صفحه 7 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 71

موضوع: منابع مطالعاتی رشته ریاضی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : منابع مطالعاتی رشته ریاضی

با سلام خدمت شما دوستان عزیز و تشکر ویژه از مدیریت سایت
    سوالی دارم از محضر شما عزیزان

ما نموداری داریم که تصویر آن را برای شما پیوست کرده ام
    بر حسب نرخ به زمان
    می خواهم خطی افقی رسم کنم که همانند رگرسیون در شیب خط-نزدیک ترین نقاط را انتخاب و خط افقی آن را رسم کند-اما خط به صورت افقی رسم شود

آیا می توانیم از لحاظ آماری؛چنین خطی را رسم کنیم؟
    اگر در اکسل هم بشود فرمول مربوطه را بکار برد؛یا در هر نرم افزار دیگر آماری؛بسیار عالی می شود

با تشکر از شما
    https://www.dropbox.com/s/68pugl2jwx...-Amar.png?dl=0

Junior Member

بهترين کتاب براى تحقيق در عمليات 1و2 چيه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mobina1994 نمایش پست ها
    بهترين کتاب براى تحقيق در عمليات 1و2 چيه؟
    برنامه ریزی خطی از بازارا
    این کتاب واقعااا جامع و عالی و البته سنگینه
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط hglobal نمایش پست ها
    با سلام خدمت شما دوستان عزیز و تشکر ویژه از مدیریت سایت
    سوالی دارم از محضر شما عزیزان

ما نموداری داریم که تصویر آن را برای شما پیوست کرده ام
    بر حسب نرخ به زمان
    می خواهم خطی افقی رسم کنم که همانند رگرسیون در شیب خط-نزدیک ترین نقاط را انتخاب و خط افقی آن را رسم کند-اما خط به صورت افقی رسم شود

آیا می توانیم از لحاظ آماری؛چنین خطی را رسم کنیم؟
    اگر در اکسل هم بشود فرمول مربوطه را بکار برد؛یا در هر نرم افزار دیگر آماری؛بسیار عالی می شود

با تشکر از شما
    https://www.dropbox.com/s/68pugl2jwx...-Amar.png?dl=0
    سلام دوست عزیز
    خیلی میگذره از سوال شما اما من جوابی که به نظم میاد رو میگم شاااید به درد کسی بخوره
    من آمار نیست رشتم اما از درس فرایند های تصادفی و سری های زمانی به یاد دارم که در مواردی این چنینی که دامنه ین واسان داده ها زیاد است می توانیم داده های پرت را با داده هایی مناسب تر تخمین بزنیم در این شرایط ممکن است 5-6 داده از 100 داده با موارد تقریبی جایگزین شوند اما تحلیل حاصل از ان دقیق تر است
    موفق باشید

Junior Member

دوستان من واقعا احتیاج به کمک و راهنماییتون دارم.

من میخوام ریاضی و فیزیک رو از راهنمایی، و همینطور رشته ریاضی و فیزیک دبیرستان رو از پایه و به صورت مفهومی و با زبان ساده و با حل مساله، بصورت خودآموز و بدون نیاز به معلم توی خانه یاد بگیرم. کدوم کتابهای کمک آموزشی رو پیشنهاد میکنین؟ چون من خارج هستم و کتاب هم خیلی تو این زمینه زیاده و من هم از بازار کتب کمک آموزشی تو این سالها هیچ اطلاعی ندارم . یک کتابی میخوام که اولا تمام مباحث درسی رو به زبان ساده و مثل معلم توضیح بده، بعد با حل مساله اون رو نشون بده. ضمناً جواب مسایل کتابای دبیرستان رو هم با توضیح میخوام. بهترین کتابها به نظرتون برای هدف من کدوما هستن؟ یک کتابی که ساده توضیح بده و صرفا هدفش تکنیک تست زنی نباشه.

ضمنا اگر cd و dvd خوب هم که مطالب را بصورت خودآموز توسط استاد توضیح داده باشه هست ممنون میشم معرفی کنین.

یک دنیا از راهنماییتون سپاسگزارم.

