صفحه 90 از 103 نخستنخست ... 408081828384858687888990919293949596979899100 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 891 تا 900 , از مجموع 1024

موضوع: سؤالات فاقد تاپیک دربارۀ فرآیند پذیرش در مقطع کارشناسی

Senior Member

پیش فرض پاسخ : انتقال از دانشگاه ایرانی به دانشگاه خارجی

شما اگر پذیرش بگیرید بر اساس تصمیم استادهای دانشگاه ممکنه بتونید دو تا سه تا درس را waive کنید. به نظر استادهای دانشگاه در اون درس بستگی داره. ممکن هست اصلا هیچ درسی را waive نکنن. اینها مسايلی هست که بعد از گرفتن پذیرش میتونید یپرسید.
    امضا نامرئی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

پیش فرض پاسخ : انتقال از دانشگاه ایرانی به دانشگاه خارجی

بنده همین کار کردم ولی من هیچ واحدی نگذروندم به خاطر مسائلی ، ببینید بستگی به دانشگاه و سیستم آموزشی اون و اینکه اصلا دانشگاه شما رو قبول داره یا نه و بعد قانونین دپارتمان و خیلی چیزای دیگه داره ، بعضی دانشگاه ها این امکان رو میدن و برخی خیر، باید قوانین دانشگاه رو بررسی کنید ، که معمولا یک قسمت ویژه دارند در زیر شاخه دانشجویان انتقالی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سؤالات فاقد تاپیک دربارۀ فرآیند پذیرش در مقطع کا

سلام خدمت دوستان عزیز من تازه ثبت نام کردم و هدفم دانستن سوالات زیر هست از دوستان ( باتجربه ) تقاضا دارم راهنمایی بفرمایند :
    کشور های اروپایی و یا اسکاندیناوی ( مخصوصا نروژ ) مدرک دانشگاه های آزاد ایران ( تهران جنوب و یا مرکز ) رو قبول دارند ؟ و برای پذیرش با مشکل روبرو نمی شوم ؟
    برای پذیرش باید حتما یک سال در دانشگاه های ایران درس خوانده و تعدای واحد پاس کرده باشم ؟ ( چون طبق اطلاعات من مستقیما برای مقطع لیسانس و کارشناسی پذیرش نمی دهند )
    اگر بدون کنکور وارد دانشگاه شده باشم و یا با کنکور ولی در همان دانشگاه درس بخوانم فرقی هم می کند یا خیر ؟

کلا پروسه ی پذیرش چطوری هست مثلا از دانشگاه اسلو و یا برلین کسی از دوستان پذیرش گرفتن ؟

ممنون میشم زودتر جواب بدین

Junior Member

سلام به همه
    ميخواستم ببينم كسي راجع به continuing studies چيزي ميدونه؟ من توي هيچ قسمتي نديدم كسي به اين نكته اشاره كرده باشه . من توي دانشگاه McGill و BCU اين امكان را ديدم ، البته دانشگاه هاي ديگه را چك نكردم . اگر كسي اطلاعي از اين امكان دانشگاه ها داره يا تجربه اي در اين زمينه داره ، ممنون ميشم كمكم كنه .

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط maryam09 نمایش پست ها
    سلام به همه
    ميخواستم ببينم كسي راجع به continuing studies چيزي ميدونه؟ من توي هيچ قسمتي نديدم كسي به اين نكته اشاره كرده باشه . من توي دانشگاه McGill و BCU اين امكان را ديدم ، البته دانشگاه هاي ديگه را چك نكردم . اگر كسي اطلاعي از اين امكان دانشگاه ها داره يا تجربه اي در اين زمينه داره ، ممنون ميشم كمكم كنه .
    Continuing Studies دوره های تکدرس یا برنامه های کوتاه مدتی است که برای آموزش های اضافی توسط دانشگاهها ارائه میشه و بعضا ممکنه یک گواهی اتمام دوره هم در کنارش بدن. این دوره ها معمولا برای افرادی که در بیزینس ها و شرکتها کار میکنند و به مناسبتی قصد دارند توانایی خودشان را در یک زمینه خاص آپدیت یا تکمیل کنند طراحی شده. تا بحال نشنیدم کسی از ایران برای این جور دوره ها ویزا گرفته باشه.

Junior Member

سلام،من ٢٠ سالمه و امسال ميخوام برم دانشگاه آزاد و ميكروبيولوژي بخونم،قصد دارم زبان آلماني رو هم باد بگيرم تابعد از ليسانس براي پزشكي آلمان اقدام كنم،،فقط سوالم اين هست كه چون ٢سال از پيش دانشگاهيم ميگذره و يه وقفه اي در ورود من به دانشگاه وجود داره،،اين قضيه تو پذيرش گرفتن من مشكل به وجود مياره؟؟چون شنيدم آلمان به وقفه بين مقاطع تحصيلي حساس هست؟؟اگر اين قضيه برام مشكل به وجود مياره به نظرتون بايد چي كار كنم؟؟؟ممنون ميشم كه جوابمو جامع بديد..

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ........

با سلام می خواستم بدونم بدون کنکور واقعا به هیچ وجه نمی شه برای دانشگاه های المان توی رشته تغذیه اقدام کرد من الان واقعا دچار سردرگمی شدم خواهشا پاسخ بدید

Banned

چرا نشه ؟ شما آزمون تست داف بدین نمره 4 بگیرین بعد از گرفتن نتیجه قبولی آزمون با مدارک دیپلم و پیش دانشگاهیتون برای پذیرش کالج اقدام کنین..اگه هم لیسانس دارین برای ارشد رشته خودتون پذیرش بگیرین و وقتی به آلمان تشریف بردین اونجارشتتون رو عوض کنین..حالا به تغذیه یا رشته دیگه..

Junior Member mer377 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط jahan96 نمایش پست ها
    چرا نشه ؟ شما آزمون تست داف بدین نمره 4 بگیرین بعد از گرفتن نتیجه قبولی آزمون با مدارک دیپلم و پیش دانشگاهیتون برای پذیرش کالج اقدام کنین..اگه هم لیسانس دارین برای ارشد رشته خودتون پذیرش بگیرین و وقتی به آلمان تشریف بردین اونجارشتتون رو عوض کنین..حالا به تغذیه یا رشته دیگه..
    مطمنید که تغییر رشته اینقدر آسونه تو آلمان؟

Banned

بله ...چون چالش اصلی ویزاست و مسائل مرتبط با سن هست که اون با پذیرش ارشد مرتبط حله (البته از این نکته غافل نشیم که این شرایط برای کسی مهیا است که گپ خیلی زیاد نداشته باشه ..معدل خیلی خیلی پایین نداشته باشه و دارای مینیمم شرایط معمول پذیرش باشه و صدالبته توانایی هزینه متوسط زندگی در آلمان چون از فاند خبری نیست و حتی در ایالت هایی شهریه ایجاد شده )..و با داشتن تست داف 4*4 میشه تغییر رشته داد..خیلی از دوستان چون سنشون از میزان مجاز گذشته همین کار رو انجام میدن و اونجا لیسانس مجدد حتی میخونن! حتی در رشته ای متفاوت از لیسانسشون! مثلا علوم انسانی به علوم پایه ..علوم پایه به مهندسی
    علوم انسانی به مهندسی..که فاکتور زبان و تسلط روی اون خیلی مهمه که کاری نیس که کمتر از دو الی سه سال زمان ببره

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)