صفحه 6 از 103 نخستنخست 1234567891011121314151656 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 1024

موضوع: سؤالات فاقد تاپیک دربارۀ فرآیند پذیرش در مقطع کارشناسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مراحل گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی

سلام
    از كدوم مدرسه؟؟ببينيد من به يكي از بچه هاي فرزانگان هم كه اون پيش بود البته گفتم كه هزينه ها خيلي بالا ميره اصولا براي undergraduate چيزي به نام فاند وجود نداره يا اگر هم باشه خيلبي جزئي هست و نميشه روش حساب كرد
    مثلا براب دانشگاه تورونتو يه رشته فني(پزشكي بيشتره)حدودا شما بايد 21تا23 تا فقط به دانشگاه بدين كه خوب هزينه هاي ديگه مثل خوابگاه پوشاك و خوراك هم هست...البته يكي از بچه ها تخمين زده بود ميگفت با 25ميشه سر كرد كه من بعيد ميدونم اينا كه گفتم ماله يه سال هست...حالا 4سال هم..بعد اصلا امكان داره ويزا ندن و تمام تلاش شما بر باد بره...(كانادا رو گفتم)يعني چرا ايران تا ليسانش نمي خونيد بعدا راحت پذيرش بگيريد اينجوري خيلي هزينه بايد بدين....
    اگه سال سوم هستين و واسه المپياد نخوندين تا حالا اصلا طرفش هم نرين اصلا...بچه ها 3-4سال تمام وقت ميزارن.. سال سوم كه براي كنكور هم مهمه خوب بخونيد...مخصوصا عمومي ها من اگه با عربي و زبان فارسي اينا مشكل نداشتم رو 19.90 ميشدم ...در مورد تافل اگه زبانتون خوب هست و خيلي وقتتون رو نمي گيره بعد برين سراغ يه فعاليت غير درسي مثل مقاله و...خلاصه عاقلانه تر هست كنكور بدين از نظر من...چون ريسك داره خوب..من با اين كه مشكلي براي رفتن ندارم احتمال اين كه مثلا به من پذيرش ندن رو هم در نظر ميگيرم و اگه نشد كنكور ميدم...يعني همه تلاش رو روي يه طرف نزارين...فكر نشدنش رو هم بكنين...البته شايد استراليا خيلي راحت تر باشه ولي من هيچ اطلاعي ندارم...
    خلاصه اگه بعد از تافل و معدل خوب وقت اوردين برين سر بقيه كار ها...مقاله كه شما ميدين احتمالا داخلي هست ديگه ...يه جايي ارائه بدين كه امكان گرفتن گواهي باشه...يعني يه مدركي كه شما مقاله داشتين تو فلان كنفرانس...من براي خودم از شركت مقاوم سازي ملي يه گواهي ارائه مقاله گرفتن دادم ترجمه...مقام و رتبه هايي كه تا حالا داشتين وفعاليت هاي مدرسه هم مهمه...يه سري چيزها هم مهمه ولي باهم تاثيرشون زياد ميشه:موسيقي و رتبه هاي ورزشي و فعاليت توي انجمن هاي خاص و..بلد بودن حرفه هاي متفاوت و برنامه نويسي و ...راستي من خودم هنوز پذيرش نگرفتم و اينايي كه گفتم تجربيات دوستانم بود
    انسان هاي بزرگ بر اين باورند كه يا راهي هست يا راهي خواهم ساخت...

Junior Member

منم حرف های ایشون رو تایید میکنم همین پارسال یه نفر به اسم اردلان بود که تا آخر رفت و با 450 میلیون bs بهش ویزا ندادن و فکر کنم از کنکور افتاد.
    من خودم اگه دارم میرم دنبالش به خاطر اینکه من اگه ویزای کانادا مشکل داشته باشن راحت می تونم برم فرانسه یعنی در حد یک هفته ;D

