صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 47

موضوع: مدت اعتبار پاسپورت برای ویزای آمریکا

پیش فرض مدت اعتبار پاسپورت برای ویزای آمریکا

سلام

توی این فروم راجب این مساله بارها صحبت شده و اکثرا گفتن 6 ماه اعتبار برای پاسپورت کافیه...از طرفی توی سایت سفارت نوشته 6 ماه بیشتر از مدت اقامت...بلخرع کدوم یکی؟ پاس من 19 ماه از اعتیارش مونده...و تا نشه 18 ماه تمدید نمیشه...پس چیکار باید کرد؟

خیلی ممنونم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مدت اعتبار پاسپورت برای ویزای آمریکا

منم تقریبا همین مشکل را دارم. لطفا راهنمایی کنید.

My passport is valid till jan 2009, My I-20 says that I can stay here to 2012, I didn't have any problem getting visa back in 2006
    Read, Think, then Talk....z

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed.Ahmadian
    سلام

توی این فروم راجب این مساله بارها صحبت شده و اکثرا گفتن 6 ماه اعتبار برای پاسپورت کافیه...از طرفی توی سایت سفارت نوشته 6 ماه بیشتر از مدت اقامت...بالاخره کدوم یکی؟
    منم سوالم همينه. كسي نظري نداره؟ فقط 1 نفر 1 جواب نصفه نيمه داده كه بازم دستش درد نكنه. اگر كسي اطلاع دقيقتري داره ممنون ميشم راهنمايي كنه
    Better to light a candle than to curse the darkness<br />همه چيز نيكوست و من ز نيكوييها سرشارم!

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed.Ahmadian
    سلام
    از طرفی توی سایت سفارت نوشته 6 ماه بیشتر از مدت اقامت...بلخرع کدوم یکی؟ پاس من 19 ماه از اعتیارش مونده...و تا نشه 18 ماه تمدید نمیشه...پس چیکار باید کرد؟
    خیلی ممنونم
    رفرنس این مطلب رو قرار میدین؟
    در مورد اعتبار پاسپورت در سفارت آمریکا در آنکارا این طور نوشته:
    Passport with minimum 6-month validity. Applicant must have signed the passport.

http://turkey.usembassy.gov/step_6.html
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

نقل قول نوشته اصلی توسط Sara.Sh
    رفرنس این مطلب رو قرار میدین؟
    در مورد اعتبار پاسپورت در سفارت آمریکا در آنکارا این طور نوشته:
    Passport with minimum 6-month validity. Applicant must have signed the passport.

http://turkey.usembassy.gov/step_6.html
    رفرنس اين مطلب يك فايل PDF به زبان فارسي هست كه Bita خانم زحمتش رو كشيدن متاسفانه لينكشو پيدا نكردم مجبورم همينجا آپلود كنم. بعدا" مدير جان حذف بنما
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    Better to light a candle than to curse the darkness<br />همه چيز نيكوست و من ز نيكوييها سرشارم!

نقل قول نوشته اصلی توسط hooman_teh
    رفرنس اين مطلب يك فايل PDF به زبان فارسي هست كه Bita خانم زحمتش رو كشيدن متاسفانه لينكشو پيدا نكردم مجبورم همينجا آپلود كنم. بعدا" مدير جان حذف بنما
    سلام
    ممنونم که فایل رو قرار دادید.
    در این فایل اشاره شده که:
    پاسپورت معتبر براى سفر به ايالات متحده با اعتبار حداقل شش ماه بيشتر از مدت زمانى باشد که متقاضى قصد دارد در ايالات متحده بماند .
    راستش من فکر نمی کنم این مورد صحیح باشه- به دو دلیل:
    1. سایت های سفارت ها رو ببینید. من عین جمله رو در پست قبلی م آوردم
    2. به فرض شما برای دوره دکترا تشریف میبرید که حدود 5 سال خواهد بود- شما حتی اگر یک روز قبل از رفتن هم پاسپورتتون رو تعویض کنید! باز هم اعتبار آن بیش از 5 سال نخواهد بود و در نظر بگیرید که با توجه به این فایل پاسپورت شما باید حداقل 5 سال و 6 ماه اعتبار داشته باشد!
    من آن خاكستر سردم كه در من شعله هم عصيان هاست
    من آن پروانه آرامم كه در من فرياد همه طوفان هاست
    من آن مجنون سردم كه در من آتش ليلي است

چیزی که اینجا خیلی‌ تاکید می‌شه اینه که همیشه پاسپورت شما ۶ ماه اعتبار داشته باشه....

۱کی‌ از دوستان من ۱ماه پیش با پاسپرتی که تا شهریور اعتبار داره اومد اینجا و ۱-۲ ماه دیگه می‌خواد بره پاسش رو عوض کنه (تو واشینگتن)...
    Read, Think, then Talk....z

ApplyAbroad Champion

نقل قول نوشته اصلی توسط masr
    چیزی که اینجا خیلی‌ تاکید می‌شه اینه که همیشه پاسپورت شما ۶ ماه اعتبار داشته باشه....
    ۱کی‌ از دوستان من ۱ماه پیش با پاسپرتی که تا شهریور اعتبار داره اومد اینجا و ۱-۲ ماه دیگه می‌خواد بره پاسش رو عوض کنه (تو واشینگتن)...
    ممکنه کسی اومده باشه و مشکلی هم براش پیش نیومده، ولی وقتی به طور واضح در قوانین نوشته شده که پاسپورت حتما باید حداقل ۶ ماه اعتبار داشته باشه، چه کاریه که آدم بخواهد ریسک کنه و حاصل زحمات چند ساله‌اش رو به خاطر مساله‌ی به این سادگی به خطر بیاندازه.

Junior Member

همانطور که در صفحه زیر می توان دید

قوانینی که دوستان به آنها استناد می کنند فقط به دانشجویان MS یا PHD یا کلا دوره های طولانی مدت مربوط نمی شود. در واقع این عبارت:

A passport valid for travel to the United States and with a validity date at least six months beyond the applicant's intended period of stay in the United States (unless country-specific agreements provide exemptions).

شامل دوره های تبادل دانشجو و ویزیتور و آموزشهای حین کار (فکر می کنم یه چیزی تو مایه های آموزش حین خدمت ایران) و کلا به نظر من ویزاهای غیر مهاجرتی کوتاه مدت هم می شود. خوب طبیعتا طبق این قانون پاسپورت باید تا 6 ماه بعد از زمان خروج از آمریکا معتبر باشد و مشکلی هم پیش نمی آید. آنها هم مثل ما آدمهای منطقی هستند و همه می دانیم که عملی نیست دانشجو پاسپورتی داشته باشد که تا 6 ماه بعد از دکترایش هم معتبر باشد. تا آنجایی که من می دانم هم بابت این موضوع به کسی گیر نداده اند پس خوش باشید و نگران این مساله نباشید.
    آن سفر کرده که صد قافله دل همره اوست ________ هرکجا هست خدایا به سلامت دارش

صفحه 1 از 5 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)