صفحه 15 از 41 نخستنخست ... 5678910111213141516171819202122232425 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 141 تا 150 , از مجموع 408

موضوع: آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2012)

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط simadt987 نمایش پست ها
    بچه ها تا حالا از کسی شنیدید یا موردی بوده که ببینید کسی دفعه سوم تونسته باشه از سفارت محترم فرانسه ویزای دانشجویی بگیره. چون من دوبار یبار 2010 یبارم2011 ویزام رد شد.اگر واقعا موردی بوده یا کسی تجربه ای داره به من بگه چون من الان دارم حیاطی ترین تصمیم زندگیمو میگیرم.من ازuniversité du Québec à Montréal پذیرش گرفتمولی نوع اش Admission en propédeutique هست. یعنی اول باید 9 تا 30 واحد بخونم( که دقیقا نمی دونم چندتا چون اصل پذیرشم هنوز دستم نرسیده) وقتی این واحد هارو پاس کردم بعد میتونم برم ترم اول مستر1.ولی نمی دونم این نوع پذیرش چقدر اعتبار داره برای ویزاچون شنیدم پذیرش هایی که کاندیشن داره ویزا نمی گیره در سفارت کانادا البته مطمن نیستم دارم پرسجومیکنم. یا باید با این پذیرش درخواست ویزا بدم برای کانادا یا منتظرشم پذیرشم از فرانسه برای بار سوم به دستم برسه و باز درخواست ویزا بدم به سفارت محترم فرانسه که شاید واسه دفعه سوم نتیجه بگیرم اونجا.اگه کسی اطلاعی دراین مورد داره لطفا به من کمک کنه.چون میترسم سفارت کانادا هم با توجه به نوع پذیرش و 2 بار رد ویزای دانشجویی سفارت فرانسه منو ریجکت کنه. و دیگه نتونم شانسمو نه واسه فرانسه نه جای دیگه امتحان کنم و مجبور شم برای همیشه با تحصیلات اکادمیک خارج از کشور خداحافظی کنم و همینجا فوقمو بگیرم ......که خودتون بقیه راهو بهتر میدونید.(لطفا در مورد پرونده2010 و 2011 فرانسه من الان سوال نفرمایید قول میدم بعدا مفصلا توضیح بدم گرچه پروندههای منم مثل خیلی ها بی دلیل با مدارک کامل رد شدند رشتمم اصلا حساس نبوده )
    اگه مدارکتون همونیه که پارسال ارائه دادین باز 100% ویزاتون ریجکت میشه اگه امسال مدارکتون رو تکمیل تر کنید به گرفتن ویزا میتونید امید داشته باشید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط shervin83 نمایش پست ها
    اگه مدارکتون همونیه که پارسال ارائه دادین باز 100% ویزاتون ریجکت میشه اگه امسال مدارکتون رو تکمیل تر کنید به گرفتن ویزا میتونید امید داشته باشید.
    تا حالا شما خودتون موردی دیدید که با تکمیل کردن مدارکش دفعه سوم ویزا گرفته باشه؟

تا حالا شما خودتون موردی دیدید که با تکمیل کردن مدارکش دفعه سوم ویزا گرفته باشه؟
    تو همین فروم کسایی بودند که با کامل کردن مدارکشون برای بار دوم موفق به اخذ ویزا شدن.

Junior Member

دیگه باور کن کاملتر از این نمیشد مدرک بدی که من دادم . 2010 شبستری 2011 ملک ارا هر کدوم 3 ساعت داشتن از کامل بودن و مرتب بودن مدارکم تعریف میکردن.ملک ارا که می گفت ای کاش همه دانشجوها مثل شما بودند وقتی هم زنگ زد خبر ریجکتو بده خودش از من ناراحت تر بود.اشتباه من اونجایی که 2010 خواستم برای سال اول لیسانس هنر برم که حداقل 10 سال بود تو اون زمینه داشتم کار میکردم . مدارکم همه چی به سفارت دادم حتی نمونه کارامو ولی مشکل اینجا بود که سفارت وقتی یه لیسانس تو یه رشته دیگه داری باور نمی کنه که می خوای بری اون لیسانسو از اول بخونی فکر مکنه میخای بری بمونی این شد که من 2011 واسه فوق رشته خودم اقدام کردم بعد اینطوری فکر کردن که این پارسال می خواست بره سال اول لیسانس حالا امسال می خوادبره سال اول مستر.پس این نمی خواد بره درس بخونه می خوادبره بمونه.حالا جالب اینجاست که من دقیقا می خوام برم درس بخونم ولی همه دوستای من که رفتن دیگه بر نمیگردن.اما متاسفانه انتخاب های من اینو نشون نمیده. حالا مشکل من کامل تر کردن پرونده از لحاظ مدارک تحصیلیو مالیو کاریو زبان نیست انتخاب های غلطی هست که تو این سفارت داشتم رد پای که نمی زاره قدمام تو مسیر درست قرار بگیره. اینو نمیدونم چجوری درستش کنم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت تهران- پذیرش مدیریت از EDHEC