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط discovery
    منم حرف های ایشون رو تایید میکنم همین پارسال یه نفر به اسم اردلان بود که تا آخر رفت و با 450 میلیون bs بهش ویزا ندادن و فکر کنم از کنکور افتاد.
    من خودم اگه دارم میرم دنبالش به خاطر اینکه من اگه ویزای کانادا مشکل داشته باشن راحت می تونم برم فرانسه یعنی در حد یک هفته ;D
    براي اونجا هم اپلاي كردين؟يا ميرين از اونجا ويزا بگيرين؟اگر اپلاي كردين كدوم دانشگاه؟

Junior Member

ویزای توریستی را نمیشه از داخل کانادا تبدیل به تحصیلی کرد.
    بله دیشب دانشگاه به من خبر داد که acceptance letter تو راهه ;D

Junior Member

شما براي كي اپلاي كردين؟؟آخه معدل پيش كه نداريم هنوز!!!مشروط به معدل؟؟ميشه شرايط خودتون رو كامل بگين معدل؟تافل چند شدين؟واين قابليت خاصي داشتين؟منظورم مدال و رتبه؟؟؟در كل چي كار كردين كه دارين پذيرش ميگيرين با هزينه خودتون؟

Junior Member

اگه صبر کنین تا acceptance letter بیاد بیشتر می تونم کمکتون کنم.

ApplyAbroad Veteran
    shahrouz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Chemical Engineering- Monash Uni- Aus

نقل قول نوشته اصلی توسط narges B
    نقل قول نوشته اصلی توسط Asman
    نقل قول نوشته اصلی توسط shahrouz
    براي ورود به دوره هاي پيش پزشكي (premed) تو bs كسي اطلاع داره كه ديپلم بايد تجربي باشه يا مي تونه رياضي هم باشه؟
    معدل ديپلم رياضيم 19.7-پيش دانشگاهي 19.5
    نوع دیپلم تا جایی که من میدونم مهم نیست. شرط ورود گذراندن امتحانات مربوطه است
    شما حتما بايد واحد هاي زيست دوره دبيرستان رو بگذرونين يكي از راه هاش اينه كه grade12رو بخونين و فقط زيست بردارين...كلا حتما بايد زيست دبيرستان رو بگذرونين يا كلا مهندسي بخونين و بعد امتحان ورودي پزشكي رو بدين كه يعني در حين خوندن رشته فني بايد پزشكي هم بخونين تا بتونين قبول شين....به هرحال بايد زيست بلد باشين ديگه 1نفر با ديپلم رياضي مثل من ;D هيچي از پزشكي و زيست نميدونه ....
    درود
    این مطلبی که شما می فرمایید به کار من نمی یاد. من کارشناس ارشد مهندسی هستم. اما می خوام اون طرف رشته های premed رو شروع کنم.
    دوستان دیگه اطلاعی رو راجع به این قضیه دارند؟ قبولی تو امتحانهای بایو و ... کافیه؟اصلا فرصت پاس کردن دروس دبیرستان رو ندارم.
    از میان دو واژه انسان و انسانیت؛ ‬‫اولی در میان کوچه ها‬،‫و دومی در لابلای کتابها سرگردان است‬...
    PhD positions:Switzerland*** Netherlands***Norwa

