صفحه 93 از 103 نخستنخست ... 438384858687888990919293949596979899100101102 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 921 تا 930 , از مجموع 1024

موضوع: سؤالات فاقد تاپیک دربارۀ فرآیند پذیرش در مقطع کارشناسی

ApplyAbroad Senior Veteran
    PILAPILA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر/نرم افزار

پیش فرض پاسخ : سؤالات فاقد تاپیک دربارۀ فرآیند پذیرش در مقطع کا

نقل قول نوشته اصلی توسط MaMaD_95 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    تو آلمان دانشگاهی هست واسه لیسانس فنی مهندسی که انگلیسی درس بدن و هزینه نگیرن؟
    و دوره لیسانس تو آلمان چقدر طول میکشه؟
    سوال آخر اینکه این سایتی که دادین برای پیدا کردن مراکز دانشگاهی که رشته آی تی ارائه بدن ، باید university رو بزنم یا university of applied sciences ؟
    ممنون
    university
    در همون سایت پاسخ همه این سوال ها هست.
    اینم لیست.
    معمولا سه سال هست اما بیش از سه سال طول می کشه شما رو 5 سال حساب کن
    فکر کنم یکی بود تو همون سایت قسمت زبان انگلیسی بزار.
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیام های خصوصی معذورم.

نقل قول نوشته اصلی توسط PILAPILA نمایش پست ها
    university
    اینم لیست.
    مرسی از لیست...بعد این موضوع درسته که برای پذیرش گرفتن از دانشگاه های آلمانی در مقطع لیسانس باید ایران دوباره کنکور بدم و تو یه دانشگاه دولتی تو ایران و در همون رشته که میخوام آلمان بخونمش قبول بشم و ثبت نام کنم بعد گواهی ثبت نام رو واسشون بفرستم تا پذیرش بدن ؟ ایا درسته؟ (اگه این موضوع صحت داره آیا گواهی ثبت نام یک دانشگاه بدون کنکور نمیشه؟)
    بعد من بخوام واسه لیسانسش اقدام کنم سنم حدودا 24 25 میشه ،سن واسه ویزا گرفتن از سفارت یا پذیرش لیسانس مشکل ایجاد میکنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط PILAPILA نمایش پست ها
    university
    اینم لیست.
    من اولویتم بیشتر کار تو حوزه تخصصی تحصیلیم و اقامت تو آلمان هست تا ادامه تحصیل به دکترا و علم محض و تئوری...اونجور که تو فروم خوندم دانشگاه های FH یا university of applied sciences بهتر به این هدف نزدیک هست درسته؟
    ویرایش توسط MaMaD_95 : August 15th, 2017 در ساعت 04:48 PM

ApplyAbroad Senior Veteran
    PILAPILA آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی کامپیوتر/نرم افزار

نقل قول نوشته اصلی توسط MaMaD_95 نمایش پست ها
    من اولویتم بیشتر کار تو حوزه تخصصی تحصیلیم و اقامت تو آلمان هست تا ادامه تحصیل به دکترا و علم محض و تئوری...اونجور که تو فروم خوندم دانشگاه های FH یا university of applied sciences بهتر به این هدف نزدیک هست درسته؟
    شما جواب خودتون در سوال دادید درست هست با توجه به این که شما هدفتون دکترا نیست این دانشگاه ها برای شما بهتر هست مثل علمی کاربردی خودمون هست

موفق باشید
    به دلیل مشغله زیاد از پاسخ به پیام های خصوصی معذورم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سؤالات فاقد تاپیک دربارۀ فرآیند پذیرش در مقطع کارشناسی

سلام دوستان.
    ممنون میشم سریع تر راهنماییم کنید.
    من سال یازدهم ریاضی هستم و در سمپاد درس میخونم و معدل خوبی هم دارم....دارم برای تافل هم میخونم و قصد دارم امسال آزمون SAT بدم. دارم میخونم که بتونم برا دانشگاهای برتر اپلای کنم. ولی یه سوال دارم که ممنون میشم جواب بدید.
    1- با توجه به اینکه متاسفانه سال اول این دوره ی چرت هستم آیا میتونم امسال هم آزمون بدم و اپلای کنم یا نه؟ یا حتما باید سال دوازدهم هم تموم کنم و دیپلم بگیرم؟( اخه دیگه به ما سال دوازدهم دیپلم میدن)

