صفحه 47 از 98 نخستنخست ... 37383940414243444546474849505152535455565797 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 461 تا 470 , از مجموع 972

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا برای Fall 2013

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

پیش فرض پاسخ : برنامه ریزی و مشورت متقاضیان ورود به دانشگاه های آمریکا برای Fall 2013

کلا مشاوره های این تاپیک داره از بعد علمی و عملی خارج میشه !

شما میخواید 4 سال عمرتون رو بزارید و برید یک دانشگاه درِ پیت که حتی ایران قبولش نداره درس بخونین و فکر میکنین صنایع غربی از ایران بسیار پایین ترند که به شما به راحتی کار بدند و در ها بروتون باز شه !

شما تو آمریکا 3 ماه وفت دارید JOB بگیرید . اونوقت فکر میکنین شانستون از یک دانشگاه الکی چقدره ؟ فکر میکنید در قیاس با فردی که از جای خوبی همزمان با شما فارق التحصیل میشه چقدر شانس دارید ؟

درسته استثنا همیشه هست . اما آدمِ عاقل بر مبنای استثنا پیش نمیره .

من فکر میکنم که هر کاری رو باید به نحو صحیح انجام داد ، و اگر قراره با کیفیت پایین انجام بشه همون نشه بهتره !

بی پول زندگی کردن تو ایران خیلی راجت تر از آمریکاست !
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : برنامه ریزی و مشورت متقاضیان ورود به دانشگاه های آمریکا برای Fall 2013

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها

شما میخواید 4 سال عمرتون رو بزارید و برید یک دانشگاه درِ پیت که حتی ایران قبولش نداره درس بخونین و فکر میکنین صنایع غربی از ایران بسیار پایین ترند که به شما به راحتی کار بدند و در ها بروتون باز شه !

شما تو آمریکا 3 ماه وفت دارید JOB بگیرید . اونوقت فکر میکنین شانستون از یک دانشگاه الکی چقدره ؟ فکر میکنید در قیاس با فردی که از جای خوبی همزمان با شما فارق التحصیل میشه چقدر شانس دارید ؟

من فکر میکنم که هر کاری رو باید به نحو صحیح انجام داد ، و اگر قراره با کیفیت پایین انجام بشه همون نشه بهتره !

البته دوستمون نگفتند ایران اون دانشگاهها رو قبول نداره - گفتند direct Phd رو قبول نداره. حالا نمیدونم این مساله چقدر صحیح است ولی دانشگاه رده ۲۰۰-۳۰۰ واقعا دانشگاه درپیت یا الکی نیست و بعد از فارغ التحصیلی موقعیتهای مناسب رو میشه پیدا کرد.

ApplyAbroad Hero

وزارت علوم دکترای پیوسته انگلیس و جاهای دیگه ای مثل استرالیا که کورسی رو در این دوره نمیگذرونن قبول نمیکنه. با توجه به گذروندن کورس در پروگرام های دکترا در امریکا، وزارت علوم ایران مشکلی با این قضیه نداره و تعداد قابل توجهی از اپلیکنت های ایرانی که دکترا پیوسته پذیرش میگیرن بدون هیچ مشکلی با گذاشتن وثیقه راهی امریکا میشن.

Senior Member saeedsharif آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-UNC Charlotte

بحث در رابطه با direct Ph.D بود و اینکه وزارت علوم این چیزا رو قبول نداره که البته واقعا برای خیلی از دانشجوهای نخبه ایرانی که از دانشگاه های خیلی خوب می آن آمریکا و مستقیم می رن Ph.D اصلا مهم نیست این قضیه که وزارت علوم مدرکشون رو قبول داره یا نه! چون حتما توی این کشور جذب می شن. بعدش هم بر فرض مثال که شما Ph.D ت رو از یک دانشگاه درپیت آمریکا گرفتی ( که البته دانشگاه های درپیت دوره دکترا ندارن و تازه اگه داشته باشند فاند درست و حسابی ندارند) ایران هم حتی اگه قبولت نداشته باشه، بقیه دنیا قبولت داره و میتونی از موقعیت های سایر کشورها استفاده کنی. هر چند که البته من می گم که حتی برای گرفتن یک Ph.D از آشغال ترین دانشگاه آمریکا باید چنان فشاری رو تحمل کنی که اونقدر آبدیده می شی که برای دنیای بعد از دانشگاهت کاملا آماده ای.

