صفحه 5 از 98 نخستنخست 12345678910111213141555 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 972

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا برای Fall 2013

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : برنامه ریزی و مشورت متقاضیان ورود به دانشگاه های آمریکا برای Fall 2013

نقل قول نوشته اصلی توسط rezahosseinpour نمایش پست ها
    سلام
    به نظرتون من با این شرایط به فال 2013 میرسم یانه؟
    ورودی ترم زمستان-8 ترمه تموم میکنم یعنی به احتمال زیاد همون فال 2012 آخراش درسم تموم میشه.(یعنی 30 ژانویه یا اوایل فوریه 2013 )
    اگه من بخوام اپلای کنم بیشتر ددلاینا برای دانشگاه های خوب بین 1 ژانویه تا 30 فوریه هستش(البته فقط حدود نصف دانشگاههای مورد نظرم که البته بعضیاشون همون دانشگاههای عالی هستن.). و من طبیعتا تا مدرکم حاضر بشه و ترجمه مهر وزارت علوم و... انجام بشه بازم حداقل 10 روز وقت لازمه.با ددلاین های مارچ به بعد کاری ندارم چون به همشون میرسم.
    من سوالم اینه که اگه ریز نمرات غیر رسمی رو تا ترم 7 براشون پست کنم بگم به محض آمده شدن کارنامه ی رسمی میفرستمش قبول میکنن؟یا اینکه میشه بهشون گفت که ریزنمراتم رو بعد ددلاین میفرستم چون هنوز فارغ التحصیل نشدم؟( یا بهونه بیارم که بهم ریزنمرات رو قبل اتمام تحصیل نمیدن؟)
    (در ضمن من بیشتر دوست دارم معدل 2 سال آخرم دستم باشه چون ترم 4 رو بد جوری خراب کردم و با این حساب دانشگاههایی که من در نظر دارم همش معدل 2 سال آخری هستن و این برام مهمه که ریز نمرات کلیم دستم باشه تا نمرات 7 ترمم.
    در ضمن من مشکل سربازی هم دارم که باید 6 ماه بعد فارغ التحصیلی هم در نظر گرفت.تافل و جی آر ای حله.
    یا اینکه با همین 8 ترمه تموم کردن برای winter 2014 اپلای کنم که با در نظر گرفتن فرجه 6 ماهه باید تو این 6 ماه پذیرشم بیاد؟
    یا اینکه 9 ترمه تموم کنم؟

ممنون
    اگر fall 2012 تموم میکنید قطعا به fall 20133 میرسید. عموما ریزنمرات تا همون ترم رو قبول میکنند و پذیرشتون مشروط به ارائه مدارک نهائی تا قبل از ثبت نام میشه.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

پیش فرض پاسخ : برنامه ریزی و مشورت متقاضیان ورود به دانشگاه های آمریکا برای Fall 2013

نقل قول نوشته اصلی توسط pazhouhesh نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون
    همه دانشگاهها برای دوره دکترا برای JANUARY پذیرش دارن ؟ یا یک تعداد کمی هستم که توی این ماه پذیرش دارن؟
    اگر بخوام برای JANUARY 2013 اقدام کنم از کی باید شروع به مکاتبه با اساتیدشون کنم ؟
    مکاتبه با اساتید رو همونطور که تو تاپیک دیگه هم گفتم ، هر موقع شروع کنی وقت خوبیه و زمان رو از دست نده. در مورد ورودی january تو آمریکا فکر نمی کنم مشکلی باشه اما باز هم برای اطمینان تو وب سایت دانشگاه و دپارتمان خودتون می تونید چک کنید تا خیالتون از این بابت راحت باشه ( حتما این کار رو بکنید )
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط pazhouhesh نمایش پست ها
    ممنون از راهنماییتون
    همه دانشگاهها برای دوره دکترا برای JANUARY پذیرش دارن ؟ یا یک تعداد کمی هستم که توی این ماه پذیرش دارن؟
    اگر بخوام برای JANUARY 2013 اقدام کنم از کی باید شروع به مکاتبه با اساتیدشون کنم ؟
    عموما دارند ولی بعضی اسکالرشیپها رو برای ترم اول از دست میدید.

