صفحه 99 از 103 نخستنخست ... 498990919293949596979899100101102103 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 981 تا 990 , از مجموع 1024

موضوع: سؤالات فاقد تاپیک دربارۀ فرآیند پذیرش در مقطع کارشناسی

Question کیفیت بسیار پایین تحصیل در ایران و تصمیم به آغاز مجدد در دانشگاه‌های باکیفیت خارجی

درود،
    در دانشگاه آزاد شیراز رشته مهندسی برق ترم پنجم می‌خوانم، اما کیفیت و محیط اینجا به شدت افتضاح است و نمی‌شود اسم «دانشگاه» روی آن گذاشت و در آن نه از نظر تئوری باسواد خواهید شد، و نه از نظر عملی، و بیشتر حس اتلاف وقت و زمان و انرژی به من القاء می‌شود و از نظر عدم تامین نیازها و انتظارات، آسیب روانی بسیاری بر من وارد می‌کند، مثل افسردگی، اضطراب، خشم، و درگیری دائمی ذهنی که باعث خستگی جسمی-روانی هم می‌شود؛ به‌طوری که زمان کافی برای یادگیری شخصی از منابع گوناگون (اینترنت و ویدئو، سایت و کتاب) یا وجود ندارد یا اینکه بسیار کم می‌شود و نمی‌توان در حد کافی آموخت و همان هم به علت مشکلات روانی ناشی از «دانشگاه» بسیار بازده کمی خواهد داشت و اضطراب و افسردگی حافظه را محدود می‌کند. غالب اساتید دروس را به‌صورت سمبلیک و رفع تکلیفی تدریس می‌کنند و دانشجویان بی‌انگیزه حتی خواهان کمتر و کمتر کردن مطالب درسی هستند، به‌طوری که حتی از سرفصل وزارت علوم هم کمتر و در حدود 60% سرفصل تدریس می‌شود و همان هم تا حد امکان ساده می‌شوند.

جالب اینکه هیچ‌کس را مثل خودم در اینجا تاکنون پیدا نکردم! البته مشکلات و اتفاقاتی در مسیرم بود که باعث شد نتوانم وارد دانشگاه‌های خوب دولتی شوم که موضوعی خارج از این تاپیک است.
    بنابراین به این فکر افتادم که با وجود این نارسایی‌ها شاید بهتر باشد کلا بیخیال لیسانس اینجا شوم... یا اینکه حداقل با گذراندن حدودا 80 واحد، فوق دیپلم بگیرم، یا اینکه صرفا درسها را در حد کمی که خودشان اینجا از ما می‌خواهند بخوانم و مدرک را بگیرم اما تمرکزم روی گرفتن مدارک زبان، مدارک GRE و آزمون‌های دیگر، یا کسب تجربیات کاری مثل برنامه‌نویسی یا... باشد، سپس بعد از گرفتن مدرک لیسانس از اینجا، هم برای لیسانس خارج پذیرش بگیرم، و هم برای فوق‌لیسانس، اما برای لیسانس مجدد اقدام کنم و به سفارت نامه پذیرش فوق‌لیسانس را نشان دهم (طبق توصیه یکی از دوستان).

اما دو مورد وجود دارد. یکی اینکه سن چندان کمی ندارم (چند روز دیگر وارد 24 سال می‌شوم) و دیگری اینکه از نظر مالی، با توجه به نرخ برابری ارزها، در وضعیت چندان مناسبی قرار ندارم و بدتر از آن این‌که این نرخ ثابت نیست و نمی‌توان روی آن برنامه‌ریزی کرد که بالاخره با کدام نرخ باید حساب و تعیین بودجه کرد (همچنین اوضاع کاملا متغیر اقتصادی، سیاسی، و... کشور).

