صفحه 93 از 98 نخستنخست ... 4383848586878889909192939495969798 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 921 تا 930 , از مجموع 972

موضوع: شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا برای Fall 2013

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش و بورس از دانشگاههای آمریکا برای Fall 2013

سلام به همگی.من ترم اول عمران نقشه برداری دانشگاه تفرشم.چقدر شانس دارم رشته فیزیک دانشگاه MITیا استنفورد بتونم فاند بگیرم؟چی کار کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط moeen72 نمایش پست ها
    سلام به همگی.من ترم اول عمران نقشه برداری دانشگاه تفرشم.چقدر شانس دارم رشته فیزیک دانشگاه MITیا استنفورد بتونم فاند بگیرم؟چی کار کنم؟
    برای لیسانس یا ارشد؟

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

والا یه دوستی در همین تاپیک (10-15 صفحه قبل) رزومه اش رو گذاشته بود،که با یک رزومه یک خرواری، ریجکت شده بود. اگه بگردین پیدا ش میکنین و به جوابتون هم میرسین.
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

Banned

به قول یک دوست فاضلی
    شما در درجه اول یک مدرک لیسانس از شریف با معدل 18 یا 19 بعد یکی دو تا طلای المپیادی و در کنارش رتبه تک رقمی ترجیحا 1 کنکور رو بیاری احتمال داره بتونید جز پوزیشن های اونجا قرار بگیرید.

Senior Member

پیش فرض پاسخ : برنامه ریزی و مشورت متقاضیان ورود به دانشگاه های آمریکا برای Fall 2013

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad bareka نمایش پست ها
    سلام
    من دانشجوی کارشناسی مهندسی شیمی دانشگاه تهران هستم.
    معدل کل ۱۵.۸ و ۳ ترم آخر ۱۶.۶.
    نمره GRE 310، ver 147، Quant 163
    تافل ۹۰ شدم.
    ی مقاله با اسم اول توی ی ژورنال impact 5 سابمیت کردم هنوز accept نشد.
    کلی پروژه و سابقه کاری مربوط به فیلد بیو-انرژی هم دارم.

به نظرتون چه رنکینگ دانشگاه ها امریکا رو باید اپلی کنم.
    ممنون میشم اگه کسی نظر بده.
    باید تا میتونید ایمیل بزنید هر جا جواب دادن اپلای کنید.تجربه ثابت کرده این تعداد ایمیل بعضا به 1000 میل هم رسیده!!!

Banned
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering- University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط rahi2012 نمایش پست ها
    به قول یک دوست فاضلی
    شما در درجه اول یک مدرک لیسانس از شریف با معدل 18 یا 19 بعد یکی دو تا طلای المپیادی و در کنارش رتبه تک رقمی ترجیحا 1 کنکور رو بیاری احتمال داره بتونید جز پوزیشن های اونجا قرار بگیرید.
    شما در این اظهار نظر اغراق کردید یا اینکه باور دارید باید شرایط فوق وجود داشته باشه تا پذیرش از این دانشگاه ها ممکن بشه؟

به نظر شما معدل 18 از یک دانشگاه دواتی در تهران و 2 یا 3 تا مقاله ISI و تافل و GRE کاملا بالا از این دانشگاه ها شانسی نداره؟ اگه مواردی وجود داشته باشه که پذیرش شدن باز هم نظرتون همینه؟

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط behnam10123 نمایش پست ها
    شما در این اظهار نظر اغراق کردید یا اینکه باور دارید باید شرایط فوق وجود داشته باشه تا پذیرش از این دانشگاه ها ممکن بشه؟

به نظر شما معدل 18 از یک دانشگاه دواتی در تهران و 2 یا 3 تا مقاله ISI و تافل و GRE کاملا بالا از این دانشگاه ها شانسی نداره؟ اگه مواردی وجود داشته باشه که پذیرش شدن باز هم نظرتون همینه؟
    نه اغراقی در کار نیست. یک دنیا خواهان و متقاضی هست و یک!!!! دانشگاه MIT در آمریکا.دیگه خودتون حدیث مفصل بخوانید از این مجمل!!!!
    دوست عزیز رزومه ی ما که به رنک این دانشگاهها نمیخوره،و اقدامی هم نکردیم. ولی دوستانی که با رزومه ی بسیار پربار برای این دانشگاه اپلای کردن و ریجکت شدن در همین تاپیک بودن،من از روی رزومه ی اونا گفتم،حالا صحت و سقمش باشه با اون دوستانمون.ولی به نظر من صحبت های اون دوستمون منطقی به نظر میرسه. به نظر من این عجیب و غیر منطقی نیست که برای هر رشته در این دانشگاه ده هزار نفر اپلای کنن. حالا هر کی میخواد اپلای کنه باید در خودش اینو ببینه که چیزی در چنته داره برای رقابت با اونا یا خیر.
    ویرایش توسط amir110 : December 25th, 2012 در ساعت 07:02 PM
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

Banned

این دیگه بستگی به شرایط هر فرد داره اما برای MIT و استنفورد و ..... با مدرک دانشگاه آزاد اقدام کردن دیگه از اون حرفهاست. حالا شریف نشد دانشگاه تهران هم باشه اون نشد خواجه نصیر و امیرکبیر هم شاید شانس داشته باشه چون کلا پروسه اپلای پیچیده تر از این حرفهاست به میزان زیادی بستگی به دیگرانی که اقدام میکنند هم داره.
    نظر من نیست نظر عموم همینه. ممکنه موارد نادر هم باشه که همیشه هست.