Junior Member

سلام دوستان
    ممنون میشم منو راهنمایی کنید
    بنده امسال،کلاس یازدهم هستم. قصدم ادامه تحصیل در آمریکاست ولی تا اینجا که فهمیدم هزینه های تحصیل لیسانس در آمریکا خیلی گرونه.
    یکی از دوستان پیشنهاد داد برای لیسانس به آلمان برم و بعدش برای فوق راحت تر برای آمریکا اپلای کنم.
    آیا گرفتن لیسانس در ایران یا آلمان تفاوت آنچنانی در گرفتن اپلای از دانشگاه های آمریکا ایجاد میکنه؟
    چون طبیعتا برام سخته که بخوام در کنار فارسی، عربی و انگلیسی، آلمانی هم یاد بگیرم ولی خوب اگه ارزشش رو داشته باشه چرا که نه.
    بعد در رابطه با سربازی چطور؟ اگه بخوام برای آلمان برم باید قبل از مشمول شدن و کنکور دادن خارج بشم یا بعد از مشمول شدن هم میتونم؟
    مسئله بعدی هم اینه انگلیسی من هم در حد تافل و آیلس قوی نیست و اگه بخوام اول برم آلمان باید کل تمرکزم را برای آلمانی بزارم و وقتی برای تمرین انگلیسی نخواهم داشت.
    پیشنهادتون برای من چیه؟ واقعا من الان confused ام

Junior Member Mohajer4Real آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    NONE

نقل قول نوشته اصلی توسط xzc نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنون میشم منو راهنمایی کنید
    بنده امسال،کلاس یازدهم هستم. قصدم ادامه تحصیل در آمریکاست ولی تا اینجا که فهمیدم هزینه های تحصیل لیسانس در آمریکا خیلی گرونه.
    یکی از دوستان پیشنهاد داد برای لیسانس به آلمان برم و بعدش برای فوق راحت تر برای آمریکا اپلای کنم.
    آیا گرفتن لیسانس در ایران یا آلمان تفاوت آنچنانی در گرفتن اپلای از دانشگاه های آمریکا ایجاد میکنه؟
    چون طبیعتا برام سخته که بخوام در کنار فارسی، عربی و انگلیسی، آلمانی هم یاد بگیرم ولی خوب اگه ارزشش رو داشته باشه چرا که نه.
    بعد در رابطه با سربازی چطور؟ اگه بخوام برای آلمان برم باید قبل از مشمول شدن و کنکور دادن خارج بشم یا بعد از مشمول شدن هم میتونم؟
    مسئله بعدی هم اینه انگلیسی من هم در حد تافل و آیلس قوی نیست و اگه بخوام اول برم آلمان باید کل تمرکزم را برای آلمانی بزارم و وقتی برای تمرین انگلیسی نخواهم داشت.
    پیشنهادتون برای من چیه؟ واقعا من الان confused ام
    سلام.
    1- شما قبل از رسیدن به سن 18 سالگی باید از کشور خارج بشید. چون جدیدا دیگه به مشمولان دیپلم اجازه خروج از کشور رو نمی دهند. پس تو سن 17 سالگی باید برید.
    2- خوندن لیسانس در امریکا پولی هست و رایگان نیست. اما اگر رزومه قوی داشته باشین. بعضی جاها بهتون پذیرش با اسکالرشیپ full ride (یعنی تمام هزینه شهریه و زندگیتونو دانشگاه میده) یا پذیرش با اسکالرشیپ خیلی خوب میده.
    با یه ساپورت چند هزار ذلاری و کار دانشجویی میتونین به تحصیل مشغول بشین.
    اما این دانشگاها اغلب جزو top 20 هستن یا اغلب liberal art college هستن و فقط مقطع لیسانس ارایه میدن. و پذیرش درشون نیازمند رزومه قوی هست.
    اما سایر دانشگاه های امریکا پولی هستن و با رزومه متوسط هم راحت پذیرش میدن.
    3- آلمان شهریه دانشگاه تقریبا مجانی هست. 8460 یورو اما باید داشته باشین به عنوان هزینه 1 سال تحصیلی. میتویند هم زمان با درس کار کنید. ماهی به طور متوسط 700 تا 800 یورو حقوق میگیرید که هزینه زندگیتونو هم پوشش میده. پس آلمان گذینه مناسبی هست.
    اما بدی آلمان این هست که اولا شما باید زبان آلمانی حداقل در سطخ b1 بلد باشین. که خودش 6 ماه طول میکشه یا گیریش. دوما دانشگاه های آلما معمولا کورس هایی که به زبان انگلیسی ارایه میدن فقط برای ارشد و دکترا هست. فقط کورس های خاص مهندسی که بهشون میگن ise در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی ارایه میشن.
    دوما وقت سفارت آلمان خیلی طولانییییییییییییی هست!
    شما پذیرش بگیرین 13 ماه طول میکشه وقت سفارت بگیرین. و فکر کنم تا اون موقطع شما 18 سالت گذشته و مشول شدی و بهت اجازه خروج نمیدن.
    یک نکته هم اضافه کنم.
    برای امریکا شما نیازمند نمره خوب تافل و sat هستین.
    تافل در ایران برگذار میشه. اما sat خیر. باید یه سفر چند روزه تشریف ببرین یه کشوری مثل ترکیه و امتحان sat رو اونجا بدین.
    فقط دقت کنید هر کاری میخواین بکنین باید تا قبل 18 سالگی تموم بشه. چون 18 رد شه دیگه اجازه خروج نمیدن ....

