صفحه 9 از 98 نخستنخست 1234567891011121314151617181959 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 81 تا 90 , از مجموع 972

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا برای Fall 2013

ApplyAbroad Veteran
    alireza.p آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering - Texas A&M University

پیش فرض پاسخ : برنامه ریزی و مشورت متقاضیان ورود به دانشگاه های آمریکا برای Fall 2013

با توجه به اینکه میخواین مقاله بدین تو این 1 سال من پیشنهادم اینه که به مطالعه سایت دانشگاه ها و تهیه لیست از اساتید هدف بپردازید.. بعد از درست شدن حسابی رزومه باهاشون تماس بگیرید ...

نقل قول نوشته اصلی توسط alipsps نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی شما و alireza.p,
    حالا به نظر شما برای پیدا کردن دانشگاه هایی که direct PhD program دارند و البته ارتباط با اساتیدشون و شناخت زمینه ی کاری اونا من از کی باید شروع کنم؟
    به نظرم میاد هنوز کمی زوده، نه؟؟؟؟
    Last name: Ever

First name: Greatest

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : برنامه ریزی و مشورت متقاضیان ورود به دانشگاه های آمریکا برای Fall 2013

نقل قول نوشته اصلی توسط alipsps نمایش پست ها
    ممنون از راهنمایی شما و alireza.p,
    حالا به نظر شما برای پیدا کردن دانشگاه هایی که direct PhD program دارند و البته ارتباط با اساتیدشون و شناخت زمینه ی کاری اونا من از کی باید شروع کنم؟
    به نظرم میاد هنوز کمی زوده، نه؟؟؟؟
    علت خاصی داره که شما دنبال direct PhD هستید؟ چرا حالا برای مستر نمیرید؟ اگر شرایط شما انقدر خوب باشه که حاضر باشند شما رو برای دکترای مستقیم بپذیرند حتما پذیرش مستر با فاند هم دور از دسترس نیست.

البته برای masters هم اقدام می کنم، ولی چون میخوام تغییر گرایش بدم ترجیح میدم پیشنیازهام رو اینجا بخونم. به علاوه در صورتیکه موفق بشم دکترای پیوسته بگیرم از یه دانشگاه به درد بخور ، دیگه 2 سال دیگه که دوره ی masters تموم میشه، برای دکترا دردسر apply رو ندارم.
    از طرفی هنوز مقاله ایی ندارم که دارم روش کار میکنم و خلاصه اینجوری یه سال بیشتر وقت دارم که رزوممو قوی تر کنم. البته شنیدم اگه بتونی برای direct doctorate بگیری ،اونوقت گرفتن فاند راحت تره ....
    فقط ایرادی که اکثر بچه های با تجربه بهش اشاره میکنند اینه که اگه به هر دلیل بعد از 2 سال masters بخوای دانشگاه تو عوض کنی و نخوای ادامه بدی اونجا ،کار خیلی سخت میشه....

البته واقعا خواهش میکنم اگر کسی اطلاعاتی داره دریغ نکنه...

ApplyAbroad Veteran
    hamman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Structural Engineering AmirKabir

دو سال یعنی 4 ترمه دیگه کامل وقت هست.
    حتی اگه فکر میکنید معدلتون خوب نیست زیر 15 حتی زیر 14 هستش با تلاش توی این دو سال میتونین هم معدلتونو افزایش بدین هم معدل دو سال اخر افزایش بدین.
    اونوقت دیگه نگرانی معدل هم ندارید.
    پس حتی اگه خیلی معدل پایینی دارید >>> ناامیدی معنا نداره...دو سال وقت مونده
    .
    تا قسمت بعدی...
    اگر هیچ وقت شکست نخورده‌اید، بدانید که به اندازه کافی تلاش نکرده‌اید.
    (کپی امضائ بابک)

ApplyAbroad Veteran
    Arash_Mohebi7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UT

نقل قول نوشته اصلی توسط hamman نمایش پست ها
    دو سال یعنی 4 ترمه دیگه کامل وقت هست.
    حتی اگه فکر میکنید معدلتون خوب نیست زیر 15 حتی زیر 14 هستش با تلاش توی این دو سال میتونین هم معدلتونو افزایش بدین هم معدل دو سال اخر افزایش بدین.
    اونوقت دیگه نگرانی معدل هم ندارید.
    پس حتی اگه خیلی معدل پایینی دارید >>> ناامیدی معنا نداره...دو سال وقت مونده
    .
    تا قسمت بعدی...
    البته برای دوستانی که میخوان برای فال 2013 اقدام کنن فقط نمره هاشون تا اخر ترم 6 به دردرشون میخوره تقریبا 100-120 واحدشون میشه. چون نمره های ترم 7 اواخر بهمن میاد که دیگه نه به درد ارسال دانشگاه ها میخوره نه تماش با استاد. آخر تیر میرن ریز نمره هاشون رو میگیرن و شروع میکنن به تماس به اساتید....... درسته دیگه ؟؟؟

ApplyAbroad Veteran
    Arash_Mohebi7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UT

دوستان به فکر میکنم اوضاع من با همه فرق میکنه .. همه بعد از ترم 4 شروع میکنن به خوندن در آخر هم مینازن به معدل دوسال آخرشون همه دانشگاه ها هم به معدل دو سال آخر توجه میکنن. من معدل از ترم 4 سیر نزولی داشته و از 19.5 و 19 ترم 1و 2 به 17 ترم 5 و این ترمم(ترم 6) فکر نمیکنم بیشتر از 16 شه!!! نگرانم. این معدل تنها دلخوشیم بود که اونم داره نابود میشه البته میدونم که معدل تنها فاکتور نیست ولی برای مستر حالا بعضا تو آلمان معدل کل(من جمله نمره اخلاق و معرف و ...) هم حساب میکنن!!