پیش فرض پاسخ : زندگی در فرانسه (هزينه و اطلاعات مفيد)

یه سوال. من اگر بخوام برم کانادا که نباید از سفارت تقاضای مهر خروج بکنم؟ حالا اگر بخوام برم کانادا بعد یه راست برم ایران و دوباره برگردم فرانسه چی می شه داستان؟ کی و کِی باید مهر خروج بزنه؟ کسی تجربه‌ای داشته؟

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud نمایش پست ها
    سلام،
    ممنون از توضیح شما، اما ایشون شرایطشون کامل مهیّا برای درخواست "الحاق به خانواده" نبود ... در نتیجه نمیخواستن فعلاً تقاضای بلند مدت الحاق خانواده بدن و یه سفر کوتاه توریستی با مستندات خوب داشتن. اینطور که فرمودید یعنی دعوتنامه برای همسر به غیر از الحاق ممنوع و مردود هست؟!؟ میشه منبعش رو هم ارائه بفرمایید.
    برای دانشجویی وضعیت چطور هست؟ یعنی کسی "شاغل و ساکن" برای همسرش بعنوان ضامن میتونه تشکیل پروندۀ دانشجویی بده و با داشتن پذیرش تقاضای ویزا کنند؟.. شرایط منابع مالی دانشجو شبیه کسانی که از داخل ایران اقدام میکنن هست؟ یعنی بازهم بایستی سپردۀ معروف 6هزارتایی رو داشته باشن یا منابع درآمد همسر تضمین کننده خواهد بود و به اون نیازی نیست؟
    موضوع بعد اینکه باتوجه به اینکه اصولاً در ویزای دانشجویی و بررسیهای پرونده تأکید دارن اعلام کنین که بعد از اتمام تحصیل به کشور باز میگردید، اگر شرایط مذکور شدنی باشه ساکن بودن و اشتغال همسر در فرانسه "salarié" برای متقاضی دانشجویی مسأله ساز نمیشه؟ که وقتی وارد بشه احتمالاً دیگه قصد برگشت نداره.. و اصولاً این کار چقدر شدنی هست و یا احتمال موفقیتش در شرایط بدون منع، تا چه میزان میشه باشه ؟ (مثلاً حتی با ثبت نام در دوره های زبان و ...)
    متشکر از همراهی.
    در مورد سوال اول : اینکه فردی همسرش در فرانسه دانشجو یا در حال کار باشه و تقاضای ویزای توریستی بده منبع خاصی ندارم. غیر از اینکه حداقل ۳ مورد از دوستان من مشابه این شرایط را داشته اند و سفارت به آنها اعلام کرده که نمی تواند طبق این شرایط ویزا بدهد. اینکه می گوئید ایشون شرایطشون کامل مهیّا برای درخواست "الحاق به خانواده" نبود را متوجه نمی شوم. معمولا بیشترین مشکل را کسانی دارند که یا ویزای دانشجوئی وارد فرانسه می شوند و بورس هم ندارند و می خواهند همسر خودشان را به فرانسه بیاورند. این افراد باید درآمد خوبی را در جائی نشان دهند که بتوانند همسر خودشان را بیاورند. ما اگر این فرد بورس داشته باشد و میزان بورس برای دو نفر کافی باشد (طبق قواعد فرانسه) معمولا مشکلی ندارند.
    در مورد برگشت به کشور و اینکه فردی که همسرش در حال کار در فرانسه هست نمی توانم با اطمینان چیزی اضافه کنم. غیر از اینکه خود این سوال منطقی نیست در این شرایط . وقتی کسی همسرش در فرانسه کار میکنه بهتره که نه بعنوان دانشجو که بعنوان همسر (با ویزای پیوستن به خانواده) تقاضای ویزا بده و بعدا در فرانسه وارد دانشگاه بشه. البته اینرا هم اضافه کنم که اگر فردی در فرانسه کار میکنه این دلیل نمیشه که حتما به همسرش ویزا بدن. البته از نظر سفارت فرانسه. دوستی داشتم که دوره دکترا بورس بود (که در فرانسه مانند کار کردن هست و مالیات میده) اما به همسرش تا ۲ سال ویزا ندادند. در نهایت هم همسرش خودش توانست برای دکترا پذیرش بگیره و با ویزای علمی وارد فرانسه شد.
    متاسفانه قوانین فرانسه در این موارد خیلی شفاف نیست و همانطور در که بخشهای دیگر فروم هم نوشته شده بیشتر به نظر فرد مصاحبه کنند بستگی داره. اما مواردی هست که فقط میشه گفت شانس شما کم هست یا زیاد. مثل مورد ویزای توریستی برای همسر فردی که در فرانسه اقامت داره. در این مورد شانس کم هست. اما شاید بعضی ها بتوانند ویزا بگیرند.