واقعا که!!!

Member newmilad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. Candidate, Business Intelligence, @SRBIAU

نقل قول نوشته اصلی توسط XFX نمایش پست ها
    با سلام

دوستان من رزومه اینچنینی دارم :

کاردانی معدل 17.80
    کارشناسی تا اینجا معدل 16 که سعی میکنم بکشمش رو 17
    رشته نرم افزار
    برنامه نویس دات نت هستم و در حال نوشتن چندتا مقاله ، البته نمیدونم بتونم در حد بین المللی ثبتشون کنم یا نه !
    امتحان تافل و جی آر ای رو ندادم ولی زبانم به نسبت خوبه ،
    برای پاییز 2013 میخوام اقدام کنم ، دیر نیست ؟
    کلا مراحل کار به چه صورته ؟
    به نظرتون میتونم فاند کامل بگیرم از دانشگاه های متوسط ؟

بعد یه سوالی که بعد از خوندن تاپیک های زیاد ( البته هنوز نتونستم کل تاپیک های مربوط رو بخونم ) برام پیش اومده اینه که این بحث فاند چقدر از هزینه ها رو در بر میگیره ؟

میشه روش برای یه زندگی مجردی کم خرج حساب کرد یا باید از ایران هم یه فکری بکنیم به حالش ؟
    بله با فول فاند که میانگین رقم ماهیانش متفاوته میشه در خیلی از شهرها (گرونترین ها رو کمی با شک نیاوردم) می شه زندگی عادی دانشجویی داشت لازمم نیست که بهتون سخت!! بگذره من در مورد زندگی متاهلی دانشجویی هم که از بچه ها پرسیدم در بعضی از شهرها میشه دونفری هم با فول فاند یه نفر زندگی کرد (کمی بیمه همسر دردسرزا بود)
    درمورد گرفتن فاند از دانشگاه متوسط هم بستگی به اون دانشگاه و شما داره اگه رزومتون رو قوی کنین بله میشه
    فال 2013 دیر نیست ؟ شما سال چندمی؟ اگه سال آخره لیسانسین یه جورایی لبه مرزه و (دوستانه بگم برین سراغ 2014) تازه اگه فال 2014 هم باشه کارتون سخته هم درسای تخصصی سال آخر رو خوندن ، هم پایان نامه دادن ، هم چند تا!! مقاله نوشتن (مقاله اونم تو دوره لیسانس که هنوزم تمومش نکردی اونم چند تا ؟!!! لطفن مشورت کنین که مطمئن شین انرژیتون رو هدر نمی دین) و هم زبان خوندن و هم GRE خوندن . راستش حسابی درگیرتون می کنه و می ترسم که همه رو نصفه نیمه تموم کنی.
    برنامه ریزی خیلی خیلی براتون مهمه ، انرژیتون رو درست تقسیم کنین.
    معدل رو حدودی گفتین ولی تا نمره زبانتون و GRE تون دقیق معلوم نشه (حدس و گمان فایده نداره باید امتحان بدین) خیلی نمیشه نظری داد.
    پیشنهاد می دم بعد از برنامه ریزی "واقع بینانه" برین سراغ تاپیک زبان و تافل یا آیلتس و GRE رو بخونین و حسابی مشورت کنین تا نمره های خوبی بگیرین (لطفن عجله نکین و البته خیلی هم بی خیالی طی نفرمایین )
    بی شک با تلاش هوشمندانه ، موفق می شین.
    ویرایش توسط newmilad : August 26th, 2012 در ساعت 02:42 AM دلیل: Correction
    «««You will never fail if you Don't GIVE UP»»»
    لطفا برای تشکر روی گزینه +/- که در کنار هر پست هست استفاده کنین تا پست های مهم در بین تشکرها گم نشن. زنده باد!