Junior Member 1990 آواتار ها

سلام دوستان.لطفا نظراتون درباره شرایط و برنامه ریزیم بدین(ممنون میشم)
    دانشجوی ترم 6 کارشناسی عمران دانشگاه آزادم.حدود 15 مقاله(5 تا خارجی و7بین المللی داخلی و بقیه ملی)مقام مسابقات بتنم دارم معدلم تا فارغ التحصیلی 15.2 میشه(حدودا)برنامم اینه که 8 ترمه تمام کنم وتابستان91 فارغ التحصیل میشم.میخوام ترم 7(اواسط آبان 90)آزمون تافل و جی آر ای بدم.حالا من میخوام برای فال 2012 اقدام کنم.اولا میخواستم نظرتون دربا ره برنامه ریزیم چیه(از نظر زمانی منطقیه)؟دوما با توجه با شرایط درسیم وگرفتن حداقل نمرات زبان یعنی+90 و+1100 (البته هدفم بیشتره)چه دانشگاهایی(چه رنکی) را به من پیشنهاد می کنید(شانسم چطوریه به نظرتون)؟ممنون

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

نقل قول نوشته اصلی توسط 1990 نمایش پست ها
    سلام دوستان.لطفا نظراتون درباره شرایط و برنامه ریزیم بدین(ممنون میشم)
    دانشجوی ترم 6 کارشناسی عمران دانشگاه آزادم.حدود 15 مقاله(5 تا خارجی و7بین المللی داخلی و بقیه ملی)مقام مسابقات بتنم دارم معدلم تا فارغ التحصیلی 15.2 میشه(حدودا)برنامم اینه که 8 ترمه تمام کنم وتابستان91 فارغ التحصیل میشم.میخوام ترم 7(اواسط آبان 90)آزمون تافل و جی آر ای بدم.حالا من میخوام برای فال 2012 اقدام کنم.اولا میخواستم نظرتون دربا ره برنامه ریزیم چیه(از نظر زمانی منطقیه)؟دوما با توجه با شرایط درسیم وگرفتن حداقل نمرات زبان یعنی+90 و+1100 (البته هدفم بیشتره)چه دانشگاهایی(چه رنکی) را به من پیشنهاد می کنید(شانسم چطوریه به نظرتون)؟ممنون
    ببینید اول بحث زمان بندیتون! شما اگه تا تابستان 91 واحد داشته باشی که نمی تونی تو همون شهریور 91 یعنی Fall2012 بری که! یا باید زودتر تموم کنی یا وایسی واسه january 2013.
    در مورد رزومتم بگم از لحاظ تعداد مقالات بحثی توش نیست. اول اینکه باید ببینید چند تاش انگلیسیه و اینکه کیفیت مقالات چجوری. چون اون استادی که اونور داره رزومه شمارو بررسی می کنه خواهی نخواهی به خاطر تعداد بالایی که تو رزومت میاری به هوا کنجکاوتره و شک نکن با دقت مضاعف مقالاتت رو بررسی می کنه که توش چه خبره. اما همین که نشون میده اهل research هستی خودش میتونه موثر باشه تو impress کردن استاده. در نهایت توصیه میکنم تا می تونی نمره GRE تو ببر بالا و اینکه قبل اینکه اپلای کنی جایی، حتما با استاداش سعی کن ارتباط داشته باشی . این شرط لازم نیست.. اما برای پذیرش و فاند گرفتن شرط کافیه! شما میگیری پذیرش رو!
    "You cannot discover new oceans unless you have the courage to lose sight of the shore”

