صفحه 13 از 103 نخستنخست ... 3456789101112131415161718192021222363 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 121 تا 130 , از مجموع 1024

موضوع: سؤالات فاقد تاپیک دربارۀ فرآیند پذیرش در مقطع کارشناسی

raiden
    Guest

پیش فرض پاسخ : مراحل گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی

سلام خدمت دوستان خوبی که مارو از اطلاعات خوب و درستشون بی نسیب نمیزارن
    میخوام رو راست باشم
    من الان 22 سالمه خدمت رفتم از دیپلم ریاضیمم 3 تا درسم مونده بقیه ی دروسی که پاس کردمم نمره هاش چشمگیر نیست اما الان از این شرایط خسته شدم میخوام درسمو بزارم پشتش بکوب بخونم و برای ادامه تحصیل و گرفتن لیسانس به سوئد برم
    حالا میخواستم خواهش کنم که اگه ممکنه راهنماییم کنید که چه راهی بیشتر به درد من میخوره
    1.برم دیپلم تجربی بگیرم و پیشش رو هم بگذرونم
    2.یه دیپلم گرافیک یا کامپیوتر بگیرم(البته اگه بشه با دیپلم کاردانش پذیرش گرفت)
    3.دیپلم ریاضیمو بگیرم (اما معدل دیپلمم کم میشه) ولی سعی کنم معدل پیشم بالا بره
    یا اگه شما بزرگواران راههای دیگه ای میدونین کمکم کنید
    اینم بگم که اگه بخوام دیپلم تجربی بگیرم معدلم کمی بالا تر میره و آیا میتونم صرفا بخاطر اینکه دروس تخصصیمو با نمره بالای 15 یا 16 پاس کنم پذیرش پزشکی بگیرم
    مورد دیگه اینکه برای لیسانس تو سوئد یا پزشکی باید تافل یا آیلتس داشته باشم یا اینکه باید سوئدی یاد بگیرم
    میدونم که راهه سختی در پیش دارم اما چون واقعا به بحران رسیدم برای هدفم از هیچ تلاشی دریغ نمیکنم
    خیلی خیلی ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
    به امید سربلندی و موفقیت همه جوونای گل و باهوشه ایران زمین

Member Rezaa آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Information Technology IAUM

پیش فرض پاسخ : من دیپلم ریاضی دارم میخوام apply کنم

اگر کارشناسی رو در ایران بخونید و بعد برای کارشناسی ارشد اقدام کنید میتونید خیلی راحتتر نتیجه بگیرید.
    اینطوری فرصت این رو دارید که معدلتون رو بالا بکشید که باعث میشه شانس گرفتن پذیرش از دانشگاههای معتبرتری رو داشته باشید.
    اگر واقعا قصد دارید از ایران برید و همچنین تصمیم گرفتید که به پیشنهادی که در بالا دادم عمل کنید، توصیه میکنم دوره لیسانس رو در شهر خودتون نخونید، که یک تمرینی بشه برای خارج رفتنتون
    چون اگر بخواید ناگهانی از خانواده جدا بشید خیلی بهتون فشار میاد

Junior Member

سلام و خسته نباشید

سوالی داشتم در مورد پذیرش در مقطع لیسانس رشته های علوم انسانی در دانشگاه های سوئد :

می خواستم بدونم علاوه بر داشتن مدارک زبان و پول ، آیا با دیپلم رشته علوم انسانی و معدل 18 امکان گرفتن پذیرش در دانشگاه های سوئد وجود دارد؟
    اصلا برای رشته های علوم انسانی پذیرش می دهند؟
    حتی دانشگاه های پولی ، البته دانشگاه هایی که هزینه ترمشون خیلی نباشه.

با تشکر

Junior Member

Talking پاسخ : مراحل گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی

سلام
    ممکنه با معدل 14 پیش و سوم پذیرش کانادا یا سوئد گرفت؟مدرک ها ی ماکروسافت هم دارم.mcse + security & ccna
    19 سالمه یه بار کنکور دادم و معاف از سربازی هستم.زبان هم نمره بالا میتونم بیارم.در کل از این 19 سال 12 سال با کامپیوتر زندگی کردم و درس کمتر خوندم (رشته مورد علاقه مرتبط با کامپوتر هست.نرمافزار و ...)
    ممنون
    ویرایش توسط سعید : October 1st, 2009 در ساعت 05:26 AM

سلام،
    شانس گرفتن ویزا تو مقطع لیسانس چه قدر هست؟ من برای برادرم سوال میکنم كه فوق دیپلم مکانیک خودرو داره و میخواد برای لیسانس بره امریکا. در مورد مخارج هم اگه اطلاعات دقیقی دارین ممنون میشم بهم بگین.

