صفحه 97 از 103 نخستنخست ... 4787888990919293949596979899100101102103 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 961 تا 970 , از مجموع 1024

موضوع: سؤالات فاقد تاپیک دربارۀ فرآیند پذیرش در مقطع کارشناسی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سؤالات فاقد تاپیک دربارۀ فرآیند پذیرش در مقطع کارشناسی

نقل قول نوشته اصلی توسط omidoo نمایش پست ها
    بنظر من مهم ترین سوال باید این باشه که وضعیت مالی خانواده چطوره؟ می تونن 4 سال شما رو ساپورت مالی کنند؟
    خیر.ما وضعمون متوسطه نه فقیریم نه پولدار.واسه همین میخوام واسه تحصیل برم کشورهایی که کم پول میگیرن مثل آلمان نروژ و...

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط sgh0933 نمایش پست ها
    درود.
    دوستان من سوال زیاد دارم و متاسفانه چون تازه عضو شدم نمیتونم تاپیک بزنم مجبورم سوالامو اینجا بپرسم.ممنون میشم جواب بدید.
    اول از همه اینکه واقعا خیلی سخته انجمنو اینترنتو بگردی واسه جواب سوالات.من مشهد زندگی میکنم اگه کسی یک مشاور خوب، یک آدم اینکاره بلده که خیلیا رو واسه ادامه تحصیل خارج فرستاده میشناسه لطفا معرفی کنه اینطوری خیلی کار راحت تره و همه ی جواب سوالاتمو میگیرم.
    من 17 سالمه رشته ریاضی فیزیک امسال کنکور دارم و 5 روز بعد کنکور هم 18 میشم.مهمترین سوالم اینه که بنظر شما کی برم؟لیسانسمو بگیرم بعد برم یا الان؟کدوم راحت تره؟واسه ی قضیه ی سربازی و کارکردن برای ازادسازی مدرک از دانشگاه دوست دارم الان برم و اقامت بگیرم یک کشور اروپایی.با توجه به وضعیتم نظر شما چیه؟
    ممنون از راهنمایی.
    نظر من بر رفتن هست. امتحان زبان کی می خواهید بدید؟
    مزایای زود رفتن: راخت تر خو می گیرید به محیط جدید- مدرک لیسانس تون معتبرتر خواهد بود- راه برای ارشد و دکترا بسیار راحت تر هست. مشکل سربازی و آزاد کردن مدرک ندارید. کلا زندگی در کشوری ک ثبات سیاسی و اقتصادی و اجتماعی بالایی داره راحت تر از اینجاست.
    معایب زود رفتن: دلتنگی بسیار شدید (معمولا ی جوان 18 ساله بسیار بیشتر ب خانوادش وابسته است نسبت به ی جوون 30 ساله)- اوایل کار ب مشکلات بسیار زیادی خواهید خورد ک ممکنه اشکتون رو در بیاره- هزینه لیسانس زیاده معمولا مدتش هم ک 4 ساله (شما فرض کن اصلا دانشگاه بدون شهریه، ماهی 1000 دلار ک دیگه خرجتون میشه که میشه سالی 50 میلیون و 4سال 200 میلیون) آیا خانواده این مقدارو می تونه پوشش بده؟
    علاوه بر اروپا شرق آسیا هم مد نظرتون باشه. مخصوصا تایوان که دانشگاهاش رنک بالایی دارند و نسبتا ارزان هستند.

Junior Member

نظر من بر رفتن هست. امتحان زبان کی می خواهید بدید؟
    مزایای زود رفتن: راخت تر خو می گیرید به محیط جدید- مدرک لیسانس تون معتبرتر خواهد بود- راه برای ارشد و دکترا بسیار راحت تر هست. مشکل سربازی و آزاد کردن مدرک ندارید. کلا زندگی در کشوری ک ثبات سیاسی و اقتصادی و اجتماعی بالایی داره راحت تر از اینجاست.
    معایب زود رفتن: دلتنگی بسیار شدید (معمولا ی جوان 18 ساله بسیار بیشتر ب خانوادش وابسته است نسبت به ی جوون 30 ساله)- اوایل کار ب مشکلات بسیار زیادی خواهید خورد ک ممکنه اشکتون رو در بیاره- هزینه لیسانس زیاده معمولا مدتش هم ک 4 ساله (شما فرض کن اصلا دانشگاه بدون شهریه، ماهی 1000 دلار ک دیگه خرجتون میشه که میشه سالی 50 میلیون و 4سال 200 میلیون) آیا خانواده این مقدارو می تونه پوشش بده؟
    علاوه بر اروپا شرق آسیا هم مد نظرتون باشه. مخصوصا تایوان که دانشگاهاش رنک بالایی دارند و نسبتا ارزان هستند.
    درود.
    از لحاظ دلتنگی که من مشکلی ندارم.میشه راجع به مشکلاتی که ممکنه اشکمو دریاره بیشتر توضیح بدید؟!