دوست داشتم نظر شما رو داشته باشم و اینکه چه کاری به نظر شما با توجه به شرایط من بهتر است؟
    آیا برای مقطع لیسانس هم می‌توان به هر نوع، کمک هزینه‌ای دریافت کرد؟ یا به نوعی دیگر مشکل مالی را پوشش داد؟
    آیا کشور یا کشورهای خاصی رو برای این منظور پیشنهاد می‌فرمایید؟ آیا آلمان یا کشورهای دیگر آلمانی زبان با توجه به شهریه‌های کم دانشگاهی و امکان کار دانشجویی، مورد خوبی است؟ یا مثلا کانادا؟
    یا مثلا بعضی دوستان کشورهایی مثل ترکیه و ایتالیا رو پیشنهاد می‌کنند که واقعا شناخت چندانی از کیفیت و شرایط تحصیل در آن‌ها ندارم.
    از نظر زبان (انگلیسی و آلمانی) امیدوارم تا 2-3 سال دیگر مشکلی نخواهم داشت، چون علاقه و استعداد زبان‌آموزی خوب و پیشرفت سریعی دارم.
    سپاس از توجه شما.

پیش فرض پاسخ : بورس تحصیلی لیسانس.. یا... فوق لیسانس؟؟

سلام به همگی من هم سوال در مورد این موضوع داشتم.
    من سال دیگه از دبیرستان فارغ التحصیل میشم.
    نمره هامم بالای 18.8 هست
    3 تا مدال ورزشی هم دارم
    تا الان آیلتس های آزمایشیمم بالای 7 بوده
    2 تا هم نمونه کار فیلم کوتاه دارم
    میخوام برای رشته ی سینما برای کارشناسی ابلای کنم اما هنوز نمیدونم کدوم کشور بهتره؟ و ایا برای کالخ یا دانشگاه ابلای کنم؟
    و اینکه اصلا امکانش هست؟
    و اینکه چندین essay هم نوشتم برای scholarship
    لطفا کمکم کنید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : سؤالات فاقد تاپیک دربارۀ فرآیند پذیرش در مقطع کارشناسی

سلام
    من الان ترم ۵ کارشناسی مهندسی کامپیوتر(نرم افزار) دانشگاه دولتی هستم ولی میخوام‌انصراف بدم و برای شروع دوباره به کانادا برم.حالا سوال من اینه که برای ترجمه آیا ریز نمرات داشنگاه همین چند ترم هم‌نیاز هستش؟؟ نمره دیپلمم ۱۹/۵۴ هستش ولی معدل پیش دانشگاهیم جالب نیست! هر دو باید ترجمه بشن؟؟ و اینکه در سریع ترین حالت ممکن اگر از الان اقدام کنم تا ماه مارچ میتونم کانادا باشم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط houramhd نمایش پست ها
    سلام
    من الان ترم ۵ کارشناسی مهندسی کامپیوتر(نرم افزار) دانشگاه دولتی هستم ولی میخوام‌انصراف بدم و برای شروع دوباره به کانادا برم.حالا سوال من اینه که برای ترجمه آیا ریز نمرات داشنگاه همین چند ترم هم‌نیاز هستش؟؟ نمره دیپلمم ۱۹/۵۴ هستش ولی معدل پیش دانشگاهیم جالب نیست! هر دو باید ترجمه بشن؟؟ و اینکه در سریع ترین حالت ممکن اگر از الان اقدام کنم تا ماه مارچ میتونم کانادا باشم؟
    بله شما باید ریزنمرات دبیرستان، پیش دانشگاهی و دانشگاه همه را ترجمه و ضمیمه کنید. ددلاین ها بستگی به دانشگاهی که میخواهید اپلای کنید داره ولی برای مقطع لیسانس از ترم پاییز باید شروع کنید، در نتیجه غیر ممکن است که مارچ کانادا باشید. گرفتن ویزای تحصیلی کانادا هم ممکنه طول بکشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Clinical psychology

سلام دوستان
    برای پذیرش از دانشگاه های کانادا برای سپتامبر 2019 نهایتا باید تا کی مدارک را برای دانشگاه ارسال کنیم؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید.

