صفحه 2 از 41 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 408

موضوع: آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2012)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash_wiseman نمایش پست ها
    سلام ،
    با من هم تماس گرفتند و گفتند رزومه ات را در اسرع وقت بفرست. منم این کار رو کردم

بعد از دقیقا دو ماه تماس گرفتند و خبر ریجکت دادند. جالب این جاست که من قبلا هم ویزای کوتاه مدت فرانسه برای کار علمی گرفته بودم.

بورس کامل داشتم ، جزو CNRS هم نبودم. ولی چون از اول به این ویزا دل نبسته بودم، چندان ناراحت نشدم. به جهنم.....
    سلام آرش جان با خوندن این کامنت شم به کلی نا امید شدم برای من شده نزدیک 70 روز دو ماه پیشم بهم ایمیل زدنو رزومه خواستن همون روزی که از من رزومه خواستن ساعت 8 صبح هم یه خانمی به یکی از دوستام زنگ زدو از اونم رزومه خواستن البته اونم بار دومش بود ولی با همون پرونده قبلی در خواست داده بود بدون این که هیچ تغیری در پروندش بده جالب این جاس که 8 صبح خانومه بهش زنگ میزنه میگه رزومه اورژانسی بفرست اون بنده خدا هم می فرسته و از این تماس این طور برداشت میکنه که این بار دیگه بهش ویزا دادن ولی دقیقا همون روز باور کنید راست میگم همون روز سه ساعت بعد ملکارا باهاش تماس میگیره و میگه بازم ریجکت یعنی در طی سه ساعت دوبار باهاش تماس می گیرن یه بار واسه رزومه یه بارم برای دادن خبر ریجکتی به اون سه ساعت بعد خبر دادن ولی برای من دو ماه فقط از روزی که رزومه ارسال کردم گذشته البته من تغیرات بسیار اساسی در پروندم دادم و کلا دگرگونش کردم من برعکس شما خیلی به این ویزای لعنتی دل بستم و تقریبا یه جورایی شده شیشه عمرم حالا دیگه اگه خدای نکرده بازم به علت بی علتی ریجکت بشم به دلیل تحریمات اعمال شده علیه بانک تجارت حتی اون 7500 یورومم دیگه نمی تونم برگشت بزنم من امروز خودم با رئیس تجارت پاریس تلفنی صحبت کردم گفت دو راه بیشتر ندارم یا این که هر چه سریعتر بهم ویزای تحصیلی بدن و برم پاریس پولمو از اون جا پس بگیرم یا این که آنقدر و شاید چند سال صبر کنم تا تحریم بانک تجارتو بردارن من بتونم حوالمو از تهران برگشت بزنم در غیر این صورت هیچ راه دیگه ای ندارم دیگه کلا قاطی کردم یعنی کلا .زدم به سیم آخر حاضرم همه زندگیمو بدم به جاش یه پاسپورت افغانی بگیرم و به عنوان یک دانشجوی افغان درخواست ویزا بدم تا دیگه انقد برای یک ویزای تحصیلی کوفتی زجر نکشم هفته پیش به ملکارا زنگ زدم گفتم ترم پائیزو به خاطر این که ریجکت شدم از دست دادم و کلاسای ترم دومم چند روز دیگه شرو میشه تکلیف چیه گفت منم مثل شما از هیچی خبر ندارم و گوشیو گذاشت.تو اون سایت لعنتی هم که میرم همون جمله منفور و تهوع آور پرونده شما در حال بررسی است و لطفا بعدا وضعیت ویزاتونو چک کنین رو میزنه >

دوست عزیز، Ardesh جان

اول از همه، اصلا اون سایت مضحک رو چک نکن! چون اصلا پرونده های سفارت ایران به اون سیستم وارد نمی شه! دفعه قبل ویزا توی پاسبورت من بود، اون سایت هنوز می گفت تحت بررسی هستش.
    دوم اینکه روال معمول ویزا دوماه هستش! بیشتر از دوماه غیرطبیعیه و اصلا پرونده شما آرشیو می شه! در ضمن سابقه داره که زنگ نزنند ولی اگه جواب بیاد حتما زنگ می زنند! امیدوارم ویزا بگیرید ولی اگر نگرفتید هم اصلا دنیا به آخر نمی رسه. شما که پول داری جات همه جای دنیا برای تحصیل زبان فرانسه هست! برو یه جای دیگه! من بی چاره هم دنبال بورس باید بدوم هم ویزا.....
    سوم: مطمئن باشید راهی برای خروج پولتون هست. نگران نباشید.