دیگه باور کن کاملتر از این نمیشد مدرک بدی که من دادم . 2010 شبستری 2011 ملک ارا هر کدوم 3 ساعت داشتن از کامل بودن و مرتب بودن مدارکم تعریف میکردن.ملک ارا که می گفت ای کاش همه دانشجوها مثل شما بودند وقتی هم زنگ زد خبر ریجکتو بده خودش از من ناراحت تر بود.اشتباه من اونجایی که 2010 خواستم برای سال اول لیسانس هنر برم که حداقل 10 سال بود تو اون زمینه داشتم کار میکردم . مدارکم همه چی به سفارت دادم حتی نمونه کارامو ولی مشکل اینجا بود که سفارت وقتی یه لیسانس تو یه رشته دیگه داری باور نمی کنه که می خوای بری اون لیسانسو از اول بخونی فکر مکنه میخای بری بمونی این شد که من 2011 واسه فوق رشته خودم اقدام کردم بعد اینطوری فکر کردن که این پارسال می خواست بره سال اول لیسانس حالا امسال می خوادبره سال اول مستر.پس این نمی خواد بره درس بخونه می خوادبره بمونه.حالا جالب اینجاست که من دقیقا می خوام برم درس بخونم ولی همه دوستای من که رفتن دیگه بر نمیگردن.اما متاسفانه انتخاب های من اینو نشون نمیده. حالا مشکل من کامل تر کردن پرونده از لحاظ مدارک تحصیلیو مالیو کاریو زبان نیست انتخاب های غلطی هست که تو این سفارت داشتم رد پای که نمی زاره قدمام تو مسیر درست قرار بگیره. اینو نمیدونم چجوری درستش کنم
    واقعا دلیل شما برای خواندن لیسانس دوباره در رشته قبلی چی بود؟ آیا غیر از این بود که می خواستید تحت هر شرایطی به فرانسه بروید؟ خوب خودتان را جای آنها بگذارید و ببینید اگر شما جای آنها بودید برای کسی با این شرایط چطور تصمیم میگرفتید.
    به هر حال الان زمانش گذشته و بنظر من شما شانس زیادی برای فرانسه ندارید. چرا برای کشورهای دیگه اروپا اقدام نمی کنید. مثلا بلژیک که بزبان فرانسه هست. البته اگر می خواهید حتما در کشور فرانسه زبان باشید.

پیش فرض پاسخ : زندگی در فرانسه (هزينه و اطلاعات مفيد)

نقل قول نوشته اصلی توسط mahan1989 نمایش پست ها
    یه سوال. من اگر بخوام برم کانادا که نباید از سفارت تقاضای مهر خروج بکنم؟ حالا اگر بخوام برم کانادا بعد یه راست برم ایران و دوباره برگردم فرانسه چی می شه داستان؟ کی و کِی باید مهر خروج بزنه؟ کسی تجربه‌ای داشته؟
    میشه دقیقتر توضیح بدین که سوال چی هست؟ شما می خواهید از فرانسه بروید کانادا و بعد ایران و بعد فرانسه؟ از فرانسه می روید کانادا؟ خوب مهر خروج از فرانسه در پاس شما می خوره. در ایران هم که هر دو مسیر ار مهر میکنند. در ورود به کانادا هم مهر ورود می زنند.

