صفحه 47 از 103 نخستنخست ... 37383940414243444546474849505152535455565797 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 461 تا 470 , از مجموع 1024

موضوع: سؤالات فاقد تاپیک دربارۀ فرآیند پذیرش در مقطع کارشناسی

پیش فرض پاسخ : مراحل گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط panda نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان میتونین منو با این شرایطی که دارم راهنمایی کنین که شانس گرفتن پذیرش (لیسانس) از کجاهارو میتونم داشته باشم؟
    شهریه ی دانشگاه ها بالا نباشه.
    ترجیحا دانشگاه دوره های زبان برگزار کنه یا مشروط پذیرش کنه تا مدرک زبان رو بگیری.
    کلا من توو دبیرستان دچار افت شدیدی شدم. قبلش در زمینه تحقیق و پژوهش رتبه ی کشوری هم داشتم و مدرسه نمونه دولتی درس میخوندم ولی دبیرستان....... !!
    معدل کل دیپلمم 15.93 هست و پیش دانشکاهی 11.60 !!!
    کشور و رشته مهم نیست ولی علاقه ی خودم به رشته های مربوط به صنایع غذایی و هواپیما و اینا هست.
    ترکیه 2-3 تا دانشگاه میخوام ثبت نام کنم ولی بعید میدونم پذیرش بده و الکی باید application fee بدم.
    مرسی ..
    با عرض معذرت از دوست عزیز viana و تشکر بابت راهنمایی.
    اطلاعات رو کامل میکنم (ظاهرا امکان ویرایش نیست؟!) :

معدل دیپلم: 15.93 .
    معدل پیش دانشگاهی: 11.60 .
    قبل از دبیرستان در زمینه ی تحقیق سه سال پشت سر هم رتبه ی کشوری و استانی آوردم (یکبار در بین مدارس نمونه دولتی کشور دوم شدم) که نمیدونم چون مال دوران راهنماییه اصلا ارزشی داره یا نه! دبیرستان به دلایلی دچار افت تحصیلی شدم.
    مقطع مورد نظر برای پذیرش: کارشناسی.
    حداکثر هزینه ای که میتونم کنم برای شهریه: حداکثر سالی 4000 تا 5000 دلار (حداکثر مبلغ برای یک سال شهریه).
    کشور: علاقه ی من به طور کلی ترتیب آمریکا, کانادا, اروپا, ترکیه, دبی, خاور میانه, و بعد از اون مالزی و بعد کشورای دیگس. ( فکر نمی کنم با توجه به بودجه و معدل کشورهای زیادی واسه انتخاب داشته باشم!! ).
    زبان: در حد متوسط و مدرک زبان ندارم. اکثر دانشگاه ها فکر کنم دوره بزارن. مالزی و ترکیه و دبی که دارن.
    در مورد رشته؛ علاقه ی خودم به مهندسی هوا و فضا و هواپیما و ... و صنایع غذایی , رشته هایی مثل تجارت الکترونیک و ... و بعد کامپیوتر و برنامه نویسی و ... هست.

با این مبلغ فکر نمی کنم انتخاب های زیادی داشته باشم. چون دانشگاه های دولتی که شهریه ی پایینی دارن شرایط سختی دارن. مثل همین ترکیه که تحقیق کردم ولی مدارکو میفرستم شاید فرجی شد!!!
    در کل یک نفر که آشناییت کلی داره ممنون میشم راهنمایی کنه. خودمم تو تاپیک های محتلف باز جستجو میکنم.
    ممنون از همتون...

Senior Member viana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    materials science and Simulation

نقل قول نوشته اصلی توسط panda نمایش پست ها
    با عرض معذرت از دوست عزیز viana و تشکر بابت راهنمایی.
    اطلاعات رو کامل میکنم (ظاهرا امکان ویرایش نیست؟!) :

