صفحه 6 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 71

موضوع: منابع مطالعاتی رشته ریاضی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : قابل توجه بچه های ریاضی:Real and Complex analysis

بهتر تفکر مهندسی رو برای ریاضی خوندن بزاری کنار چیزی که تو می خواهی بخونی ریاضی یک و یا 2 نیست
    فرق ریاضی با دیگر رشته ها اینه که نمیشه برای اون نسخه پیچید که چکار کرد یا چکار نکرد
    لطفا اگر میخواهی ریاضی بخونی مثل یک ریاضی دان علاقمند باش تا موفق بشی در غیر اینصورت وقتت حروم نکن فقط به موضوع علاقه مند کن خودتو حجم کتاب کم میشه

Member coronaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی

پیش فرض پاسخ : منابع مطالعاتی رشته ریاضی

سلام
    کسی هست این کتاب رو برام دانلود کنه ؟

Fibonacci and Lucas Numbers with Applications, by Thomas Koshy
    (New York Wlley-Intersclence, 2001; ISBN^ 0-47-39969-8)
    مرسی

اینجا خیلی خلوته! تو صفحه قبل پست هست برای 2009!!! نمی دونم با چه امیدی دارم سوالم رو می پرسم؟!
    من لیسانس مدیریت بازرگانی دارم. دیپلم و کنکورم ریاضی بوده. با مفاهیم اولیه ریاضی که توی حسابان و دیفرانسیل و گسسته و هندسه دبیرستان خوندم آشنایی خیلی گنگی دارم. حالا که می خوام برای فوق برم کانادا مطمئن هستم ضعف ریاضی و آمارم اذیتم می کنه. می خوام بنیان های پایه ای ریاضی ام رو محکم کنم. میشه کسی یه منبعی، راهی، چیزی بهم پیشنهاد کنه؟ نمی خوام نیوتن بشم فقط مفاهیم یک بار برام دوباره جا بیافته که بتونم گلیمم رو از آب بکشم کافیه. منظورم هم ریاضی و هم آماره!

Junior Member

دقیقا!!! نمیدونم چرا ریاضیا اینجا کم هستن، خب بهترین منبع خود کتابهای دبیرستان هستن من خودم دبیر ریاضی هستم، خود کتابها منبع خوبی هستن اما اگه میخواد در سطح دانشگاهی هم چیزایی یاد بگبرید کتاب ریاضی 1 و 2 آقاسی عالی هستن.که جلد 1 حد و مشتق و انتگرال دبیرستان رو هم پوشش داده. موفق باشین

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی کاربردی تربیت معلم تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط Defender نمایش پست ها
    اینجا خیلی خلوته! تو صفحه قبل پست هست برای 2009!!! نمی دونم با چه امیدی دارم سوالم رو می پرسم؟!
    من لیسانس مدیریت بازرگانی دارم. دیپلم و کنکورم ریاضی بوده. با مفاهیم اولیه ریاضی که توی حسابان و دیفرانسیل و گسسته و هندسه دبیرستان خوندم آشنایی خیلی گنگی دارم. حالا که می خوام برای فوق برم کانادا مطمئن هستم ضعف ریاضی و آمارم اذیتم می کنه. می خوام بنیان های پایه ای ریاضی ام رو محکم کنم. میشه کسی یه منبعی، راهی، چیزی بهم پیشنهاد کنه؟ نمی خوام نیوتن بشم فقط مفاهیم یک بار برام دوباره جا بیافته که بتونم گلیمم رو از آب بکشم کافیه. منظورم هم ریاضی و هم آماره!
    من ام رشته ام ریاضیه، ارشد ریاضی تربیت معلم تهران
    برای ریاضی 1و 2 : خب به هر حال لازمه کتاب توماس و ایساک مارون رو بخونی( حالا اگر حوصله اون کتابا با اثبان نداری، می تونی کتاب کنکور ارشد دو جلدی آقاسی رو بخونی،که سر راست توضیح داده و مثالم داره
    اما برای امار به نظر من کتاب آمار تالیف "فروند" بسیار کتاب خوبیه این کتاب فکر کنم برا نشر دانشگاهیه و ترجمه دکتر قاسم وحیدیه
    گسسته حالا نمی دونم در چه سطحی می خوای بخونی ولی به نظرم لازم نیست بخونی..ولی خب کتاب گریمالدی کتب معروفشه..
    التبته اینا نظر منه، باز خودت تحقیق کن
    دوست عزیز،کدوم دانشگاه پذیرش گرفتی؟ آِا فاندم داره؟
    موفق باشی

Junior Member

دوستمون اشاره کرده بودن:با مفاهیم اولیه ریاضی که توی حسابان و دیفرانسیل و گسسته و هندسه دبیرستان خوندم آشنایی خیلی گنگی دارم!!!!برای مدیریت بازرگانی فکر نمیکنم خوندن اون کتابا کمکش کنه. چون اینا کاربرد میخوان نه مفهوم!!! مخصوصا کتاب جان فروند که واسه کسی که میخواد در حد دبیرستان یاد بگیره سنگینه.

