صفحه 14 از 41 نخستنخست ... 456789101112131415161718192021222324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 131 تا 140 , از مجموع 408

موضوع: آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2012)

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

با سلام به همه دوستان
    من دانشجوی دکتری هستم و برای فرصت مطالعاتی برای فرانسه پذیرش گرفتم. می خواستم ببینم که میزان هرینه های زندگی در شهر پاریس چقدره؟ و اینکه چه مدت زمانی طول می کشه که ویزا بدن؟ الان من 70 روزه که مدارکمو دادم و هیچ خبری نیست، کسی میدونه که روال کار اینها به چه صورته و آیا تا به حال کسی برای فرصت مطالعاتی ویزا گرفته؟
    با تشکر از همه

Junior Member

با سلام. من هم برا فرصت مطالعاتی اقدام کرده بودم که بعد از حدود 2 ماه با پیگیری که کردم مشخص شد که ریجکت شدم. ظاهرا فعلا فرانسه حدود 50 درصد ورودیشونو کم کردن. شما رشتتون چیه و برا چه مدت درخواست دادین؟

سلام رامین
    من شیمی می خونم و برای فرصت مطالعاتی الن 80 روزه که خبری نیست. شما چطور پیگیری کردین؟
    دلیلی آوردن که ریجکت کردن؟
    نمودونم فرانسه برای چیه که ریجکت میکنه، گفتم از دوستان بپرسم شاید کسی بدونه؟
    به نظر شما کاری میشه کرد یا نه؟

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

سلام،
    متأسفانه مسائل سیاسی خیلی در این موضوعات ویزا و ورود اتباع خارجی تأثیر گذار بوده!! ضمن اینکه در مقطع انتخابات ریاست جمهوری فرانسه هم واقع شده (حدود 2 هفتۀ آینده) و کاندیداها یکی از آیتمهایی که بشدت روش مانور میکنن و تو مناظرات خیلی مطرح هست، همین موضوعات مهاجرتی و پذیرش اتباع غیر اروپایی هست. حتی یکی از اونها هم که بشدت موضع سرسختانه ای داره و خیلی تأکید بر محدود کردن ورود و کاهش شرایط سهل برای خارجیها داره! پیشنهاد حذف برخی از لوایح از جمله الحاق به خانواده و .. رو داده بتازگی! یه مسائلی هم که در همین دولت از تابستون گذشته شروع شد که محدودیتهای بیشتر دانشجویان بود و بطور کلی مانع تراشیها دردسرهای زیادی ایجاد کرده.

البته در داخل خود کشور هم مقامات اختلافات زیادی بر سر این مسائل دارن و عده ای با این شدت محدویتها مخالفن ... چون مانع از رشد صنعتی و اقتصادی و.. میشه اما به هر حال فعلاً شرایط ورود و اقامت برای غیر اروپایی با انگیزه های مختلف بسیار مشکلتر از همیشه شده..
    اگر در این بین خارجیهایی هم کارشکنی و جرمهای آنچنانی مرتبک بشن! (مشابه آنچه که همین چندی پیش اون جوان افراطی الجزایری مرتکب شد و جنایت هولناکی در این کشور و جامعه اروپایی به چشم اومد) بطور کلی چهرۀ خارجی و متقاضی ورود رو بیشتر مخدوش میکنه و به همۀ این مشکلات بیشتر دامن میزنه متأسفانه. اگر تابعیتهای خاصی هم باشیم که ...

جهت اطلاع یکی از دوستان تحصیلکرده (شاغل با زمینۀ خوب در فرانسه) چندی قبل برای همسرشون دعوتنامه جهت سفر توریستی ارائه کرد که علیرغم پروندۀ قوی و مستندات خوب تقاضای ویزا ریجکت شد!!! همین میزان در نظر داشته باشید که دعوتنامه از فرانسه برای مسافر ریجکت شده...