Banned
    رشته و دانشگاه
    Industrial Engineering- University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط amir110 نمایش پست ها
    نه اغراقی در کار نیست. یک دنیا خواهان و متقاضی هست و یک!!!! دانشگاه MIT در آمریکا.دیگه خودتون حدیث مفصل بخوانید از این مجمل!!!!
    دوست عزیز رزومه ی ما که به رنک این دانشگاهها نمیخوره،و اقدامی هم نکردیم. ولی دوستانی که با رزومه ی بسیار پربار برای این دانشگاه اپلای کردن و ریجکت شدن در همین تاپیک بودن،من از روی رزومه ی اونا گفتم،حالا صحت و سقمش باشه با اون دوستانمون.
    قبول دارم که وجود دارند افرادی که با رزومه های بسیار عالی ریجکت شدن. حالا اگه افرادی مثلا با معدل 15 رفته باشن نظرتون چیه؟

حالا معدل 15 که من براش مثال دارم ولی شما همون شرایط پست قبلی رو در نظر بگیر تا گفته نشه که استثنا بوده. برای دیدنش هم میشه به نتایج پذیرش این سایت و فوروم های خارجی نگاه کرد. مثلا یه بنده خدا از علم و صنعت رفته MIT . حالا فرق شریف و علم و صنعت توی چشم اساتید MIT واقعا چقدر پر رنگه؟ من فکر کنم شاید بعضی هاشون به دلیل دانشجوی گذشته که داشتن یه دید مثبتی به یه دانشگاهی داشته باشن ولی نه اینکه برای همه شون مثلا شریف با علم و صنعت تفاوت بزرگ داشته باشه. فکر کنم مای جهان سومی اینقدر ها هم توی کانون توجه شون نباشیم و کم و بیش به یک چشم دیده بشیم. من که دانشگاه تهرانم ولی باور ندارم که من با یک دانشگاه آزادی تفاوت بزرگ داشته باشم و این قضیه رو شامل حال خودم هم میدونم. فکر می کنم اثر معدل یا GRE بیشتر از نام دانشگاه باشه.

به نظر دوستان واقعا میشه قالبی فکر کرد یا اینکه اگه ما یه حداقل هایی رو داشته باشیم برامون شانسی وجود خواهد داشت؟

Banned

قبول دارم که وجود دارند افرادی که با رزومه های بسیار عالی ریجکت شدن. حالا اگه افرادی مثلا با معدل 15 رفته باشن نظرتون چیه؟

حالا معدل 15 که من براش مثال دارم ولی شما همون شرایط پست قبلی رو در نظر بگیر تا گفته نشه که استثنا بوده. برای دیدنش هم میشه به نتایج پذیرش این سایت و فوروم های خارجی نگاه کرد. مثلا یه بنده خدا از علم و صنعت رفته MIT . حالا فرق شریف و علم و صنعت توی چشم اساتید MIT واقعا چقدر پر رنگه؟ من فکر کنم شاید بعضی هاشون به دلیل دانشجوی گذشته که داشتن یه دید مثبتی به یه دانشگاهی داشته باشن ولی نه اینکه برای همه شون مثلا شریف با علم و صنعت تفاوت بزرگ داشته باشه. فکر کنم مای جهان سومی اینقدر ها هم توی کانون توجه شون نباشیم و کم و بیش به یک چشم دیده بشیم. من که دانشگاه تهرانم ولی باور ندارم که من با یک دانشگاه آزادی تفاوت بزرگ داشته باشم و این قضیه رو شامل حال خودم هم میدونم. فکر می کنم اثر معدل یا GRE بیشتر از نام دانشگاه باشه.

به نظر دوستان واقعا میشه قالبی فکر کرد یا اینکه اگه ما یه حداقل هایی رو داشته باشیم برامون شانسی وجود خواهد داشت؟
    حداقل ها برای پذیرش از "هرجایی" هست نه از MIT و ....
    در باره فرق علم و صنعت و شریف من همینقدر میدونم که وقتی ما کنکور ریاضی میدادیم و میخواستیم اتخاب رشته کنیم اینطوری بود که د بین دانشگاه های فنی تهران شرف از همه بالاتر و علم و صنعت از همه پایین تر بود.(در تهران فقط) بین اینها هم فنی تهران و امیرکبیر و خواجه نصیر و ... بودند.