Member
    رشته و دانشگاه
    Business Economics - University of Tabriz

سلام
    از كدوم مدرسه؟؟ببينيد من به يكي از بچه هاي فرزانگان هم كه اون پيش بود البته گفتم كه هزينه ها خيلي بالا ميره اصولا براي undergraduate چيزي به نام فاند وجود نداره يا اگر هم باشه خيلبي جزئي هست و نميشه روش حساب كرد
    مثلا براب دانشگاه تورونتو يه رشته فني(پزشكي بيشتره)حدودا شما بايد 21تا23 تا فقط به دانشگاه بدين كه خوب هزينه هاي ديگه مثل خوابگاه پوشاك و خوراك هم هست...البته يكي از بچه ها تخمين زده بود ميگفت با 25ميشه سر كرد كه من بعيد ميدونم اينا كه گفتم ماله يه سال هست...حالا 4سال هم..بعد اصلا امكان داره ويزا ندن و تمام تلاش شما بر باد بره...(كانادا رو گفتم)يعني چرا ايران تا ليسانش نمي خونيد بعدا راحت پذيرش بگيريد اينجوري خيلي هزينه بايد بدين....
    اگه سال سوم هستين و واسه المپياد نخوندين تا حالا اصلا طرفش هم نرين اصلا...بچه ها 3-4سال تمام وقت ميزارن.. سال سوم كه براي كنكور هم مهمه خوب بخونيد...مخصوصا عمومي ها من اگه با عربي و زبان فارسي اينا مشكل نداشتم رو 19.90 ميشدم ...در مورد تافل اگه زبانتون خوب هست و خيلي وقتتون رو نمي گيره بعد برين سراغ يه فعاليت غير درسي مثل مقاله و...خلاصه عاقلانه تر هست كنكور بدين از نظر من...چون ريسك داره خوب..من با اين كه مشكلي براي رفتن ندارم احتمال اين كه مثلا به من پذيرش ندن رو هم در نظر ميگيرم و اگه نشد كنكور ميدم...يعني همه تلاش رو روي يه طرف نزارين...فكر نشدنش رو هم بكنين...البته شايد استراليا خيلي راحت تر باشه ولي من هيچ اطلاعي ندارم...
    خلاصه اگه بعد از تافل و معدل خوب وقت اوردين برين سر بقيه كار ها...مقاله كه شما ميدين احتمالا داخلي هست ديگه ...يه جايي ارائه بدين كه امكان گرفتن گواهي باشه...يعني يه مدركي كه شما مقاله داشتين تو فلان كنفرانس...من براي خودم از شركت مقاوم سازي ملي يه گواهي ارائه مقاله گرفتن دادم ترجمه...مقام و رتبه هايي كه تا حالا داشتين وفعاليت هاي مدرسه هم مهمه...يه سري چيزها هم مهمه ولي باهم تاثيرشون زياد ميشه:موسيقي و رتبه هاي ورزشي و فعاليت توي انجمن هاي خاص و..بلد بودن حرفه هاي متفاوت و برنامه نويسي و ...راستي من خودم هنوز پذيرش نگرفتم و اينايي كه گفتم تجربيات دوستانم بود
    بازم سلام!
    مدرسه منو که فکر نکنم بشناسین چون من اهل تهران نیستم، من تو مدرسه مبین میخونم تو تبریز. یکی از بهترین دبیرستانهای اینجاست. در مورد هزینه ها البته من زیاد هم مشکل ندارم یعنی اگه همون جزئیه رو هم بدن کار من تقریبا راه میفته! ولی با حرف های شما و همچنین اطلاعاتی که از قبل داشتم شکم نزدیک به یقین شد که استرالیا برای من انتخاب بهتریه، حداقل برای دوره لیسانس. چون هم هزینه هاش نسبتا پائینه، پذیرش گرفتنش به نظر آسون تر میاد و البته ویزا گرفتنش و از همه مهم تر دوره کارشناسیش برای رشته های مورد نظر من سه ساله. سطح علمی دانش گاه هاش هم خوبه...
    در مورد کنکور هم باید بگم من که نمی خوام کلا کنکورو بیخیال شم اما خوب ترجیح اولم خارج از کشوره و می خوام در این زمینه نهایت تلاشم رو بکنم و شانسمو امتحان کنم. ریسکش هم برای من خیلی زیاد نیس چون من متولد نیمه اولم و یه سال میتونم پشت کنکور بمونم و دوباره کنکور بدم. همچنین رشته های مورد علاقه من هم زیاد نیاز به رتبه های پایین ندارن با یه رتبه معمولی هم میشه قبول شد، حداقل از آزاد. ضمن اینکه اینم باید در نظر بگیریم که مسیر این دو تا حداقل 70-60 درصد یکیه یعنی من چه بخوام کنکور بدم و اینجا بخونم و چه بخوام برم باید امسال و سال بعد رو خوب بخونم. تافل رو هم براش برنامه ریزی کردم تا اون موقع میتونم خودمو برسونم. ولی خوب، من دوست دارم برای این "ترجیح اولم" یه کارای اضافه ای هم انجام بدم، اما چی...؟!! نمیدونم! به نظر میرسه همون مقاله از همش مناسب تر باشه. اطلاعاتم در اون زمینه ها بد نیست (زمینه های تجاری و اقتصادی رو میگم!!) مخصوصا در مورد بازارهای مالی خودم هم یه فعالیت هایی داشتم و دارم. میشینم تو این مدت بازم مطالعه می کنم و یه مقاله ای می نویسم که حداقل به اونا نشون بده به رشته ای که میخوام بخونم علاقه دارم. نظر شما چیه؟!
    فرمول من برای شادکامی: یک آری، یک نه، یک خط راست، یک هدف...
    فردریش نیچه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Asman
    براي ورود به دوره هاي پيش پزشكي (premed) تو bs كسي اطلاع داره كه ديپلم بايد تجربي باشه يا مي تونه رياضي هم باشه؟
    معدل ديپلم رياضيم 19.7-پيش دانشگاهي 19.5
    نوع دیپلم تا جایی که من میدونم مهم نیست. شرط ورود گذراندن امتحانات مربوطه است
    شما حتما بايد واحد هاي زيست دوره دبيرستان رو بگذرونين يكي از راه هاش اينه كه grade12رو بخونين و فقط زيست بردارين...كلا حتما بايد زيست دبيرستان رو بگذرونين يا كلا مهندسي بخونين و بعد امتحان ورودي پزشكي رو بدين كه يعني در حين خوندن رشته فني بايد پزشكي هم بخونين تا بتونين قبول شين....به هرحال بايد زيست بلد باشين ديگه 1نفر با ديپلم رياضي مثل من ;D هيچي از پزشكي و زيست نميدونه ....
    درود
    این مطلبی که شما می فرمایید به کار من نمی یاد. من کارشناس ارشد مهندسی هستم. اما می خوام اون طرف رشته های premed رو شروع کنم.
    دوستان دیگه اطلاعی رو راجع به این قضیه دارند؟ قبولی تو امتحانهای بایو و ... کافیه؟اصلا فرصت پاس کردن دروس دبیرستان رو ندارم.
    درود
    فكر كنم بهترين كار اين باشه كه شماره admission officeرو از توي سايت دانشگاه مورد نظرتون بردارين به خودشون زنگ بزنين و شرايط رو كامل بگين خيلي خوب ميتونن كمك كنن شما رو و خيلي خوب جواب ميدن ايميل هم ميتونين بزنين ولي خيلي دير جواب ميدن ظاهرا...بهترين منبع همون دانشگاه هست از خودشون بپرسين چون بچه ها يه سري چيزها رو از روي تجربيات ميگن كه شايد براي شما صدق نكنه
    موفق باشيد