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

نقل قول نوشته اصلی توسط arezae نمایش پست ها
    اینکه می گوئید ایشون شرایطشون کامل مهیّا برای درخواست "الحاق به خانواده" نبود را متوجه نمی شوم.
    موضوع همینجاست که برای الحاق به خانواده هم مدارک زیادی مورد در خواست هست...
    مثلاً حداقل 12 فیش حقوقی فرد شاغل که ممکنه به اون موعد هنوز نرسیده باشه! به این خاطر عرض کردم..
    و اصولاً پروسۀ پیچیده و طولانی در پیش هست!
    وقتی کسی همسرش در فرانسه کار میکنه بهتره که نه بعنوان دانشجو که بعنوان همسر (با ویزای پیوستن به خانواده) تقاضای ویزا بده و بعدا در فرانسه وارد دانشگاه بشه.
    مشکل همینجاست که علاوه بر موارد بالا حتماً مطلع هستید که این پروسه هم حتی با تشکیل پرونده یه محدودۀ 8-9 تا حتی یکساله رو ممکنه در پیش داشته باشه تا نهایت پاسخ تقاضا بدست برسه. ابتدا ارسال درخواست متقاضی در داخل فرانسه که یه بازۀ 2 3 ماهه هست. سپس بررسی که خود این موضوع حدود 6 ماه و سپس درخواست ویزا از سفارت در ایران که 2 3 ماه هم این پروسه در پی خواهد داشت!!

بحث مورد نظر این بود که 1) آیا راه حلی میشه داشت مثل دعوتنامه و ویزای توریستی تا حداقل کامل شدن پیش نیازها (قبل از درخواست الحاق) تا در این مدت فاصلۀ زمانی کمی پوشش داده بشه.
    و یا در سناریوی دیگر 2) با تشکیل پروندۀ دانشجویی همسر رو به این کشور آورد و بعد از گزینۀ regroupement sur place جهت الحاق استفاده کرد تا زمان طی پروسه ها بشکل تحصیلی و مفیدتر پیش بره...
    ممنون از توضیحات.

نقل قول نوشته اصلی توسط massoud نمایش پست ها
    موضوع همینجاست که برای الحاق به خانواده هم مدارک زیادی مورد در خواست هست...
    مثلاً حداقل 12 فیش حقوقی فرد شاغل که ممکنه به اون موعد هنوز نرسیده باشه! به این خاطر عرض کردم..
    و اصولاً پروسۀ پیچیده و طولانی در پیش هست!

مشکل همینجاست که علاوه بر موارد بالا حتماً مطلع هستید که این پروسه هم حتی با تشکیل پرونده یه محدودۀ 8-9 تا حتی یکساله رو ممکنه در پیش داشته باشه تا نهایت پاسخ تقاضا بدست برسه. ابتدا ارسال درخواست متقاضی در داخل فرانسه که یه بازۀ 2 3 ماهه هست. سپس بررسی که خود این موضوع حدود 6 ماه و سپس درخواست ویزا از سفارت در ایران که 2 3 ماه هم این پروسه در پی خواهد داشت!!

بحث مورد نظر این بود که 1) آیا راه حلی میشه داشت مثل دعوتنامه و ویزای توریستی تا حداقل کامل شدن پیش نیازها (قبل از درخواست الحاق) تا در این مدت فاصلۀ زمانی کمی پوشش داده بشه.
    و یا در سناریوی دیگر 2) با تشکیل پروندۀ دانشجویی همسر رو به این کشور آورد و بعد از گزینۀ regroupement sur place جهت الحاق استفاده کرد تا زمان طی پروسه ها بشکل تحصیلی و مفیدتر پیش بره...
    ممنون از توضیحات.
    پیشنهاد من اینه که ویزای شینگن برای یک کشور دیگه را درخواست کنه. کشوری غیر از فرانسه.

در مورد زمان هم شما کاملا درست میگین و معمولا حدود یکسال طول میکشه. اگر همسر می تونه ویزای دانشجوئی بگیره که بهتر هست و نیازی نیست که ویزایش را تغییر بده وقتی به فرانسه میرسه هرجند که امکانپذیر هست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)