لطفا کمک کنید من میخوام برای خواهرم واسه لیسانس اقدام کنم می خوام بیبنم که لیسانس به زبان سوئدی باز مدرک زبان تافل می خواد؟

دیپلم طراحی دوخت داره و پیش دانشگاهی هنر برای سوئد میخواد اقدام کنه
    چه جورییه واسه لیسانس؟

Junior Member

سلام.
    من دیپلم گرافیک (هنرستان ) و فوق دیپلم گرافیک (آموزشکده فنی و حرفه ای ) دارم.
    می خوام بدونم با این مدارک از کدوم دانشگاه ها توو این رشته می تونم پذیرش بگیرم.چه کشوری. ؟
    و اینکه از لحاظ رزومه ، رزومه ای کوتاه دارم. توو چند تا نمایشگاه و جشنواره داخلی و چندتا هم خارجی کارهام پذیرفته شده .
    به نظر شما از کجا می تونم پذیرش بگیرم.
    اولویت اول برای من سوئد ِ .

Wink پاسخ : مراحل گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط sadegh1993 نمایش پست ها
    دکتر طالبی نژاد که فارغ التحصیل MIT میباشد، مقاله بسیار کامل و مفیدی در مورد روش موفق برای گرفتن پذیرش و بورس تحصیلی از دانشگاههای رده اول آمریکا و کانادا نوشته است که میتوانید متن کامل آنرا در اینجا بخوانید:
    http://shirin.mit.edu/blog/?p=849
    این مقاله همچنین رهنمودهای جالبی در مورد سایر مسائل مربوط به تحصیل در خارج از کشور از جمله گرفتن ویزا دارد.
    والا ما رفتیم دیدیم این وبلاگه از طرف خدمتگزاران مسدود شده !!! واسه همین دوباره مجبور شدیم از در پشتی بریم توی این وبلاگه و مطالبش رو کپی کنیم و واسه رفقا اینجا بیاوریم .باشد که در نظر افتد ...

مردم ایران، بویژه دانش آموزان سخت کوشش، همانگونه که در مقاله جدید مجله نیوزویک آمریکا با عنوان “دانشجویان درخشان جمهوری اسلامی” آمده است، بسیار باهوشند. اما این واقعیت تازه ای نیست زیرا دانشجویانی که در زمان شاه نیز مدرک کارشناسی خود را از دانشگاههای برتر ایران گرفته بودند، در دانشگاه های رده بالای آمریکا میدرخشید.
    دانشگاه ام.آی.تی، که یکی از دانشگاه های برتر آمریکا در زمینه مهندسی و علوم میباشد، هرساله، تنی چند از دانش آموزان ایرانی را در رشته های گوناگون خود می پذیرد که با موفقیت دوره های خود را به پایان می رسانند. بیشتراین پذیرفته شده ها، دانشجویان برتری هستند که قبلآ مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه های رده بالای مهندسی یا علوم در ایران گرفته اند. در برخی از سالها، شاید در میان آنها شمار اندکی از دانشجویان نسل دوم ایرانیان ساکن غرب نیز باشند که از یک دبیرستان آمریکایی یا کانادایی رده بالا فارغ التحصیل شده اند.

در بیش از دو دهه ای که من با جامعه ایرانیان ام.آی.تی. در تماس بوده ام، نشنیده بودم که یک دانش آموز دبیرستانی از ایران در ام.آی.تی. پذیرفته شود، تا سال گذشته! جالبتر اینکه این دانشجوی پذیرفته شده یک دختر است که بورس تحصیلی کاملی نیز از ام.آی.تی. گرفته است. بورسی که تمامی شهریه و مخارج مسکن او در تمام دوره کارشناسیش را میپردازد! او آناهیتا مقامی است، که وقتی در کرج دانش آموز دبیرستان بود، از ام.آی.تی. تقاضای پذیرش کرده بود. او تأکید میکند که برای گرفتن پذیرش کارشناسی از یک دانشگاه برتر مانند ام.آی.تی. تنها داشتن نمره خوب کافی نیست بلکه همچنین لازم است که فرد بتواند دیگر ابعاد انسانی خود، به ویژه تعهد عملی نسبت به مسئولیت های اجتماعی و مردمی را نیز نشان دهد. آناهیتا که دومین سال تحصیلی خود را در رشته فیزیک را این هفته آغاز میکند، همچنین بر روی مورد مهم دیگری که مهارت در زبان انگلیسی است نیز تأکید دارد.

