صفحه 10 از 103 نخستنخست 123456789101112131415161718192060 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 1024

موضوع: سؤالات فاقد تاپیک دربارۀ فرآیند پذیرش در مقطع کارشناسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مراحل گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی

سلام
    اول از همه راهنمايهاتون تشکرميکنم بعد هم چند تا سوال

1-اين دانشگاههايي که معرفي کرديد همه از دانشگاههاي درجه 1 هستند ميخواستم اگه ميشه چند تا دانشگاه ديگه هم معرفي کنيد تا اگر احتمالا نتونستم از اونا ژذيرش بگيرم از بقيشون بتونم (دانشگاههاي درجه 2 )

2- من دانشگاهم تا بستون ديگه تموم ميشه و اگربخوام واسه پاييز امسال اقدام کنم تکليف ريز نمره هام چي ميشه ميتونم تا همون ترمي روکه خوندمو واسشون بفرستم ؟

3- اصلا مقطع کارشناسي بورس اسکالر شيپ داره يا نه اگه داره امکان گرفتنش چقدره ؟

Junior Member

پیش فرض پذیرش برای مقطع لیسانس

سلام
    من تا 2-3 ماه دیگه دیپلمم رو میگیرم و میخوام برای ادامه تحصیل و گرفتن مندر لیسانس به یکی از کشور های اسکاندیناوی برم.البته خودم فنلاند رو ترجیه میدادم ولی با تحقیقاتی که کردم دیدم راهی برای رفتن به فنلاند در مقطع لیسانس نیست...
    من تاپیک پذیرش برای مقاطع مختلف تحصیلی خوندم ولی اطلاعات کاملی ندیدم در اونجا.منظور از حضور 1 ساله در دانشگاه چیه ؟ یعنی منی که امسال دیپلم میگیرم و تازه میخوام برم دانشگاه نیمتونم برای نروژ اپلای کنم ؟ حتما باید 1 سال در یک دانشگاه دیگه درس بخونم بعد برای نروژ اپلای کنم؟ لطفا کمی در این باره توضیح بدهید.
    من در اینترنت یکم در باره مقطع لیسانس در نروژ سرچ کردم و اگه اشتباه نکنم در این مقطع هیچ رشته ای به زبان انگلیسی تدریس نمیشه ولی کلاس های 1 ساله ای برای آموزش زبان نروژِی برگزار میشه که در اون کلاسها به ما نروژی یاد میدن تا لیسانس رو به صورت نروژی بخونیم..این به این معناست که ما 1 سال در نروژ هستیم و فقط نروژی یاد میگیریم و بعد از اون وارد دانشگاه میشویم ؟
    و سوال آخر اینکه وضعیت پذیرش دادن دانشگاه های نروژی به ایرانیها چگونست ؟ من که الان 17 سالمه میتونم پذیرش بگیرم ؟معدل کل دیپلمم احتمالا بالای 17 است و آیلتس 6/5 یا بالاتر که به زودی برای گرفتنش اقدام میکنم
    ممنونم

ApplyAbroad Veteran
    sepehr_jun آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering science of Drilling and Extraction

پیش فرض پاسخ : پذیرش برای مقطع لیسانس

جواب شما در تاپیک تحصیل و زندگی در نروژ امده. اگر اون رو کامل مطالعه کنید خیلی از ابهامات موجود در ذهنتون برطرف میشه.

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

شما برای ورود به دانشگاه های دولتی اسکاندیناوی باید 12 سال درس خونده باشید (یعنی به همراه پیش دانشگاهی)...
    برای نروژ هم حتما" باید 30 واحد در دانشگاه گذرونده باشید (1 سال)
    برای فنلاند امتحان ورودی باید بدین.
    برای سوئد هم باید مدرک زبان داشته باشید به همراه پیش دانشگاهی.

در کل برای این چند تا کشور باید پیش رو حتما" بخونید، البته دانشگاه های خصوصی ای در اروپا هستن که با دیپلم ایران هم پذیرش می دن...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط azim_utd
    شما برای ورود به دانشگاه های دولتی اسکاندیناوی باید 12 سال درس خونده باشید (یعنی به همراه پیش دانشگاهی)...
    برای نروژ هم حتما" باید 30 واحد در دانشگاه گذرونده باشید (1 سال)
    برای فنلاند امتحان ورودی باید بدین.
    برای سوئد هم باید مدرک زبان داشته باشید به همراه پیش دانشگاهی.

در کل برای این چند تا کشور باید پیش رو حتما" بخونید، البته دانشگاه های خصوصی ای در اروپا هستن که با دیپلم ایران هم پذیرش می دن...

