صفحه 16 از 41 نخستنخست ... 67891011121314151617181920212223242526 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 151 تا 160 , از مجموع 408

موضوع: آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2012)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت تهران- پذیرش مدیریت از EDHEC

پیش فرض پاسخ : زندگی در فرانسه (هزينه و اطلاعات مفيد)

نقل قول نوشته اصلی توسط arezae نمایش پست ها
    میشه دقیقتر توضیح بدین که سوال چی هست؟ شما می خواهید از فرانسه بروید کانادا و بعد ایران و بعد فرانسه؟ از فرانسه می روید کانادا؟ خوب مهر خروج از فرانسه در پاس شما می خوره. در ایران هم که هر دو مسیر ار مهر میکنند. در ورود به کانادا هم مهر ورود می زنند.
    سناریوی ۱- از فرانسه برم کانادا، بعد از کانادا مستقیم برم ایران و بعد بخوام برگردم فرانسه. (منطقا باید مهر خروج رو قبل از رفتن به کانادا بزنم دیگه. حالا آیا اون مدتی که من در کانادا هستم جزو اون ۳ ماهی که می تونم خارج از فرانسه باشم محسوب می‌شه؟
    سناریوی ۲- از فرانسه برم کانادا و برگردم فرانسه (تو این حالت آیا باید سفارت ایران مهر خروج بزنه؟)

کلا سوال اینه که اون سه ماهی که می‌تونیم در ایران باشیم آیا از تاریخی که به ایران وارد شدیم محسوب می‌شه یا از تاریخی که مهر خروج رو در سفارت زدند؟

Member massoud آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ingénierie des Systèmes Automatisés (ISA) SUPELEC

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

پیشنهاد من اینه که ویزای شینگن برای یک کشور دیگه را درخواست کنه. کشوری غیر از فرانسه.
    خوب این یک گزینه بوده که یک بار آزموده شده (توریستی از سفارت ایتالیا) و نتیجه > ریجکتی!
    در مورد زمان هم شما کاملا درست میگین و معمولا حدود یکسال طول میکشه. اگر همسر می تونه ویزای دانشجوئی بگیره که بهتر هست و نیازی نیست که ویزایش را تغییر بده وقتی به فرانسه میرسه هرجند که امکانپذیر هست.
    پس باز میرسیم به همون مبحث قبل.
    یعنی اینکه کسی با این شرایط تشکیل پرونده دانشجویی بده (که همسرش در اینجا/فرانسه salarié هست) و بعنوان حامی مالی و تأمین کنندۀ هزینه و اسکان معرفی بشه، این موضوع تأثیر منفی تو پرونده اش نمیگذاره؟ با توجه به اینکه سفارت همواره تأکید داره که دانشجو تضمین کنه (یا بنوعی حسن نیت نشون بده) که پس از تحصیل باز خواهد گشت در حالی که کسی که همسرش در اینجا شاغل هست، به احتمال خیلی زیاد دیگه نمیخواد همسرش رو ترک کنه و باز گرده به کشورش!!
    موضوع سر این شرایط بود که این حالت ریسک بیشتر ایجاد نمیکنه؟ یا برعکس وجود حامی مالی در اینجا تأثیر قویتر و مثبتی داره؟
    ممنون از همراهیتون. (فک میکنم باتوجه به خاص شدن نوع گفتگو، ادامۀ برخی مطالب بصورت پیام خصوصی مناسبتر باشه...)

نقل قول نوشته اصلی توسط mahan1989 نمایش پست ها
    سناریوی ۱- از فرانسه برم کانادا، بعد از کانادا مستقیم برم ایران و بعد بخوام برگردم فرانسه. (منطقا باید مهر خروج رو قبل از رفتن به کانادا بزنم دیگه. حالا آیا اون مدتی که من در کانادا هستم جزو اون ۳ ماهی که می تونم خارج از فرانسه باشم محسوب می‌شه؟
    سناریوی ۲- از فرانسه برم کانادا و برگردم فرانسه (تو این حالت آیا باید سفارت ایران مهر خروج بزنه؟)

کلا سوال اینه که اون سه ماهی که می‌تونیم در ایران باشیم آیا از تاریخی که به ایران وارد شدیم محسوب می‌شه یا از تاریخی که مهر خروج رو در سفارت زدند؟
    میشه کمی توضیح بدین که حریان این ۳ ماه چیه؟ آیا قانونی در فرانسه هست که شما را مجبور میکنه کمتر از ۳ ماه خارج از فرانسه باشید؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مدیریت تهران- پذیرش مدیریت از EDHEC

میشه کمی توضیح بدین که حریان این ۳ ماه چیه؟ آیا قانونی در فرانسه هست که شما را مجبور میکنه کمتر از ۳ ماه خارج از فرانسه باشید؟
    ظاهرا برای دانشجویانی که با اجازه‌ی وزارت علوم از کشور خارج شدند (نظام وظیفه و ...) در طول یک سال فقط سه ماه می‌توانند در ایران باشن.

