صفحه 11 از 183 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 1827

موضوع: مباحث کلی پیرامون گرفتن ویزا از سفارت فنلاند (پست اول حتما خوانده شود)

ApplyAbroad Veteran
    mic_makarti آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tampere, Bioinformatics

پیش فرض پاسخ : بحث پیرامون گرفتن ویزا و سفارت فنلاند

سلام دوستان،

امروز برام این ایمیل از coordinator رشته ام توی Tampere اومد :

we contacted University Admissions Finland regarding your question, and they in turn asked the Finnish embassy in Tehran. The letter about the spouse is needed only when the applicant for a residence permit is a scholar/researcher who is coming to Finland for a fixed period of time to undertake research with salary.

Students taking a Master's degree programme do not need such a letter from the university, as their spouses enclose the normal documents required by the embassy.

Best regards,
    واقعا که ! انگار این سفارتم حالش خوب نیست! من دو بار زنگ زدم گفتم میخوام برا مستر برم گفت باید نامه بیاری !

اما دستش درد نکنه ! با اینکه من تلفن زدم فکر نمیکردم یادش بمونه که زنگ بزنه هلسینکی و پیگیری کنند(بازم به اونا !) !

با این حال من دوباره زنگ میزنم سفارت و جوابا اینجا میزارم امیدوارم به کار دوستان متاهل بخوره !

موفق باشید دوستان ....

Junior Member

بچه ها من واسه مدیریت صنعتی دانشگاه واسا و LUT اقدام کردم
    متاهالم
    اگه لازمه نامه ای با این مضمون واسه هر کدوم بزنم منو راهنمایی کنید
    چون مطمئنم همسرم اجازه نمیده من بدون اون از کشور خارج بشم
    من فرصت نروژ رو هم به خاطر این مساله از دست دادم
    هرکی یکم اطلاعات داره خواهش می کنم راهنمایی کنه

ApplyAbroad Veteran
    mic_makarti آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tampere, Bioinformatics

نقل قول نوشته اصلی توسط beatris نمایش پست ها
    بچه ها من واسه مدیریت صنعتی دانشگاه واسا و LUT اقدام کردم
    متاهالم
    اگه لازمه نامه ای با این مضمون واسه هر کدوم بزنم منو راهنمایی کنید
    چون مطمئنم همسرم اجازه نمیده من بدون اون از کشور خارج بشم
    من فرصت نروژ رو هم به خاطر این مساله از دست دادم
    هرکی یکم اطلاعات داره خواهش می کنم راهنمایی کنه
    سلام دوست عزیز،

بنده حدودا دو هفته ای هست که شدیدا پیگیری کردم این قضیه را !
    در کل جواب ها با هم فرق داشت، سفارت به من گفت که میخواد ولی همونطر که شاهین عزیز گفتند و بر طبق گفته دانشگاه Tampere (که با سفارت تهران تماس گرفته بودند) برای دانشجوهای مستر نیاز نیست.
    البته گذشته از این فکر میکنم اگر هم نیاز باشه صادر کنند دانشگاه ها و مشکلی پیش نیاد (Aalto و Tampere گفتند صادر میکنیم!)

اما در کل اگر هم نیاز باشه باید تا نتایج دانشگاه ها صبر کرد.

اینم جواب دانشگاه Turku :

Dear applicant

Please, first you should wait for the acceptance letter from university

With kind regards
    Student and Admission Services
    UNIVERSITY OF TURKU
    نگران نباشید، درست میشه !

موفق باشید.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای تحصیلی برای فنلاند.

سلام من امروز عضو سایت شدم. من همسرم از دانشگاه هلسینکی پذیرش گرفته بهشون ایمیل زدیم برای اجازه نامه آوردن همسر که سفارت میخواد، گفتن همچین نامه ای نمیدیم به نظرتون چیکار کنیم با سفارت تماس بگیریم یا دوباره با دانشگاه چونه بزنیم؟ امیدوارم کمکمون کنین.

ApplyAbroad Veteran
    mic_makarti آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tampere, Bioinformatics

نقل قول نوشته اصلی توسط sahar_30 نمایش پست ها
    سلام من امروز عضو سایت شدم. من همسرم از دانشگاه هلسینکی پذیرش گرفته بهشون ایمیل زدیم برای اجازه نامه آوردن همسر که سفارت میخواد، گفتن همچین نامه ای نمیدیم به نظرتون چیکار کنیم با سفارت تماس بگیریم یا دوباره با دانشگاه چونه بزنیم؟ امیدوارم کمکمون کنین.
    با سلام و تبریک برای پذیرش،

بهتره که با سفارت صحبت کنید چون به احتمال بالای نود درصد دانشگاه هلسینکی چنین نامه ای صادر نخواهد کرد (خودم بیشتر از دو ماه هست که دارم چونه میزنم نشد !)

بهشون بگید، دانشگاه میگه این شامل وظایف ما نمیشه و آیین نامه ای براش نداریم و باید از سفارت اقدام کنید و همچین نامه ای نمیدیم.