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نقل قول نوشته اصلی توسط Arash_Mohebi7 نمایش پست ها
    دوستان به فکر میکنم اوضاع من با همه فرق میکنه .. همه بعد از ترم 4 شروع میکنن به خوندن در آخر هم مینازن به معدل دوسال آخرشون همه دانشگاه ها هم به معدل دو سال آخر توجه میکنن. من معدل از ترم 4 سیر نزولی داشته و از 19.5 و 19 ترم 1و 2 به 17 ترم 5 و این ترمم(ترم 6) فکر نمیکنم بیشتر از 16 شه!!! نگرانم. این معدل تنها دلخوشیم بود که اونم داره نابود میشه البته میدونم که معدل تنها فاکتور نیست ولی برای مستر حالا بعضا تو آلمان معدل کل(من جمله نمره اخلاق و معرف و ...) هم حساب میکنن!!
    معدل شما کفایت هست برادر ... Don't worry

در ضمن ، پذیرش پازلی هست که فقط یک قطعش معدل هست . رزومه ی شما ، تافل و علی الخصوص GRE نفش مهمی ایفا میکنند .

همچنین Recommendation Letter و SOP .

در زمینه ی معدل 2 سال آخر یا معدل کل ، این دیگه بر میگرده به ادمیشن کامیتی ! اگر همه ی اپلیکنت هاشون معدل 2 سال آخر خوب داشته باشن ، معدل کل رو بررسی میکنن .

این معدل 2 سال آخر فقط یک *****ه ! مثلا از 1000 نفر با این ***** 300 نفر رو بالکل میزارن کنار ! بعد اون 700 نفر باقی مونده رو اصولا هر جوری که حال کنن پذیرش میدند !

یکی میاد کورس های شما رو نگاه میکنه ، یکی روند تحصیلی ، یکی .. یکی ... یکی ... .
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

ApplyAbroad Veteran
    Arash_Mohebi7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UT

تافل و علی الخصوص GRE نفش مهمی ایفا میکنند
    سلام. ممنون که جواب دادی. داداش این به نظرم کمتر تاثیر میزاره ما که شرایط پذیرش از خیلی جاها رو داریم دنبال RA از استادم که برای استاد هم که GRE مهم نیست. مگه اینطور نیست؟ ....
    ولی مشکلی که گفتم کمتر تو امریکا خودش رو نشون میده که استاده که همه چیز رو تعیین میکنه و اونم همونطور که گفتید تو دوره ات به درسهایی مثل معارف و نمره هاش اهمیت نمیده.. این مشکل برای جایی مثل آلمانه که مثلا تو یکی از دانشگاهاش اینطوری بود امتیاز دهیش : اینجاست که ارزش نمره های درسهای بیخودمون معلوم میشه!!!

Qualitative assessment of applications :
    Bachelor degree (grade) 40
    English language skills 15
    Expertise 15
    Motivation for the study program 20
    Formal aspects of application 10

در ضمن من برای این قضیه معدل اینکار رو کردم : توی قسمت راهنمای درست کردن Resume و نمونه های آن زده بودم این رو

من توی رزومه ام (صفحه اخر) یه صفحه کامل به برخی از واحده ایی که پاس کردم و توی یه جدول حدود 22 تا از واحدهام (44 واحد) + نمره هاش رو نوشتم. 4 تای اخری هم که برای ترم 7 هست براش نوشتم not passed yet
    بالای جدول هم این عبارت رو نوشتم :
    There are list of some related courses that I have passed in my undergraduate :
    به نظر خودم که خیلی تاثیر میذاره. دوست دارم نظر دوستان باتجربه هم رو بدونم.

Board Member
    rashdy_chem آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physical Chemistry, University of Illinois at Chicago

دوستان، به عنوان تاپیک توجه کنید :
    برنامه ریزی و مشورت متقاضیان ورود به دانشگاه های آمریکا برای fall 2013

مسائل مربوط به انتخاب دانشگاه،انتخاب کشور، انتخاب رشته، اطلاعات در مورد رشته، شانس پذیرش، تبدیل معدل، اجازه کار، گرین کارت و ... تاپیکهای مخصوص به خود دارد.

ارسالهای نامربوط حذف شد و می شود.

با تشکر از همکاریتون

*** دوستان خواهش دارم با گزارش پست های خلاف به مدیران در برقراری نظم و اجرای قوانین فروم کمک کنید ***

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Persian_Boy نمایش پست ها
    سلام دوستان

من دو سال تو پروسه اپلای وقت گذاشتم و تجربه خوبی تو این زمینه دارم. در نهایت هم موفق شدم برای Fall2011 پذیرش و فاند بگیرم از آمریکا برای master, mechanical eng. اگه سوالی داشتید خوشحال می شم بتونم کمکی کنم.
    سلام
    من بر عکس اکثریت دوستان 89 فارغ شدم. لیسانس مدیریت از دانشگاه غیر انتفاعی دارم.
    زبانم خوبه و میتونم روی toefl حساب باز کنم واگه هر امتحانی باشه از پسش بر میام ولی زمان دانشجویی اصلا تو فاز مقاله نبودم و اصلا ازش شانسی ندارم که امتیاز بگیرم حالا باید چیکار کنم؟
    میشه کمکم کنین