صفحه 88 از 103 نخستنخست ... 38787980818283848586878889909192939495969798 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 871 تا 880 , از مجموع 1024

موضوع: سؤالات فاقد تاپیک دربارۀ فرآیند پذیرش در مقطع کارشناسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سؤالات فاقد تاپیک دربارۀ فرآیند پذیرش در مقطع کارشناسی

اگر کسی مهاجرت کنه و بره آمریکا، و بعد برای دانشگاه اپلای کنه اینترنشنال حساب میشه یا نه؟ غیر از اینکه باید برای پذیرش در مقطع لیسانس SAT رو امتحان بده آیا نمرات دیپلم کشور مبدا رو هم میخوان؟ میشه در امریکا دوباره دیپلم گرفت (غیر از GED)؟ آیا تافل و GRE تو این کیس نیاز هست؟
    میشه برای جبران دیپلم رفت community college بعد برای دانشگاه های رنک پایین اپلای کرد؟
    ما آزموده ایم در این شهر بخت خویش
    بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش

Member
    رشته و دانشگاه
    UCLA: BA, Business Economics | Harvard: JD, Law

نقل قول نوشته اصلی توسط azam000 نمایش پست ها
    اگر کسی مهاجرت کنه و بره آمریکا، و بعد برای دانشگاه اپلای کنه اینترنشنال حساب میشه یا نه؟ غیر از اینکه باید برای پذیرش در مقطع لیسانس SAT رو امتحان بده آیا نمرات دیپلم کشور مبدا رو هم میخوان؟ میشه در امریکا دوباره دیپلم گرفت (غیر از GED)؟ آیا تافل و GRE تو این کیس نیاز هست؟
    میشه برای جبران دیپلم رفت community college بعد برای دانشگاه های رنک پایین اپلای کرد؟
    اگر مهاجرت کرده باشی‌ به آمریکا (فرضاً با Green Card), دیگه دانشجوی بین‌المللی به حساب نمیای، ولی‌ بسته به اینکه کدوم ایالت هستی‌ و چند وقت اونجا زندگی‌ کردی قبل از اقدام برای دانشگاه ممکن دانشجوی غیر مقیمِ اون ایالت باشی‌ که شهریه دانشگاههای دولتی رو افزایش میده.

اگر مستقیم برای دانشگاه اقدام کنی‌ SAT و نمره دیپلم لازمه، ولی‌ اگر از community college شروع کنی‌ (اقلا در کالیفرنیا) نه SAT احتیاج داری نه حتا مدرکِ دیپلم. به عنوانِ مثال، من خودم از community college شروع کردم، بعد از دو سال منتقل کردم خودمو به UCLA, و دو سال هم اونجا بودم تا لیسانس گرفتم.

آخرین نکتم اینه که اگر بری community college به این معنی‌ نیست که بعدا محدود میشی‌ به دانشگاه‌های سطح پایین. من خودم بعد از community college اول رفتم UCLA و بعد Harvard که هیچ کدوم دانشگاههایِ بدی نیستن.

Junior Member

من ۱۹ سالمه وپیش دانشگاهی رو تموم کردم و معدل دیپلمم ۱۹.۶۴ چند سوال دارم:
    ۱.ایا برای مقطع لیسانس میشه ویزای تحصیلی گرفت مشکل سربازی نیست؟
    ۲.کدام کشور برای تحصیل از نظر هزینه و زبان انگلیسی بودن بهتر است؟
    ۳. برای تحصیل در مقطع لیسانس نیاز به مدرک زبان تافل و .... هست؟

Junior Member

سلام.با لیسانس برق قدرت از دانشگاه ازاد با معدل ۱۷ و ۲۵ سال سن چه کشورهایی میتونم برای لیسانس کامپیوتر و آی تی بدون آزمون sat و gce و ... میتونم پذیرش بگیرم (در واقع براساس سابقه تحصیل پذیرش بدن) و سفارت اون کشور هم به سن گیر نده (ترجیحا تحصیل به زبان انگلیسی)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Phd Candidate Behavioral Science Thailand

