نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: زمان و مکان مناسب برای جلسه آشنایی دانشجویان Malardalen

رأی دهندگان
15. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • مکان:کافه ویونا

12 80.00%
  • مکان:پارک گفتگو

1 6.67%
  • مکان:پارک لاله

2 13.33%
  • مکان:توچال

0 0%
  • زمان:11 تیر

0 0%
  • زمان:18 تیر

1 6.67%
  • زمان:25 تیر

13 86.67%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 7 از 25 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 242

موضوع: آشنایی دانشجویان پذیرفته شده در Malardalen با یکدیگر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آشنایی دانشجویان پذیرفته شده در Malardalen با یکدیگر

دوستانی که این مسائل براشون اهمیت داره اصولا باید ببینن تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور رو برای چه منظوری پیگیری میکنن :
    1- عده ای جهت درس خوندن تو یه دانشگاه معتبر و گرفتن مستر و بازگشت به ایران
    2- عده ای فقط جهت گذراندن زمان و یه نیم نگاهی هم به درس و دانشگاه دارند
    3- عده کثیری هم قصد ساختن سکوی پرتاب برای دکتری و یا کار تو کشوری جز ایران هستند .

در مورد اول من شخصا اصلا توصیه نمیکنم که شما حساب زیادی روی مدرک ارزشمندتون باز کنید چراکه عملا تو ایران هیچ ارزشی برای کار تخصصی مرتبط با رشته تحصیلی قائل نخواهند بود و شما ناچار هستید از مدرکتون کسب درآمد کنید و نه از تخصصتون ! ( این حرف عینا نقل قولی از دوستم بود که بعد از سه سال و گرفتن 2 تا مستر از رشته های مهندسی تو دانشگاه KTH به ایران برگشت)
    لذا توصیه شخص من به گره اول که البته مسئله ای کاملا شخصی میباشد ، این است که اصلا نمی ارزه پول ، وقت و دوری از خانواده بعلاوه حجم سنگین دروس(بخصوص تو دانشگاههای سوئد) را تحمل کنید . چه بسا دانشگاههای معتبری تو ایران هستند که بسیار از نظر مدارک تکمیلی در جایگاه بالایی قرار دارند که این هدف را کاملا پوشش میدهند .
    فقط یه نکته:اکثر دانشگاههای دنیا اکثر مدارک مستر دانشگاههای ایران رو قبول ندارند لذا زیاد امیدوار به پذیرش در مقطع دکتری نباید بود ( این یک قانون کلی نیست)

دسته دوم نیاز به توضیح خاصی ندارد چراکه معتقدم این گروه بخوبی راه را برای هدف خود پیدا خواهند کرد .

و اما گروه سوم که شخصا فکر میکنم اکثر بچه ها بدنبال این راه هستند .
    توضیح اینکه دو عامل اعتبار دانشگاه و معدل مدرک مستر در اخذ پذیرش تو مقاطع دکتری نقش به سزایی را ایفا میکند . اخذ پذیرش از دانشگاههای معتبر و مناسب اروپایی و آمریکایی مستلزم این دو مسئله است بطوریکه با مدرک معتبر و معدل مناسب کار تا حد زیادی هموار است .
    کشور سوئد با داشتن سیستم سوسیالیستی سعی کرده کیفیت و سطح دانشگاههای خود را در سطحی مقبول و یکسان نگه دارد . قدمت و وجود بعضی از دانشگاهها در پایتخت و یا نقاط پر جمعیت باعث افزایش تقاضا جهت این دانشگاهها شده است . بدون اینکه بخواهم کیفیت عالی آموزشی در بعضی از دانشگاهها همانند KTH و CHALMERS را زیر سوال ببرم ولی شخصا معتقدم تحصیل در هر یک از دانشگاههای سوئد در مقطع مستر به همراه پشتکار زیاد ، شانس موفقیت در اخذ پذیرش دکتری و یا کار را به حد زیادی افزایش میدهد .

شاید خیلی حاشیه رفتم ولی این مقدمه ای بر علت ارزشمند بودن پذیرش از دانشگاه مالاردالن که به علت RESEARCH-BASE بودن از شهرت قابل قبولی برخوردار است ، میباشد از طرفی رنکینگ 12 تو دانشگاههای سوئد میتواند نقطه قوتی بر این دانشگاه باشد (با این حال به هیچ وجه معتقد که این رنکینگها نمیباشم . )

شاید علت دیگری که میتوان به آن اشاره کرد اخذ خدمات عمومی راحت تر و با سرعت بیشتر در شهرهای خلوت نسبت به شهرهای شلوغتر میباشد . آموزش زبان سوئدی به صورت رایگان و جستجو جهت پیدا کردن محل سکونت در این شهرها ساده تر هستند امری که در شهرهای بزرک صف های طولانی را میطلبد . هرچند کوچکی این شهرها نیز ممکن است برای بعضی از افراد دغدغه و مشکل زا باشد .

بنابراین و ذکر دلایل فوق شخصا معتقدم تکیه و استناد از معیار مجموعه ای که حتی از سنجش مجموعه های داخل خود نیز ناتوان میباشد به هیچ وجه مورد تایید نیست . وزارت علوم تاکنون هیچ توضیحی در مورد چگونگی این سنجش نداده است بنابراین و با توضیحاتی که داده شد اینگونه به نظر میرسد که این مکیال فقط برای گروه اول قابل قبول و معتبر است که آن هم طبق نظرات بیان شده چندان کارا نیست .

