

نقل قول نوشته اصلی توسط bcmodir نمایش پست ها
    دوستان عزیز بنده قصد دارم دندانپزشکی بخونم ولی پولی که دارم فقط سه سال یا سه سال و نیم میتونم هزینه رو بدم آیا میشه کار کرد تو بلاروس. یکار ساده. ترم ها چطوریه. ترم تابستان داره؟ خوابگاه. ترم تابستانی بازه؟ میشه تابستون کارکرد اونجا؟
    به طور قانونی نه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dariush81 نمایش پست ها
    به طور قانونی نه
    ممنون از پاسخ شما. یکم کاملتر میشه توضیح بدهید قسمت های بعدی رو

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)