صفحه 46 از 103 نخستنخست ... 36373839404142434445464748495051525354555696 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 451 تا 460 , از مجموع 1024

موضوع: سؤالات فاقد تاپیک دربارۀ فرآیند پذیرش در مقطع کارشناسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مراحل گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی

با عرض سلام.

می خواستم ببینم برای کسی که 40 واحد دانشگاه پاس کرده و انصراف داده و رفته سربازیو خدمتش تموم شده، و زیان انگلیسیش هم فوق العاده است و درسش هم خوب هست چقدر شانس برای گرفتن پذیرش با aid میشه قائل شد؟

اصلا شانسی هست؟ کسی تا حالا نمونه مشابه رو تجربه کرده یا دیده؟

خیلی ممنون میشم از کمکتون.

Senior Member viana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    materials science and Simulation

نقل قول نوشته اصلی توسط Costanza نمایش پست ها
    با عرض سلام.

می خواستم ببینم برای کسی که 40 واحد دانشگاه پاس کرده و انصراف داده و رفته سربازیو خدمتش تموم شده، و زیان انگلیسیش هم فوق العاده است و درسش هم خوب هست چقدر شانس برای گرفتن پذیرش با aid میشه قائل شد؟

سلام.والا خب بستگی به نمرات و نمره ایلس داره ولی فاند رو شک دارم.من توی این چند ساله فقط یکی رو دیدم که امسال تونست4400تا فاند بگیره.البته پذیرش رو میشه امید داشت البته اگه نمراتتون خوب باشه.چند سال پیش با ایلس 7به بالا و معدل 19به بالا دو نفر از دانشگاه تورنتو و ubcپذیرش گرفتن

Junior Member

با سلام

می‌خواستم که اگه می‌شه من رو راهنمایی کنید ؛

راستش من ۲۹ سال دارم . پیش دانشگاهیم رو ۷۹ گرفتم و ساله ۸۰ رشتهٔ عمران آزاد قبول شدم ولی‌ از اونجا که همیشه عاشق بازرگانی خارجی‌ و بازاریابی بودم ۳سال بعد درسم رو نصفه کاره رها کردم و تو یه شرکت حمل و نقل بین‌المللی شروع به کار کردم ؛

بخاطر علاقه و پشتکار زیادم خیلی‌ زود تو کارم پیشرفت کردم و البته در کنارش چندتا دورهٔ مختلف هم دیدم ؛ ۲تا مدرک بین‌المللی هم در زمینه کارم گرفتم ؛ در حال حاضر هم در شرکت حمل و نقل فعالیت دارم و هم برای ۲تا شرکت دیگه کارهای مربوط به بازرگانی خارجیشون رو انجام میدم ؛

ولی‌ همیشه آرزوم بوده که دوباره درس بخونم ولی‌ اینبار اون رشته‌ای رو که دوست دارم ؛

حالا از شما دوستان عزیز این سوال رو دارم که آیا من با ۶-۷ سال سابقهٔ کار تو یه شرکت معروف با روابط خارجی زیاد + کار به صورت پاروقت در ۲ شرکت دیگه و با چندتا مدرکی که ذکر کردم امکان اینو دارم که از یکی‌ از دانشگاههای آمریکا در مقطعی لیسانس در یکی‌ از رشته‌های مرتبط با بازرگانی پذیرش بگیرم ؛ و آیا امیدی هست که فاند هم بهم تعلق بگیر ؟؟ ضمنا زبان انگلیسیه من هم در حد علی‌ است

خیلی‌ خیلی‌ ممنون میشم اگر منو راهنمایی کنید

با تشکر

رشته و دانشگاه

سلام.خب بستگی به نمراتتون داره.ولی اکثر اوقات میشه امید به پذیرش داشت.ولی فاند؟؟؟؟!!راستش فاند گرفتن توی این مقطع سخته به خصوص از امریکا.دانشگاه های خاصش فقط بورسیه ی خوب میدن که اونام پذیرش گرفتن ازشون سخته.ولی کسانی بودن که تونستن.البته مدرک ها و دوره هایی که گذروندین خیلی به نفعتونه.اینا رو میتونین درESSAYخودتون ذکر کنین.
    ممکنه یه خرده با سنتون هم مشکل داشته باشن این رو هم توضیح قانع کننده داشته باشین سخت نمی گیرن.