میدونم که داشنگاه های شرق اسیا مثل سنگاپور هم خوبند خب من هنوز تصمیم نگرفتم کجا برم باید مشورت بگیرم اون دوتا کشورم چون تحصیل رایگان دارن مثال زدم برای شما.
    راستش من خیلی وقت بود میخواستم برم ولی پدرم زیاد اهمیت نمیداد ولی چندوقته با این وضع مملکت براش مهم شده میخواد هرجور هست منو بفرسته واسه همین به فکر مدرک زبان نبودم اما توی تابستون بعد کنکور میتونم مدرک بگیرم.حالا مشکل اینجاست که توی تابستون 18 میشم.
    و یک سوال دیگه که داشتم اینه که شما میگید زودتر بهتره منظورتون قبل 18 هست دیگه.چجوری میتونم برم؟من تا 18 نشم که پاسپورت نمیتونم بگیرم.بعد مثلا با پدرم برم بعد من بمونم پدرم برگرده هم که برای پدرم مشکل میشه نه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

درود.
    از لحاظ دلتنگی که من مشکلی ندارم.میشه راجع به مشکلاتی که ممکنه اشکمو دریاره بیشتر توضیح بدید؟!

میدونم که داشنگاه های شرق اسیا مثل سنگاپور هم خوبند خب من هنوز تصمیم نگرفتم کجا برم باید مشورت بگیرم اون دوتا کشورم چون تحصیل رایگان دارن مثال زدم برای شما.
    راستش من خیلی وقت بود میخواستم برم ولی پدرم زیاد اهمیت نمیداد ولی چندوقته با این وضع مملکت براش مهم شده میخواد هرجور هست منو بفرسته واسه همین به فکر مدرک زبان نبودم اما توی تابستون بعد کنکور میتونم مدرک بگیرم.حالا مشکل اینجاست که توی تابستون 18 میشم.
    و یک سوال دیگه که داشتم اینه که شما میگید زودتر بهتره منظورتون قبل 18 هست دیگه.چجوری میتونم برم؟من تا 18 نشم که پاسپورت نمیتونم بگیرم.بعد مثلا با پدرم برم بعد من بمونم پدرم برگرده هم که برای پدرم مشکل میشه نه؟
    در مورد گذرنامه من اطلاع دقیقی ندارم که اگه قبل از 18 برید و پدر تنها برگرده چی میشه یا اینکه با پذیرش کارشناسی اجازه خروج میدن یا نه. اینو از افراد مطلع بپرسید. توی همین انجمن هم می تونید جوابتونو پیدا کنید.
    در مورد کشور هم توی این شرایط هول هولکی مالزی هم گزینه خوبی هست ک هنوز ددلاینش نگذشته بعضی دانشگاه ها هم بدون داشتن نمره زبان پذیرش میدن ولی قبلش باید ی دوره زبان بگذرونید

Junior Member

درود.
    درباره ی تحصیل در اروپا که تحقیق میکردم توی یک سایتی نوشته بود بعضی از دانشگاه های اروپا میفرستنتون به کشور های دیگه و توی یک سایت دیگه نوشته بود بعضی ها از اروپا به عنوان سکوی پرتابی برای رسیدن به آمریکا برای تحصیل استفاده میکنند.
    میشه راجع به این به من توضیح بدید لطفا.
    من به دنبال تحصیل با هزینه ی کم در دانشگاه معتبر هستم میخوام بدونم مثلا من برم کارشناسی مو توی کشوری مثل آلمان بگیرم که تحصیل تقریبا رایگانه بعد اونا بورس میکنن آمریکا و پول تحصیلو خودشون میدن باز درعوض وقتی تحصیلم تموم شد براشون کار کنم اینجوریه آیا!؟

ApplyAbroad Superstar

سلام شاید موضوع مربوط به مهمان شدن در دانشگاههای دیگر از جمله در آمریکا برای یک ترم یا یک سال باشد. الان بسیار متداول است که دانشجو در یک دانشگاه از امکانات و ارتباطات دانشگاه مادر استفاده کند و بخشی از تحصیلش را در دانشگاه و کشوری دیگر طی کند. اگر اینطور باشد و شما چنین قصدی دارید به سایت دانشگاه خودتان مراجعه کنید ببینید با چه دانشگاههایی در دنیا توافق تبادل دانشجو دارندکه شما بتواید استفاده کنید. موفق باشید
    درود.
    درباره ی تحصیل در اروپا که تحقیق میکردم توی یک سایتی نوشته بود بعضی از دانشگاه های اروپا میفرستنتون به کشور های دیگه و توی یک سایت دیگه نوشته بود بعضی ها از اروپا به عنوان سکوی پرتابی برای رسیدن به آمریکا برای تحصیل استفاده میکنند.
    میشه راجع به این به من توضیح بدید لطفا.
    من به دنبال تحصیل با هزینه ی کم در دانشگاه معتبر هستم میخوام بدونم مثلا من برم کارشناسی مو توی کشوری مثل آلمان بگیرم که تحصیل تقریبا رایگانه بعد اونا بورس میکنن آمریکا و پول تحصیلو خودشون میدن باز درعوض وقتی تحصیلم تموم شد براشون کار کنم اینجوریه آیا!؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