Banned

با سلام،

کنسولگری برای روز 9 اسفند به من زمان تحویل مدارک برای شرکت در کنفرانس (کوتاه مدت علمی) داده است که کنفرانس حدود یک ماه بعد از آن است. می خواستم بدانم وقتی مدارک دادم چند روز بعد جواب می دهند؟ مثلا آلمان یک برگه رسید می دهند و دو هفته بعد می گوید بیا جواب بگیر یا مثبت یا منفی. می خواستم روند کار برای فرانسه را بدانم. ممنون.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط as_vender نمایش پست ها
    با سلام،

کنسولگری برای روز 9 اسفند به من زمان تحویل مدارک برای شرکت در کنفرانس (کوتاه مدت علمی) داده است که کنفرانس حدود یک ماه بعد از آن است. می خواستم بدانم وقتی مدارک دادم چند روز بعد جواب می دهند؟ مثلا آلمان یک برگه رسید می دهند و دو هفته بعد می گوید بیا جواب بگیر یا مثبت یا منفی. می خواستم روند کار برای فرانسه را بدانم. ممنون.
    سلام دوست عزیز اگه تمامی کامنت های دوستان رو بخونید قطعا متوجه این مطلب خواهید شد که سفارت فرانسه یکی از بی در و پیکر ترین سفارت خاانه ها ایران و با رفتاری شدیدا و شدیدا و باز هم شدیدا غیر قابل پیش بینی و متناقض میباشد تحت هیچ شرایط نمیشه پیش بینی کرد چند روز یا چند ماه ویزای شما طول می کشه پس در پی یافتن پاسختون نباشید که هرگز آنرا نخواهید یافت

Junior Member

سلام دوستان من امروز با یک کارشناس آشنا به مسائل سفارت صحبت کردم می گفت تنها نظر کنسول مهم نیست وقتی کنسول گری تشخیص بده که شما صلاحیت رفتن رو دارید و پروندتون کامله پرونده شما رو می فرسته فرانسه پرونده به وزارت کشور(le ministère de l'intèrieur) میره و بیشتره پرونده ها در آنجا و توسط سازمان مهاجرت فرانسه که زیر مجموعه وزارت کشوره ریجکت میشه کسی در این باره چیزی می دونه واسه من خیلی طولانی شده کلالسای ترم دوم هم دو هفتس که شرو شده

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط ardesh نمایش پست ها
    سلام دوستان من امروز با یک کارشناس آشنا به مسائل سفارت صحبت کردم می گفت تنها نظر کنسول مهم نیست وقتی کنسول گری تشخیص بده که شما صلاحیت رفتن رو دارید و پروندتون کامله پرونده شما رو می فرسته فرانسه پرونده به وزارت کشور(le ministère de l'intèrieur) میره و بیشتره پرونده ها در آنجا و توسط سازمان مهاجرت فرانسه که زیر مجموعه وزارت کشوره ریجکت میشه کسی در این باره چیزی می دونه واسه من خیلی طولانی شده کلالسای ترم دوم هم دو هفتس که شرو شده
    بله حرف ایشون تا حدودی درسته، عموما پرونده ها ابتدا توسط کنسول بررسی میشه، و بعد از اون در صورت تایید کنسول به سازمان مهاجرت فرانسه فرستاده میشه.
    درصورتیکه کنسول ویزایی رو ریجکت کنه، معمولا از21 تا 30 روز(سه یا چهار هفته اول) مشخص میشه و به شما اطلاع داده میشه. در صورتیکه کنسول مشکلی در پروندتون نبینه بعد از این مدت اون رو به سازمان مهاجرت میفرسته که پروسه بررسی در اونجا معمولا 20 تا 30 روز طول میشکه، ولی خیلی اوقات بیشتر از این هم شده. در صورت تایید سازمان مهاجرت، به کنسولگری خبر داده میشه و ویزاتون آماده میشه.
    یه نکته مهم: گاهی اوقات خود کنسولگری مستقیما پرونده رو تایید میکنه و ویزا رو صادر میکنه. در اینگونه موارد بررسی پرونده کمتر از 20 روز طول میکشه. چند نمونه از این موارد رو همین امسال در فروم داشتیم.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

