صفحه 89 از 103 نخستنخست ... 39798081828384858687888990919293949596979899 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 881 تا 890 , از مجموع 1024

موضوع: سؤالات فاقد تاپیک دربارۀ فرآیند پذیرش در مقطع کارشناسی

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

پیش فرض پاسخ : سؤالات فاقد تاپیک دربارۀ فرآیند پذیرش در مقطع کارشناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Nahal_rni نمایش پست ها
    سلام من پیش دانشگاهیم معدل دیپلمم بالای 17 هست و پیش هم همینطور و شایدم بالای 18 میشه. میتونم آیلتس با نمره ی خوبی بگیرم. نمیخوام ایران دانشگاه برم و اگر بشه میخوام مستقیم پذیرش بگیرم برای لیسانس خارج از کشور اگر مجبور شم زبان خاص کشوریم بخونم تا مدرک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع لیسانسش رو بگیرم باهاش مشکلی ندارم. من کل بخش های کشورهایی که مد نظرم هست رو زیر و رو کردم ولی تقریبا هیچ سوالی در خصوص رشته روانشناسی ندیدم. اگر کسی در زمینه ی این رشته اطلاع یا تجربه ای داره که کدوم کشور ها و دانشگاه ها ازش استقبال میکنن و با شرایط من کجاها بهتره ممنون میشم. هزینه تحصیل و زندگی توی اون کشور تا حدودی برام مهمه (میدونم انتخاب کشور خیلی به خود فرد بستگی داره فقط چندتا پیشنهاد میخوام تا برم سراغشون و تحقیق کنم خودم)

درضمن یه سوال شاید مسخره ! اینکه آدم توی مدارس استعدادهای درخشان درس خونده باشه به طور میانگین برای پذیرش در دانشگاه های اونور امتیازی محسوب میشه ؟
    برای آمریکا نمره ACT یا SAT لازم داری به اضافه امتحان زبان. اینکه چقدر ازت استقبال بشه هم بستگی به این داره که تو این امتحان‌ها چه نمره ی‌‌ بگیری، و تا حد خیلی‌ کمتری هم معدل دیپلم. استعداد‌های درخشان اگر همراه با مدال المپیاد باش تاثیر داره وگرنه خیر. در ضمن کمک‌های تحصیلی‌ در در لیسانس محدوده به دانشگاه‌های بسیار رده بالا و دانشجوهایه نخبه، و کلا حساب رو بر این بذار که برای لیسانس تو آمریکا خرج شهریه و زندگی‌ رو باید از جیب بدی.

Junior Member Bita_r آواتار ها

اگه سوابق تحصیلی اصن نداشته باشی ولی آزمون ACT و SAT و تافل رو خوب داده باشی شانس داری؟
    ببخشید اگه سوالم مسخره س.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Bita_r نمایش پست ها
    اگه سوابق تحصیلی اصن نداشته باشی ولی آزمون ACT و SAT و تافل رو خوب داده باشی شانس داری؟
    برای صرفاً قبولی لیسانس گرفتن در یک دانشگاهی (و خرجشو از جیب دادن) بله، نمره خوب SAT یا ACT و TOEFL کمبود‌های معدل و بقیه مسائل رو تا حد زیادی جبران می‌کنه.

برای گرفتن بورس/کمک هزینه تحصیلی‌ کافی‌ نیست، چون اولاً اون دانشگاه‌هایی‌ که این کمک هارو دارن برای دوره لیسانس احتیاج به SAT, TOEFL, و معدل "عالی‌" دارن نه فقط "خوب." مثلا SAT باید نمره اقلا در حد صدک ۹۵ باشه، یعنی‌ بالاتر از ۹۵% همه کسانی‌ که این تست رو میدن. به اضافه داشتن این نمره ها، معمولان کسانی‌ که اینجور دانشگاه‌ها قبول میشن رزومه غیر تحصیلی‌ شونم قویه، یعنی‌ فعالیت‌های جانبی زیادی دارن (اجتماعی، اقتصادی، ورزشی، فرهنگی‌، و غیره).

