صفحه 51 از 103 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061101 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 1024

موضوع: سؤالات فاقد تاپیک دربارۀ فرآیند پذیرش در مقطع کارشناسی

پیش فرض پاسخ : مراحل گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط viana نمایش پست ها
    سلام.شانس که همیشه هست با توجه به اینکه رزومه ی خوبی هم دارین.ولی سوالتون خیلی کلیه!بستگی داره چه کشور و دانشگاهی مدنظرتون باشه؟چقدر میتونین هزینه کنین؟(توی این مقطع بورس کامل گرفتن سخته ولی کسانی بودن که پارشال فاند گرفتن).در ضمن بحث اپلای هم گسترده س.محدود به نمره نیست شما علاوه براینا نمره زبان قوی هم لازم دارین.sopقوی.حتی برای امریکا satهم میاد وسط
    کشور آمریکا یا کانادا، تافل رو هم مشکلی ندارم. من شنیدم بعضی از دانشگاه ها رتبه ی کنکور تو ابران را اگه خوب باشه به جای sat قبول می کنن آیا این حرف درسته؟
    میشه چنتا دانشگاه که فول فاند می دن واسه لیسانس رو معرفی کنید؟
    ممنون

Senior Member viana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    materials science and Simulation

من تا حالا همچین چیزی ندیدم.بعضی از کشور ها رتبه ی کنکور رو میخوان مثل اتریش.المان.ژاپن(بورسش) ولی نشنیدم که به جای satقبول کنن.satخیلی راحتتر از کنکوره.به نظر من یه دانش اموز متوسط اگه زبان خوبی داشته باشه میتونه satخوبی بده چون توی ایران سطح بالاتر از اون باهامون کار شده!توی این مقطع خیلی کم پیش میاد که کسی فول فاند بشه معمولا کسانی که میرن امریکا سال دوم به بعد میتونن کار یا بورس پیدا کنن.یه چند تا از این دانشگاه ها توی این تاپیک هستttp://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?44987-available-scholarships-for-undergrauate-students&highlight=.ولی واقعا باید outstandingباشین تا پذیرش بدن.من پیشنهاد میکنم اگه واقعا از پس هزینه ها برمیاین برای این دوکشور اقدام کنین به امید فول فاند نباشین.موفق باشین

Member aryan74 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical engineering, Fontys university of applied science

سلام
    جان من یه نفر یه کمکی بکنه
    من الان پیش دانشگاهیم معدل 3 ساله اولم 19 شده
    تا یه ماه دیگه نافل میدم
    یه ماه بعدشم sat
    اینقدر این ور اونور گشتم که کلافه شدم!
    نصف این وقته رو گذاشته بودم رو کنکور پیشاپیش پیش بینی رتبه یه رقمی میکردم!!!
    یه نفر بگه کدوم کشور اخه برم ...
    هر جا یه مشکلی داره
    امریکا گرونه
    اروپا اکثرا زبان محلین
    اسیا یا خیلی داغونن یا خیلی توپ... تعادل نداره!!
    از هرگونه پیشنهاد عمیقا فدر دانی میشود...

