صفحه 56 از 103 نخستنخست ... 6464748495051525354555657585960616263646566 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 551 تا 560 , از مجموع 1024

موضوع: سؤالات فاقد تاپیک دربارۀ فرآیند پذیرش در مقطع کارشناسی

Senior Member viana آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    materials science and Simulation

پیش فرض پاسخ : مراحل گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط PrH نمایش پست ها
    سلام دوستان
    با عرض تبریک سال نو چند سوال خدمتتون داشتم ...
    آیا امکان گرفتن پذیرش در مقطع Undergraduate در رشته فیزیک با نمره ی تافل 86 با فاند هست؟(بدون فاند چطور؟)
    هزینه ترمها برای رشته فیزیک در دانشگاه های مختلف متفاوته اما حداقل هر ترمی چطور هست؟ آیا با پیدا کردن کار میشه خرج دانشگاه رو داد؟
    در ضمن معدل 19.5 و کشور آمریکا مد نظرم هست، از نظر مالی هم وضعیت چندان جالب نیست!
    لطفا به طور دقیق و با اطلاعات کافی پاسخ بدید.
    سپاسگزارم
    سلام.بدون فاند میشه ولی با فاند....بنین بسته به دانشگاهش داره!فکر کنم توی همین تاپیک بود گفتم من یکی از دوستام معدل و نمره تافل نزدیک به مال شما بود(اونم میخواست فیزیک بخونه).تونست ترم اول رو بخاطر معدلش بورس بگیره (5500تا)ولی ترم دوم و سوم رو برای بورسیه های بیشتر اقدام کرد و سرکارم رفت خب هزینه ش جور شد.ولی کارایشون بنظرم ریسک بود.اون موقعیم که اون رفت دلار 1000تومن بود.خودش میگفت 11000تا برده ولی شما فکر کنین الان با دلار 4تومن با توجه به اینکه ارز دانشجویم به بچه های لیسانس نمیدن همون ترم اولش میشه 40میلیون!پس توصیه ی من اینه که اگه یک ترم تا یکسال میتونین از پس هزینه ها بربیاین اقدام کنین.این دانشگاهی که دوستم اقدام کرد وایومینگ بود.

رشته و دانشگاه

اینم جوابی که ایشون به p.mمن دادم امیدوارم مفید باشه
    سلام بهتره که من تجربه خودم رو بهتون بگم. من از دانشگاه وایومینگ پذیرش گرفتم با بورسی به مبلغ 5500 دلار در سال.
    http://www.uwyo.edu/admissions/schol...rnational.html
    شهریه برای یک سال 13000 دلار است. 10000 تا هم برای خوابگاه و غذایی که دانشگاه سرو میکنه.خوابگاه معمولاٌ گرونه مثلاً من اینجا 1000 دلار در ماه برای خوابگاه و غذا میدادم که تقریباٌ با 350 دلار میشه یه خونه با یک یا حداکثر دو نفر هم خانه ای اجاره کرد و با 250-300 دلار هم غذا رو پوشش داد. فقط مشکل انیجاست که قانون دانشگاه در اینجا، ماندن در خوابگاه رو برای فرشمن ها به مدت یک سال اجباری میدونه. البته میشه باهاشون صحبت کرد و مشکلات رو بهشون توضیح داد و اونا هم قبول میکنن. من یک ترم در خوابگاه بودم و الان برای ترم بعد از خوابگاه آمدم بیرون.
    در کمپس شما اجازه کار به مدت 20 ساعت در هفته رو دارید و مینیموم درامد در هر ساعت 7.5 دلاره. کار های مختلف در کتابخانه، رستوران و کافی شاپ های دانشگاه و کامپیوتر لب و ... هست که بیشتر بچه های اینترنشنال در این قسمت ها کار میکنن. درآمد ماهیانه حدود 600 دلار در ماه خواهد بود که میشه مسکن و غذا رو باهاش پوشش داد.
    شهریه قسمتیه که باید با بورس پوشش داد. اگز بتونین بورس 5500 دلار در سال رو بگیرین که خیلی خوبه. بورس های دیگه که میتونید اپلای کنید در این دانشگاه بورس برنامه ی آنرز هست که دانشجوهای با استعداد در اون برنامه شرکت میکنن و یه سری کلاس اضافه میگیرن. وارد شدن به این هم زیاد سخت نیست. بورس دوم بورسی هست که کالج علوم و هنر در این دانشگاه به دانشجوهای خودش میده به شرط اینکه رشته شما جز این کالج باشه. احتمال گرفتن این بورس ها اگر دانشجوی خوبی باشین کم نیست.
    لینک بورس ها:
    http://www.uwyo.edu/as/scholarships-grants/index.html
    Honors Program:
    http://www.uwyo.edu/honors/scholarships/index.html