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computational cognitive neurobiology

نقل قول نوشته اصلی توسط Bita_r نمایش پست ها
    سلام
    سوالتون اصلا هم مسخره نيست و اتفاقا خيلي ها درگيرش هستن تو همين فروم
    دوست من گزينش توي غرب بر خلاف كشور ما فرمول ثابتي نداره. توي ايران درصدي از پذيرش شما كنكور و درصد ديگه اي معدل نهايي هست و بقيه ي عوامل تاثير بسيار كوچكي توي پذيرش شما دارن، اما توي امريكا، چيزي كه مورد بررسي قرار ميگيره فرا تر از چن تا نمره و آزمونه، و در واقع چيزي كه بررسي ميشه يك "پكيج" هست، تشكيل شده از نمرات و نتايج آزمون ها كه سطح آكادميك شماست، فعاليت هاي خارج درسي شما كه ثابت ميكنه به اصطلاح nerd نيستيد و اگر اون سطح اكادميك رو از شما فاكتور بگيرن چيزي باقي ميمونه، شخصيت شما و در آخر چيز هايي كه فقط خودشون ميدونن. اگر دانشگاه هاي متوسط امريكا مد نظرتون هست شايد نمرات بالا هم كافي باشه ولي هر چه به رنكينگ هاي بهتر نزديك بشيد بقيه ي پكيج اهميت بيشتري پيدا ميكنه. در نتيجه هر چند اس اي تي ١٦٠٠ و تافل ١٢٠ هم بگيريد صرفا يك بخش از پكيجتون قوي هست و بايد به بقيه هم برسيد.

موفق باشيد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Morgue

سلام
    آیا میشه دوباره برای کارشناسی پذیرش گرفت اگر فرد با مدرک کارشناسی قصد ادامه تحصیل در رشته نامرتبط داشته باشه؟

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط warior نمایش پست ها
    سلام
    آیا میشه دوباره برای کارشناسی پذیرش گرفت اگر فرد با مدرک کارشناسی قصد ادامه تحصیل در رشته نامرتبط داشته باشه؟
    در آمریکا بله ولی‌ برای کارشناسی دوم یا بالاتر همون کمک‌های مالی‌ خیلی‌ محدودی هم که وجود داره گرفتنش تقریبا غیر ممکن می‌شه. اگر میتونی‌ نمره‌های لازم امتحان ورودی رو بگیری و خرجش رو بدی ۱۰ تا لیسانس هم بخوای بگیری مشکلی‌ نیست.

Junior Member

سلام دوستان.من سوم تجربی هستم و در مدرسه استعداد های درخشان درس میخونم .معدلمم نوزده و نیم به بالاست میخواستم برایBS دانشگاه های فری المان اپلای کنم و یه نگاهی که انداختم دانشگاه روستوک رشته ی مورد نظر من رو داره(بیوتکنولوژی پزشکی) فرایند اپلای برای این دانشگاه چطوره؟مدارکه لازم؟ ایا معدل بالا تاثیر داره؟ معیارهاشون چیه؟ و زمانه اپلای کردن کیه؟ایا دانشگاه دیگه ای تو این سطح میشناسین؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computational cognitive neurobiology

نقل قول نوشته اصلی توسط fati_khs نمایش پست ها
    سلام دوستان.من سوم تجربی هستم و در مدرسه استعداد های درخشان درس میخونم .معدلمم نوزده و نیم به بالاست میخواستم برایBS دانشگاه های فری المان اپلای کنم و یه نگاهی که انداختم دانشگاه روستوک رشته ی مورد نظر من رو داره(بیوتکنولوژی پزشکی) فرایند اپلای برای این دانشگاه چطوره؟مدارکه لازم؟ ایا معدل بالا تاثیر داره؟ معیارهاشون چیه؟ و زمانه اپلای کردن کیه؟ایا دانشگاه دیگه ای تو این سطح میشناسین؟
    جواب همه ي سوالاتتون توي سايت رسمي دانشگاه قسمت admission requirement و dates and deadlines هست. براي پيدا كردن دانشگاه هاي مشابه هم ميتونيد از DAAD استفاده كنيد (يكم ناقصه ولي بد نيست).

سلام من دانشجوی رشته ی ژنتیک در مقطع کارشناسی هستم و ترم دو من میخوام که از یه دانشگاه خارج از کشور فاند کامل بگیرمو ورس بشم در حال حاضر هم خودمو برا تافل آماده میکنم میخواستم ببینم کسی میتونه برای انجام این کار راهنماییم بکنه و بگه چه شرایطی لازم هست؟؟؟

Junior Member

پیش فرض انتقال از دانشگاه ایرانی به دانشگاه خارجی

سلام دوستان

میخواستم بدونم کسی که در حال تحصیل در مقطع کارشناسی در یکی از دانشگاههای ایران هست (دولتی یا آزاد)، اگه بعد از چند ترم بخواد در خارج از کشور به تحصیلاتش ادامه بده، (با فرض اینکه نمراتش خوبه و مدرک زبان هم داره) میتونه انتقالی بگیره؟ یا مثلا پذیرش بگیره و بعد تطبیق واحد بزنه؟ منظورم اینه که راهی هست تا از اول شروع نکنه؟

من در مورد این سئوالم خیلی جستجو کردم اما جوابی نگرفتم، ممنون میشم از دوستانی که اطلاع دارن برای من و بقیه دوستانی که چنین سئوالی دارن توضیح بدن
    مرسی

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)