رشته و دانشگاه

سلام پیشاپیش معذرت میخوام که رک حرف میزنم ولی به نفع خودتونه!یه نگاه به توضیحات اخر خودتون بندازین!به نظر من بهترین راه برای شما موندن در ایرانه!چون برای همه جا یه دلیل اوردین و فکر می کنم این ناشی از تحقیق کمه! دلیلش هم میگم.وقتی واقعا نمی دونین کجا میخواین برین چرا میخواین satوتافل امتحان بدین؟توی تمام سایت های معتبر میگن یکسال قبل از اپلای باید تعیین کنین که چه کشور و چه دانشگاهی برین!امریکا گرونه درست!ولی به نظر من اگه سال اول یا نهایت تا سال دوم ادم بتونه از پس هزینه های خودش بربیاد بعدش یا کار گیر میاد یا بورسیه یا ترنسفر به یه دانشگاه بهتر و با فاند بالاتر!همین الان شما اگه بری یه کامیونیتی کالج توی کالیفرنیا بعد یه سال هزینه ی instateرو ازت میگیرن!اروپا کی گفته زبان محلیه؟بله شما بخوای بری مثلا فرانسه یا ایتالیا اینطوریه ولی خیلی اپشن های دیگه م هست مثل>فنلاند-المان-اتریش-نروژ.اسیا.بستگی داره کدوم کشور رو بگین چین-کره جنوبی-ژاپن اینا خفناشه.ولی حتی هند و مالزی هم یه سری دانشگاهاش بهتر از ایرانه!اگه یه خرده گشته بودین متوجه میشدین که سه کشور اولی که نام بردم بورس دولتی دارن که بایه معدل خوب و نمره زبان خوب و یه سری فاکتورهای دیگه میشه بهشون امید داشت.در اخر هیچ کس نمیتونه به شما بگه کجا برین پیشنهاد منم اینه که تا وقتی تصمیم نگرفتین توی این گرونی دلار امتحانی ندین چون ممکنه اصلا به دردتون نخوره!(ممکنه یه دانشگاهی پیدا کنین که اصلا تافل نخوان ایلتس بخوان)
    ویرایش توسط ariaie : August 26th, 2012 در ساعت 08:30 PM دلیل: درخواست کاربر

Junior Member mamaliast آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Material,Amirkabir

سلام دوستان.
    اگه می شه سوالات من رو هم جواب بدید.من امسال می رم سوم دبیرستان و فکر اپلای کردن برای هوافضا توی کانادا هستم.مثل اینکه کانادا از نظر ویزا حساسیت نداره.امید دارم به معافیت پزشکی.حالا برای اپلای کردن باید دیپلم داشته باشیم و به ما هم دیگه بعد از چهار سال دیپلم می دند به این خاطر باید بعد از فارغ التحصیلی اقدام کرد.سوال من این هست که توی تابستون بعد از سال چهارم که کنکور هم شاید در اون باشه که من می خوام بدم،وقت کافی برای دادن امتحانات sat و toefl و اپلای کردن هست با توجه به اینکه می خوام در اون برای معافیت پزشکی که فقط احتمالش رو می دم اقدام کنم.حالا اگر من دانشگاه قبول شم و کار اپلای تا بعد از تابستون انجام نشه آیا می شه رفت دانشگاه و وسط های دانشگاه برای مصاحبه ویزا و نهایتا برای تحصیل رفت؟یه سوال دیگه اینکه اگر برای معافیت پزشکی اقدام کنیم و قبول نکنند آیا باید بریم سربازی یا می تونیم بعدش برای معافیت تحصیلی اقدام کنیم؟ممنون.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mamaliast نمایش پست ها
    سلام دوستان.اگه می شه سوالات من رو هم جواب بدید.من امسال می رم سوم دبیرستان و فکر اپلای کردن برای هوافضا توی کانادا هستم.مثل اینکه کانادا از نظر ویزا حساسیت نداره.امید دارم به معافیت پزشکی.حالا برای اپلای کردن باید دیپلم داشته باشیم و به ما هم دیگه بعد از چهار سال دیپلم می دند به این خاطر باید بعد از فارغ التحصیلی اقدام کرد.سوال من این هست که توی تابستون بعد از سال چهارم که کنکور هم شاید در اون باشه که من می خوام بدم،وقت کافی برای دادن امتحانات sat و toefl و اپلای کردن هست با توجه به اینکه می خوام در اون برای معافیت پزشکی که فقط احتمالش رو می دم اقدام کنم.حالا اگر من دانشگاه قبول شم و کار اپلای تا بعد از تابستون انجام نشه آیا می شه رفت دانشگاه و وسط های دانشگاه برای مصاحبه ویزا و نهایتا برای تحصیل رفت؟یه سوال دیگه اینکه اگر برای معافیت پزشکی اقدام کنیم و قبول نکنند آیا باید بریم سربازی یا می تونیم بعدش برای معافیت تحصیلی اقدام کنیم؟ممنون.
    سلام.یه سال زودتر به فکر اپلای افتادین ولی خیلی خوبه در مورده ویزا زیاد اطلاعاتی ندارم ولی تاپیک نتایج ویزا میتونه کمکتون کنه فکر می کنم الان یه خرده دارن سخت میگیرن.هوافضارشته ی حساسیه ممکنه همین براتون توی سفارت مشکل سازبشه(با توجه به مشکلات کنونی ایران وتصمیم جدید اوباما!بعید نیست کانادا هم پیروشون باشه).کسی هم نگفته که حتما باید 4سال رو داشته باشین وبعد اپلای کنین.شما سال سوم که تموم کردین میتونین اپلای کنین کانادا تمام 12سال رو میخواد ولی سال اخر رو به صورت ترمی براشون میفرستین.ولی اگه خودتون بعد از پیش میخواین اقدام کنین دیگه بخودتون مربوطه.برای کانادا فکر نمی کنم satلازم باشه مگراینکه خود دانشگاه بخواد معمولا دانشگاه های امریکا تاکید بیشتری دارن. اگه زبان خوبی دارین 3ماه برای تافل و satبسه.بله میتونین برین دانشگاه وبعد از اینکه ویزاتون اومد انصراف بدین و برین کاری که یکی از بچه ها برای امریکا کرد.برای معافیت هم حتما به فکرش باشین چون برای لیسانس وثیقه قبول نمی کنن!دوستم بخاطر این مسئله بورس ژاپن رو از دست داد!