این مطالب خدای نکرده هدفش ناامید کردن یا استرس دادن به دوستان نیست، صرفاً جهت ارائۀ اطلاعات از وقایع روز آنچه در فرانسه میگذره هست ..
    موفق باشین.
    ویرایش توسط massoud : April 9th, 2012 در ساعت 01:35 PM

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud نمایش پست ها
    سلام،
    متأسفانه مسائل سیاسی خیلی در این موضوعات ویزا و ورود اتباع خارجی تأثیر گذار بوده!! ضمن اینکه در مقطع انتخابات ریاست جمهوری فرانسه هم واقع شده (حدود 2 هفتۀ آینده) و کاندیداها یکی از آیتمهایی که بشدت روش مانور میکنن و تو مناظرات خیلی مطرح هست، همین موضوعات مهاجرتی و پذیرش اتباع غیر اروپایی هست. حتی یکی از اونها هم که بشدت موضع سرسختانه ای داره و خیلی تأکید بر محدود کردن ورود و کاهش شرایط سهل برای خارجیها داره! پیشنهاد حذف برخی از لوایح از جمله الحاق به خانواده و .. رو داده بتازگی! یه مسائلی هم که در همین دولت از تابستون گذشته شروع شد که محدودیتهای بیشتر دانشجویان بود و بطور کلی مانع تراشیها دردسرهای زیادی ایجاد کرده.

البته در داخل خود کشور هم مقامات اختلافات زیادی بر سر این مسائل دارن و عده ای با این شدت محدویتها مخالفن ... چون مانع از رشد صنعتی و اقتصادی و.. میشه اما به هر حال فعلاً شرایط ورود و اقامت برای غیر اروپایی با انگیزه های مختلف بسیار مشکلتر از همیشه شده..
    اگر در این بین خارجیهایی هم کارشکنی و جرمهای آنچنانی مرتبک بشن! (مشابه آنچه که همین چندی پیش اون جوان افراطی الجزایری مرتکب شد و جنایت هولناکی در این کشور و جامعه اروپایی به چشم اومد) بطور کلی چهرۀ خارجی و متقاضی ورود رو بیشتر مخدوش میکنه و به همۀ این مشکلات بیشتر دامن میزنه متأسفانه. اگر تابعیتهای خاصی هم باشیم که ...

جهت اطلاع یکی از دوستان تحصیلکرده (شاغل با زمینۀ خوب در فرانسه) چندی قبل برای همسرشون دعوتنامه جهت سفر توریستی ارائه کرد که علیرغم پروندۀ قوی و مستندات خوب تقاضای ویزا ریجکت شد!!! همین میزان در نظر داشته باشید که دعوتنامه از فرانسه برای مسافر ریجکت شده...

این مطالب خدای نکرده هدفش ناامید کردن یا استرس دادن به دوستان نیست، صرفاً جهت ارائۀ اطلاعات از وقایع روز آنچه در فرانسه میگذره هست ..
    موفق باشین.
    در مورد دوست شما که همسر ایشان در فرانسه کار/زندگی میکرده وضعیت از قبل معلوم بوده. به کسی که همسرش در فرانسه اقامت داشته باشه ویزای توریستی نمیدن و ایشان باید برای ویزای بلند مدت اقدام میکرده. این قانون حتی برای همسر دانشجویان هم صادق هست.

