صفحه 5 از 103 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 1024

موضوع: سؤالات فاقد تاپیک دربارۀ فرآیند پذیرش در مقطع کارشناسی

پیش فرض پاسخ : مراحل گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی

ممنون.
    توی سایت U of T دیدم.
    گفته بود برای ایرانیا، دیپلم و پیش دانشگاهی.
    Thanksss for all و همه مدیرا

sadegh1993
    Guest

دکتر طالبی نژاد که فارغ التحصیل MIT میباشد، مقاله بسیار کامل و مفیدی در مورد روش موفق برای گرفتن پذیرش و بورس تحصیلی از دانشگاههای رده اول آمریکا و کانادا نوشته است که میتوانید متن کامل آنرا در اینجا بخوانید:
    http://shirin.mit.edu/blog/?p=849
    این مقاله همچنین رهنمودهای جالبی در مورد سایر مسائل مربوط به تحصیل در خارج از کشور از جمله گرفتن ویزا دارد.

سلامءمن يه سوال كلي داشتم كه اگه كسايي كه راجع بهش اطلاعات دارن جواب بدن خيلي ممنون ميشم.
    مي خواستم بدونم اگه كسي بخواد بعد از پيش دانشگاهي از ايران بره مثلا جايي مثل كانادا چه جوري مي تونه از دانشگاهي اونجا پذيرش بگيره؟يعني نمره ي چيش ملاكه؟ديپلم؟پيش دانشگاهي؟تافل؟
    هزينه ي زندگي و شهريه دانشگاه و خوابگاه با اين شرايط حدودا چقدره؟
    چند وقت بعد از رفتنش امكان داره بتونه كار پيدا كنه؟
    كلا كار خوبيه كه الان بره يا بهتره كه ايران كنكور بده و بعد ليسانس بره؟
    مرسي .

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shirin.goli
    سلامءمن يه سوال كلي داشتم كه اگه كسايي كه راجع بهش اطلاعات دارن جواب بدن خيلي ممنون ميشم.
    مي خواستم بدونم اگه كسي بخواد بعد از پيش دانشگاهي از ايران بره مثلا جايي مثل كانادا چه جوري مي تونه از دانشگاهي اونجا پذيرش بگيره؟يعني نمره ي چيش ملاكه؟ديپلم؟پيش دانشگاهي؟تافل؟
    هزينه ي زندگي و شهريه دانشگاه و خوابگاه با اين شرايط حدودا چقدره؟
    چند وقت بعد از رفتنش امكان داره بتونه كار پيدا كنه؟
    كلا كار خوبيه كه الان بره يا بهتره كه ايران كنكور بده و بعد ليسانس بره؟
    مرسي .
    سلام
    نمره 3سال رو مي خوان و پيش دانشگاهي معدل شما خيلي مهمه براي پذيرش و مدرك زبان هم بايد داشته باشين كه حتما نبايد تافل باشه ايلس و خيلي امتحان هاي ديگه كه نشون بده شما زبان بلد هستين
    كلا بايد برين توي قسمت admissionهر دانشگاهي جداگانه ببينين كه اولا deadlineا كي هست و نمره زبان مورد نياز رو هم ببينيد براي دانشگاه تورونتو من چك كردم براي ibtكمترين 100بود كه البته اگه معدل خوبي داشته باشين و كلا شرايط شما خوب باشه با 90تا100هم ميشه پذيرش گرفت. هر دانشگاهي يه امتحان زبان مخصوص خودش داره مثلا به جاي تافل براي دانشگاه تورونتو شما ميتونيد كپ بدين يه امتحاني هست كه خيلي از تافل آسونتره ولي اين ملزم اينه كه شما اونجا باشيد!البته مطمئن نيستم اين شماره admissinتورونتو هست ميتونيد زنگ بزنيد خيلي خوب راهنمايي ميكنن :4169782190
    در مورد هزينه ها اگر مهاجر نباشين خيلي خيلي بالاست ....تازه قضيه ويزا هم هست من پيشنهاد ميكنم شما اينجا كنكوربدين و از ليسانس بياين يا اين كه از لحاظ مالي بتونين اين هزينه رو بدين!!!تازه به نظر من اگه بتونين هم نمي ارزه خوب تا ليسانس خيلي دور نيست من الان دوستاي خودم (طلاي نجوم و نفر اول خوارزمي )ايران موندن كه ليسانس بگيرن بعدا برن...
    هزينه ها رو هم توي سايت به صورت تخميني نوشته براي دانشجوهاي بين المللي چك كنيد
    راستي اگه هر فعاليت خاص ديگه هم داريد بايد بگين چون براي اونا فقط معدل مهم نيست (ورزشي علمي مقاله در سطح خودتون و....)
    انسان هاي بزرگ بر اين باورند كه يا راهي هست يا راهي خواهم ساخت...