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط M_01 نمایش پست ها
    سلام دوستان

خیلی عذر میخوام بابت درج پست در این تاپیک چون حتماً قبلاً پرسیده شده.

دوستان یک راهنمایی جامع میخواستم.

به نظرتون برای رشته ی های فنی و کاردانش در ایران امیدی به گرفتن پذیرش وجود داره یا خیر !!

من در تعدادی از پست ها دیدم در مورد مقاله صحبت شده ! خب یک نفر با این شرایط به نظرتون در چه ضمینه هایی میتونه در نوشتن مقاله کار کنه !

آزمون های مثل تافل یا ایلتس تاثیری داره !

ممنون میشم پاسخ بدید.

سال خوبی داشته باشید
    سلام چه رشته ای؟مقاله برای دوره های فوق به بالاست حتی میگن برای لیسانس کسی از شما توقع مقاله نداره اونوقت یه ادم دیپلمه چجوری میتونه مقاله بده!تافل و ایلتس بسته به دانشگاه که حتما لازمه و نمره ش مهمه.دیدم کسایی که با کارودانش تونستن از فنلاند پذیرش بگیرن.اما شما واسه چه کشوری؟چه دانشگاهی و چه رشته ای میخواین اقدام کنین!معدل؟نمره زبان؟اخه اینجوری که نمیشه روی هوا گفت پذیرش میدن یانه!بعضی کشورا مدرک پیش دانشگاهی رو میخوان!درنهایت اگه دانشگاه و کشور و رشته رو انتخاب کردین بهترین کار اینه که به دانشگاه ایمیل بزنین و شرایط خودتون رو توضیح بدین

Junior Member M_01 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط viana نمایش پست ها
    سلام چه رشته ای؟مقاله برای دوره های فوق به بالاست حتی میگن برای لیسانس کسی از شما توقع مقاله نداره اونوقت یه ادم دیپلمه چجوری میتونه مقاله بده!تافل و ایلتس بسته به دانشگاه که حتما لازمه و نمره ش مهمه.دیدم کسایی که با کارودانش تونستن از فنلاند پذیرش بگیرن.اما شما واسه چه کشوری؟چه دانشگاهی و چه رشته ای میخواین اقدام کنین!معدل؟نمره زبان؟اخه اینجوری که نمیشه روی هوا گفت پذیرش میدن یانه!بعضی کشورا مدرک پیش دانشگاهی رو میخوان!درنهایت اگه دانشگاه و کشور و رشته رو انتخاب کردین بهترین کار اینه که به دانشگاه ایمیل بزنین و شرایط خودتون رو توضیح بدین
    متشکر از پاسختون دوست من

من در مقطع سوم دبیرستان در رشته ی تجربی ترک تحصیل کردم و از طریق فنی و حرفه ای دارم دیپلم میگیرم !

راستش به دلیل مشکلاتم نمراتم زیاد بالا نیست.

تافل یا آیلتس رو میخوام شرکت کنم و دارم به سختی روشون کار میکنم.
    من فقط میخواستم شرایط رو بدونم اینکه امیدی هست من اقدام کنم یا خیر!

نمیخوام دانشگاه تاپ باشه چون خودم در سطحی نیستم فقط میخوام کشورای کانادا ، امریکا و یا استرالیا باشه !