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenzn نمایش پست ها
    سلام رامین
    من شیمی می خونم و برای فرصت مطالعاتی الن 80 روزه که خبری نیست. شما چطور پیگیری کردین؟
    دلیلی آوردن که ریجکت کردن؟
    نمودونم فرانسه برای چیه که ریجکت میکنه، گفتم از دوستان بپرسم شاید کسی بدونه؟
    به نظر شما کاری میشه کرد یا نه؟
    دلایل اینکار مورد به مورد فرق میکنه. اینطور نیست که مثلا بدون دلیل پرونده رد شده باشه. مهم اینه که شما نشان داده باشید که می خواهید در فرانسه هزینه کنید و توانائی آنرا هم دارید و در ضمن بعد از تحصیل نیاز ندارید در فرانسه بمانید. در هر حالتی که یک یاز این شرایط را نداشته باشید به احتمال زیاد پرونده شما رد میشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط as_vender نمایش پست ها
    ممنون
    والا من ویزای آلمان و ایتالیا توریستی که استفاده کردم و ویزای اسپانیا برای کار که گرفتم و به دلایل شخصی استفاده نکردم را داشتم و از طرفی از وزارت خارجه هم یادداشت داشتم ولی با این وجود رد شدم و ظاهرا کلا بنا بر دلایل 30 یا سی کلا نمی خواهند ویزا بدهند وگرنه خواستن این همه مدرک و بررسی های اضافی دلیل منطقی ندارد. به امید موفقیت دوستان
    از دوستان من کسانی بوده اند که هیچ ویزای اروپائی دیگری هم نداشته اند اما توانسته اند که ویزا بگیرند. مهم اینه که شرایط زندگی شما در ایران چی باشه. شغل شما و میزان درآمد شما.
    اما به هر حال مثل همیشه در نهایت نظر شخصی کسی که با شما مصاحبه کرده هم تاثیر داشته . گاهی شما همه شرایط را دارید اما مصاحبه کنند آنروز سرحال نبوده و برای همین بیشتر نظر منفی نوشته در مورد مصاحبه و کمک کرده که تقاضای ویزا رد بشه.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط arezae نمایش پست ها
    از دوستان من کسانی بوده اند که هیچ ویزای اروپائی دیگری هم نداشته اند اما توانسته اند که ویزا بگیرند. مهم اینه که شرایط زندگی شما در ایران چی باشه. شغل شما و میزان درآمد شما.
    اما به هر حال مثل همیشه در نهایت نظر شخصی کسی که با شما مصاحبه کرده هم تاثیر داشته . گاهی شما همه شرایط را دارید اما مصاحبه کنند آنروز سرحال نبوده و برای همین بیشتر نظر منفی نوشته در مورد مصاحبه و کمک کرده که تقاضای ویزا رد بشه.
    ممنون

اما من برعکس فکر می کنم. چون ظاهرا در مورد ویزاهای توریستی خود کنسول تصمیم می گیرد و با توجه به شرایط کاری و خانوادگی و مالی و... تصمیم گیری می شود. ولی هر چند من شنیدم که در مورد ویزاهای شرکت در کنفرانس هم قبلا اینگونه یوده است، اما ظاهرا یک اظهار نظر از طریق پاریس هم برای این مورد لازم است و فقط دست کنسول نیست کما اینکه بعد 20 روز از من رزومه به صورت الکترونیکی خواهند (من در روز مصاحبه نسخه پرینت شده را داده بودم) و هر وقت هم زنگ زدم و یک بار هم که (پس از اصرار که تکلبف من را مشخص کنید با یک آقایی در قسمت ویزا صحبت کردم) می گفتند که باید جواب نهایی از پاریس بیاید. تا اینکه 40 روز شد و منم روز اول کنفرانس رفتم گفتم چی شد پس؟ گفتند جواب نیامده است از پاریس؟! بعد باز هم به اصرار من زنگ زد یک شماره ای در داخل گفت که رد شده است. بنابراین حداقل در مورد خودم فکر می کنم علیرغم نظر مثبت مصاحبه کننده و کنسول، چون رشته من خاص است (پردازش سیگنال) وزارت خارجه رد کرده است.

یک مورد مسخره هم یادم آمد که ما یک آشنایی داشتیم که جدود 3-4 سال در آلمان کار پژوهشی کرده بود و در خلال آن مدت کلی هم به فرانسه رفته بود و بعد اقامت دایم کانادا را داشت و ایران هم استاد دانشگاه بود و می خواست برای یک کنفرانس شبیه این برود و او را هم 5 سال پیش رد کردند!