با سلام خدمت دوستان، من معدل دیپلم 14 دارم و مخواستم بدونم امکانش است برای کانادا اقدام کنم مقطع لیسانس؟با نشکر

Junior Member

سلام من ۲۵ سالمه و دانشجوی رشته کامپیوتر دانشگاه دولتی بودم که واسه اینکه بتونم خدمتمو بخرم از دانشگاه با حدود ۹۰ واحد پاس کردن انصراف دادم
    معدل کتبی دیپلمم ۱۸.۶۰ و معدل کل بالای ۱۹
    معدل پیش یادم نیست ولی فکر کنم حدود ۱۶-۱۷ چون خیلی جدی نگرفتمشو ترم دوم پیش رو غیر حضوری برداشتم
    سال بعد میتونم خدمتمو بخرم و با توجه به سطح زبانم احتمالا تافل و آیلتس هم میتونم تا سال آینده بگیرم
    میخواستم بدونم برای تحصیل تو مقطع لیسانس تو اروپا یا آمریکا که بتونم بورسیه تحصیلی بگیرم چقدر شانس دارم یا مثلا دانشگاهی که هزینه تحصیل پایین باشه که بتونم خودم با کار کردن هزینشو بدم
    تو کشورای اروپایی من خودم اسپانیا رو خیلی دوس دارم ولی کسی ازش حرفی نزد نمیدونم شاید شرایطش جالب نیست
    ولی کلا اگه کشور خاصی پیشنهاد میکنید بگید
    من تقریبا از یک سال دیگه آزاد میشمو خدمتمو میخرم
    تو این فاصله یکساله اگه کاری هست که واسه تسهیل رفتن بتونم انجام بدم خوشحال میشم راهنماییم کنید
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی مواد

نقل قول نوشته اصلی توسط Farhad7sh نمایش پست ها
    سلام من ۲۵ سالمه و دانشجوی رشته کامپیوتر دانشگاه دولتی بودم که واسه اینکه بتونم خدمتمو بخرم از دانشگاه با حدود ۹۰ واحد پاس کردن انصراف دادم
    معدل کتبی دیپلمم ۱۸.۶۰ و معدل کل بالای ۱۹
    معدل پیش یادم نیست ولی فکر کنم حدود ۱۶-۱۷ چون خیلی جدی نگرفتمشو ترم دوم پیش رو غیر حضوری برداشتم
    سال بعد میتونم خدمتمو بخرم و با توجه به سطح زبانم احتمالا تافل و آیلتس هم میتونم تا سال آینده بگیرم
    میخواستم بدونم برای تحصیل تو مقطع لیسانس تو اروپا یا آمریکا که بتونم بورسیه تحصیلی بگیرم چقدر شانس دارم یا مثلا دانشگاهی که هزینه تحصیل پایین باشه که بتونم خودم با کار کردن هزینشو بدم
    تو کشورای اروپایی من خودم اسپانیا رو خیلی دوس دارم ولی کسی ازش حرفی نزد نمیدونم شاید شرایطش جالب نیست
    ولی کلا اگه کشور خاصی پیشنهاد میکنید بگید
    من تقریبا از یک سال دیگه آزاد میشمو خدمتمو میخرم
    تو این فاصله یکساله اگه کاری هست که واسه تسهیل رفتن بتونم انجام بدم خوشحال میشم راهنماییم کنید
    ممنون
    برای بورس تو مقطع لیسانس کار سختی دارید. پیشنهادم اینه برید سمت کشور های ارزان قیمت مثل آلمان، جنوب اروپا و شرق آسیا مثل تایوان
    قعلا روی زبان کار کنید و برا تافل آماده شید

Junior Member

برای بورس تو مقطع لیسانس کار سختی دارید. پیشنهادم اینه برید سمت کشور های ارزان قیمت مثل آلمان، جنوب اروپا و شرق آسیا مثل تایوان
    قعلا روی زبان کار کنید و برا تافل آماده شید
    با زبان انگلیسی مشکلی ندارم
    اینجور که من میدونم‌ تو مقطع لیسانس کشورایی مثل ایتالیا یا اسپانیا به زبان خودشون درس میدن
    میخواستم بدونم لازم نیست زبان دیگه ای رو بخونم؟
    و اینکه اگر تو کشورای جنوب اروپا یا آلمان پذیرش بگیرم ولی بورسیه نگیرم میتونم همونجا کار کنم از پس هزینش بر میام ؟ حدود هزینه هاشون چقدره ؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)