صفحه 52 از 103 نخستنخست ... 2424344454647484950515253545556575859606162102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 511 تا 520 , از مجموع 1024

موضوع: سؤالات فاقد تاپیک دربارۀ فرآیند پذیرش در مقطع کارشناسی

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : مراحل گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی

سلام بر دوستان کارشناسی مخصوصا ویانای عزیز به خاطر اطلاعات خوبشون
    من به خاطر بعضی مسائل تصمیم دارم از رشته لیسانس و ارشدم که مهندسی نفت هست خارج بشم. دکترا هم پذیرش گرفتم و اگه امکان پذیر باشه میخوام همزمان با دکترا یا بعد از دکترا یه لیسانس مجدد تو رشته مورد علاقه ام بگیرم. یه سری سوال دارم ممنون میشم جواب بدید. برخلاف دوره **** بار لیسانسم که هیچ رزومه ای ازش ندارم و صرفا 4 سال وقت تلف کردم رزومه دبیرستان و پیش دانشگاهی قوی دارم. رزومه دبیرستانم به این ترتیب هست:
    دبیرستان و پیش سمپاد معدل 18.5
    سوم دبیرستان مرحله نیمه نهایی المپیادهای ریاضی و فیزیک قبول شدم
    رتبه 1 کشوری و چند تا رتبه استانی مسابقات اینده سازان
    رتبه 3 رقمی کنکور سراسری
    رتبه 1 ازاد رشته الکترونیک
    رزومه لیسانس و فوقم که عملا به دردم نمیخوره برای لیسانس ولی نمره زبان و جی ار ای و مقالاتم شاید کمک کنه. جی ار ای 1160- ایلتس فرض کنیم 6.5 و حدود 15 تا مقاله ژورنال بین المللی در زمان اپلای (اگه به درد بخوره)
    سوال این هست با این شرایط جایی تو اروپا بورس لیسانس یا حداقل حذف کامل شهریه میده؟ میخوام دانشگاه خوبی (فقط به لحاظ لینک با صنعت برای کار) باشه و لیسانس 3 ساله باشه. ممنون برای راهنمایی

Senior Member viana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    materials science and Simulation