هیچ اطلاعاتی در این ضمینه ندارم بنابراین بهتر دیدم بیام سراغ این انجمن که کامل و مفید است.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط M_01 نمایش پست ها
    متشکر از پاسختون دوست من

من در مقطع سوم دبیرستان در رشته ی تجربی ترک تحصیل کردم و از طریق فنی و حرفه ای دارم دیپلم میگیرم !

راستش به دلیل مشکلاتم نمراتم زیاد بالا نیست.

تافل یا آیلتس رو میخوام شرکت کنم و دارم به سختی روشون کار میکنم.
    من فقط میخواستم شرایط رو بدونم اینکه امیدی هست من اقدام کنم یا خیر!

نمیخوام دانشگاه تاپ باشه چون خودم در سطحی نیستم فقط میخوام کشورای کانادا ، امریکا و یا استرالیا باشه !

هیچ اطلاعاتی در این ضمینه ندارم بنابراین بهتر دیدم بیام سراغ این انجمن که کامل و مفید است.
    خب پس موقعیتتون پیچیده تر ازاونیه که درموردش بشه نظر داد.کشوراییم که گفتین پیش دانشگاهی رو میخوان.همون طور که گفتم به دانشگاه ایمیل بزنین و شرایطتون رو بگین

Junior Member

با سلام به همه دوستان
    من در حال حاضر سرباز هستم و کارشناسی مکانیک دارم . این امکان وجود داره که بعد از سربازی پذیرش یک رشته دیگه رو در مقطع کارشناسی بگیرم ؟ (از لحاظ سنی مشکلی وجود نداره ؟)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Law

سلام آقا ببخشید شرمندهبا اینکه خودم مدیر یه فرومم و میدونم ارسال مطلب در بخش غیرمرتبط باعث رنجش مدیران عزیز میشه ولی خوب من کم تجربه نه اصلا بی تجربه ام!!!اما از ظهر تا همین الان که تو فروم عضو شدم یه اندک اطلاعاتی از فروم خوبتون بدست آوردم،اما متوجه شدم که خیلی از دوستان واقعا این کاره ان!!!!!:دیعزیزان امیدوارم یکی من رو راهنمایی کنه .اطلاعات سایت علیرغم اینکه فوق العاده کامل هست ولی برای یک فرد بی تجربه مثل من بیشتر سردرگمی ایجاد میکنه.من چندتا سوال دارم ازتون:من در رشته علوم انسانی تحصیل می کنم و میخوام ببینم میتونم پذیرش کارشناسی بگیرم؟اصلا تحصیلات در مقطع کارشناسی در خارج از کشور خوبه یا باید از ارشد به بعد باشه؟(دوستان رشته های مورد علاقه من بترتیب:حقوق،روانشناسی،اقت اد هست آیا پذیرش این رشته ها سخته؟)یکی دیگه از موارد ضروری که همه عزیزان واقف هستند رزومه است و همونطور که میدونید رزومه برای یک دانش آموز 17-18 ساله ایرانی تقریبا بی معنی است!مگه ما میتونستیم مقاله حقوقی چاپ کنیم یا مگه تو ایران بهمون نوبل ادبیات و حقوق میدن ؟یکی دیگه از سوالام اینه که ایا تسلط عالی به نرم افزار های کامپیوتری و همچنین تسلط بر برنامه نویسی و طراحی وبسایت یا مهارت در رشته ورزشی برای دانش آموزای این رشته امتیازی داره و توی رزومه درج میشه؟ممنون میشم یکی از دوستان کمکم کنه من واقعا سردرگم شدم!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط adelsamimi1374 نمایش پست ها
    دوستان کسی جواب منو نمیده؟؟؟
    روی تاپیک های رشته های علوم انسانی مثل تاپیک حقوق و اقتصاد و غیره بپرسید احتمالا جواب میگیرید. بنده خودم این رشته ها نبوده ام ولی تا جایی که خبردارم برای ورود به دانشکده حقوق در کانادا و امریکا باید لیسانس داشته باشید و از دیپلم قبول نمیکنند. اصولا هم ورود به دانشکده حقوق بسیار رقابتی و مشکل است ولی رشته های دیگر شاید شانس داشته باشید. برای امریکا نمره SAT و زبان عالی هم لازم دارید (تاپیک های مربوطه را ببینید).