پیش فرض پاسخ : مراحل گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط Aryan نمایش پست ها
    میشه لطف کنید بگید اگه بخوایم با وجود داشتن یه BSدوباره برای BS اقدام کنیم چه خوبیها و بدی هایی داره؟
    خوبیش اینه که مجبور نیستی کل دوره رو دوباره طی کنی و یکساله می تونی مدرکت رو بگیری. اگه تو این زمینه سوالی هست خوشحال می شم جواب بدم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط kia10 نمایش پست ها
    من ۱۹ سالمه وپیش دانشگاهی رو تموم کردم و معدل دیپلمم ۱۹.۶۴ چند سوال دارم:
    ۱.ایا برای مقطع لیسانس میشه ویزای تحصیلی گرفت مشکل سربازی نیست؟
    ۲.کدام کشور برای تحصیل از نظر هزینه و زبان انگلیسی بودن بهتر است؟
    ۳. برای تحصیل در مقطع لیسانس نیاز به مدرک زبان تافل و .... هست؟
    سلام . طبق قانونی که امسال وضع شده، فکر کنم دیگه مشکلی برای خروج نباشه و با گذاشتن وثیقه بشه رفت. من خودم دارم برای لیسانس هنگ کنگ اقدام می کنم. اینطور که توی سایت نظام وظیفه دیدم، جدیدا اون مشکل قبلی نیست

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Accounting/IKIU

سلام و وقت همه ی دوستان بخیر.من 25سالمه و مدرک کارشناسی حسابداری در دانشگاه سراسری بین المللی امام خمینی قزوین رو با معدل17.12 گذروندم.دیپلم ریاضی و فیزیک دارم با معدل18 ونیم و پیش دانشگاهی18.80.مدرک کارشناسی رو در سال92گرفتم.از92تا الان در دانشگاه تحصیل نکردم.به شیمی بسیار علاقه دارم.خواستم بدونم با شرایط من امکان ادامه ی تحصیل در آلمان وجود داره؟در رشته ی شیمی که با رشته ی دانشگاهی من مغایر هست.اگر بخوام بخونم چطور باید اقدام کنم؟آیا امکان اینکه از کالج شروع کنم هست؟

Junior Member

سلام دوستان

من یه لیسانس مهندسی شیمی دارم از دانشگاه دولتی (مازندران)، آیا امکان اینکه برای یه لیسانس دیگه اقدام کنم هست؟ اروپا یا آمریکاش فرق نمی کنه
    اگه اطلاعات تکمیلی دارین ممنون می شم توضیح بدین

Junior Member Bita_r آواتار ها

سلام.
    کسی که شاگرد زرنگ نبوده، المپیاد شرکت نکرده و اصلن رشته ی دبیرستانش با رشته ای که در دانشگاه میخاد جور درنمیاد، چجوری میتونه بره؟ هر کورراهی هست، آزمونی چیزی، بهم بگین لطفا.

Junior Member

سلام من پیش دانشگاهیم معدل دیپلمم بالای 17 هست و پیش هم همینطور و شایدم بالای 18 میشه. میتونم آیلتس با نمره ی خوبی بگیرم. نمیخوام ایران دانشگاه برم و اگر بشه میخوام مستقیم پذیرش بگیرم برای لیسانس خارج از کشور اگر مجبور شم زبان خاص کشوریم بخونم تا مدرک مورد نیاز برای تحصیل در مقطع لیسانسش رو بگیرم باهاش مشکلی ندارم. من کل بخش های کشورهایی که مد نظرم هست رو زیر و رو کردم ولی تقریبا هیچ سوالی در خصوص رشته روانشناسی ندیدم. اگر کسی در زمینه ی این رشته اطلاع یا تجربه ای داره که کدوم کشور ها و دانشگاه ها ازش استقبال میکنن و با شرایط من کجاها بهتره ممنون میشم. هزینه تحصیل و زندگی توی اون کشور تا حدودی برام مهمه (میدونم انتخاب کشور خیلی به خود فرد بستگی داره فقط چندتا پیشنهاد میخوام تا برم سراغشون و تحقیق کنم خودم)

درضمن یه سوال شاید مسخره ! اینکه آدم توی مدارس استعدادهای درخشان درس خونده باشه به طور میانگین برای پذیرش در دانشگاه های اونور امتیازی محسوب میشه ؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)