Junior Member

دقیقا، نکته ای هم که من می تونم اشاره کنم اینه که اصلا این وزارت علوم در حد ارزشیابی و تعیین اعتبار یا عدم اعتبار دانشگاههای اروپایی نیست. مثلا فقط کافیه تجهیزات آموزشی رو در بهترین دانشگاههای تحت نظارت وزارت علوم و دانشگاههای متوسط اروپا مقایسه کنیم... اصلا می تونیم مقایسه کنیم؟

طی سئوالی که از سایت bostadvasteras پرسیدم گفتند که زودترین زمانی که می توانیم برویم 16 آگوست می باشد ، بنابراین به نظر من پرواز 19 آگوست به استکهلم گزینه ی مناسبی هستش ، چند تا از بچه ها توی فیس بوک گفتند که این تاریخ رو رزرو کرده اند ، البته فکر می کنم الان این تاریخ پر هستش ولی سعی کنید که برا یاین تاریخ در اولین فرصت که باز شد رزرو کنید تا با هم باشیم .

Junior Member

بچه ها یه قراری بگذاریم برای آشنایی و هماهنگی ها؟چون تعدادمون زیاد نیست راحت تر می تونیم هماهنگ کنیما.

Junior Member

سلام بچه ها
    لطفا در مورد زمان و مکانش پیشنهاد بدید تا به یک جمع بندی برسیم .
    با توجه به اطلاعاتی که من از دوستام توی سوئد گرفتم و با توجه به اینکه شهر ما کوچک و کم جمعیت هستش و ایرانی هم کم هست ، اگر هوای همدیگه رو نداشته باشیم ممکنه واقعا سخت بگذره (مخصوصا اولش).
    بنابراین این قضیه رو جدی بگیرید !

Junior Member

من چهارشنبه این هفته برای سفارت رفتن می آم تهران (اصفهان زندگی میکنم)
    طبیعتاً اگه قراره تهران دور هم جمع بشیم برای من چهارشنبه تنها گزینه است.

Junior Member

چیزی از درس ها و ... دستگیرتون نشد؟ میگن جاوا رو بلد باشید بیاین، من که کلا برنامه نویسی نمی دونم!

دوستان شما کس دیگه ای رو می شناسید که برای malardalen بیاد و در فروم هم نباشه ؟

Junior Member

سلام به هم دانشگاهی های عزیز!
    من با meeting موافقم (اگه تا الان برگزار نشده باشه)...بچه ها، من برای خونه نگران ام... بعدش هم اینکه از فرودگاه چطوری باید بریم دانشگاه؟ میگن با تاکسی خیلی گرونه..من که کلا گیج شدم، اطلاعاتی که دوستم از استکهلم میده با چیزایی که می خونم اینور اونور با اطلاعاتی که خود دانشگاه داده خیلی متناقض هستن من گیج گیجم

نقل قول نوشته اصلی توسط simaccnvp نمایش پست ها
    سلام به هم دانشگاهی های عزیز!
    من با meeting موافقم (اگه تا الان برگزار نشده باشه)...بچه ها، من برای خونه نگران ام... بعدش هم اینکه از فرودگاه چطوری باید بریم دانشگاه؟ میگن با تاکسی خیلی گرونه..من که کلا گیج شدم، اطلاعاتی که دوستم از استکهلم میده با چیزایی که می خونم اینور اونور با اطلاعاتی که خود دانشگاه داده خیلی متناقض هستن من گیج گیجم
    به نظر من آخر این هفته می تونه موقعیت خوبی برای برگزاری میتینگ باشه ، البته فکر کنم تعدادمون زیر 10 نفر باشه از این جهت هماهنگی این قضیه زیاد سخت نیست ، در عین حال به نظر کار مفیدی میاد ،
    جدا از میتینگی که به صورت کلی برای دانشجویان سوئد در پارک طالقانی برگزار شد ظاهرا بچه های KTH و چالمرز و ... میتینگ های جداگانه ای داشتند که به جهت هم دانشگاهی بودن بازده بهتری داشته .

در مورد رفتن به دانشگاه هم تا اونجایی که دیدم فکر کنم بیشتر بچه ها بلیط 19 آگوست ایران ایر رو رزرو کرده اند ، دراینصورت می تونیم با همفکری در مورد رسیدن از آرلاندا به Vasteras به یه نتیجه ای برسیم . و د رهر صورت فکر نمی کنم نیازی به تاکسی باشه ، می تونیم با قطار یا اتوبوس این کار رو انجام بدیم .

در مورد خونه هم فکر نکنم که اینقدر سخت باشه ، فکر کنم الان هم اکثر بچه ها در BostadVasteras ثبت نام کرده اند ،
    حالا باید این مسائل ( مسکن ، رسیدن به دانشگاه و سایر مسائل مربوط به Vasteras ) رو در میتینگ مطرح کنیم .

یکی از دوستان شهرستانی گفته بودند که 4 شنبه برای سفارت به تهران سفر می کنند که برای میتینگ در این روز برنامه ریزی نشد ، اما خوب در هر صورت اگر چنین جلسه ای برگزار شد می تونیم جمع بندی این جلسه را برای این دوستان نیز ارسال کنیم .

برای میتینگ به نظر من 5 شنبه یا جمعه ی این هفته مناسب باشه ،
    مکانش هم به تعدادمون بستگی داره ،
    باقی دوستان هم اگر لطف کنند نظرشون رو اعلام کنند

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)