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohajer4Real نمایش پست ها
    سلام.
    1- شما قبل از رسیدن به سن 18 سالگی باید از کشور خارج بشید. چون جدیدا دیگه به مشمولان دیپلم اجازه خروج از کشور رو نمی دهند. پس تو سن 17 سالگی باید برید.
    2- خوندن لیسانس در امریکا پولی هست و رایگان نیست. اما اگر رزومه قوی داشته باشین. بعضی جاها بهتون پذیرش با اسکالرشیپ full ride (یعنی تمام هزینه شهریه و زندگیتونو دانشگاه میده) یا پذیرش با اسکالرشیپ خیلی خوب میده.
    با یه ساپورت چند هزار ذلاری و کار دانشجویی میتونین به تحصیل مشغول بشین.
    اما این دانشگاها اغلب جزو top 20 هستن یا اغلب liberal art college هستن و فقط مقطع لیسانس ارایه میدن. و پذیرش درشون نیازمند رزومه قوی هست.
    اما سایر دانشگاه های امریکا پولی هستن و با رزومه متوسط هم راحت پذیرش میدن.
    3- آلمان شهریه دانشگاه تقریبا مجانی هست. 8460 یورو اما باید داشته باشین به عنوان هزینه 1 سال تحصیلی. میتویند هم زمان با درس کار کنید. ماهی به طور متوسط 700 تا 800 یورو حقوق میگیرید که هزینه زندگیتونو هم پوشش میده. پس آلمان گذینه مناسبی هست.
    اما بدی آلمان این هست که اولا شما باید زبان آلمانی حداقل در سطخ b1 بلد باشین. که خودش 6 ماه طول میکشه یا گیریش. دوما دانشگاه های آلما معمولا کورس هایی که به زبان انگلیسی ارایه میدن فقط برای ارشد و دکترا هست. فقط کورس های خاص مهندسی که بهشون میگن ise در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی ارایه میشن.
    دوما وقت سفارت آلمان خیلی طولانییییییییییییی هست!
    شما پذیرش بگیرین 13 ماه طول میکشه وقت سفارت بگیرین. و فکر کنم تا اون موقطع شما 18 سالت گذشته و مشول شدی و بهت اجازه خروج نمیدن.
    یک نکته هم اضافه کنم.
    برای امریکا شما نیازمند نمره خوب تافل و sat هستین.
    تافل در ایران برگذار میشه. اما sat خیر. باید یه سفر چند روزه تشریف ببرین یه کشوری مثل ترکیه و امتحان sat رو اونجا بدین.
    فقط دقت کنید هر کاری میخواین بکنین باید تا قبل 18 سالگی تموم بشه. چون 18 رد شه دیگه اجازه خروج نمیدن ....
    خیلی ممنون دوست عزیز وقت گذاشتین جواب دادین
    رزومه قوی در حدی که بشه فاند گرفت، باید چی باشه؟ (فکر نکنم تو این تایم محدود بتونم!!)
    سطح B1 که گفتید جواب تحصیل و زندگی (4 سال) در آلمان رو میده؟ می ترسم نتونم به خوبی ارتباط برقرار کنم و مشکل ساز بشه
    با توجه به اینکه گفتید 13 ماه طول میکشه پس باید کم کم دست به کار بشم ...
    اگه بتونم برای لیسانس از آمریکا فول فاند بگیرم که خیلی عالی میشه وگرنه باید به همون آلمان فکر کنم و هم زبان آلمانی یاد بگیرم و هم آزمون های تافل و ایلس رو برای فوق در آمریکا بدم.
    به نظر شما برای پذیرش فوق در آمریکا فرقی بین کسی که در آلمان لیسانس گرفته یا در ایران قائل میشند؟ به غیر از رزومه!