سلام دوستان نظری میخواستم من مد نظرم هستش که لیسانس رو برم یک کشور دیگه ( در حال حاظر کاردانی رو میخونم) منتها از اونجایی که از طرف امریکا یا کانادا برای لیسانس فاندی تعلق نمیگیره به این فکر افتادم که فاند رو از ترکیه بگیرم در دانشگاه رد بالا و انگلیسی زبان ترکیه( یا المان ) در مقطع لیسانس درس بخونم واسه فوق برم کانادا یا امریکا یا مورد دوم مستقیم شانس خودم رو برای کانادا و امریکا امتحان کنم یا مورد سوم لیسانس رو دانشگاهی مثل شریف بخونم بعد برای فوق برم کانادا یا امریکا نظر شما چیه؟ پیشاپیش سپاسگذارم
    ایلتس 7.5
    gre ندادم ولی فکر میکنم در حد 310 باشه کلا زبانم خوبه
    معدل دیپلم 14
    مهندسی کامپیوتر(متاسفانه معدل پایین هستش ولی خب کاردانی که الان میخونم قطعا بالای 18 هستش)

باسلام. من 33 سالمه. برای کالج در کانادا میخوام اقدام کنم و دو سوال داشتم:
    1-حداقل پولی که باید تو حسابم باشه جهت ارائه به سفارت (پولی که نشون میده من در طول تحصیل از پس مخارج زندگی توکانادا بر میام) چه مقدار باشه؟ تو سایت کالج این هزینه رو نزده.
    2- اگر ویزای تحصیلی بگیرم و برم کالج و متوجه بشم از اون کالج یا رشته خوشم نمیاد، در صورت کنسلی کالج همونجا ویزای تحصیلیم قطع میشه یا تا پایان مدتش اعتبار داره؟

Junior Member

سلام دوستان
    برادر زاده من سال سوم دبیرستان هست، برای لیسانس و یکی از رشته های پزشکی، داندانپزشکی یا داروسازی میخوایم بفرستیمش یه کشور درست حسابی با هزینه خودمون
    اگه امکانش راهنمایی کنید که چجوری واسش اطلاعات جمع کنم مثلا اگه کشور یا کشورایی تحصیل رایگان داشته باشه و اینکه از الان باید رو چه چیزایی تمرکز کنه و ...
    اگه اطلاعات اولیه رو بدین ممنون میشم

Junior Member

سلام به همه
    سوال من درمورد دوره های غیرحضوری در دانشگاه های خارج از کشور هست مثل این مورد : uopeople.edu
    1- ظاهرا مدرک غیرحضوری در داخل کشور اعتبار نداره که البته من برای داخل نمیخوام. میخواستم بدونم این مدارک برای اپلای در مقطع بالاتر(دوره های حضوری) و بازار کار امریکای شمالی تا چه حد اعتبار داره؟
    2- امتحان ها کاملا به صورت اینترنتی هست؟ و میشه از ایران در این دوره ها شرکت کرد؟
    3- اگر از این دانشگاه ها شاخت دارین لطفا دوره های معتبر و ارزان تر رو معرفی کنید(همین نمونه uopeople.edu قیمت های خوبی داره اما نمیدونم تا چه حد معتبره)
    باتشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronic technology engineering

سلام دوستان یه سوالی دارم : برای پذیش در دانشگاه المان مقطع کارشناسی باید 12 سال سابقه تحصیل داشته باشید که پیش دانشگاهی جزوش جساب میشه ...رشته های فنی 11 سال درس میخونن و مدرک دیپلم رو میگیرن و یعنی یکسال کمتر . به همین دلیل گفته میشه باید یکسال در کالج درس خونده بشه تا بشه 12 سال و بعد میتونن برن دانشگاه .خواستم بپرسم اگر فردی مدرک کاردانی (2ساله دانشگاه) داشته باشه میتونه به جای اون یکسال حساب کنه و به کالج نره و مستقیما به دانشگاه بره ؟؟؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)