لطفا در صورت امکان نتایج پذیرش همسرتون را در قسمت نتایج وارد کنید.
    با تشکر.

موفق باشید.

Junior Member

ممنونم. به نظرم واقعا این حرفشون غیر منطقیه. آخه ما داریم با پول خودمون میریم به دانشگاه مربوط نمیشه. به هر حال مرسی. یه سوال دیگه هم دارم در مورد تمکن مالی(bank statement). برای همراه چه قدر می خوان؟ باید همسرم برای هردوتامون بگیرن؟ یعنی مثلا 20 میلیون برا هردوتامون تو یه حساب به اسم همسرم بذاریم کافیه؟ چقدر این پول باید تو حساب باشه؟ 1 هفته کافیه؟ بازم مرسی که کمکم میکنین.
    ویرایش توسط sahar_30 : April 9th, 2011 در ساعت 02:19 PM

ApplyAbroad Veteran
    mic_makarti آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tampere, Bioinformatics

ممنونم. به نظرم واقعا این حرفشون غیر منطقیه. آخه ما داریم با پول خودمون میریم به دانشگاه مربوط نمیشه. به هر حال مرسی. یه سوال دیگه هم دارم در مورد تمکن مالی(bank statement). برای همراه چه قدر می خوان؟ باید همسرم برای هردوتامون بگیرن؟ یعنی مثلا 20 میلیون برا هردوتامون تو یه حساب به اسم همسرم بذاریم کافیه؟ چقدر این پول باید تو حساب باشه؟ 1 هفته کافیه؟ بازم مرسی که کمکم میکنین.
    با سلام،

در چند پست قبل توضیح دادم که این نامه مربوط به چه گروه از افراد هست (Researcherو PHD) پس زیاد نگران نباشید.
    درضمن اگر هم الان ویزا ندهند بعد از ورود همسر شما به فنلاند و بعد از حدود یک ماه (دقیقشا مطمعن نیست) ویزا به شما هم خواهند داد.

در مورد گواهی بانک هم میدونم که بهتره (بخونید باید !) مبلغ را بیشتر از 6000 یورو (اگر بتونید دوبرابر که خیلی بهتره ) و ترجیحا به نام خودتون باشه، اما بهتره از سفارت سوال بپرسید چون من خیلی قبل ازشون پرسیدم و جواب کامل در ذهنم نیست.

موفق باشید.

Junior Member

سلام و واقعا ممنون که جواب میدین.
    من هرچی زنگ می زنم سفارت کسی که جواب می ده انگار زیاد اطلاع نداره، به نظرتون اگه برم سفارت جوابمو درست و حسابی می دن؟ منظورتون اینه که فقط برای خودم دوبرابر بذارم بهتره یا برا هر دوتامون؟ آخه چون همسرم پذیرش گرفتن و من هم به عنوان همراه ایشون می رم .مرسی

ApplyAbroad Veteran
    mic_makarti آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tampere, Bioinformatics

سلام و واقعا ممنون که جواب میدین.
    من هرچی زنگ می زنم سفارت کسی که جواب می ده انگار زیاد اطلاع نداره، به نظرتون اگه برم سفارت جوابمو درست و حسابی می دن؟ منظورتون اینه که فقط برای خودم دوبرابر بذارم بهتره یا برا هر دوتامون؟ آخه چون همسرم پذیرش گرفتن و من هم به عنوان همراه ایشون می رم .مرسی
    با سلام،

اون کسی که جواب میده احتمالا اطلاعات چندانی نداره (حداقل در این مورد)، مشاور رشته من در Tampere با سفارت خودشون در تهران تماس گرفته و اونا این جواب را بهش دادند که نیازی نیست. اما در هر صورت به نظر من شما وقت سفارت را بگیرید چون هلسینکی چنین نامه ای (ظاهرا) نمیده (البته من با مشاور رشته ام تماس میگیرم و میپرسم که کی این جواب را به شما یا بهتر بگم به UAF داده چون اونا با سفارت ارتباط دارند).

منظور من از دو برابر این بود که برای شما هم حدود 6000 یورو گذاشته بشه (و هم همسرتون 6000 یورو).

با این حال بنده خودم دوشنبه برای اطمینان بیشتر با سفارت تماس مجدد میگیرم و نتیجه را اینجا میزارم.

دوستان توجه کنند که بهتره اطلاعات دقیق و کامل (برای تکمیل) را از سفارت بگیرند چون به هر حال قابل اطمینان تره.

موفق باشید.

سلام...
    اگر که ایمیل پذیرش اومده باشه و نوشته که یک نامه رسمی واسه شما ارسال خواهد شد..باید برای گرفتن وقت از سفارت منتظر اومدن نامه بود یا اینکه الان زنگ بزنم و وقت بگیرم؟
    و یه سوال دیگه اینکه توی سایت نوشته 6000 یورو باید در یانک داشته باشید...حالا کسی که مستر دو ساله پذیرش گرفته باید همون 6000 یورو در بانک داشته باشه؟ توضیحی نداده که اگر 2 سال هست میشه 12000 یورو. نظر شما چی هست؟
    ممنون از شما

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)