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedsharif نمایش پست ها
    بحث در رابطه با direct Ph.D بود و اینکه وزارت علوم این چیزا رو قبول نداره که البته واقعا برای خیلی از دانشجوهای نخبه ایرانی که از دانشگاه های خیلی خوب می آن آمریکا و مستقیم می رن Ph.D اصلا مهم نیست این قضیه که وزارت علوم مدرکشون رو قبول داره یا نه! چون حتما توی این کشور جذب می شن. بعدش هم بر فرض مثال که شما Ph.D ت رو از یک دانشگاه درپیت آمریکا گرفتی ( که البته دانشگاه های درپیت دوره دکترا ندارن و تازه اگه داشته باشند فاند درست و حسابی ندارند) ایران هم حتی اگه قبولت نداشته باشه، بقیه دنیا قبولت داره و میتونی از موقعیت های سایر کشورها استفاده کنی. هر چند که البته من می گم که حتی برای گرفتن یک Ph.D از آشغال ترین دانشگاه آمریکا باید چنان فشاری رو تحمل کنی که اونقدر آبدیده می شی که برای دنیای بعد از دانشگاهت کاملا آماده ای.
    من انرژی مثبت شما رو تحسین میکنم ولی ظرف یکسال آینده خواهید دید که از این خبر ها نیست . گرچه من هم عمیقا امیدوارم حق با شما باشه ، اما اصلیست به عنوان Economical Recession که گریبان گیرِ ملت شده اینجا.

کم سراغ ندارم بچه هایی که کوچکترین Job offer ای ندارن . حتی با مستر که شانسِ کار گرفتن خیلی زیاد تر از دکتراست. دکتری که دیگه جای خودش رو داره . شادزی
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

This is not true, Recessions have occured in American history all the time, but it has seen always improvement after that. As I can see, job situation is getting better recently.

من انرژی مثبت شما رو تحسین میکنم ولی ظرف یکسال آینده خواهید دید که از این خبر ها نیست . گرچه من هم عمیقا امیدوارم حق با شما باشه ، اما اصلیست به عنوان Economical Recession که گریبان گیرِ ملت شده اینجا.

کم سراغ ندارم بچه هایی که کوچکترین Job offer ای ندارن . حتی با مستر که شانسِ کار گرفتن خیلی زیاد تر از دکتراست. دکتری که دیگه جای خودش رو داره . شادزی

Member
    رشته و دانشگاه
    MA of Fashion Design, University of Sothampton

ببخشید دوستان عزیز، من یه چیزی رو متوجه نمیشم! این داستان Direct PhD چیه؟ خیلی تو فکر اپلای به این شکل بودم. مگه در نهایت دکترا نمیدن؟ مگه ادغام مستر و دکترا نیست؟ چند ساله است معمولاً؟

من لیسانس طراحی لباس دارم با معدل 17.51 از دانشگاه الزهرا. فوق لیسانس Fashion Design از دانشگاه Southampton. معدل فوقم خوب نیست. درسهام رو فقط پاس کردم ولی ظاهراً نمره توی انگلیس خیلی ملاک نیست. راستی رتبه ی جهانی دانشگاهم 75 هست. نمی دونم شاید توی پذیرشم تأثیری داشته باشه!
    از طرف دانشگاه برای یه موقعیت Teaching Assistant در کمپ دالیان (چین) دانشگاهمون انتخاب شدم که هنوز ویزا نگرفتم. در واقع ویزای کارم از انگلیس رد شد و باید از ایران اپلای کنم. بنابراین معلوم نیست که بتونم برم یا نه.
    برای زبان هم مشکلی ندارم. یعنی اقلاً نمره ای که خواستن رو میارم اما هنوز امتحان تافل و GRE ندادم.
    با توجه به اینکه فقط 5 یا 6 دانشگاه در امریکا در زمینه های مختلف لباس در مقطع دکترا کار می کنن و دو- سه تاشون هم رنک زیر 100 دارن، به نظرتون من می تونم فول فاند بشم؟

ApplyAbroad Hero abola آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Food Science & Technology - University of Otago

برای فال 2013 برای تماس با استاد الان زمان مناسبی هست یا زوده؟
    CSQ: 15 Feb 2011 * F.F: 16 Feb 2011 * Update: 10 April 2013 * Medical : 18 Sep 2013 * Pass Request: 27 Oct 2013 * Landing: 29 Dec 2013

Junior Member

سلام من ترم 3 کارشناسی ارشد می رم
    زبانم upper intermediate هست از اول تابستون شروع کرده بودم ایلتس خوندن ولی الان به این نتیجه رسیدم که تافل بخونم
    بنظرتون بهترین برنامه برای من که می خوام بعد کارشناسی ارشد پذیرش بگیرم چیه؟
    اصلا برای فال 2013 میرسم؟