توجه داشته باشید که بیش از هزار کالج و دانشگاه در آمریکا وجود دارد که برای نمونه بیش از 100 کالج و دانشگاه فقط در ایالت ماساچوست فعالیت میکنند. اما، همه این مراکز آموزشی به هیچ وجه مانند هم نیستند و با اهداف خاص خود تأسیس شده اند. آناهیتا بخاطر می آورد که با اینکه یک کالج سطح پایین حتی به او پذیرش نداده بود (شاید بخاطر اینکه او تقاضای بورس تحصیلی کرده بود) ولی دانشگاه سرآمد مهندسی و علوم ایالات متحده، یعنی ام.آی.تی.، نه تنها او را پذیرفت بلکه به او بورس تحصیلی کاملی نیز داد!

آناهیتا فعالیت های اجتماعی و مردمی خود را که در ایران آغاز کرده بود، پس از ورودش به آمریکا در سال گذشته ،در ام.آی.تی. نیز ادامه داده است. برای مثال در طول این تابستان، او در یک برنامه مدد کاری مردمی و اجتماعی به نام “رکاب بزنید و بسازید” شرکت کرد که در آن از شرق تا غرب آمریکا دوچرخه سواری کرد تا در طی مسیرش در ساختن خانه برای افراد نیازمند کمک کند.

قبل از اینکه به درج مستقیم رهنمودهای آناهیتا برای گرفتن پذیرش و بورس تحصیلی بپردازم، جا دارد که ابتدا به نکته های کلی و مهمی اشاره کنم که بعضی از آنها با تجربه های الهام بخش آناهیتا نیز به اثبات رسیده اند.

دنبال هر شغل و یا رشته تحصیلی که هستید لازم است تلاش کنید که:

• انگلیسی را خوب یاد بگیرید زیرا پنجره ای را به همه جهان برای شما می گشاید، به ویژه در این زمانه که اینترنت بسیاری از مرزهای فیزیکی میان کشورها را از میان برداشته است.

• در خدمت به منافع اچتماعی بکوشید، نه تنها به این خاطر که این باید وظیفه هر انسان با وجدانی باشد، بلکه با آگاهی از این واقعیت که چنین عملکردی، بعد نوینی از انسانیت را به شما می بخشد که بعلاوه برای ادامه تحصیل در خارج از کشور نیز میتواند به شما کمک کند.

• به اصل و نسب ایرانی خود به خاطر تمدن و فرهنگ پر بار آن افتخار کنید. (آناهیتا از اینکه به عنوان یک ایرانی شناخته می شود به خود می بالد. او در حالی که در ایالات متحده زندگی می کند و درس می خواند، هنوز به روشنی ایران را به عنوان کشورش ذکر میکند!)

• هنگامی که پذیرش گرفتید و میخواهید برای دریافت ویزای دانشجویی خود روانه یک کنسولگری آمریکا شوید، در درجه اول باید مدارکی را ارائه کنید که نشان دهد پس از پایان تحصیل، هیچ تصمیمی برای ماندن در آمریکا ندارید. اما مهمتر اینکه، شما باید به خود و آنچه می گویید ایمان داشته باشید زیرا مأمورین ویزای آمریکا مانند یک روانشناس تعلیم دیده اند تا بتوانند هر گونه نشانه ای از شک و تردید را در شما بیابند. خودباور باشید و برای نمونه هنگامی که با آنها حرف می زنید به چشمان آنها نگاه کنید، نه اینکه سرتان را پایین بیاندازید.

با وجود تمامی مسئولیت های تحصیلی و اجتماعی، آناهیتا خرسندانه پذیرفته است که تجربه های با ارزش خود در مورد تک تک گام هایی که یک دانش آموز دبیرستانی از ایران، باید برای گرفتن پذیرش از یک دانشگاه خوب مانند ام.آی.تی. بردارد، با هموطنان خود در میان بگزارد. همانگونه که او تأکید کرده است، انجام این کار برای همه امکان پذیر نیست، اما او نشان داده است که این کار شدنی است.