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

براي ورود به دوره هاي پيش پزشكي (premed) تو bs كسي اطلاع داره كه ديپلم بايد تجربي باشه يا مي تونه رياضي هم باشه؟
    معدل ديپلم رياضيم 19.7-پيش دانشگاهي 19.5
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Member
    رشته و دانشگاه
    Business Economics - University of Tabriz

سلام دوستان
    اول میخواستم ازتون خواهش کنم یکم در مورد دانشگاه های کانادا و استرالیا بیشتر توضیح بدین و بحث کنین.
    بعد میخوام بپرسم که آیا داشتن یه مقاله خوب و قوی در زمینه رشته مورد نظر (که برای من commerce یا finance هستش) در گرفتن پذیرش موثر تره یا داشتن یه مقام و رتبه خوب توی یه مسابقه یا امتحان مثل المپیاد (که عملا ربطی به رشته من نداره)؟ البته تافل و معدل و اینها به جای خود...
    فرمول من برای شادکامی: یک آری، یک نه، یک خط راست، یک هدف...
    فردریش نیچه

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Telecommunication

نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz
    براي ورود به دوره هاي پيش پزشكي (premed) تو bs كسي اطلاع داره كه ديپلم بايد تجربي باشه يا مي تونه رياضي هم باشه؟
    نوع دیپلم تا جایی که من میدونم مهم نیست. شرط ورود گذراندن امتحانات مربوطه است

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Asman
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz
    نوع دیپلم تا جایی که من میدونم مهم نیست. شرط ورود گذراندن امتحانات مربوطه است
    شما حتما بايد واحد هاي زيست دوره دبيرستان رو بگذرونين يكي از راه هاش اينه كه grade12رو بخونين و فقط زيست بردارين...كلا حتما بايد زيست دبيرستان رو بگذرونين يا كلا مهندسي بخونين و بعد امتحان ورودي پزشكي رو بدين كه يعني در حين خوندن رشته فني بايد پزشكي هم بخونين تا بتونين قبول شين....به هرحال بايد زيست بلد باشين ديگه 1نفر با ديپلم رياضي مثل من ;D هيچي از پزشكي و زيست نميدونه ....

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin.sbi
    سلام دوستان
    اول میخواستم ازتون خواهش کنم یکم در مورد دانشگاه های کانادا و استرالیا بیشتر توضیح بدین و بحث کنین.
    بعد میخوام بپرسم که آیا داشتن یه مقاله خوب و قوی در زمینه رشته مورد نظر (که برای من commerce یا finance هستش) در گرفتن پذیرش موثر تره یا داشتن یه مقام و رتبه خوب توی یه مسابقه یا امتحان مثل المپیاد (که عملا ربطی به رشته من نداره)؟ البته تافل و معدل و اینها به جای خود...
    سلام
    شما بپرسين دقيقا چه اطلاعاتي ميخواين؟(كانادا)مقاله شما بستگي داره خوب در چه حدي باشه !!ولي در مورد المپياد يا خوارزمي خوب مدال داشتن خيلي كمك ميكنه كه كار آسوني هم نيستا!!!يعني ريسك بالايي داره شايد اصلا قبول نشين يعني كلي وقت بذارين و نشه...اگه ساله پيش هستين پيشنهاد ميكنم معدل پيش رو بچسبين كه خوب بشه و تافل هم هست خوب....بازم وقت دارين ؟؟؟من كه اگه وقت كنم ميشينم درساي ترم اول رو ميخونم حالا بستگي داره به رشتتون ولي بايد قوي باشين از نظر علمي

Member
    رشته و دانشگاه
    Business Economics - University of Tabriz

نقل قول نوشته اصلی توسط narges B
    نقل قول نوشته اصلی توسط afshin.sbi
    سلام دوستان
    سلام
    شما بپرسين دقيقا چه اطلاعاتي ميخواين؟(كانادا)مقاله شما بستگي داره خوب در چه حدي باشه !!ولي در مورد المپياد يا خوارزمي خوب مدال داشتن خيلي كمك ميكنه كه كار آسوني هم نيستا!!!يعني ريسك بالايي داره شايد اصلا قبول نشين يعني كلي وقت بذارين و نشه...اگه ساله پيش هستين پيشنهاد ميكنم معدل پيش رو بچسبين كه خوب بشه و تافل هم هست خوب....بازم وقت دارين ؟؟؟من كه اگه وقت كنم ميشينم درساي ترم اول رو ميخونم حالا بستگي داره به رشتتون ولي بايد قوي باشين از نظر علمي

خیلی ممنون از این که جوابمو دادین!
    در مورد دانشگاه های کانادا و استرالیا اگه یه توضیح کلی و مختصر بدین ممنون میشم. مثل مراحل گرفتن پذیرش، هزینه ها، گرفن کمک هزینه، عوامل مهم و موثر در پذیرفته شدن و ...
    ضمنا من دانش آموز سوم ریاضی هستم معدل سال های قبلم هم 19.5 و 19.70 بود امسال هم فکر میکنم اگه زورمو بزنم یه چیزی دوروبر 19.5 بتونم بگیرم ;D . حالا به نظر شما من تو این یک سال-یک سال و نیمی که فرصت دارم بهتره چیکار کنم که شانس پذیرفته شدنم بیشتر بشه؟ واسه نوشتن یه مقاله خوب مطالعه کنم یا فقط بچسبم به هموم معدل و تافل و اینا یا...؟!!
    فرمول من برای شادکامی: یک آری، یک نه، یک خط راست، یک هدف...
    فردریش نیچه

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)