صفحه 9 از 103 نخستنخست 1234567891011121314151617181959 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 1024

موضوع: سؤالات فاقد تاپیک دربارۀ فرآیند پذیرش در مقطع کارشناسی

پیش فرض پاسخ : مراحل گرفتن پذیرش در مقطع کارشناسی

به GHAZAL_AR :
    پیشنهاد می کنم لیسانس را ایران بگیرید و در آینده با نمره تافل خوب و رزومه کامل تر، برای فوق لیسانس اقدام کنید تا شانس گرفتن فوند را هم بیشتر داشته باشید.
    Life salutes you when you make others happy

boropesar
    Guest

غزال عزيز

شرايط شما خيلي عاليه. من چند راه حل پيشنهاد ميكنم.
    1. شما ميتونيد پس از اتمام دوره كارداني و گرفتن مدرك كارداني براي پذيرش اقدام كنين.
    2. شما ميتونيد پس از گرفتن ليسانس براي پذيرش اقدام كنين.
    3. شما ميتونيد همين الان براي پذيرش اقدام كنين.
    4. شما ميتونيد اصلا براي پذيرش اقدام نكنيد.

با توجه به آنچه من در سايتهاي دانشگاههاي آمريكا براي مقطع ليسانس مطالعه كردم، گرفتن پذيرش براي مقطع ليسانس همراه با بورسيه كمي دشوارتر از مقطع فوق ليسانس ميباشد چرا كه ميزان بورسيه به دانشجويان بين المللي محدود است. ولي يك نكته را تا آخر عمر به خاطر داشته باشيد و آن اينكه هيچ كاري در جهان امروز غير ممكن نيست حتي گرفتن پذيرش از بهترين دانشگاههاي آمريكا در مقطع ليسانس با بورسيه كامل. من سايتهاي پذيرش بيش از 500 دانشگاه آمريكا را به طور كامل مطالعه كرده ام و بر اساس آماري كه خود دانشگاهها نوشته اند اين را ميگويم.
    ویرایش توسط pApAr : January 12th, 2014 در ساعت 02:21 AM دلیل: اطلاعات تماس

Junior Member

مرسی از راهنمایی خوبتون راستش من خودم به این حرف و جمله ای که گفتید ایمان کامل دارم به نظرم حتی اگه صبر کردن میتونه موقعیت بهتری رو برام ایجاد کنه امتحان کردن این یکی هم اصلا ضرری نداره من میخوام مکاتبمو شروع کنم اگر ممکنه یکم راهنماییم کنید و اسامی بهترین دانشگاههای امریکا که رشته ی معماری هم دارن رو بهم معرفی کنید و یک سوال اینکه من هنوز تافلمو نگرفتم و احتمالا همزمان با گرفتن مدرک کاردانیم میتونم این امتحانو بدم و تافلمو بگیرم حالا میخواستم بدونم اینکه من هنوز تافل ندارم میتونه تو مکاتبه ها دردسر درست کنه یا نه ؟ مرسی از کمکتون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط GHAZAL_AR
    مرسی از راهنمایی خوبتون راستش من خودم به این حرف و جمله ای که گفتید ایمان کامل دارم به نظرم حتی اگه صبر کردن میتونه موقعیت بهتری رو برام ایجاد کنه امتحان کردن این یکی هم اصلا ضرری نداره من میخوام مکاتبمو شروع کنم اگر ممکنه یکم راهنماییم کنید و اسامی بهترین دانشگاههای امریکا که رشته ی معماری هم دارن رو بهم معرفی کنید و یک سوال اینکه من هنوز تافلمو نگرفتم و احتمالا همزمان با گرفتن مدرک کاردانیم میتونم این امتحانو بدم و تافلمو بگیرم حالا میخواستم بدونم اینکه من هنوز تافل ندارم میتونه تو مکاتبه ها دردسر درست کنه یا نه ؟ مرسی از کمکتون
    با سلام، دانشگاه شریعتی با اینکه دانشگاه دولتی محسوب میشه ولی تو لیست یونیسف نیست. یعنی به احتمال زیاد اونور اصلاً این دانشگاه رو قبول ندارند. در عین حال معماری در ایران با معماری در اروپا و امریکا فرق میکنه. حتی دوستانی بودند که رفتند برای مستر و محبورشون کردن 3 ترم واحدهایی با دانشجویان بچلور بگذرونند. اونجور که فهمیدم فقط تطبیق واحد میکنند. و نکته ی آخر آینکه پذیرش این رشته تا زمانی که به سمت مهندسی عمران نرفتین گرفتن فاند تقریباً غیر ممکنه. اینو در رابطه با مستر میگن، برای بچلور که خیلی خیلی بعیده. امیدوارم توضیحاتم مفید بوده باشه.
    خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi16
    با سلام، دانشگاه شریعتی با اینکه دانشگاه دولتی محسوب میشه ولی تو لیست یونیسف نیست. یعنی به احتمال زیاد اونور اصلاً این دانشگاه رو قبول ندارند. در عین حال معماری در ایران با معماری در اروپا و امریکا فرق میکنه. حتی دوستانی بودند که رفتند برای مستر و محبورشون کردن 3 ترم واحدهایی با دانشجویان بچلور بگذرونند. اونجور که فهمیدم فقط تطبیق واحد میکنند. و نکته ی آخر آینکه پذیرش این رشته تا زمانی که به سمت مهندسی عمران نرفتین گرفتن فاند تقریباً غیر ممکنه. اینو در رابطه با مستر میگن، برای بچلور که خیلی خیلی بعیده. امیدوارم توضیحاتم مفید بوده باشه.
    بله منم تاييد مي كنم... سوئد هم همينطوره، كلا" معماري خيلي اپلاي كردنش متفاوته...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