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط ahura_dana نمایش پست ها

من میخوام ریاضی و فیزیک رو از راهنمایی، و همینطور رشته ریاضی و فیزیک دبیرستان رو از پایه و به صورت مفهومی و با زبان ساده و با حل مساله، بصورت خودآموز و بدون نیاز به معلم توی خانه یاد بگیرم. کدوم کتابهای کمک آموزشی رو پیشنهاد میکنین؟ چون من خارج هستم و کتاب هم خیلی تو این زمینه زیاده و من هم از بازار کتب کمک آموزشی تو این سالها هیچ اطلاعی ندارم . یک کتابی میخوام که اولا تمام مباحث درسی رو به زبان ساده و مثل معلم توضیح بده، بعد با حل مساله اون رو نشون بده. ضمناً جواب مسایل کتابای دبیرستان رو هم با توضیح میخوام. بهترین کتابها به نظرتون برای هدف من کدوما هستن؟ یک کتابی که ساده توضیح بده و صرفا هدفش تکنیک تست زنی نباشه.

ضمنا اگر cd و dvd خوب هم که مطالب را بصورت خودآموز توسط استاد توضیح داده باشه هست ممنون میشم معرفی کنین.

سلام

سایت های زیادی هست ولی فکر می کنم khan academy مناسب تر باشه. موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی محض - دانشگاه صنعتی شریف

در کنار Khan Academy که دوستمون پیشنهاد کردن، نگاهی هم به دوره فیزیک Crash Course در یوتیوب بیاندازید. ممکن هست پلی لیست فیزیک رو به راحتی از خود کانال Crash Course نتونید گیر بیارید. در همون منوی جستجو یوتیوب بزنید Crash Course Physics براتون میاره. سایت درس افزار آزاد دانشگاه MIT در آدرس ocw.mit.edu هم دوره درس حسابان رو داره که می تونید ازش استفاده کنید (البته کمی از سطح دبیرستان پیشرفته تر هست. به درد پیش دانشگاهی به بالا می خوره). از سایت coursera.org هم می تونید برای جستجو دوره های مقدماتی حسابان استفاده کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Peyman7293 نمایش پست ها
    در کنار Khan Academy که دوستمون پیشنهاد کردن، نگاهی هم به دوره فیزیک Crash Course در یوتیوب بیاندازید. ممکن هست پلی لیست فیزیک رو به راحتی از خود کانال Crash Course نتونید گیر بیارید. در همون منوی جستجو یوتیوب بزنید Crash Course Physics براتون میاره. سایت درس افزار آزاد دانشگاه MIT در آدرس ocw.mit.edu هم دوره درس حسابان رو داره که می تونید ازش استفاده کنید (البته کمی از سطح دبیرستان پیشرفته تر هست. به درد پیش دانشگاهی به بالا می خوره). از سایت coursera.org هم می تونید برای جستجو دوره های مقدماتی حسابان استفاده کنید.
    ممنون از پاسختون. اما من بیشتر سؤالم در مورد کتابای حل المسائل و خودآموز داخلی بود که درسای کتابای درسی ایران رو توضیح میدن و مسائلشونو با توضیح حل میکنن. مثل گاج و مشاوران 100 و مدرسان شریف و از اینجور حرفا . از بین کتابای داخلی کدوم بهترن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ریاضی محض - دانشگاه صنعتی شریف

ممنون از پاسختون. اما من بیشتر سؤالم در مورد کتابای حل المسائل و خودآموز داخلی بود که درسای کتابای درسی ایران رو توضیح میدن و مسائلشونو با توضیح حل میکنن. مثل گاج و مشاوران 100 و مدرسان شریف و از اینجور حرفا . از بین کتابای داخلی کدوم بهترن؟
    اگر دنبال کتاب تست همراه درسنامه هستید، به نظر من گاج مجموعه خوبی هست. البته من خیلی سال پیش کنکور دادم و زمان خودم قلمچی رو می زدم و گاج هم کنارش می زدم، اما الان چندباری که نگاه کردم و گاهی درس دادم گاج به نظرم از خیلی جهات خوب هست.

سلام دوستان

دوستان من دنبال یه کتاب یا انتشاراتی داخلی میگردم که حل المسائل کتابای درسی ریاضیات سوم و پیش دانشگاهی رشته ریاضی فیزیک رو با پاسخ تشریحی داشته باشه. مثلا حسابان 1و 2 هندسه تحلیلی و گسسته و...
    بیشتر کتابای بازار، تمرینات خودشونو دارن و طبیعتا پاسخ تمرینات خودشونو دارن و نه پاسخ تمرینات کتاب درسی رو. اما کتاب حل مسائل خود کتاب درسی دبیرستان رو پیدا نکردم. خارج از کشور هم هستم دسترسی زیادی به بازار کتاب و اطلاعات مربوط به کتابهای درسی ندارم. همچین کتابی وجود داره یا ممنوعه؟؟

ممنون از راهنماییتون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)