صفحه 7 از 41 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 408

موضوع: آرشیو شده : ویزای فرانسه سال (تا پایان سال 2012)

پیش فرض پاسخ : ویزای فرانسه

سلام منم 28 وقت مصاحبم بود .ولي 29 مدارك رو تحويل دادم.نوامبر.
    ولي من با 6000 اقدام كردم .و ازم 7500 نخواستن.

Junior Member

من در رشته بیولوژی مولکولی پذیرش داشتم جالبه که یکی از هم دانشگاهی های من که خودم تشویقش کردم که بیاد فرانسه یاد بگیره با این که اون موقه هیچ میلی به یا دگیریه این زبان نداشت و بعد ها خودم هم فرمای پذیرششو براش پر کردم و خودم برای هر دوتامون پذیرش گرفتم با این تفاوت که به من دانشگاه نانسی پذیرش دادن و به اون دانشگاه پواتیه که هر دو تاشم خودم انجام دادم و حتی با اختلاف یک روز در خواست ویزا دادیم من 29 آگوست و اون 28 آگوست 20 روزه ویزاشو گرفتو و 28 سپتامبر رفت و به من سر 21 روز زنگ زدن گفتن ریجکت این نشون می ده که اینا دقیقا شانسی تصمیم گیری میکنن چون کارای خودم و دوستمو هر دو رو خودم انجام دادم و هر کاری که برای خودم کردم برای اونم انجام دادم حتی نوشتن سی وی انگیزه نامه و یا حتی رزرو اینتر نتی خوابگاه یعنی شرایط هر دو دقیقا عین هم بود با این تفاوت که اون از لحاظ سطح زبان از من خیلی پائین تر بود و از لحاظ در آمدی مالی هم باز یه مقدار یاز من پائین تر بود و این که از دو دانشگاه متفاوت پذیرش داشتیم اما رشتمون هر دو یکی بود الان اونجاست و حتی ایمیل های منم جواب نمی ده در حالی که همه چیزشو و موقعیتی که الان داره رو باید مدیون من باشه این ها همه شواهدیست مبنی بر این که اینا دقیقا شانسی ویزا میدن یکی که حقشه و تمام زندگی آیندش به این ویزا بستگی داره باید ریجکت بشه و یکی که حقش نیست و زیادم علاقه ای به گرفتن این ویزا نداره باید بگیره و بره

البته من مدارك رو كامل تحويل دادم 29 نوامبر و همون روز مهر درخواست ويزا توي پاسپورتم خورد. شما هم از روزي بايد حساب كنيد كه مهر درخواست توي پاسپورتتون خورده.

Junior Member

البته به من اول 8 دسامبر وقت داد ولی بعد از 40 دقیقه خودش دوباره زنگ زد به موبایلم و گفت شما وقتت 10 روز افتاده جلوتر و به جای 8 دسامبر 28 نوامبر بیا
    نقل قول نوشته اصلی توسط sara_kohkan نمایش پست ها

Junior Member

البته من مدارك رو كامل تحويل دادم 29 نوامبر و همون روز مهر درخواست ويزا توي پاسپورتم خورد. شما هم از روزي بايد حساب كنيد كه مهر درخواست توي پاسپورتتون خورده.
    برای منم روز 28 نوامبر مهر زد تو پاسپورتم ولی هنوز خبری از ویزا نیست شما اون سایتو که مربوط به چک کردن وضعیت ویزاست چک میکنید چی می زنه؟

من اون سايت رو اصلا چك نكردم چون اعتقادي ندارم به اين كه اگه ويزا اماده بشه كسي به خودش زحمت بده وچيزي اونجا ثبت كنه