Junior Member sadeqzadeh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, University of Helsinki

Question پاسخ : ویزای فرانسه

سلام به همه دوستان

یه سوال داشتم از دوستان باتجربه و مطلع. من توسط موسسه n+i از یه Grand Ecole برای دوره مستر +n پذیرش گرفتم. با توجه به اینکه خود موسسه n+i یه دوره کلاس فشرده یک ماهه زبان فرانسه قبل از شروع ترم اول توی فرانسه برگزار می کنه (که به پکیج Language Integration معروفه) و البته با توجه به اینکه زبان دوره مستر، فرانسه هست، آیا ارائه مدرک زبان فرانسه برای اخذ ویزا لازم هست یا خیر ؟ و اینکه آیا مصاحبه‌ای به زبان فرانسه خواهیم داشت در سفارت یا خیر ؟

با تشکر پیشاپیش
    تنها سالهای عمر را به زندگی افزوده ایم و نه زندگی را به سالهای عمر.

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط sadeqzadeh نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

یه سوال داشتم از دوستان باتجربه و مطلع. من توسط موسسه n+i از یه Grand Ecole برای دوره مستر +n پذیرش گرفتم. با توجه به اینکه خود موسسه n+i یه دوره کلاس فشرده یک ماهه زبان فرانسه قبل از شروع ترم اول توی فرانسه برگزار می کنه (که به پکیج Language Integration معروفه) و البته با توجه به اینکه زبان دوره مستر، فرانسه هست، آیا ارائه مدرک زبان فرانسه برای اخذ ویزا لازم هست یا خیر ؟ و اینکه آیا مصاحبه‌ای به زبان فرانسه خواهیم داشت در سفارت یا خیر ؟

با تشکر پیشاپیش
    خیر هیچ احتیاجی نیست. من نمی دونم این حرفو کی بین بچه های متقاضی ویزا باب کرده که مدرک زبان فرانسه برای دریافت ویزا الزامیه. به هیچ عنوان اینطوری نیست، اگر دانش فرانستون در حد قابل قبولی باشه چند پرسش و پاسخ کوتاه در سفارت به زبان فرانسه انجام میشه. در غیر اینصورت فقط به زبان فارسی انجام میشه.

Junior Member

سلام دوستان متاسفانه برای من شد 79 روز که مدارکمو تحویل کنسول گری دادم .هنوز خبری نیست یکی از دوستان در این سایت نوشته بود که ممکنه که اصلا از سفارت با شما تماسی نگیرن آیا راست میگه ممکنه هیچ وقت زنگ نزنن؟؟؟قطع امید کنم یا همچنان منتظر باشم تو اون سایت لعنتی هم هنوز می زنه در حال بررسی دیگه از این پیغام حالم به هم می خوره ممکنه اصلا زنگی نزنن؟؟؟؟؟؟؟؟

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

نقل قول نوشته اصلی توسط ardesh نمایش پست ها
    سلام دوستان متاسفانه برای من شد 79 روز که مدارکمو تحویل کنسول گری دادم .هنوز خبری نیست یکی از دوستان در این سایت نوشته بود که ممکنه که اصلا از سفارت با شما تماسی نگیرن آیا راست میگه ممکنه هیچ وقت زنگ نزنن؟؟؟قطع امید کنم یا همچنان منتظر باشم تو اون سایت لعنتی هم هنوز می زنه در حال بررسی دیگه از این پیغام حالم به هم می خوره ممکنه اصلا زنگی نزنن؟؟؟؟؟؟؟؟
    شما با سفارت تماس گرفتین؟ یه تماس باسفارت بگیرین و پیگیر شین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)