رشته و دانشگاه
    Material,Amirkabir

ممنون دست عزیز از جوابتون.راستش من با توجه به درسم مطمئن هستم که می تونم از دانشگاه های خوب پذیرش بگیرم ولی خوب بحث اصلی گرفتن پذیرش نیست و من امیدم به همسر خواهرم هست که در دانشگاهی توی کانادا بتونه کار مربوط به بخش هوافضا پیدا کنه که اصلا قطعی نیست.به نظر شما ممکنه بتونه از نظر مالی و شهریه کسی رو در دانشگاه داشتن کمکی بکنه جدای از کمک مالی مستقیم(دادن شهریه) که اصلا تضمین شده نیست؟با توجه به اینکه اگر دانشگاهی بخوام اپلای کنم باید دانشگاه های rank پایین باشه چون ایشون تازه کار هستند،به نظر شما آیا می ارزه که من با زحمت برم کانادا در دانشگاه rank پایین لیسانسم رو بگیرم به جای تلاش برای کنکور و قبولی توی دانشگاه rank بالایی مثل شریف توی ایران؟اینطور هم راحت تر می شه اپلای کرد برای دانشگاه های rank بالا توی آمریکا یا کانادا برای تحصیلات graduate؟به نظرتون تمرکزم رو روی اپلای برای کارشناسی بذارم؟
    ببخشید ما اینهمه سوال می پرسیم از شما.واقعا ممنون ازتون.

ApplyAbroad Guru

ممنون دست عزیز از جوابتون.راستش من با توجه به درسم مطمئن هستم که می تونم از دانشگاه های خوب پذیرش بگیرم ولی خوب بحث اصلی گرفتن پذیرش نیست و من امیدم به همسر خواهرم هست که در دانشگاهی توی کانادا بتونه کار مربوط به بخش هوافضا پیدا کنه که اصلا قطعی نیست.به نظر شما ممکنه بتونه از نظر مالی و شهریه کسی رو در دانشگاه داشتن کمکی بکنه جدای از کمک مالی مستقیم(دادن شهریه) که اصلا تضمین شده نیست؟با توجه به اینکه اگر دانشگاهی بخوام اپلای کنم باید دانشگاه های rank پایین باشه چون ایشون تازه کار هستند،به نظر شما آیا می ارزه که من با زحمت برم کانادا در دانشگاه rank پایین لیسانسم رو بگیرم به جای تلاش برای کنکور و قبولی توی دانشگاه rank بالایی مثل شریف توی ایران؟اینطور هم راحت تر می شه اپلای کرد برای دانشگاه های rank بالا توی آمریکا یا کانادا برای تحصیلات graduate؟به نظرتون تمرکزم رو روی اپلای برای کارشناسی بذارم؟
    ببخشید ما اینهمه سوال می پرسیم از شما.واقعا ممنون ازتون.
    منظورتون از کسی رو توی دانشگاه داشتن چیه؟ همسر خواهرتون استاد دانشگاه هستند در کانادا؟

