صفحه 8 از 103 نخستنخست 12345678910111213141516171858 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 1024

موضوع: سؤالات فاقد تاپیک دربارۀ فرآیند پذیرش در مقطع کارشناسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مراحل گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی

[quote=ali1564 ]

اول باید بگم که خودم از سه تا دانشگاه استرالیا پذیرش گرفتم در رشته لیسانس فن آوری اطلاعات،حقیقتش اینه که اول باید بگم مدرسه ای که توش درس خوندید اصلا مهم نیست، چون
    کلا مدارس ایران تو لیست هیچ کدوم از دانشگاه های دنیا وجود نداره، این از این..، برای راحت کردن خیال اونایی که نگران اینن. دوم این که اونایی که تو هنرستان درس خوندن لازم به گذراندن

سلام
    اين جوري كه شما ميگين هم نيست!همه جاي دنيا؟؟توي دانشگاهاي كانادا اسم مدرسه ما بود ;D...من نميگم خيلي مهمه...ولي بي اهميت هم نيست...من هم كسي رو ديدم كه از تيزهوشان پذيرش گرفته باشه....و هم مدارس عادي...نمره از همه چيز مهمتره...
    موفق باشيد
    انسان هاي بزرگ بر اين باورند كه يا راهي هست يا راهي خواهم ساخت...

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin.sbi

سلا علی آقا،
    ممنون از راهنماییتون، یه سوال داشتم، اونم اینه که ماها که برای رشتمون از این جور دوره های بین المللی و تخصصی نیست (حداقل تو ایران) واسه این دانشگاه های world rank دار باید چیکار کنیم؟ واسه بقیه دانشگاها چقدر شانس داریم؟ (ضمنا رشته های مورد نظر من finance و international business و economics و رشته های مشابهشونه)

خیلی ممنون!
    سلام
    اولین کاری که شما باید بکنید اینه که برید تو سایت دانشگاه مورد نظرتون و ببینید چه دروسی نیاز به داشتن grade بالا برای ورود به اون رشته رو داره، مثلا برای رشته های مهندسی گفته باید نمره ریاضیاتتون A باشه. که اگه شما نمره ریاضیتون در ایران بین 17 تا 18 بود یک قدم جلو هستید.. ولی اگه این طور نبود باید یک سری امتحانات اونجا رو که خودشون گفتن رو بدید .
    اما باید بگم بعضی از دانشگاه ها شرایط اونها فرق می کنه اونها می گن شما که دانش آموز International هستید باید یک دوره یک ساله foundationرو با نمرات خوب بگذرونید تا اجازه ورود به مقطع لیسانس رو داشته باشید. پس شما ابتدا باید دانشگاه مورد نظرتون رو پیدا کنید بعد ببینید شرایط ورود برای مقطع لیسانسش چی هست.
    The significant problems we face cannot be solved at the same level of thinking we were at when we created them

سلام
    اين جوري كه شما ميگين هم نيست!همه جاي دنيا؟؟توي دانشگاهاي كانادا اسم مدرسه ما بود ;D...من نميگم خيلي مهمه...ولي بي اهميت هم نيست...من هم كسي رو ديدم كه از تيزهوشان پذيرش گرفته باشه....و هم مدارس عادي...نمره از همه چيز مهمتره...
    موفق باشيد
    سلام
    در جواب به شما دوست عزیز باید بگم که فکر می کنم من منظورم رو درست نرسوندم، شما باید بدونید یک سری از مدارس هستند که به صورت بین المللی در لیست اکثر دانشگاه های جهان وجود دارند مثل مدارس انگلیس - سنگاپور - هند - کانادا و ... ولی مدارس ایران به این صورت در لیست دانشگاه های دنیا نیستند، اما به قول شما مدرسه شما در یکی از دانشگاه های کانادا هست..!! چرا؟ چون مدرستون نماینده ای رجیستر شده در اونجا داره، نه به این دلیل که مدرستون خیلی مشهوره، البته قصد جسارت نداشتما.. (و باید بگم این امتیاز فقط و فقط و فقط مختص به اون دانشگاه هست، نه سایر دانشگاه هایی که شما به میل خودتون بخواهید انتخاب کنید) به عنوان مثال The University of Western Australia لیستی از نماینده های ایرانی رو برای Apply کردن تو سایتش گداشته. یا دانشگاه پلی تکنیک طبق یه قرارداد با Birmingham University سال آخر لیسانس رو تو انگلیس می گذزونن و ....) اگه سوالی هست در خدمتم. ;D
    The significant problems we face cannot be solved at the same level of thinking we were at when we created them

Junior Member

حرف شما درسته...ولي من گفتم حكم كلي ندين...چون كشور به كشور و دانشگاه به دانشگاه شرايط خيلي فرق داره....
    حالا كسي هست اينجا براي كانادا اپلاي كنه؟دانشگاه تورونتو ؟يا واترلو؟من توي پر كردن فرم هاي اين 2تا دانشگاه خيلي مشكل دارم...اگه كسي هست كه ميتونه راهنمايي كنه ممنون ميشم بگه....من توي پر كردن AIF.SPFمشكل دارم... :
    to ali1564
    ميشه لطف كنين نمره تافل يا مدرك زبانتون و معدل سال اخر رو بگين؟؟چون پذيرش گرفتين ميخوام مقايسه كنم...ممنون
    انسان هاي بزرگ بر اين باورند كه يا راهي هست يا راهي خواهم ساخت...