Senior Member Gela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer science-State university of New York at Buffalo

نقل قول نوشته اصلی توسط tortori نمایش پست ها
    با سلام

راستش من ۲۹ سال دارم . پیش دانشگاهیم رو ۷۹ گرفتم و ساله ۸۰ رشتهٔ عمران آزاد قبول شدم ولی‌ از اونجا که همیشه عاشق بازرگانی خارجی‌ و بازاریابی بودم ۳سال بعد درسم رو نصفه کاره رها کردم و تو یه شرکت حمل و نقل بین‌المللی شروع به کار کردم ؛

بخاطر علاقه و پشتکار زیادم خیلی‌ زود تو کارم پیشرفت کردم و البته در کنارش چندتا دورهٔ مختلف هم دیدم ؛ ۲تا مدرک بین‌المللی هم در زمینه کارم گرفتم ؛ در حال حاضر هم در شرکت حمل و نقل فعالیت دارم و هم برای ۲تا شرکت دیگه کارهای مربوط به بازرگانی خارجیشون رو انجام میدم ؛

ولی‌ همیشه آرزوم بوده که دوباره درس بخونم ولی‌ اینبار اون رشته‌ای رو که دوست دارم ؛

حالا از شما دوستان عزیز این سوال رو دارم که آیا من با ۶-۷ سال سابقهٔ کار تو یه شرکت معروف با روابط خارجی زیاد + کار به صورت پاروقت در ۲ شرکت دیگه و با چندتا مدرکی که ذکر کردم امکان اینو دارم که از یکی‌ از دانشگاههای آمریکا در مقطعی لیسانس در یکی‌ از رشته‌های مرتبط با بازرگانی پذیرش بگیرم ؛ و آیا امیدی هست که فاند هم بهم تعلق بگیر ؟؟ ضمنا زبان انگلیسیه من هم در حد علی‌ است

با تشکر

من با پروسه اش و پذیرش گرفتن از دانشگاه کاری ندارم. ولی بد نیست بدونید گرفتن ویزای آمریکا/کانادا مثلا سخت نباشه آسون هم نیست. خیلی حسِ بدیه که تا آخرش برید و دقیقا تو آخرین مرحله (ویزا) همه چیز خراب شه. شما یه مقدار شرایطتون برای آفیسر مشکوک خواهد بود به احتمال قوی.
    من توی نتایج پذیرش آمریکا میگشتم خیلی از کسانی که رد شدن یه همچین وضعیتی داشتن. یه گپ طولانی ...
    بنابراین قبل از انتخاب کشور و وقت گذاشتن از شرایط ویزا دادن کشور مطمئن شید.

برای دانلود نرم افزار شبیه ساز بخش Listening TOEFL iBT کلیک کنید.
    سوال خود را در انجمن ارسال کرده و لینک را به پروفایل من بفرستید.
    درباره ی وضعیت فاند و پذیرش مستر/دکترا سوال نپرسید چون من اطلاعی ندارم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Gela نمایش پست ها
    من با پروسه اش و پذیرش گرفتن از دانشگاه کاری ندارم. ولی بد نیست بدونید گرفتن ویزای آمریکا/کانادا مثلا سخت نباشه آسون هم نیست. خیلی حسِ بدیه که تا آخرش برید و دقیقا تو آخرین مرحله (ویزا) همه چیز خراب شه. شما یه مقدار شرایطتون برای آفیسر مشکوک خواهد بود به احتمال قوی.
    من توی نتایج پذیرش آمریکا میگشتم خیلی از کسانی که رد شدن یه همچین وضعیتی داشتن. یه گپ طولانی ...
    بنابراین قبل از انتخاب کشور و وقت گذاشتن از شرایط ویزا دادن کشور مطمئن شید.

دوست عزیز ، خیلی‌ ممنون از راهنمأیتون ، ولی‌ من شرایطم جوریه که هرطور شده باید راهی‌ برای پذیرش گرفتن و ویزا گرفتن پیدا کنم ؛ راستش رو بخوای مادر و پدر و خواهر من سال پیش لاتاری برنده شدن و ۱ ماهی‌ می‌شه رفتن آمریکا و الان من موندم اینجا تک و تنها ؛ برای همین هرچند که واقعا می‌خوام درسم رو ادامه بدم ولی‌ برام خیلی‌ مهم که توی آمریکا و کنار خانوادم تحصیل کنم

Junior Member

علیک سلام

ببین دوست عزیز مهمترین نکته اینه که برای مقطع لیسانس زیاد دنبال نمونه نباش
    و در مورد پذیرش هم قطعا شدنیه ولی خب بحث کشورهای مختلف و شرایط مختلف مطرح میشه
    شما دقیقا چه کشوری و چه مقدار فاند مد نظرت هست؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Costanza نمایش پست ها
    با عرض سلام.