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط adelsamimi1374 نمایش پست ها
    سلام آقا ببخشید شرمندهبا اینکه خودم مدیر یه فرومم و میدونم ارسال مطلب در بخش غیرمرتبط باعث رنجش مدیران عزیز میشه ولی خوب من کم تجربه نه اصلا بی تجربه ام!!!اما از ظهر تا همین الان که تو فروم عضو شدم یه اندک اطلاعاتی از فروم خوبتون بدست آوردم،اما متوجه شدم که خیلی از دوستان واقعا این کاره ان!!!!!:دیعزیزان امیدوارم یکی من رو راهنمایی کنه .اطلاعات سایت علیرغم اینکه فوق العاده کامل هست ولی برای یک فرد بی تجربه مثل من بیشتر سردرگمی ایجاد میکنه.من چندتا سوال دارم ازتون:من در رشته علوم انسانی تحصیل می کنم و میخوام ببینم میتونم پذیرش کارشناسی بگیرم؟اصلا تحصیلات در مقطع کارشناسی در خارج از کشور خوبه یا باید از ارشد به بعد باشه؟(دوستان رشته های مورد علاقه من بترتیب:حقوق،روانشناسی،اقت اد هست آیا پذیرش این رشته ها سخته؟)یکی دیگه از موارد ضروری که همه عزیزان واقف هستند رزومه است و همونطور که میدونید رزومه برای یک دانش آموز 17-18 ساله ایرانی تقریبا بی معنی است!مگه ما میتونستیم مقاله حقوقی چاپ کنیم یا مگه تو ایران بهمون نوبل ادبیات و حقوق میدن ؟یکی دیگه از سوالام اینه که ایا تسلط عالی به نرم افزار های کامپیوتری و همچنین تسلط بر برنامه نویسی و طراحی وبسایت یا مهارت در رشته ورزشی برای دانش آموزای این رشته امتیازی داره و توی رزومه درج میشه؟ممنون میشم یکی از دوستان کمکم کنه من واقعا سردرگم شدم!
    سلام ضمن حرفای جناب قلوب.من موردی تا حالا مثل شما ندیدم.ولی کسی رو میشناسم که برای رشته ی فیزیک پذیرش گرفت(از mit)بعد هم دورشته ای کرد و لیسانس علوم سیاسی هم گرفت.راستش توی این مقطع یه نوع بورسیه ی ورزشی داریم که از شما میخوان که یه فیلم یا هرچیزی رو از خودتون بفرستین.ولی خب مدرکی چیزی دارین که خرفاتون رو اثبات کنه؟بعلاوه میتونین از این مزایا برای نوشتن در sopتون استفاده کنین که نشون بدین یه انسان تک بعدی که فقط حواسش توی درس بوده نیستین.بعدم همونطور که گفتین کسی از شما نمیخواد که cvبنویسین یا مقاله!بنظرم بهترین کار غیر درسی برای شما میتونه شرکت در انجمن های ngoباشه.(چون برای علوم انسانی میخواین اقدام کنین)از توش هم میشه مقاله دراورد.نه به صورت isiیا ژورنال ولی در حدی که نشون بده به رشته ای که میخونین علاقه مندین.همین دوستی رو که گفتم خودش میگفت فعالیت های اجتماعیش باعث پذیرش گرفتنش شد.بعلاوه فقط اینا مهم نیست نمرات هم مهم هستن