معدل دیپلم: 15.93 .
    معدل پیش دانشگاهی: 11.60 .
    قبل از دبیرستان در زمینه ی تحقیق سه سال پشت سر هم رتبه ی کشوری و استانی آوردم (یکبار در بین مدارس نمونه دولتی کشور دوم شدم) که نمیدونم چون مال دوران راهنماییه اصلا ارزشی داره یا نه! دبیرستان به دلایلی دچار افت تحصیلی شدم.
    مقطع مورد نظر برای پذیرش: کارشناسی.
    حداکثر هزینه ای که میتونم کنم برای شهریه: حداکثر سالی 4000 تا 5000 دلار (حداکثر مبلغ برای یک سال شهریه).
    کشور: علاقه ی من به طور کلی ترتیب آمریکا, کانادا, اروپا, ترکیه, دبی, خاور میانه, و بعد از اون مالزی و بعد کشورای دیگس. ( فکر نمی کنم با توجه به بودجه و معدل کشورهای زیادی واسه انتخاب داشته باشم!! ).
    زبان: در حد متوسط و مدرک زبان ندارم. اکثر دانشگاه ها فکر کنم دوره بزارن. مالزی و ترکیه و دبی که دارن.
    در مورد رشته؛ علاقه ی خودم به مهندسی هوا و فضا و هواپیما و ... و صنایع غذایی , رشته هایی مثل تجارت الکترونیک و ... و بعد کامپیوتر و برنامه نویسی و ... هست.

با این مبلغ فکر نمی کنم انتخاب های زیادی داشته باشم. چون دانشگاه های دولتی که شهریه ی پایینی دارن شرایط سختی دارن. مثل همین ترکیه که تحقیق کردم ولی مدارکو میفرستم شاید فرجی شد!!!
    در کل یک نفر که آشناییت کلی داره ممنون میشم راهنمایی کنه. خودمم تو تاپیک های محتلف باز جستجو میکنم.
    ممنون از همتون...
    خواهش میکنم.حالا وضعیت بهتر شد.خب با توجه به هزینه ای که گفتین از فکر امریکا و کانادا بیاین بیرون.به نظر من اینجا دوره زبان رو بگذرونین خیلی به نفعتونه.چون باتوجه به هزینه ای که میخواین بکنین جای انتخاب زیادی ندارین. قبرس روی معدل و نمره زبان یه تخفیفی میده(که شامل حال معدل دیپلمتون میشه) روی نمره زبان و معدل هر کدوم 25%تخفبف مبدن..که با هزینه های شما اینطوری جور در میاد.اروپا هم مثلا فنلاند خرج تحصیل رایگانه ولی خرج زندگی بالاست.به نظر من روی همون ترکیه کار کنین و شاید قبرس.

Banned

پیش فرض کمک به هنرستانی ها (راهنمایی سریع)

سلام دوستان .
    من هنرستان رشته برق میخونم.
    همونطوری که میدونید در هنرستان پیش دانشگاهی وجود نداره و ما 11 سال درس میخونیم و دیپلم میگیریم ...
    ولی الان خوردم به مشکل....
    به بیشتر موسسه ها که زنگ میزنن میگم که باید بری پیش هم بخونی وگرنه نمیتونی جایی بری ...

سوالات ؟
    چطوری باید تغییر رشته بدم به ریاضی مثلا و باید کجا ها درس بخونم ؟

ایا کشور و دانشگاهی هست که پذیرش بده اینم بگم که میخام کامپیوتر بخونم ؟

معدلم من کل شد 14.5 ولی معدل امسالم شد 17 -- میخام انگلیسی تحصیل کنم مگر اینکه فرانسوی باشه که میتونم اون زبان رو بخونم -- میتونم سالی 12 - 15 تومن خرج کنم -- بیشتر کشور های غربی رو نظر دارم و کشور مالزی - ترکیه رو اصلا دوست ندارم ...

میشه من و همه هنرستانی هارو راهنمایی کنید ؟

ممنون

Junior Member

پیش فرض پاسخ : کمک به هنرستانی ها (راهنمایی سریع)

خیلی از کشور ها تو اروپا پیش نمیخوان.

بگرد فقط.

Banned

با خیلی از موسسه های اعزام دانشجو سحبت کردم (کانادا - امریکا - المان - روسیه و ... )
    هر کدوم یک چیزی میگم ...
    یکی میگه نمیخاد
    یکی میگه باید حتما توی ایران بگیری
    یکی میگه باید اونجا بری کال ...

نمیدونم باید چیکار کنم ...