Junior Member 1990 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian_Boy نمایش پست ها
    ببینید اول بحث زمان بندیتون! شما اگه تا تابستان 91 واحد داشته باشی که نمی تونی تو همون شهریور 91 یعنی Fall2012 بری که! یا باید زودتر تموم کنی یا وایسی واسه january 2013.
    در مورد رزومتم بگم از لحاظ تعداد مقالات بحثی توش نیست. اول اینکه باید ببینید چند تاش انگلیسیه و اینکه کیفیت مقالات چجوری. چون اون استادی که اونور داره رزومه شمارو بررسی می کنه خواهی نخواهی به خاطر تعداد بالایی که تو رزومت میاری به هوا کنجکاوتره و شک نکن با دقت مضاعف مقالاتت رو بررسی می کنه که توش چه خبره. اما همین که نشون میده اهل research هستی خودش میتونه موثر باشه تو impress کردن استاده. در نهایت توصیه میکنم تا می تونی نمره GRE تو ببر بالا و اینکه قبل اینکه اپلای کنی جایی، حتما با استاداش سعی کن ارتباط داشته باشی . این شرط لازم نیست.. اما برای پذیرش و فاند گرفتن شرط کافیه! شما میگیری پذیرش رو!
    ممنون به پستم پاسخ دادید.
    البته بگم کیفیت مقالاتم به مرور رشد کرده و با کیفیت تر شده.
    در مورد فارق التحصیلی میخوام ترم8 تمام واحدامو بر دارم. و گفتم تا فارغ بشم میشه تابستون.حالا یک سوال دارم من دقیقا کی متوجه میشم که پذیرش و ویزام قطعیه؟که اگر نشد واحدامو نگه دارم و واحدام را حذف کنم(برای سربازی)؟
    حال با توجه به معدلم(15.2حدودا)من بیشتر هدفم رو چه دانشگاهایی (از نظر رنکینگ) باشه؟
    آیا با توجه به معدل شانس فاند دارم؟(کم، زیاد)البته میدونم باید تلاش کنم
    و آخرین سوال منظورتون از جی آر ای بالا حدودا چنده؟با تشکر از شما

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

اگه ترم 8 تموم میکنی یعنی تا تیرماه خوب این خوبه. بسته به اینکه دانشگاه کی جواب بده فرق میکنه و اینکه شما کی مدارکت رو فرستاده باشی براشون. شما ممکنه حتی تو بهمن و اسفند پذیرشت بیاد اما در دیرترین حالت که بخوای به ویزا هم برسی همین موقع هاست. پس شما تا قبل امتحانای ترم 8 قطعا وضعیتت معلومه. اگه پذیرش اوکی بود که خوب امتحانا رو میدی و اگه نه یه درس رو حذف میکنی. چون آزاد هم هستی از این جهت برات خوبه چون دیگه نگران حذف اضطراری نیستی و خیلی ساده سر جلسه نمیری. حالا وقتت خیلیکمه برا ویزا . چون باید دنبال اجازه خروج و پاسپورت هم بری. اگه رسیدی به fall که چه بهتر اگه نه defer میکنی برای january. البته باید حواست باشه که فاندت رو هم دیفر کنن برات. شاید TA اینجوری نباشه اما RA میشه چون دست استاده.
    در مورد معدلت نگران نباش. من معدل کمتر از شما دیدم Full fund گرفته اما طبیعتا ranking بالا نمیتونی خیلی امیدوار باشی. البته اینو من همیشه میگم. داشتن GRE بالا تا حد زیادی پوشش میده معدل پایین رو. اما جاشو نمیگیره. البته این دلیل نمیشه ایمیل نزنی به استادای دانشگاه های ranking بالا. شما به استادای MIT هم ایمیل بزن!!! ضرر نداره که.
    GRE بالا هم هر چی بیشتر بهتر دیگه. سعی کنQuant رو 800 شی. و Verbal هم اگه بتونی 400-350 بیاری، در شرتیط فعلی به نظرم کفایت میکنه، اگه بیشتر شد که چه بهتر ولی Quant رو حواست باشه 800 شی.
    یه چیز دیگه! تو آمریکا برای رزومه پژوهشی شما خیلی بیشتز از اون چیزی که فکرشو میکنی ارزش قائلن. شما با این شرایط شاید اگه اروپا و استرالیا و حتی کانادا اپلای کنی اول از *****ای سفت و سخت خودشون میگذرونن و بعد مقاله هاتون رو میبینن. که شاید از *****ا رد نشی و ریجکت شی. اما تو آمریکا شاید یه سری minimum requirement هارو به خاطر رزومت waive کنن و پذیرش و فاند بدن بت. به هر حال بیخودی نیست آمریکا شده آمریکا.. این مسئله ایه که خیلی خوب تو این یی دو سال اخیر من درکش کردم!
    موفق باشی