Junior Member

سلام دوستان
    1.من برای یه کنفرانس باید توی جولای برم پاریس. ممکنه منو راهنمایی کنید از کجا باید شروع کنم. باید با قسمت فرهنگی تماس بگیرم؟
    2.می خواستم بدونم آیا پاسپورت رو هم زمان تحویل مدارک می گیرن و نگه می دارن پیش خودشون؟
    2.آیا مدارک رو باید انگلیسی ترجمه کرد یا فرانسه؟

لطفا کمکم کنید
    مرسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    applied chemistry

[QUOTE=hamedhsn;698605]سلام دوستان
    1.من برای یه کنفرانس باید توی جولای برم پاریس. ممکنه منو راهنمایی کنید از کجا باید شروع کنم. باید با قسمت فرهنگی تماس بگیرم؟
    2.می خواستم بدونم آیا پاسپورت رو هم زمان تحویل مدارک می گیرن و نگه می دارن پیش خودشون؟
    2.آیا مدارک رو باید انگلیسی ترجمه کرد یا فرانسه؟

لطفا کمکم کنید
    مرسی[/QUOTE
    دوست عزیز سلام
    باتوجه به اینکه ویزای شما کوتاه مدت محسوب میشه فکر میکنم البته اگه درست بگم باید با بخش کنسولی مستقیم تماس بگیرید همین الان هم اقدام کنید چون معمولا همیشه با جواب وقت ها پره روبرو میشید پاسپورت رو تحویل نمیگیرن و فقط یه مهر میزنن. اگر به شما گفتن مدرکی رو باید ترجمه کنید باید به فرانسه باشه

Member
    رشته و دانشگاه
    برق-الکترونیک

پیش فرض پاسخ : پذیرش در مقطع فوق لیسانس و سال سوم لیسانس(مسائل عملی و جزئی در پروسه اپلای)

با سلام به همگی دوستان،،،
    می خواستم ببینم اگه در کورسی که انگلیسی است در مقطع ارشد پذیرش داشته باشی ، برای گرفتن ویزای دانشجویی از سفارت فرانسه نیاز به داشتن مدرک زبان فرانسوی است؟ و در ضمن اینکه بچه های فروم در مورد ویزایی دانشجویی فرانسه خیلی مطالب منفی نوشتن و حقیقتش من در این مورد یعنی گرفتن ویزا از سفارت فرانسه کلا نا امید شدم ، بچه هایی که تجربه دارن اگه اطلاعاتی دارن لطفا به اشتراک بزارن.

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

پیش فرض پاسخ : پذیرش در مقطع فوق لیسانس و سال سوم لیسانس(مسائل عملی و جزئی در پروسه اپلای)

نقل قول نوشته اصلی توسط laplas نمایش پست ها
    با سلام به همگی دوستان،،،
    می خواستم ببینم اگه در کورسی که انگلیسی است در مقطع ارشد پذیرش داشته باشی ، برای گرفتن ویزای دانشجویی از سفارت فرانسه نیاز به داشتن مدرک زبان فرانسوی است؟ و در ضمن اینکه بچه های فروم در مورد ویزایی دانشجویی فرانسه خیلی مطالب منفی نوشتن و حقیقتش من در این مورد یعنی گرفتن ویزا از سفارت فرانسه کلا نا امید شدم ، بچه هایی که تجربه دارن اگه اطلاعاتی دارن لطفا به اشتراک بزارن.
    ده ها بار جواب این سوال داده شده: به هیچ عنوان احتیاج به مدرک زبان فرانسه ندارین اگر کورستون به زبان انگلیسی هست. حتی اگر کورس به فرانسوی هم باشه و مدرک زبان فرانسه نداشته باشید، با یک مصاحبه خوب می تونید ویزا رو بگیرید.
    من میتونم تجربه ی سال گذشته خودم و تعداد زیادی از دوستان رو براتون بگم: بسیاری از دوستانی که ویزا گرفتن کورسشون به انگلیسی بود و بدون مدرک زبان فرانسه ویزا گرفتند. من کورسم به زبان فرانسه بود و با داشتن مدرک زبان فرانسه ریجکت شدم. پس از این بابت مشکلی نیست.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

Junior Member

دوستان سلام
    کسی به تازگی برای گرفتن ویزا اقدام کرده؟
    هیچ کدوم از تلفن های سفارت چه در بخش فرهنگی، تعیین وقت و مصاحبه جوابگو نیستن و این باعث نگرانی من شده! اصن سفارت هنوز تو ایران فعالیت میکنه یا نه؟
    من برای اوایل سپتامبر ترمم شروع میشه ولی هنوز نتونستم حتی با سفارت یه تماس بگیرم، ممنون میشم اگر اطلاعی دارید در جریان بگذارید.

نقل قول نوشته اصلی توسط fariinaz نمایش پست ها
    دوستان سلام
    کسی به تازگی برای گرفتن ویزا اقدام کرده؟
    هیچ کدوم از تلفن های سفارت چه در بخش فرهنگی، تعیین وقت و مصاحبه جوابگو نیستن و این باعث نگرانی من شده! اصن سفارت هنوز تو ایران فعالیت میکنه یا نه؟
    من برای اوایل سپتامبر ترمم شروع میشه ولی هنوز نتونستم حتی با سفارت یه تماس بگیرم، ممنون میشم اگر اطلاعی دارید در جریان بگذارید.
    آره درسته من هم چند بار زنگ زدم هیچکس جواب نمی ده. نمی دونم چرا

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)