Junior Member Mohajer4Real آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    NONE

نقل قول نوشته اصلی توسط xzc نمایش پست ها
    خیلی ممنون دوست عزیز وقت گذاشتین جواب دادین
    رزومه قوی در حدی که بشه فاند گرفت، باید چی باشه؟ (فکر نکنم تو این تایم محدود بتونم!!)
    سطح B1 که گفتید جواب تحصیل و زندگی (4 سال) در آلمان رو میده؟ می ترسم نتونم به خوبی ارتباط برقرار کنم و مشکل ساز بشه
    با توجه به اینکه گفتید 13 ماه طول میکشه پس باید کم کم دست به کار بشم ...
    اگه بتونم برای لیسانس از آمریکا فول فاند بگیرم که خیلی عالی میشه وگرنه باید به همون آلمان فکر کنم و هم زبان آلمانی یاد بگیرم و هم آزمون های تافل و ایلس رو برای فوق در آمریکا بدم.
    به نظر شما برای پذیرش فوق در آمریکا فرقی بین کسی که در آلمان لیسانس گرفته یا در ایران قائل میشند؟ به غیر از رزومه!
    رزومه قوی شامل نمره خوب toefl و sat و معدل خوب. به همراه essay و ریکام هایی که از دبیر هاتون میگیرن هست.
    پذیرش فول فاند یعنی این که شما graduate assistantship بشین. که از پرداخت شهریه معاف میشین و 20 ساعت به عنوان ta یا ra برای استاد کار می کنین.
    این فول فاند برای مقطع لیسانس در امریکا موجود نیست و برای ارشد و دکتراست فقط.
    کمک هزینه تحصیلی لیسانس اسکالرشیپ هست به بر اساس رزومه شما به شما داده میشه و در مقابل از شما نمیخوان که برای کسی کار کنین! اما از پرداخت شهریه معاف نمیشین. حتی با اسکالرشیپ در کالج های هنر های آزاد (liberal art college) هم همونطور که گفتم خانوادتون سالی یک مقدار پول رو باید به شما کمک بکنه. مثلا 5000 دلار در سال. که 4 سالش میشه 20000.
    حالا خیلی از اینجاها کمک های مالیشون need aware هست و هرچقدر ساپورت خانواده بیشتر باشه شانس پذیرش درشون بیشتر خواهد بود.
    برای آلمان
    سطح b1 مینیمم هست. خود به خود با ورود به محیط و خوندن درس سطح زبان آلمانیتون افزایش پیدا میکنه و شما مشکلی پیدا نمی کنید.
    برای پذیرش فوق. ببینید سطح دانشگاه های آلمان مسلما از خیلی از دانشگاه های ایران بر تر هست. شما میتونید نگاه کنید به رنکینگ. ایران دانشگاه های خوبش که امریکا بیشتر میشناسنش فقط شریف هست. بعضی جاها تهرانو میشناسن. بعضی جاهام امیرکبیر رو به اسم polytechnic. پس ایران همین سه دانشگاه معروف رو داره (البته علم و صنعت و شهید بهشتیم رنک دارن ولی در جایگاه 4 و 5 قرار میگیرن). که خب برای ورود بهشون باید از سد کنکور گذشت و رتبه خوبی آورد. که اونم داستان های خودش رو داره ....
    اما آلمان اینگونه نیست. و با همون رزومه بدون هیچ آزمون ورودی مثل کنکور میتونید یک دانشگاه بهتر از شریف برین که خیلی موثر خواهد بود برای ارشد امریکا.
    پس تحصیل در آلمان بهتر از ایران هست و توصیه میشه.
