صفحه 98 از 98 نخستنخست ... 488889909192939495969798
نمایش نتایج: از شماره 971 تا 972 , از مجموع 972

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا برای Fall 2013

Banned
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering- University of Tehran

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا برای Fall 2013

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    دو تا بحث کلی هست : شما از طریق استاد داری میری ؟ یا از طریق Admission Comitte ?

اگر از طریق استاد هست که GRE نظر شخصی استاد هست و بحثش جداست و زیاد نمیشه روش صحبت کرد.

اما Admission Committe به همه ی Applicant ها به یک چشم نگاه نمیکنه. شما اگر سیاه باشید برای بعضی دانشگاه ها شانس پذیرشتون بیشتره. اینها قوانین Federal هست. دانشگاه علاقه داره که دانشجوی International بگیره.

چون به ازای Diversity که ایجاد میکنه مورد تشویق قرار میگیره و بودجه دریافت میکنه. به GRE خارجی ها و آمریکاییها به دیدِ تاحدودی مختلف نگاه میشه.

معمولا توی دانشگاه های تاپِ آمریکا مثلِ UCB ( من دانشگاه خودم رو تاپ نمیدونم ) ، Recommendation Letter حرف آخر رو میزنه ( بنا به تجربه ی شخصی چون من 3 تا TOP 5 امسال مصاحبه حضوری داشتم و شخصا پرسیدم )

منظورم اینه که همه ی چیزهای دیگه شرطِ لازم هستن ، اما شرطِ لازم و کافی LOR هست.
    اطلاعات مفیدی دادید.

در مورد داستان ایمیل ردن به اساتید علاوه بر بحث های قبلی که عرض کردم یک موضوع اضافی هم هست که به نظر من باعث میشه بعضی دوستان روی این مقوله تاکید اغراق آمیز بکنن.

به عنوان یک مثال خیلی ساده 10 نفر به یه استاد ایمیل مزنن و در نهایت یک نفر پذیرش میشه. بعد عنوان میکنه که من با استاد قبل از اپلای مکاتبه داشتم. بعد دوستان فکر میکنن که این مکاتبه بوده که دلیل پذیرش شده و به نوعی تصور می کنن که مکاتبه اثرات بزرگ داره. اگه به نتایج ریجکت نگاه بفرمایید برخی دوستان جواب های بسیار خوب داشتن ولی استاد مربوطه بعد از اپلای اونها رو ریجکت کرده. به نظر من اگه تعداد ریجکت شده هایی که با اساتید ارتباط داشتن رو داشته باشیم و یه نگاهی هم به رزومه قبولی ها بندازیم مشخص میشه که ایمیل قبل از اپلای چندان هم موثر نیست.

باز به نظر من اساتید به خاطر شخصیت خودشون هست که به ایمیل های قبل از اپلای جواب میدن و در همین ایران خودمون که نسبت به امریکا بی سیستمی و سلیقه ای عملکردنش مشخصه، اساتید اصلا دوست ندان که داوطلب باشون مکاتبه کنه و اگه این کار رو بکنه توی چشم استاد براش اتفاق خوبی نمیوفته. جایی خوندم که چینی ها و بعضاً هندی ها شور ایمیل زدن رو درمیارن و در یک دانشکده به زمینه تحقیقاتی نصف اساتید ابراز علاقه شدید میکنن. شنیدم که نوعی برداشت منفی برای خودشون درست کردن. امیدوارم ما برداشت های مثبتی نسبت به ایرانی ها درست کنیم.

اینا نظرات من بود و شاید هم در مواردی مصداق نداشته باشه یا کاملاً درست نباشه. بازم دوستان خودشون تصمیم خواهند گرفت.

Senior Member Gela آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer science-State university of New York at Buffalo

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا برای Fall 2013

کاربران گرامی،

با توجه به اتمام سال 2012، این تاپیک بسته خواهد شد. لطفا برای پرسیدن سوالات خود به تاپیک جدید مراجعه فرمایید.

شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا برای Fall 2014

با تشکر،
    مدیریت انجمن امریکا

برای دانلود نرم افزار شبیه ساز بخش Listening TOEFL iBT کلیک کنید.
    سوال خود را در انجمن ارسال کرده و لینک را به پروفایل من بفرستید.
    درباره ی وضعیت فاند و پذیرش مستر/دکترا سوال نپرسید چون من اطلاعی ندارم.