Member
    رشته و دانشگاه
    VIA University College

پیش فرض پذیرش برای مقطع لیسانس با این شرایط

با سلام خدمت همگی دوستان

من یک دفعه تصمیم گرفتم به همراه فرستادن مدارک برای دانشگاه های نروژ
    برای دانشگاه های سوید هم اقدام کنم.

من دیپلم ریاضی دارم با معدل کل 15.91
    معدل کتبی نهایی 11.26 ( نمره حسابان سال سوم شده 7.25 که با تکماده قبول شدم) :-[
    وپیش دانشگاهی 14.1

نمره ielts هم شده 6

من راحت ترم که دوره لیسانس رو به زبان سویدی بخونم یعنی برم اونجا یک سال سویدی بخونم بعد درس هام شروع بشه

ولی هرچی تو سایته studera.nu گشتم چیزی در مورد اینکه به زبان سویدی می تونم بخونم یا نه نزده بود

اوضاع وقتی جالب شد که تو سایت دانشگاه dalarna نمره ریاضی رو D فیزیک رو B و شیمی رو A خواست برای پذیرش در رشته مکانیک.

آیا با این شرایط کسی تونسته پذیرش بگیره؟

آبا دانشگاهی رو می شناسید که پذیرش راحت تر بده ؟

هیچ می بینی نهاد و ریشه را ؟
    یا که داری لذت اندیشه را ؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)