    اما اینم بگم که دانشگاه های آلمان اونطور که من میدونم نیاز به قبولی کنکور دارن. یعنی اول ایران باید کنکور بدین. فکر کنم اون موقع سنتون 18 سال بشه و به مشکل سربازی بر بخورین.
    اینو از کسانی که از پلای آلمان اطلاع دارن بپرسین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohajer4Real نمایش پست ها
    رزومه قوی شامل نمره خوب toefl و sat و معدل خوب. به همراه essay و ریکام هایی که از دبیر هاتون میگیرن هست.
    پذیرش فول فاند یعنی این که شما graduate assistantship بشین. که از پرداخت شهریه معاف میشین و 20 ساعت به عنوان ta یا ra برای استاد کار می کنین.
    این فول فاند برای مقطع لیسانس در امریکا موجود نیست و برای ارشد و دکتراست فقط.
    کمک هزینه تحصیلی لیسانس اسکالرشیپ هست به بر اساس رزومه شما به شما داده میشه و در مقابل از شما نمیخوان که برای کسی کار کنین! اما از پرداخت شهریه معاف نمیشین. حتی با اسکالرشیپ در کالج های هنر های آزاد (liberal art college) هم همونطور که گفتم خانوادتون سالی یک مقدار پول رو باید به شما کمک بکنه. مثلا 5000 دلار در سال. که 4 سالش میشه 20000.
    حالا خیلی از اینجاها کمک های مالیشون need aware هست و هرچقدر ساپورت خانواده بیشتر باشه شانس پذیرش درشون بیشتر خواهد بود.
    برای آلمان
    سطح b1 مینیمم هست. خود به خود با ورود به محیط و خوندن درس سطح زبان آلمانیتون افزایش پیدا میکنه و شما مشکلی پیدا نمی کنید.
    برای پذیرش فوق. ببینید سطح دانشگاه های آلمان مسلما از خیلی از دانشگاه های ایران بر تر هست. شما میتونید نگاه کنید به رنکینگ. ایران دانشگاه های خوبش که امریکا بیشتر میشناسنش فقط شریف هست. بعضی جاها تهرانو میشناسن. بعضی جاهام امیرکبیر رو به اسم polytechnic. پس ایران همین سه دانشگاه معروف رو داره (البته علم و صنعت و شهید بهشتیم رنک دارن ولی در جایگاه 4 و 5 قرار میگیرن). که خب برای ورود بهشون باید از سد کنکور گذشت و رتبه خوبی آورد. که اونم داستان های خودش رو داره ....
    اما آلمان اینگونه نیست. و با همون رزومه بدون هیچ آزمون ورودی مثل کنکور میتونید یک دانشگاه بهتر از شریف برین که خیلی موثر خواهد بود برای ارشد امریکا.
    پس تحصیل در آلمان بهتر از ایران هست و توصیه میشه.
    اما اینم بگم که دانشگاه های آلمان اونطور که من میدونم نیاز به قبولی کنکور دارن. یعنی اول ایران باید کنکور بدین. فکر کنم اون موقع سنتون 18 سال بشه و به مشکل سربازی بر بخورین.
    اینو از کسانی که از پلای آلمان اطلاع دارن بپرسین.
    خب پس نیاز به کنکور داره! من حتی نمیتونم دیپلم هم بگیرم چون طبق نظام جدید دیپلم را سال آخر یعنی دوازدهم میدند!
    پیشنهادتون چیه؟ یکی از دوستان گفت برو آلمان کالج

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)