Junior Member

بچه ها تا حالا از کسی شنیدید یا موردی بوده که ببینید کسی دفعه سوم تونسته باشه از سفارت محترم فرانسه ویزای دانشجویی بگیره. چون من دوبار یبار 2010 یبارم2011 ویزام رد شد.اگر واقعا موردی بوده یا کسی تجربه ای داره به من بگه چون من الان دارم حیاطی ترین تصمیم زندگیمو میگیرم.من ازuniversité du Québec à Montréal پذیرش گرفتمولی نوع اش Admission en propédeutique هست. یعنی اول باید 9 تا 30 واحد بخونم( که دقیقا نمی دونم چندتا چون اصل پذیرشم هنوز دستم نرسیده) وقتی این واحد هارو پاس کردم بعد میتونم برم ترم اول مستر1.ولی نمی دونم این نوع پذیرش چقدر اعتبار داره برای ویزاچون شنیدم پذیرش هایی که کاندیشن داره ویزا نمی گیره در سفارت کانادا البته مطمن نیستم دارم پرسجومیکنم. یا باید با این پذیرش درخواست ویزا بدم برای کانادا یا منتظرشم پذیرشم از فرانسه برای بار سوم به دستم برسه و باز درخواست ویزا بدم به سفارت محترم فرانسه که شاید واسه دفعه سوم نتیجه بگیرم اونجا.اگه کسی اطلاعی دراین مورد داره لطفا به من کمک کنه.چون میترسم سفارت کانادا هم با توجه به نوع پذیرش و 2 بار رد ویزای دانشجویی سفارت فرانسه منو ریجکت کنه. و دیگه نتونم شانسمو نه واسه فرانسه نه جای دیگه امتحان کنم و مجبور شم برای همیشه با تحصیلات اکادمیک خارج از کشور خداحافظی کنم و همینجا فوقمو بگیرم ......که خودتون بقیه راهو بهتر میدونید.(لطفا در مورد پرونده2010 و 2011 فرانسه من الان سوال نفرمایید قول میدم بعدا مفصلا توضیح بدم گرچه پروندههای منم مثل خیلی ها بی دلیل با مدارک کامل رد شدند رشتمم اصلا حساس نبوده )

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط arezae نمایش پست ها
    در مورد دوست شما که همسر ایشان در فرانسه کار/زندگی میکرده وضعیت از قبل معلوم بوده. به کسی که همسرش در فرانسه اقامت داشته باشه ویزای توریستی نمیدن و ایشان باید برای ویزای بلند مدت اقدام میکرده. این قانون حتی برای همسر دانشجویان هم صادق هست.
    سلام،
    ممنون از توضیح شما، اما ایشون شرایطشون کامل مهیّا برای درخواست "الحاق به خانواده" نبود ... در نتیجه نمیخواستن فعلاً تقاضای بلند مدت الحاق خانواده بدن و یه سفر کوتاه توریستی با مستندات خوب داشتن. اینطور که فرمودید یعنی دعوتنامه برای همسر به غیر از الحاق ممنوع و مردود هست؟!؟ میشه منبعش رو هم ارائه بفرمایید.
    برای دانشجویی وضعیت چطور هست؟ یعنی کسی "شاغل و ساکن" برای همسرش بعنوان ضامن میتونه تشکیل پروندۀ دانشجویی بده و با داشتن پذیرش تقاضای ویزا کنند؟.. شرایط منابع مالی دانشجو شبیه کسانی که از داخل ایران اقدام میکنن هست؟ یعنی بازهم بایستی سپردۀ معروف 6هزارتایی رو داشته باشن یا منابع درآمد همسر تضمین کننده خواهد بود و به اون نیازی نیست؟
    موضوع بعد اینکه باتوجه به اینکه اصولاً در ویزای دانشجویی و بررسیهای پرونده تأکید دارن اعلام کنین که بعد از اتمام تحصیل به کشور باز میگردید، اگر شرایط مذکور شدنی باشه ساکن بودن و اشتغال همسر در فرانسه "salarié" برای متقاضی دانشجویی مسأله ساز نمیشه؟ که وقتی وارد بشه احتمالاً دیگه قصد برگشت نداره.. و اصولاً این کار چقدر شدنی هست و یا احتمال موفقیتش در شرایط بدون منع، تا چه میزان میشه باشه ؟ (مثلاً حتی با ثبت نام در دوره های زبان و ...)
    متشکر از همراهی.
    ویرایش توسط massoud : April 15th, 2012 در ساعت 03:33 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)