Junior Member

سلام

درسته که شما با توجه به موقعیت سنیتون یسری جاها نسبت به بقیه امتیاز منفی میگیرید ولی در عوض تجربه ی کاری و احتمالا مدارکتون میتونه امتیاز های مثبت خیلی خوبی براتون باشه.
    به نظر من احتمال پذیرش گرفتن شما زیاد هست ولی در مورد فاند یخورده بحث متفاوته . شما چه مقدار فاند دقیقا مد نظرت هست؟ در مورد ویزا هم نظر من اینه که اگه بر فرض مثال هم شما همون بار اول نتونی آفیسر رو متقاعد کنی خب دوباره امکانش هست که از طریق سایر سفارت ها اقدام کنی و کلا به نظر من موضوع به این پیچیدگی ها هم نیست مگر اینکه سابقتون از دید امریکا خراب باشه

در ضمن نام کاربریت هم خیلی دوست داشتم

نقل قول نوشته اصلی توسط tortori نمایش پست ها
    با سلام

با تشکر

سلام.
    دوستان میتونین منو با این شرایطی که دارم راهنمایی کنین که شانس گرفتن پذیرش (لیسانس) از کجاهارو میتونم داشته باشم؟
    شهریه ی دانشگاه ها بالا نباشه.
    ترجیحا دانشگاه دوره های زبان برگزار کنه یا مشروط پذیرش کنه تا مدرک زبان رو بگیری.
    کلا من توو دبیرستان دچار افت شدیدی شدم. قبلش در زمینه تحقیق و پژوهش رتبه ی کشوری هم داشتم و مدرسه نمونه دولتی درس میخوندم ولی دبیرستان....... !!
    معدل کل دیپلمم 15.93 هست و پیش دانشکاهی 11.60 !!!
    کشور و رشته مهم نیست ولی علاقه ی خودم به رشته های مربوط به صنایع غذایی و هواپیما و اینا هست.
    ترکیه 2-3 تا دانشگاه میخوام ثبت نام کنم ولی بعید میدونم پذیرش بده و الکی باید application fee بدم.
    مرسی ..

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط panda نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان میتونین منو با این شرایطی که دارم راهنمایی کنین که شانس گرفتن پذیرش (لیسانس) از کجاهارو میتونم داشته باشم؟
    شهریه ی دانشگاه ها بالا نباشه.
    ترجیحا دانشگاه دوره های زبان برگزار کنه یا مشروط پذیرش کنه تا مدرک زبان رو بگیری.
    کلا من توو دبیرستان دچار افت شدیدی شدم. قبلش در زمینه تحقیق و پژوهش رتبه ی کشوری هم داشتم و مدرسه نمونه دولتی درس میخوندم ولی دبیرستان....... !!
    معدل کل دیپلمم 15.93 هست و پیش دانشکاهی 11.60 !!!
    کشور و رشته مهم نیست ولی علاقه ی خودم به رشته های مربوط به صنایع غذایی و هواپیما و اینا هست.
    ترکیه 2-3 تا دانشگاه میخوام ثبت نام کنم ولی بعید میدونم پذیرش بده و الکی باید application fee بدم.
    مرسی ..
    بازم یه سوال کلی دیگه!دوستان چند بار باید بگیم از این سوال های کلی نپرسین؟این همه کشور روی این کره خاکی هست.یعنی هرجا باشه شما میرین.بعلاوه ی اون مدرک زبان؟نمره زبان؟وضعیت سربازی؟چقدر میتونین هزینه کنین.بیشتر امریکا مد نظرتونه یا اسیا و اروپا؟من فقط میتونم سوال اولتون رو جواب بدم.از اینجور دانشگاه ها پیدا میشه ولی بستگی داره کجا بخواین باشه امریکا؟اروپا؟مالزی؟
    مثلا امریکا یه سری کالج های دوسالانه داره که به نسبت ارزونن.و فقط یه تافل 30نمره های از شما میخوان!یعنی در همین حد که بدونن شما یه خرده زبان رو بلدین بعد اونجا خودشون براتون کلاس زبان میذارن.ولی شانس ویزا رو بسیار پایین میاره.مالزی و قبرس هم فکر می کنم داشته باشن همچین کالج هایی باید پرس و جو کنین

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)