boropesar
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط GHAZAL_AR
    ليست برخي از بهترين دانشگاههاي آمريكا كه هم كمك هزينه تحصيلي به دانشجويان خارجي مي دهند و هم در رشته معماري جزو برترين ها هستند:
    1. Princeton University
    2. Yale University
    3. Columbia University
    4. Massachusetts Institute of Technology
    5. Wshington University in St. Louis
    6. University of Pennsylvania
    7. University of Notre Dame
    8. Cornell University
    9. Rice University
    10 University of Southern California

در مورد شروع مكاتبات بايد بگم كه ضرب العجل همه دانشگاههاي بالا براي ترم پاييز اول ژانويه است كه در اينصورت شما نميتونيد براي پاييز سال 2009 متقاضي بشيد. فرمهاي ثبت نام براي پاييز سال 2010 از اواخر ما جولاي سال 2009 در سايتهاي دانشگاههاي فوق قرار ميگيره و شما ميتونيد همون وقت شروع به مكاتبه كنيد.
    من عقيده دارم پس از گرفتن مدرك كارداني براي مقطع ليسانس متقاضي بشيد منظور اينكه شما با ارائه مدرك كارداني و فعاليت هاي هنري، شانس خود را در گرفتن پذيرش بيشتر ميكنيد و پس از 4 يا 5 سال تحصيل در امريكا ميتونيد مدرك كارشناسي و در برخي از دانشگاهها كارشناسي ارشد خود را دريافت كنيد.

در مورد تافل بايد بگم آخرين فرصتي كه شما براي گزارش نمره تافلتون داريد (اگه بخواهيد براي پاييز 2010 متقاضي بشيد ) اواخر ما ژانويه سال 2010 مي باشد يعني تقريبا يك سال ديگه كه فكر كنم فرصت كافي براي يادگيري داشته باشيد. بايد بگم نگران تافل قبل از مكاتبات نباشيد و نداشتن تافل در مكاتبات دردسرساز نيست.

يه توصيه: از همين الان به سايتهاي دانشگاههاي فوق بريد و در مورد پذيرش در رشته معماري، شرايط و مدارك لازم را مطالعه و مهيا كنيد. تا اونجا كه من مطالعه كردم شرايط اونقدرها كه دوستان ميگن سخت نيس. مثلا به ادرس دانشگاه كرنل(Cornell University)كه بريد در دپارتمان معماري شرايط را گفته و غير از شرايط عمومي ، گفته مثلا يه استعدادهايي بايد در معماري داشته باشيد و يا بايد يه پرونده هنري يا مجموعه كار داشته باشيد و اينجور چيزها...

لپ كلام: نمي خواهم دلگرمي واهي و پوچ به شما بدهم، از انجايي كه شما در زمينه معماري كار و تحصيل ميكنيد اصلا نا اميد نباشيد با توجه به شرايطي كه داريد من مطمئنم كه شما پذيرش خواهيد گرفت. مگه اونايي كه تو دانشگاههاي فوق معماري ميخونن از آسمون اومدند يا يه آدمهاي استثنايي هستند؟ نه جانم، همه مثل ما و بعضا كمتر از ما هستند.