این مقاله که در ابتدا به زبان انگلیسی نوشته شده بود با کوشش قابل تقدیر سایه به فارسی ترجمه شده است. شما می توانید متن کامل این مقاله های فارسی و انگلیسی را که حاوی ادامه این مقاله و توضیحات کامل آناهیتا در مورد روش گرفتن پذیرش و بورس میباشد را از زیربگیرید:

در پست بعدی

(shirin-center.org/download/mitAdmissionScholarshipEnglish.pdf)

با توجه به اینکه گردآورندگان نهایت تلاش خود را کرده اند تا همه اطلاعات ضروری را در این مقاله ها جای دهند، خواهشمند است که از پرسیدن هر گونه پرسشی در این باره چه شخصاً و چه با ایمیل خود داری کنید. در عوض، پرسش ها و نظرات خود را درپیوند زیر به صورت نظر، بنویسید تا سایر افراد علاقه مند نیز بتوانند بطور عمومی به آنها پاسخ گویند:
    ویرایش توسط chapchap : November 14th, 2009 در ساعت 12:40 AM

نقل قول نوشته اصلی توسط chapchap نمایش پست ها
    روش درخواست پذيرش وبورس ازدانشگاههای آمريکابرای دانش آموزان دبيرستانی درايران!
    آقای چپ چپ لینکی که گزاشتی دانلود نمیشه میشه اصلاحش کنی؟

Smile پاسخ : مراحل گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی

سلام به همه ی اساتید
    من دانش آموز پیش دانشگاهی دبیرستان استعداد های درخشان هستم و علاقه مندم برای لیسانس یه جایی بهتر از ایران باشم بیشتر آمریکا رو ترجیح میدم ولی خوب هیچ اطلاعی ندارم که شرایطی دارم که باهاش بشه یه پذیرش مناسب با یک فاند خوب گرفت تاکید میکنم کمک هزینه ی تحصیلی برام مهمه چون پول چندانی ندارم که بتونم هزینه ها رو بپردازم شرایطم رو می نویسم لطفا بنده رو راه نمایی کنید. مرسی
    معدل کتبی دیپلم 18 معدل کل دیپلم 16.60 ، معدل پیش دانشگاهی هنوز که چیزی نشده لازم باشه خوب میشم مثلا بالای 19 زبان مدرک ندارم و فکر کنم لازمه اقدام کنم ، رتبه ی برگزیده ی جشنواره جوان خوارزمی ، عضویت بنیاد نخبگان ، عضویت در باشگاه دانش پژوهان جوان ، مقاله ندادم جایی ولی اگر لازم باشه این کار رو میکنم حسابی پایم و اینکه نمیدونم مقالات باید به رشته ای که می خوام برای تحصیل برم حتما باید ربط داشته باشه یا مهم نیست ، شاید بتونم از یکی از دانشگاه های دولتی داخل پذیرش بدون کنکور بگیرم این میتونه کمک کنه؟ یک رادیو تسکوپ هم ساختم ، گواهی ثبت اختراع داخل کشور رو هم دارم اگر ثبت اخترا کمک می کنه میتونم چند تا دیگه داشته باشم راستی یه توضیح برای معدل افتضاحم بدم تا در جریان باشید
    من از سال دوم دبیرستان متوجه شدم کتاب هایی که دارم میخونم چرنده بنابراین همه شون رو تا شب امتحان دور ریختم شرو کردم رو پروژه های تحقیقاتی به کار کردن اول کلم بوی قرمه سبزی میداد پروژه های خیلی کنده بر میداشتم که جالبته بدونید یکیش ساخت یه نوع صفحه ی خورشیدی با توجه به مکانیزم یه نوع گیاه حشره خوار بود که بعدا متوجه شدم یه تیم تحقیقاتی از دانشگاه هاروارد 3 ساله دارن روش کار میکنن و به نتیجه ی قابل انتشاری نرسیدن این شد که این پروژ] رو رها کردم بعد شروع کردم به ساخت یه نوع رادیو تلسکوپ ساده که برای ساخت اون از دانشگاه کاشان کمک گرفتم اونام خداییش برای من وقت گذاشتن و هزینه کردن 3 ملیون تومن پولم دادن خرج کردم با یه آزمایشگاه با همه ی امکانات و 5 تا استاد که هر وقت می خواستم میرفتم پیششون یا اونا میومن تو آزمایشگاه این شد که مارو جو گرفت درس خوندن رو بیخیال شدیم تا شب امتحانات نهایی که داشتم واسه ی اولین بار کتاب ها رو میخوندم همه ی اختصاصی هام شد 18-19 عمومی ها 12-13 و معلم ها که گاها به من مستمر 10 داده بودن چون سر کلاساشون نمیرفتم ببخشبد پر حرفی کردم خواستم شرایطم رو بدونید
    منتظر پاسخ های مفیدتون هستم
    یا حق

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)