رشته و دانشگاه

ممنون دست عزیز از جوابتون.راستش من با توجه به درسم مطمئن هستم که می تونم از دانشگاه های خوب پذیرش بگیرم ولی خوب بحث اصلی گرفتن پذیرش نیست و من امیدم به همسر خواهرم هست که در دانشگاهی توی کانادا بتونه کار مربوط به بخش هوافضا پیدا کنه که اصلا قطعی نیست.به نظر شما ممکنه بتونه از نظر مالی و شهریه کسی رو در دانشگاه داشتن کمکی بکنه جدای از کمک مالی مستقیم(دادن شهریه) که اصلا تضمین شده نیست؟با توجه به اینکه اگر دانشگاهی بخوام اپلای کنم باید دانشگاه های rank پایین باشه چون ایشون تازه کار هستند،به نظر شما آیا می ارزه که من با زحمت برم کانادا در دانشگاه rank پایین لیسانسم رو بگیرم به جای تلاش برای کنکور و قبولی توی دانشگاه rank بالایی مثل شریف توی ایران؟اینطور هم راحت تر می شه اپلای کرد برای دانشگاه های rank بالا توی آمریکا یا کانادا برای تحصیلات graduate؟به نظرتون تمرکزم رو روی اپلای برای کارشناسی بذارم؟ببخشید ما اینهمه سوال می پرسیم از شما.واقعا ممنون ازتون.
    سلام.خواهش میکنم.راستش در مورد سوال اولتون چیز زیادی نمیدونم ولی یکی از اشناهامون فامیلش در کانادا استاد دانشگاهه.اینا بایه استاد توی قبرس تبادل دانشجو دارن.خیلی ها رم از این طریق فرستادن قبرس.شاید این مورد هم بشه در مقاطع بالاتر استاد در پذیرش وفاند خیلی موثره ولی در این مقطع رو نمیدونم.هوم خب بستگی داره رنکش چی باشه!ولی به نظر من می ارزه با این وضع هر چقدر ادم زودتر بره بهتره.بعد از اون هم با تفکیک جنسیتی که داره پیش میره معلوم نیست که بشه امیدی به قبولی در شریف و تهران داشت یانه!الان شایعه شده برق امیر کبیر فقط پسر میگیره یا چمران اهواز ظرفیت مهندسیش رو برای دخترا کاهش داده.و درمورد سوال بعدی.ببینین کسانی بودن که اینجا دانشگاه ازاد و حتی پیام نور بودن ولی از جاهای خیلی خوبی پذیرش گرفتن.شما هرجای دنیا که باشی با معدل خوب.نمره زبان.مقاله و خیلی فاکتورهای دیگه میتونی پذیرش بگیری.ولی فکر میکنم اونی که از لیسانس کانادا بوده وبعد مثلا بخواد واسه یه دانشگاه خوبی مثل تورنتو اقدام کنه شانس بیشتری نسبت به اونی که از ایران داره اقدام میکنه داشته باشه.از الان زوده که بخواین تصمیم بگیرین هنوز یکسال وقت دارین توی این مدت خیلی اتفاق ها ممکنه بیفته.من خودم هیچ وقت باورم نمیشد که بعد از سه سال لحظه ی اخر تمام برنامه ریزی هام به هم بریزه!ولی خب به نظر من اپلای رو با کنکور نمیشه پیش برد اینو واقعا تجربه ش کردم.اگه از من میپرسین تمرکزتون رو بزارین برای اپلای.البته اینا همه نظرات شخصیه ودراخر این شمایین که باید تصمیم بگیرین.زبان هم فراموش نشه خیلی مهمه.کانادایی ها روی نمره حساسن.

رشته و دانشگاه
    Material,Amirkabir

سلام این لیست رو در وبسایت usnews پیدا کردم برای کسانی که برای آمریکا می خوان اپلای کنند : http://www.usnews.com/education/best...-free-colleges

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)