نقل قول نوشته اصلی توسط ardesh نمایش پست ها
    سلام بله البته این سوالی بود که من می خواستم از شما هم بپرسم من دقیقا روز 28 نوامبر رفتم کنسول گری و مدارکمو تحویل دادم 2 تا نقص مدرک داشتم یکی حواله 1500 یورو یکی هم یه گواهی مرخصی از آزمایشگاه تشخیص طبی که توش کار میکنم که تا آماده شد حدود 10 روز طول کشید بله ده روز ولی تا الان هیچ خبری نیست .همه می دونن که ملکا را مسئول دریافت و پی گیری پرونده هاست و مسئوله که دراین جور مواقع پاسخ گو باشه ولی متاسفانه به دلیل برخورد زشت،تند و زننده و همین طور رفتار شدیدا تهاجمی ای که از پشت تلفن با متقاضی بیچاره که هموطن و همنوع خودش هست داره آدم رغبتی نمی کنه باهاش تماس بگیره در حالی که واقعا باید پاسخ بو باشه چون اونا به راحتی میتونن با ارسال فاکس یا ایمیل یا حتی تلفن در خواست ما ها رو پی گیری کنن و لی متاسفانه کار خودشونو را حت می کنن و این کارو نمی کنن باز هم با این حال هر 15 تا 20 روز یک بار من زنگ می زنم ولی خودتون می دونید که بعدش چی میشه میگه نیومده جوابت و بدون خداحافظی و این که اصلا اجازه بدی بقیه حرفتونو بگید گوشیو می ذاره .
    سلام ، مگه نمی دونی کار های دنیا برعکسه هرچی به یه کاری بیشتر گیر بدی بیشتر از دسترست خارج میشه. مثلا تو کنکور قبول شدن می بینی بعضیا به یک رشته یا دانشگاه خاص گیر میدن مشکل پیدا می کنن. البته پشتکار تو کارها لازمه و اینکه آدم به محض مشکل پیدا کردن عقب نشینی نکنه ولی در مورد ویزا من اینو فهمیدم که نباید زندگیتو به ویزا گره بزنی چون تقریبا هیچ قابل پیش بینی نیست ، همونطور که خودت گفتی یکی راحت ویزا می گیره یکی با شرایط بهتر نمیتونه. البته من فکر میکنم با وجود اینکه ما خودمون فکر میکنیم شرایطمون از دیگری بهتر باشه باید ببینیم از دید سفارت این مسئله چطوریه.شاید ملاک های اونها با ما فرق کنه . فکر نمی کنم شانسکی به کسی ویزا بدن یا ندن. حالا شماها که بیشتر در جریان هستین نمی دونین چرا پروسه تون اینقدر طولانی شده ، نپرسیدین که چقدر دیگه باید صبر کنین ؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط newid نمایش پست ها
    سلام ، مگه نمی دونی کار های دنیا برعکسه هرچی به یه کاری بیشتر گیر بدی بیشتر از دسترست خارج میشه. مثلا تو کنکور قبول شدن می بینی بعضیا به یک رشته یا دانشگاه خاص گیر میدن مشکل پیدا می کنن. البته پشتکار تو کارها لازمه و اینکه آدم به محض مشکل پیدا کردن عقب نشینی نکنه ولی در مورد ویزا من اینو فهمیدم که نباید زندگیتو به ویزا گره بزنی چون تقریبا هیچ قابل پیش بینی نیست ، همونطور که خودت گفتی یکی راحت ویزا می گیره یکی با شرایط بهتر نمیتونه. البته من فکر میکنم با وجود اینکه ما خودمون فکر میکنیم شرایطمون از دیگری بهتر باشه باید ببینیم از دید سفارت این مسئله چطوریه.شاید ملاک های اونها با ما فرق کنه . فکر نمی کنم شانسکی به کسی ویزا بدن یا ندن. حالا شماها که بیشتر در جریان هستین نمی دونین چرا پروسه تون اینقدر طولانی شده ، نپرسیدین که چقدر دیگه باید صبر کنین ؟
    کاش یه جوابی می دادن ولی متاسفانه هیچی نمی گن من این طور استنباط کردم که پرونده های ما به وزارت خارجه و سپس وزارت کشور می ره و در اونجا ها زیر دست آفیسر های مختلف بررسی میشه به خاطر همین جوابا کاملا درهم بر همه و هیچ کدوم باهم هم خوانی و هماهنگی نداره یک آفیسر ممکنه اصن از ایرانی ها خوشش نیاد الکی ریجکت می کنه یه آفیسر ممکنه اصن از مسلمونا خوشش نیاد بازم ریجکت میکنه یه آفیسر ممکنه اصن از آسیائی ها خوشش نیاد یه آفیسر هم ممکنه آدم خوبی باشه پرونده طرف رو واقعا مو به مو بررسی کنه و اگه واقعا حقش باشه اکسپتش کنه و ................................البته اینا فرضیات و حدسیات منه ها و ممکنه این حدسیات از پایه و اساس اشتباه باشه

Junior Member

خوب چون شاید شما ویزاتون ویزای همراه بوده و با مال من فرق داشته ازتون نخواسته 7500 تا ولی بازم از ملکارا بپرسید این موردو حتما فردا بهش زنگ بزنید و ازش بپرسید بگید چرا از من 1500 تا نخواستی تا خیالتون از همه لحاظ راحت باشه که کار شما مشکلی نداشته

ApplyAbroad Veteran
    arash-iran آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics

بچه ها من از يك چيز خنده دار مسخره سر در نمي ارم
    اونم اينكه توي سايت سفارت براي 24 اسفند همايش تحصيل در فرانسه گذاشتن.
    من سر در نمي ارم
    وقتي نمي شه پول به فرانسه انتقال داد
    وقتي 3 ماه ميگذره و خبري از ويزا نمي شه و پذيرش رو از دست ميدن دانشجو ها
    اين همايش مسخره رو واسه كي مي خوان بذارن
    ببینید، اگه اشتباه نکنم 2 سال قبل اتفاق مشابهی در مورد آلمان رخ داد و بانک ملی تحریم شد. ولی همونطور که می بینید سفارت آلمان راه جایگزینی رو اعلام کرد. در مورد فرانسه هم قطعا همین اتفاق میفته، شک نکنید. من نوامبر سفارت بودم، و همون موقع خودشون میگفتن که به احتمال قوی برای سال آینده بانک تجارت تحریم میشه و راه جایگزین رو بعدا اعلام میکنیم. یعنی 3 ماه قبل از تحریم ها، خودشون این مسئله رو میدونستند. پس شرایطی که الان بوجود اومده خیلی غیر عادی و فوری نیست.
    اگه خاطرتون باشه دسامبر 2011 و چند روز قبل از شروع پروسه متقاضیان سال اول و دوم لیسانس(که باید از طریق بخش فرهنگی اقدام کنن)، بخش فرهنگی سفارت فرانسه تعطیل و تمامی آزمونهای زبان فرانسه کنسل شد. ولی 1 ماه بعد، فقط برای متقاضیان لیسانس، بخش فرهنگی چند روزی باز شد و آزمون TCF DAP هم برگزار شد.(فقط با یک ماه تاخیر) منظورم اینه که خودشون یک راهی برای این مسائل پیدا می کنن. سال 2010 هم پروسه بررسی پرونده ها عموما بیشتر از 3 ماه طول میکشید. این موضوع برای روال ویزای فرانسه اصلا چیز غیرعادی نیست.
    از ژرف ترین گودال ها، بلندترین ارتفاعات قله ها بر می خیزد....

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)