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    سلام بر دوستان کارشناسی مخصوصا ویانای عزیز به خاطر اطلاعات خوبشونمن به خاطر بعضی مسائل تصمیم دارم از رشته لیسانس و ارشدم که مهندسی نفت هست خارج بشم. دکترا هم پذیرش گرفتم و اگه امکان پذیر باشه میخوام همزمان با دکترا یا بعد از دکترا یه لیسانس مجدد تو رشته مورد علاقه ام بگیرم. یه سری سوال دارم ممنون میشم جواب بدید. برخلاف دوره **** بار لیسانسم که هیچ رزومه ای ازش ندارم و صرفا 4 سال وقت تلف کردم رزومه دبیرستان و پیش دانشگاهی قوی دارم. رزومه دبیرستانم به این ترتیب هست:دبیرستان و پیش سمپاد معدل 18.5سوم دبیرستان مرحله نیمه نهایی المپیادهای ریاضی و فیزیک قبول شدمرتبه 1 کشوری و چند تا رتبه استانی مسابقات اینده سازانرتبه 3 رقمی کنکور سراسریرتبه 1 ازاد رشته الکترونیکرزومه لیسانس و فوقم که عملا به دردم نمیخوره برای لیسانس ولی نمره زبان و جی ار ای و مقالاتم شاید کمک کنه. جی ار ای 1160- ایلتس فرض کنیم 6.5 و حدود 15 تا مقاله ژورنال بین المللی در زمان اپلای (اگه به درد بخوره)سوال این هست با این شرایط جایی تو اروپا بورس لیسانس یا حداقل حذف کامل شهریه میده؟ میخوام دانشگاه خوبی (فقط به لحاظ لینک با صنعت برای کار) باشه و لیسانس 3 ساله باشه. ممنون برای راهنمایی
    سلام و ممنونبا این رزومه توصیه می کنم برای امریکا و کانادا اقدام کنین.اونجا بهتر بورس میدن.اروپا برای لیسانس 4ساله تا اونجایی که من دیدم .ولی فرانسه و ایتالیاو بعضی رشته های در پلی تکنیک های فنلاند3ساله س !فرانسه که عملا برای لیسانس کورس انگلیسی نداره!فکر کنم دو یا سه مورد.ایتالیا هم یه شرایط خیلی خوبی داره بخصوص پلی تکنیک تورین فکر کنم هم بورس میداد هم مبلغ شهریه ش خیلی پایین بود.فقط مشکل اینجاست که یه امتحان الفا از شما میگیرن که مثل اینکه اصلا توی ایران برگزار نمیشه باید تشریف ببرین ایتالیا.(مثل satوpatمن سنتر خارج از کشور براش پیدا نکردم).مثل اینکه به کورس به زبان انگلیسی هم دیگه ایتالیا ویزا نمیده!(اینو مطمئن نیستم).فنلاند هم اصلا فاند نمیده چون تحصیلش درش رایگانه!این سایت خیلی به من کمک کرد http://www.bachelorsportal.eu/studen...9005بیشتر کرس های اروپا رو داره.تنها دانشگاهی که من دیدم در اروپا برای لیسانس بورس میده jacob university در المانه که SAT1از شما میخواد و یه سری رشت های خیلی محدودش هم به زبان انگلیسیه!وزارت علوم هم قبولش نداره!در کل من ندیدم اروپایی ها در این مقطع به کسی بورس بدن البته چند بورس دولتی هست مثل پرتغال-چک-ترکیه و دانمارک ولی باید برین دنبالشون.اطلاعات من به همین جا قد میداد.موفق باشین

دوستان، به نظورتون اگه نتیجه ی SAT دوم، 20 نوامبر برای دانشگاه کلمبیا فرستاده شه، برای متقاضیای Early Decision دیره یا نه؟ از اونجا که نمی شه هر دو SATو در یک تاریخ امتحان داد، مجبورم SAT اولو در نزدیکترین موعد و SAT دیگه رو دو ماه بعد بدم که خوب نتیجه ی دومی طبق نوشته ی سایت CB اواسط نوامبر در دسترس قرار می گیره.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط VoltageEwer نمایش پست ها
    دوستان، به نظورتون اگه نتیجه ی SAT دوم، 20 نوامبر برای دانشگاه کلمبیا فرستاده شه، برای متقاضیای Early Decision دیره یا نه؟ از اونجا که نمی شه هر دو SATو در یک تاریخ امتحان داد، مجبورم SAT اولو در نزدیکترین موعد و SAT دیگه رو دو ماه بعد بدم که خوب نتیجه ی دومی طبق نوشته ی سایت CB اواسط نوامبر در دسترس قرار می گیره.
    سلام.بستگی داره ددلاینشون کی باشه.معمولا توی سایتشون نوشتن.پرینستون برایeaددلاینش اخره نوامبره بعد توضیحم داده که satکی باید بدستشون برسه.هر دو satمنظورتون 1.2هست یا نه مثلا دو تا سابجکت رو ؟توی یه روز میشه 3تا سابجکت رو امتحان داد.

رشته و دانشگاه

میتونین هم به دفتر پذیرش ایمیل بدین که satرو یه مدت با تاخیر میخواین بفرستین شاید قبول کنن

Junior Member

سلام من دیپلم ریاضی هستم با معدل 14 لیسانس حسابداری با معدل 12 خیلی نا امیدم اصلا از کار و زندگی در ایران راضی نیستم میخوام فقط برم حتی حاضرم از صفر شروع کنم تازه با این سایت اشنا شدم .
    میخواستم ببینم امیدی هست برای فاند گرفتن از امریکا با دیپلم در ضمن 5 سال سابقه ی کار دارم که البته 2 سال بیمه دارم .