Junior Member MobinS آواتار ها

با سلام من یک سری سوال خیلی مهم داشتم... خیلی جاها دنبالش گشتم ولی اصلا مطمئن نیستم... خیلی خیلی سردرگم شدم، آخرش هم تصمیم گرفتم اینجا بپرسم... من متولد آبان 75 هستم... یعنی الان 16 سال دارم...الان فروردین 92 هست... آبان امسال میشم 17 ساله... خب طبق اون چیزی که من خوندم اگه می خوام بعد از گرفتن دیپلم برای خوندن لیسانس برم اونور باید همین امسال یعنی یک سال قبل از شروع ترم بفرستم مدارک رو. خب سوال اول 1- این دسته؟ من امسال که دومم هیچی، سال دیگه سومم تموم شه دیپلم می گیرم و پاییزش میتونم برم کالج. پس باید امسال قبل از پایان سال 2013 بفرستم. آره؟ خب حالا پس من حدودا 9 ماه وقت دارم مدارک و رزومم رو جمع کنم ، و بعد بفرستم.. پس همین تابستون هم باید سعی کنم تافلم رو بدم... 2- اینم درسته؟ خب من می خوام توی رشته ی Computer Science ادامه تحصیل بدم... حالا یک سوال دیگه 3- می تونم علاوه بر این رشته یک رشته دیگه رو هم مثل Computer engineering رو هم زاپاس بذارم. یعنی اگه این نشد اون. یک همچین چیزی. نه حالا به این مسخرگی. ولی مثلا بگی یا این رشته یا اون یکی. بعدش موضوع بعدی اینه که خونواده من اصلا اونقدر پول رو ندارن که بتونن هزینه حتی زندگی کردن توی اروپا یا جای دیگه رو هم بدن. پس حتما باید فاند کامل بشم تا بتونم شانسی برای اونور رفتن داشته باشم. چون حتی اگه هزینه دانشگاه هم مجانی بشه تازه مثلا میمونه حداقل ماهی 600 یورو که چیزی حدود دو و نیم میلیون ماهی میشه که بابام حدودا 1 تومن ماهی حقوق داره فقط من حدودا 6 ماه پیش شروع به جمع کردن رزومه کردم. راستش رو بخواین من می خوام بازی ساز بشم. کامپیوتر ساینس هم بخاطر نزدیکترین بودن رشته درست حسابی انتخاب کردم. حالا باز یک سوال دیگه 4- شنیدم یک سری رشته های گیم دولوپینگ هست بعضی دانشگاه ها. اونا چطورن؟ کجاهان؟ اطلاعاتی دارین دربارش؟ یا می تونن یک رفرنس بدین که برم دربارش یک نگاهی بندازم؟ یا از سرم بندازمشون بیرون؟ خب رزومه هایی که تا بحال جمع کردم یکی یک سری ویدئو "مراحل چگونه یک توسعه دهنده ی بازی شدن" هست که توی یوتوب دارم هفتگی می ذارمش. هم درباره آرت هست و هم درباره برنامه نویسی بازی ها. حرفه ای هست. سعی کردم حرفه ای درش بیارم. من زبان های c و c++ و C# و python و Java رو هم بلدم. رزومه بعدیم هم بازیم هست. که سعی می کنم انتظارش بدم. حداقل نسخه دموش رو. بازی سه بعدی. روش خیلی کار کردم . حدودا دموش شاید 2000 خط برنامه نویسی بشه... تا الان 1200 خط مثلا نوشتم. علاوه بر کارهای گرافیکیش. کار با تری دی مکس و مایا و نرم افزار های سه بعدی، تدوین فیلم ، کار با صدا و.. رو هم بلدم. 5- این رزومه ها خوبن؟ نظرتون چیه؟ اگه تکمیل بشن احتمال فاند گرفتن دارم؟ 6- برای فاند کامل گرفتن کدوم کشور رو پیشنهاد می کنید؟ 7- کدوم دانشگاه ها؟ احتمالا تابستون رو بشینم روی مقاله ای کار کنم. 8- به نظرتون اگه مقاله رو هم اضافه کنم به این رزومه حالا احتمالش چطور میشه؟ (خواهشا نگید بیشتر میشه، می دونم ؛ یکم دقیق تر. میشه اصلا یا نه؟) آخه خیلی برام مهمه. ببینم که با این چیزا که شاید یک سال تمام از عمرم رو بگیرن می تونم شانس قبولی داشته باشم. هرجایی بشه. از بهترین دانشگاه های آمریکا گرفته تا دانشگاه های سطح پایین آسیایی. هر جایی شد. فقط نمی خوام کنکور بدم. و متاسفانه پول برای مدرسه Private رفتن هم ندارم. 9- به نظرتون رزومه رو گسترش بدم. یا به نظرتون خوبه. می دونید دنبال چنین نظراتی هستم مثلا ( نه بابا! با این چیزا که اصلا امکان فاند گرفتن نداری... باید خیلی بیشتر رزومه جمع کنی) یا ( بابا اینارو نشون بدی که احتمال پذیرش و فاند گرفتنت خیلی زیاده) یا (احتمال پذیرش داری ولی فاند نمی گیری. باید سعی کنی مثلا 20 تا پیچ مقاله بدی تا فاند بگیری... مثلا ) حالا یک سوال هم راجع به بحث استاد و دانشگاه داشتم. 10- ظاهرا باید بری سایت دانشگاه و روی اپلای کلیک کنی و همین. حالا مثلا می تونم 100 تا دانشگاه اپلای بدم تا یکیش بشه؟ یا نه مثلا باید برای هر کدوم مدارک رو هم ارسال کنم. و این جوری مثلا باید برای هرکدوم پول پست بدم و یک میلیونی خرج میشه ؟ کلا میشه مثلا اول مدارک رو اسکن کرد و همون طور اینترنتی فرستاد ، بعد بعد از این که گفتن تایید شدی یا فاند گرفتی ، مدارک رو فیزیکی هم ارسال کنی؟ 11- الان باید با استاد صحبت کرد یا به دانشگاه ایمیل داد بالاخره؟ من نفهمیدم. مثلا من یک استاد میبینم که CS درس میده و مثلا Game programmer هست (برنامه نویس بازی) حالا مثلا باهاش صحبت می کنم. بعد بهش بگم منو فاند می کنید؟ ایجوری؟ بعد اونم به دانشگاه اطلاع میده؟ یا نه اصلا این جوری نمیشه فاند گرفت و این استاد جنبه جانبی داره؟ من دقیقا این مسئله رو نفهمیدم این وسط. یک توضیحی میشه بدید؟ و حالا سوال بعدی درباره سربازی 12- الان دقیقا باید چیکار کنم؟ می گن بعضی ها برای کارشناسی نمی تونی بری. پس اونایی میرن چطوری میرن؟ این همه؟ یک جا شنیدم اگه مشمول باشی و خارج باشی می تونی معافیت بگیری. من دقیقا نفهمیدم. دقیقا قضیه سربازی چطوره؟ می تونید الان توضیح بدید من الان دقیقا باید چیکار کنم ؟؟ الان فرض کنید امسال فاند هم گرفتم. حالا باید چیکار کنم؟ قبل از این که 18 بشم باید برم اونور؟ بعد این قضیه وثیقه و سفر زیارتی و علمی و اینا چیه دیگه؟ یعنی چی مثلا می گن 500 تومن وثیقه بذارید برید عراق. چه ربطی داره آخه؟ می تونید یک جوری توضیح بدید اینو به من؟ 13- به پسر زیر 18 سال پاسپورت می دن؟ یعنی اجازه خارج شدن داره؟؟؟ 14- نمره تافل چند پیشنهاد می کنید؟ همون طور که گفتم اصلا توقع بهترین دانشگاه ندارم ، مثلا هاروارد تافل آی بی تی بالای 110 میخواد. این جوری نمی خوام. همون طور که گفتم هرجایی شد ، شد. واقعا هرجایی شد اشکال نداره. فقط میب خوام ببینم تافل چند مثلا خوبه. هدفم بالای 100 باشه مثلا؟ ببخشید طولانی شد. خیلی ممنون میشم اگه جوابمو بدید. واقعا ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)