Junior Member

سلام دوستان
    شنیدم جدیداً قانونی آمده که به پسرهایی که سربازی نرفتند و از معافیت برای مقطع لیسانس استفاده نکردند این فرصت را میده که برای گرفتن لیسانس بتونن از کشور خارج بشن!کسی اطلاعات بیشتری در این رابطه داره؟
    برادر من در حال حاضر پیش دانشگاهی ریاضی میخونه و این تابستون کنکور داره.مطمئناً کنکور سراسری میتونه یک رشته ای قبول بشه اما به احتمال زیاد رشته ی دلخواهش نخواهد بود.میخوام بدونم چطور میشه برای دانشگاههای آلمان براش اقدام کرد؟اصلاً الان میشه یا ددلاین گذشته؟
    میدونم باید اول بره کالج و برای ثبت نام کالج هم از طریق دانشگاه مورد نظر باید اقدام کرد اما متاسفانه اطلاعات بیشتری نتونستم جمع کنم http://www.studienkollegs.de/ همش آلمانیه:/
    ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارین راهنماییم کنین.
    در ضمن اگه ممکنه فرق Fachhochschulen و universities را هم بهم بگید.تفاوتش مثل دانشگاه علمی کاربردی و دانشگاه خودمونه؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط parastoo
    سلام دوستان
    شنیدم جدیداً قانونی آمده که به پسرهایی که سربازی نرفتند و از معافیت برای مقطع لیسانس استفاده نکردند این فرصت را میده که برای گرفتن لیسانس بتونن از کشور خارج بشن!کسی اطلاعات بیشتری در این رابطه داره؟
    برادر من در حال حاضر پیش دانشگاهی ریاضی میخونه و این تابستون کنکور داره.مطمئناً کنکور سراسری میتونه یک رشته ای قبول بشه اما به احتمال زیاد رشته ی دلخواهش نخواهد بود.میخوام بدونم چطور میشه برای دانشگاههای آلمان براش اقدام کرد؟اصلاً الان میشه یا ددلاین گذشته؟
    میدونم باید اول بره کالج و برای ثبت نام کالج هم از طریق دانشگاه مورد نظر باید اقدام کرد اما متاسفانه اطلاعات بیشتری نتونستم جمع کنم http://www.studienkollegs.de/ همش آلمانیه:/
    ممنون میشم اگه اطلاعاتی دارین راهنماییم کنین.
    در ضمن اگه ممکنه فرق Fachhochschulen و universities را هم بهم بگید.تفاوتش مثل دانشگاه علمی کاربردی و دانشگاه خودمونه؟
    بهترين راه رفتن به نظام وظيفه است، بيرون از نظام وظيفه حرف زياده!
    در مورد آلمان هم ايشون اگه مي خواد دانشگاه دولتي برن بايد 500 ساعت زبان آلماني خونده باشن و در رشته اي كه مي خوان اپلاي كنن يايد تو ايران در دانشگاه سراسري در همون رشته قبول شده باشن...
    به نظر من اگه مشكل مالي نداره دنبال كيس هاي ديگه باشه...

كلا" شما بايد سوال اول رو در بخش مشكلات سربازي و دومي رو در بخش آلمان مطرح مي كرديد ...
    دوستان گرامی، متاسفانه بنده دیگر در این انجمن فعال نیستم و توانایی پاسخ به سوالات شما را ندارم، همینطور دانش و اطلاعاتم به روز و کمک حال شما نیست. سپاسگزارم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط azim_utd
    بهترين راه رفتن به نظام وظيفه است، بيرون از نظام وظيفه حرف زياده!
    در مورد آلمان هم ايشون اگه مي خواد دانشگاه دولتي برن بايد 500 ساعت زبان آلماني خونده باشن و در رشته اي كه مي خوان اپلاي كنن يايد تو ايران در دانشگاه سراسري در همون رشته قبول شده باشن...
    به نظر من اگه مشكل مالي نداره دنبال كيس هاي ديگه باشه...

كلا" شما بايد سوال اول رو در بخش مشكلات سربازي و دومي رو در بخش آلمان مطرح مي كرديد ...
    یعنی اگه بخواد اونجا در رشته های هنری تحصیل کنه نمیتونه چون اینجا کنکور ریاضی داره میده؟اگه بخواد بره رشته ی هنری راهش چیه؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    Building Structures

نقل قول نوشته اصلی توسط parastoo
    یعنی اگه بخواد اونجا در رشته های هنری تحصیل کنه نمیتونه چون اینجا کنکور ریاضی داره میده؟اگه بخواد بره رشته ی هنری راهش چیه؟
    وارد شدن به رشته هاي هنري در دانشگاه هاي دولتي اروپا واقعا" مشكله...
    اونو ديگه حتما" بايد زبان بلد باشه مثلا" فرانسوي + امتحان عملي كه ازش مي گيرن
    به نظر من تو يه رشته ي مهندسي پذيرش بگيره و بعد به رشته ي هنري بره...

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)