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط saghar_64 نمایش پست ها
    سلام من دیپلم ریاضی هستم با معدل 14 لیسانس حسابداری با معدل 12 خیلی نا امیدم اصلا از کار و زندگی در ایران راضی نیستم میخوام فقط برم حتی حاضرم از صفر شروع کنم تازه با این سایت اشنا شدم .میخواستم ببینم امیدی هست برای فاند گرفتن از امریکا با دیپلم در ضمن 5 سال سابقه ی کار دارم که البته 2 سال بیمه دارم .
    سلام.متاسفانه معدلتون پایینه.با معدل 18.19دیپلم هم شاید به زور بدن.

Junior Member sarada آواتار ها

سلام به همگی من یه سوال داشتم فروم هارو خوندم اما دقیقا چیزی که میخواستم رو نفهمیدم .
    اگر کسی دیپلم فنی حرفه ای داشته باشه ( معدل 15.70) و الان شروع کرده باشه پیش دانشگاهی ریاضی رو امسال امتحان بده و بگیره و مدرک زبان هم به همچنین، میتونه از الان به دانشگاه ( در اروپا مخصوصا هلند ) درخواست بده بگه هروقت مدارک دستم اومد میفرستم ؟ آیا امکان پذیرشش هست اینطوری؟ که یک سال عقب نیوفته ...

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط sarada نمایش پست ها
    سلام به همگی من یه سوال داشتم فروم هارو خوندم اما دقیقا چیزی که میخواستم رو نفهمیدم .
    اگر کسی دیپلم فنی حرفه ای داشته باشه ( معدل 15.70) و الان شروع کرده باشه پیش دانشگاهی ریاضی رو امسال امتحان بده و بگیره و مدرک زبان هم به همچنین، میتونه از الان به دانشگاه ( در اروپا مخصوصا هلند ) درخواست بده بگه هروقت مدارک دستم اومد میفرستم ؟ آیا امکان پذیرشش هست اینطوری؟ که یک سال عقب نیوفته ...
    سلام.من تاحالا همچین چیزی ندیدم وفکر نکنم بشه چون اگه اینطوری باشه ددلاین عملا بی معنیه!بالاخره اونام طبق یه برنامه ریزی خاص عمل میکنن که کی دانشجو قبول کنن کی ترم شروع بشه!مگراینکه دوبار در سال اپلیکیشنشون رو باز کنن!بعضی از دانشگاه ها هر فصل یه تاریخی میزارن که اپلای کنین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Pre-University !

سلام دوستان
    بعضی از دوستان در مورد SAT اظهار نظر کرده بودند، که فکر میکنم اشتباهه. دوست دارم شما که تصمیم میگیرید، بدونید دارین چی کار میکنین.
    برای دانشگاه های آمریکا همونطور که میدونید باید SAT رو امتحان بدین که از 2 قسمت تشکیل شده. Regular و Subject Test.
    دیروز من Subject تست در دو بخش Physics و Math II داشتم. راحت بگم اگه پیش دانشگاهی رو خوب خونده باشین توی ایران و یک کم به لغات فیزیک آشنا باشین، میتونین به راحتی نمره ی خوبی بگیرین.
    اما درباره ی Regular که صرفا انگلیسی هست باید بگم که آسون نیست. دوستی نوشته بود ایران خیلی بیشتر از اون بهمون درس میدن. نه اینطور نیست. واقعا سخته. ما تو ایران اول تو دوره ی ابتدایی لغات اولیه رو بمون یاد دادن و با گذشت زمان لغات مترادف اون رو یاد گرفتیم. لغاتی که برای SAT باید بدونین همون لغات مترادفی هستش که در زبان محاوره ای جایی نداره. انصافا حداقل 1 سال زمان میبره اگه واقعا زبانتون خوب باشه.
    سوالی بود در خدمت هستم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)