ميشه لطف كنين نمره تافل يا مدرك زبانتون و معدل سال اخر رو بگين؟؟چون پذيرش گرفتين ميخوام مقايسه كنم...ممنون
    راستش من معدل سال آخرم که زیاد خوب نبود ولی نمرات مدارک بین المللیم بالا بودن اکثرا Distinction بودن، همون A یا 100 یا 20 خودمون :P .
    IELTS هم 7.0 شدم.
    موفق باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Business Economics - University of Tabriz

نقل قول نوشته اصلی توسط ali1564
    سلام
    اولین کاری که شما باید بکنید اینه که برید تو سایت دانشگاه مورد نظرتون و ببینید چه دروسی نیاز به داشتن grade بالا برای ورود به اون رشته رو داره، مثلا برای رشته های مهندسی گفته باید نمره ریاضیاتتون A باشه. که اگه شما نمره ریاضیتون در ایران بین 17 تا 18 بود یک قدم جلو هستید.. ولی اگه این طور نبود باید یک سری امتحانات اونجا رو که خودشون گفتن رو بدید .
    اما باید بگم بعضی از دانشگاه ها شرایط اونها فرق می کنه اونها می گن شما که دانش آموز International هستید باید یک دوره یک ساله foundationرو با نمرات خوب بگذرونید تا اجازه ورود به مقطع لیسانس رو داشته باشید. پس شما ابتدا باید دانشگاه مورد نظرتون رو پیدا کنید بعد ببینید شرایط ورود برای مقطع لیسانسش چی هست.
    دوباره سلام!
    پس اگه به درس خاصی اشاره نشده باشه، یعنی اون رشته پیش نیاز خاصی نداره؟
    شما کدوم دانشگاهارو پیشنهاد میکنین که از این طور دوره ها و امتحان ها حدالامکان نداشته باشه؟ (تو استرالیا)

بازم ممنون!
    فرمول من برای شادکامی: یک آری، یک نه، یک خط راست، یک هدف...
    فردریش نیچه

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin.sbi
    دوباره سلام!
    پس اگه به درس خاصی اشاره نشده باشه، یعنی اون رشته پیش نیاز خاصی نداره؟
    شما کدوم دانشگاهارو پیشنهاد میکنین که از این طور دوره ها و امتحان ها حدالامکان نداشته باشه؟ (تو استرالیا)

بازم ممنون!
    ببینید در کل پذیرش گرفتن در مقطع لیسانس کاری نسبتا مشکل نسبت به سایر مقاطع تحصیلی هستش، به خصوص برای ما ایرانی ها که ماشاالله هیچ چیزمون بین المللی نیست. دانشگاه های استرالیا اگه اون 8 تا دانشگاه اولش رو انتخاب نکنید شانستون برا گرفتن پذیرش بیشتره.. اما اگه 8 تا دانشگاه برتر استرالیا رو بخواین apply کنید باید نمرات خوبی داشته باشید.. تازه اگه قبول کنن که بدون foundation course برید دانشگاه...
    ولی به نظر من اگه نمراتتون خیلی تعریفی ندارن انتخابتون رو بذارید برا دانشگاه هایی که جزو اون 8 تا نیستن تا شانس بیشتری برای پذیزش گرفتن داشته باشید و در مقطع فوق لیسانس می تونید برای دانشگاه های خیلی بهتر و با world ranking خوب، پذیرش بگیرید.

8 تا دانشگاه برتر (MONASH - Macquarie U - UNSW - UWA - UQ - Uni of Sydney - Uni of Melbourne - ANU )

سایر دانشگاه های استرالیا از قرار زیر هستند..
    Queensland University of Technology
    University of Wollongong
    La Trobe University
    University of Newcastle
    University of Tasmania
    Griffith University
    و....
    http://www.australian-universities.com/rankings/

Junior Member

سلام من غرالم و میخوام از یک دانشگاه خوب امریکا بورسیه ی کامل یا اسکالر شیپ رو بگیرم کلا ادم سرسختی هستم و همه ی تلاشم رو برای رسیدن به هدفم انجام میدم یه شرح مختصری از وضعبت خودم براتون میگم امیدوارم منو راهنمایی کنید و مرحله به مرحله برای گرفتن این بورس منو کمک کنید مرسی

من 19 سالمه و درهنرستان رشته معماری خوندم معدل 2 سال اخرم 19 به بالا شد و معدل دیپلمم هم 18 و 75 در حال حاضر دانشجوی ترم 1 کاردانی در دانشگاه سراسری شبانه شریعتی هستم رتبه ی کل کنکورم 246 و رتبم تو دانشگاه 18 هست تابستان امسال هم تو یکی از مسابقه های کشوری رتبه 3 طراحی معماری شدم در حال حاضرم چند تا پروژه تحقیقی دارم که میدونم میتونه رتبه بیاره و چاپ بشه برای تافلم هم اقدام کردم و همزمان با گرفتن مدرک کاردانیم اونم میگیرم حالا میخواستم بدونم با توجه به شرایط من اولا شانسم تو گرفتن این بورسیه چقدره و با توجه به اینکه من کاردانیم و هنوز تافلمو نگرفتم میخواستم بدونم بهتره من از الان برای گرفتن بورسیه و شروع مکاتباب اقدام کنم یا اصلا کلا بهتره من لیسانسمو ایران بگیرم و بعد برای فوق اقدام کنم واقعا به راهنمایتون احتیاج دارم خیلی سردرگمم مرسی

اگه رشتت معماری من بهتون ایتالیا رو پیشنهاد میکنم، اونجا تو این رشته از سایر دانشگاه های دیگه یه پله جلوترن... ولی در مورد بورس در مقطع کارشناسی نظری ندارم چون برای لیسانس، گرفتن بورس یه مقدار از سابر مقاطع مشکل تره..

Junior Member

درسته ولی من معماری مدرن امریکایی رو دوست دارم و درضمن شرایط زندگی در اروپا به نسبت کشورهای امریکایی خیلی سخت تره هدف من گرفتن پذیزش از دانشگاههای خوب امریکاست

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)