اینجور کتابها که میگید واسه ایشون که رشته انسانی هستند به درد نمیخوره
    بهترین مطلب واسه شما کتابهای آمار کاربردی هست که معمولا از 0 شروع میکنند و شدیدا بدردتون میخوره

خیلی ممنون از راهنمایی های ارزنده شما!
    اگر بخوام از سطح ریاضی دبیرستانم بیشتر بگم باید بگم کنکور ریاضی 88 ریاضی زدم 31 درصد اما الان تقریبا همه چی یادم رفته. سال پیش برای gmat یه مقدار ریاضی خوندم که الان در همون حد بلدم. البته gmat یه امتحان برای مدیریته که احتمال قوی شما که تخصصتون ریاضیه ازش خبر نداشته باشید. اما اگر بخوام بگم کاربرد لازم دارم یا مفهوم... دقیقا نمی دونم برای شعور ریاضی پیدا کردم کدومش رو لازم دارم. در هر حال گمان می کنم کاربرد رو هم بهتر بفهمم هم بیشتر به دردم بخوره... منابعی مثل این و این برای رشته مدیریت وجود داره. اما من هنوز نتونستم نسخه مجانی شو پیدا کنم. البته فکر می کنم دیگه اینها خیلی پیش پا افتاده است... کاتلر پدر علم بازاریابی دکترای ریاضی داره و این برای منی که بازاریابی می خونم خیلی حرفه که ریاضی بلد نباشم. نه این که حرفه ای نباشم... اصلا بلد نباشم. با این اوصاف از کجا شروع کنم؟ باز هم می گم من نمی دونم می خوام در سطح دبیرستان ریاضی بخونم یا دانشگاه یا کنکور! من می خوام شعور ریاضی پیدا کنم... شعور ریاضی. صفر نیستم... بی شعورم. یعنی فرمول بلدم و می تونم یک مساله رو حل کنم اما نمی تونم مساله رو بفهمم!!!
    در ضمن دانسگاه concordia پذیرش گرفتم اما فاند ندارم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Defender نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنمایی های ارزنده شما!
    اگر بخوام از سطح ریاضی دبیرستانم بیشتر بگم باید بگم کنکور ریاضی 88 ریاضی زدم 31 درصد اما الان تقریبا همه چی یادم رفته. سال پیش برای gmat یه مقدار ریاضی خوندم که الان در همون حد بلدم. البته gmat یه امتحان برای مدیریته که احتمال قوی شما که تخصصتون ریاضیه ازش خبر نداشته باشید. اما اگر بخوام بگم کاربرد لازم دارم یا مفهوم... دقیقا نمی دونم برای شعور ریاضی پیدا کردم کدومش رو لازم دارم. در هر حال گمان می کنم کاربرد رو هم بهتر بفهمم هم بیشتر به دردم بخوره... منابعی مثل این و این برای رشته مدیریت وجود داره. اما من هنوز نتونستم نسخه مجانی شو پیدا کنم. البته فکر می کنم دیگه اینها خیلی پیش پا افتاده است... کاتلر پدر علم بازاریابی دکترای ریاضی داره و این برای منی که بازاریابی می خونم خیلی حرفه که ریاضی بلد نباشم. نه این که حرفه ای نباشم... اصلا بلد نباشم. با این اوصاف از کجا شروع کنم؟ باز هم می گم من نمی دونم می خوام در سطح دبیرستان ریاضی بخونم یا دانشگاه یا کنکور! من می خوام شعور ریاضی پیدا کنم... شعور ریاضی. صفر نیستم... بی شعورم. یعنی فرمول بلدم و می تونم یک مساله رو حل کنم اما نمی تونم مساله رو بفهمم!!!
    در ضمن دانسگاه concordia پذیرش گرفتم اما فاند ندارم.
    سلام
    شعور ریاضی چیزیه که در طول زمان به دست می آد و 1شبه و با 1کتاب نمیشه بدستش آورد... البته منم هنوز شعور ریاضی ندارم :دی
    مهمترین چیز اینه که هر چیزی تو ریاضی ببینی دلیلش رو بفهمی چیه
    حتی ساده ترین موضوعات. مثلا چرا معادله درجه 2 با این فرمول حل میشه و چیزهای دیگه
    سعی کن دلیل هر چیزی هر فرمولی هم خودت پیدا کنی تا جوابش رو ببینی
    اولاش سخته ولی وقتی منطق پشت سر روابط رو ببینی لذت شدیدی داره و تا ابد یادت نمیره و 1000تا مسئله شبیه اون رو میتونی حل کنی
    بجای حفظ کردن راه حل مسائل سعی کن روند منطقی حل مساله رو پیدا کنی... اینجوری اگه ظاهر مسئله عوض بشه تو حلش مشکلی پیدا نمیکنی

کتاب های ریاضی هم معمولا تو این سایت پیدا میشه:
    http://en.bookfi.org/

منم وسترن اونتاریو پذیرش دارم و منتظر ویزا هستم

Junior Member

سلام....آقا کسی کتاب ترجمه شده درمورد کواترنیون ها میشناسه؟؟؟ترجمه نشده چی؟....مرسی

ماشالا به این فعالیت!!!بابا یکی جواب بده....حالا به جز کواترنیون ها درمورد هندسه ی نااقلیدسی به جز گرینبرگ چه کتابی هست؟؟
    ویرایش توسط Olympia : August 21st, 2013 در ساعت 07:57 PM دلیل: ادغام

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)