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    Robotics/AI at USC

نقل قول نوشته اصلی توسط yasiyavari نمایش پست ها
    سلام من زیاد هنوز وارد نیستم به سایت خوبتون نمیدونم اینجا جاش هست که بپرسم من فوق دیپلم رشته گرافیک از دانشگاه آزاد هستم با معدل 16.60 و porfolio هم دارم آیلتس 6.5 هم دارم دیپلمم کامپیوتر فنی و حرفه ای آیا می تونم با این شرایط برای آمریکا اقدام کنم برای لیسانس ؟ چقدر شانس دارم ؟ و اگر میتونم چه رشته هنری بهتر پذیرش میده؟
    بهتره سوالتون رو تو این تاپیک مطرح کنید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...d-Visa-for-USA

شما میتونید برای لیسانس پذیرش بگیرید و ارائه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهیتون کفایت میکنه. اما فاند بعید میدونم بشه فاند گرفت تو لیسانس.

ApplyAbroad Veteran
    m.arash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics , IUT

دوستان عزیز لطفا قبل از گذاشتن پست جدید برای یافتن تاپیک مربوط به سوالاتتون کمی جست و جو کنید!
    از مدیران محترم فروم تقاضا دارم پست های 48 تا 59 رو به تاپیک مربوط به خودشون (شانس پذیرش و بورس از دانشگاه های آمریکا) انتقال بدند و سپس این پست منو هم پاک کنند تا کیفیت فروم ارتقاء پیدا کنه !
    We are always getting ready to live but never living

ApplyAbroad Veteran
    m.arash آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics , IUT

نقل قول نوشته اصلی توسط amirshahi نمایش پست ها
    من از دوستان دو تا سوال دارم . اول اینکه در زمان تحصیل دکتری در دانشگاهای آمریکا اجازه کار هم داریم یا اصلا نمیشه کار کرد؟ دوم اینکه بعد از اتمام دوره دکتر در دانشگاه باید آمریکارو ترک کرد یا میشه اونجا موند و کار کرد؟
    دوست عزیز سلام
    شما قبل از ارسال سوالاتتون باید خوب جست وجو کنید تا انجمن و تاپیکی که مربوط به سوالاتتون میشه رو پیدا کنید! بعدا پست بزارید. من هم که در پست قبلی من در این تاپیک پامو تو کفش مدیر محترم این انجمن کردم و این نکته رو هم اونجا متذکر شدم!

شما میتونید سوالاتتون رو در انجمن: کار و اقامت دائم در آمریکا در تاپیک های مربوط به سوالاتتون ینی اینجــــــــا و اینجــــــــا پیگیری کنید! نیازی هم به پست گذاشتن نیست چون دوستان قبلا هم همین سوال رو پرسیدن و جواب گرفتن!!!
    راجع به سوال دوم حقیقت اینه که قاعدتا باید برگردی اما خب دوستان راههای زیادی دارن واسه موندن! یکی میره تو فکر پیدا کردن یه شرکت واسه کار که البته اون هم مخصوصا واسه ما ایرونیا سخته و مشکلات خودشو هم داره! یکی هم ممکنه بخاد واسه فوق دکترا اقدام کنه و تا شاید احتمال اینکه عضو هیئت علمی اونجا بشه بره بالا و خیلی راههای دیگه که همشون هم سختند وتلاش فراوان میخاد! به هر حال تو همون انجمنی که گفتم مینونی این موضوع رو هم پیگیری کنی!
    من زیاد با Persian_Boy عزیز موافق نیستم موندن اونجا خیلی دردسر داره ! اینو رو حساب میگم! من از پسر داییم که اونوره شنیدم ! کلی دردسر کشید تا ... البته میگفت راه واسه دور زدن همیشه هست فقط پشتکار میخاد!!!
    موفق باشی دوست عزیز.
    We are always getting ready to live but never living