رشته و دانشگاه

اصلا به فکر تغییر رشته به ریاضی نباشین.که کلی بدبختی داره.یه نفر برعکس این کارو می خواست بکنه(از ریاضی به هنر)بعد از دوسال تازه تونست بره دانشگاه.بعضی جاها اصلا پیش رو نمیخوان مثل بعضی از دانشگاه های فنلاند.یا دانشگاه های انگلیسی زبان ایتالیا.توی اروپا پیدا میشه باید بگردین.حتی میتونین از وزارت علوم یه نامه ببرین که نیازی به پیش ندارین.این موسسه هام هرکدوم یه چیزی میگن.بهتره که خودتون اقدام کنین

Banned

فرانسه چطور؟
    اخه من که میخام برم دانشگاه اونا باید یک سری واحد هارو پاس ککرده باشم دیگه چون تغیر رشته ای هم هستم ...
    از برق به ای تی ...
    پس فکر میکنید میشه ؟
    دانشگاه انگلیسی زبان توی پاریس پیدا میشه ؟
    ممنون

رشته و دانشگاه

http://www.bachelorsportal.eu/studen..._direction=asc
    برای ای تی من فنلاند رو پیشنهاد می کنم.وفکر می کنم هم که بشه چون چند تا از بچه ها با دیپلم فنی حرفه ای (سه ساله)تونستن پذیرش بگیرن.البته یه سری دانشگاه های فنلاند امسال پیش رو میخواستن بهتره سراغ اونا نرین.لینک بالا هم دانشگاه های انگلیسی زبان فرانسه هست.بیشترشون دوره این تا سالی و همچنین بیشتر رشته هام برمی گرده به مدیریت و تجارت فکر کنم یه مهندسی برق هم اونوسط بود

Member ciel آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    SFU

نقل قول نوشته اصلی توسط sorry نمایش پست ها
    سلام دوستان .
    من هنرستان رشته برق میخونم.
    همونطوری که میدونید در هنرستان پیش دانشگاهی وجود نداره و ما 11 سال درس میخونیم و دیپلم میگیریم ...
    ولی الان خوردم به مشکل....
    به بیشتر موسسه ها که زنگ میزنن میگم که باید بری پیش هم بخونی وگرنه نمیتونی جایی بری ...

سوالات ؟
    چطوری باید تغییر رشته بدم به ریاضی مثلا و باید کجا ها درس بخونم ؟

ایا کشور و دانشگاهی هست که پذیرش بده اینم بگم که میخام کامپیوتر بخونم ؟

معدلم من کل شد 14.5 ولی معدل امسالم شد 17 -- میخام انگلیسی تحصیل کنم مگر اینکه فرانسوی باشه که میتونم اون زبان رو بخونم -- میتونم سالی 12 - 15 تومن خرج کنم -- بیشتر کشور های غربی رو نظر دارم و کشور مالزی - ترکیه رو اصلا دوست ندارم ...

میشه من و همه هنرستانی هارو راهنمایی کنید ؟

ممنون
    به عنوان کسی که فنی حرفه ای بودم و کارشناسی ناپیوسته داشتم:

۱. موسسات را بیخیال شوید! آنها کمک خاصی نمی کنند و فقط جیب شما را نشانه رفته اند. بیش از 95٪ بچه هایی که پذیرش می گیرند اصلا از این موسسات استفاده نمیکنند.
    ۲.خیلی از نظام های آموزشی اصلا نمیدانند فنی حرفه ای چیست! اصلا نمی دانند کاردانی چیست!
    من برای ارشد از بیشتر دانشگاه هایی که ریجکت شدم دلیلشون این بود که احساس می کردن من بک گراند کافی تو رشتم ندارم (منم کامپیوترم).
    *** مالزی حتما میتونی بری. ولی حواست باشه دانشگاهی رو انتخاب کنی که وزارت علوم قبولش داشته باشه. البته این واسه من همیشه سوال بوده که کلا مالزی نباید کشور دهن سوزی باشه. به نظرم اگه کسی داره دوری از خانواده، مخارج و ... رو تحمل میکنه حداقل یک جایی بره که ارزششو داشته باشه.
    ** ترکیه هم خوبه. هم هزینه هاش کمتره و هم دانشگاه های معتبری داره و هم به ایران نزدیکه هر وقت خواستی میری میای.

۳. اینکه شما پیش لازم دارید یا ندارید خیلی سادس. میرید تو سایت program ای که میخواید اپلای کنید و اونجا معمولا برای مقطع دبیرستان به لیسانس نوشته که چقدر بک گراند ریاضی، فیزیک یا ... میخواد. وقتی شما ریز نمرات میخواید بفرستید خودشون 2*2 می کنند که آیا شما پیش زمینه ی کافی دارید یا نه. اگر چنین اطلاعاتی رو پیدا نکردید به coordinator رشته ایمیل بزنید و بپرسید. به همین راحتی.

با سلام میخواستم بپرسم آیا سفارت کانادا برای پذیرش در مقطع لیسانس ویزا نمیدهد؟یعنی پذیرش حتما باید در مقطع فوق لیسانس و دکتری باشد؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)