خیلی ممنون واقعا لطف کردین که جواب سوالمو دادین خیلی وقت بود که این سوال ذهن منو مشغول کرده بود. من پیش دانشگاهی میتونم از اینجا بخرم.. شما میدونید که آزمون ورودی به دانشگاه های فنلاند به چه شکلی هست ؟ یکمی توضیح میشه بدین ؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط imohammad

خیلی ممنون واقعا لطف کردین که جواب سوالمو دادین خیلی وقت بود که این سوال ذهن منو مشغول کرده بود. من پیش دانشگاهی میتونم از اینجا بخرم.. شما میدونید که آزمون ورودی به دانشگاه های فنلاند به چه شکلی هست ؟ یکمی توضیح میشه بدین ؟
    پیش دانشگاهی خوندنیه نه خریدنی! اگه اینجوری می خوای بری دانشگاه من توصیه می کنم محیط دانشگاه های اونجا رو سالم نگه دارید! در ضمن درس های پیش دانشگاهی برای دانشگاه واقعا" مهم هستن و بعید می دونم بتونین واحد ها رو بدون دانستن دروس پیش به راحتی بگذرونید...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

Junior Member

quote author=azim_utd link=topic=22807.msg129215#msg129215 date=1239191160]
    پیش دانشگاهی خوندنیه نه خریدنی! اگه اینجوری می خوای بری دانشگاه من توصیه می کنم محیط دانشگاه های اونجا رو سالم نگه دارید!در ضمن درس های پیش دانشگاهی برای دانشگاه واقعا" مهم هستن و بعید می دونم بتونین واحد ها رو بدون دانستن دروس پیش به راحتی بگذرونید...
    [/quote]

چشم سالم نگه میدارم نمیرم ! پیشم میخونم ولی به شرطی که من در ایران پیش دانشگاهیمو بخونم ! شما اگه وضع پیش دانشگاهی های اینجارو ببینین این حرف نمیزنین... هینجوری دبیرستان سال سوم که من توشم معلم و شاگرد نداریم ! 4تا شاگرد سوم و 4-5تا معلم ! به نظر خودتون خوبه ؟! البته فکر کنم اگه بخوام بخونم ساله دیگه تنها شاگرد پیش باشم تو مدرسه !

Junior Member

در ضمن دروس ریاضی زمین فیزیک شیمی و زیست پیش دانشگاهی سال بعدمو 2ماهی میشه که خودم مطالعه کردم و تمومش کردم. با این اوصاف فکر نکنم محیط دانشگاه ها کثیف بشه

Junior Member

سلام دوستان:
    آقا تمام تاپیک رو خوندم اما متاسفانه جواب مستقیم برای سوالم رو پیدا نکردم.واسه همین جسارت کردم و اینجا بیانش کردم.
    آقا من دیپلم ریاضی و فوق دیپلم عمران هستم.
    از خدمت هم معاف هستم....
    می خواستم بدونم برای تحصیل در دانشگاهای خارج از کشور شانسی برای مقطع لینسانس دارم؟اصلا فوق دیپلم قابل قبول است؟
    و اینکه هدف اول خودم دانشگاهای سوئد است چون اونجا آشنا هم دارم.
    اگر شانسی دارم از کجا باید شروع کنم؟مدارک دوره زبان کدام است؟هزینه هام چقر است؟پروسه پذیرشم چگونه است؟
    زمان ارسال درخواست کی (خصوصا داشنگاههای سوئد)است؟
    خیلی ممنون می شوم کمکم کنید واقعا به بن بست جواب خوردم
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط ACE2
    سلام دوستان:
    آقا تمام تاپیک رو خوندم اما متاسفانه جواب مستقیم برای سوالم رو پیدا نکردم.واسه همین جسارت کردم و اینجا بیانش کردم.
    آقا من دیپلم ریاضی و فوق دیپلم عمران هستم.
    از خدمت هم معاف هستم....
    می خواستم بدونم برای تحصیل در دانشگاهای خارج از کشور شانسی برای مقطع لینسانس دارم؟اصلا فوق دیپلم قابل قبول است؟
    و اینکه هدف اول خودم دانشگاهای سوئد است چون اونجا آشنا هم دارم.
    اگر شانسی دارم از کجا باید شروع کنم؟مدارک دوره زبان کدام است؟هزینه هام چقر است؟پروسه پذیرشم چگونه است؟
    زمان ارسال درخواست کی (خصوصا داشنگاههای سوئد)است؟
    خیلی ممنون می شوم کمکم کنید واقعا به بن بست جواب خوردم
    موفق باشید
    سلام
    یه سری اطلاعات رو در مورد سوئد براتون اینجا میذارم :

سایتهای مرتبط :
    http://www.studyinsweden.se
    https://www.studera.nu/studera/1374.html

لیست دوره های لیسانس ارائه شده به انگلیسی در سال تحصیلی 2010/2009 :
    http://www.studyinsweden.se/Study-op...s/Free-movers/
    برای پذیرش در دوره های فوق باید امتحان TOEFL یا IELTS بدی .

هزینه زندگی :
    http://www.studyinsweden.se/Living-i...ost-of-living/

لینک زیر رو ببین :
    https://www.studera.nu/studera/1374.html
    سمت چپ صفحه زیر Non-EEA students میتونی زمانبندی اپلای رو برای ترم پاییز پیدا کنی .

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)