صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 57

موضوع: داشتن حجاب

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی

پیش فرض داشتن حجاب

می خواستم بدونم با داشتن حجاب در آمریکا حین تحصیل و درس مشکلی ممکنه پیش بیاد ؟ وبرای حفظ حجاب بهتر است که آدم چطور لباس بپوشه که خیلی جلب توجه نکنه ؟
    دانشجويان يا فارغ التحصيلان دانشكده فني دكتر شريعتي عضو شوند.

http://www.applyabroad.org/forum/group.php?groupid=14

پیش فرض پاسخ : داشتن حجاب

.As I know there is no negative point
    .I know many students who have their Hejab there

ApplyAbroad Champion

راستش نمی‌دونم که منظور از «مشکل» چیه. اگر هر دردسر کوچکی رو هم مشکل حساب بکنیم، باید بگم که ممکنه براتون «مشکل» درست کنه.
    آمریکا همه جاش یکسان نیست. بعضی از ایالت‌ها ممکنه باشند که مردمش چندان روی خوشی به حجاب نشون ندهند. در کالیفورنیا اوضاع در کل بد نیست. من دانشجوهایی رو می‌بینم که حجاب دارند، اما در عین حال تجربه‌ی این رو هم دارم که یکی دو تا از دوستانم بعد از مدتی علی‌رغم میل خودشون مجبور شدند حجاب‌شون رو بردارند. در یکی از موارد به دوست من TA نمی‌دادند (البته این مورد در کانادا اتفاق افتاد که به ظاهر شرایط برای مسلمون‌ها بهتره!). یکی از بچه‌های قدیمی‌تری که در دانشگاه بود و شخصی که مسؤول تخصیص TA ها بود رو می‌شناخت، می‌گفت که این شخص به خاطر حجاب این دوستمون بهش TA نمی‌ده. به هر حال ایشون حجابش رو برداشت و مشکل هم حل شد!
    آمریکا و کانادا کشور نسبتاً قانون مداری هستند و اگر شما بتونید ثابت کنید که کسی به خاطر حجاب شما، تبعیض قائل شده، پوست از سر طرف می‌کنند. منتها مشکل این جاست که همچین چیزی رو نمی‌شه به این راحتی ثابت کرد. مثلاً در مورد بالا طرف خیلی راحت می‌تونه ادعا کنه که عدم تخصیص TA هیچ ارتباطی به حجاب نداشته و صرفاً به این دلیل بوده که به تشخیص اون افرادی با شرایط بهتر در لیست وجود داشته‌اند.

به هر حال اگر نسبت به نگاه بقیه و طرز فکرشون در مورد خودتون حساسید، به نظر من شرایط خیلی خوبی نخواهید داشت.

Junior Member

سلام . من اطلاعاتم در این موارد پایین هست . Ta چی هست . ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak
    راستش نمی‌دونم که منظور از «مشکل» چیه. اگر هر دردسر کوچکی رو هم مشکل حساب بکنیم، باید بگم که ممکنه براتون «مشکل» درست کنه.
    آمریکا همه جاش یکسان نیست. بعضی از ایالت‌ها ممکنه باشند که مردمش چندان روی خوشی به حجاب نشون ندهند. در کالیفورنیا اوضاع در کل بد نیست. من دانشجوهایی رو می‌بینم که حجاب دارند، اما در عین حال تجربه‌ی این رو هم دارم که یکی دو تا از دوستانم بعد از مدتی علی‌رغم میل خودشون مجبور شدند حجاب‌شون رو بردارند. در یکی از موارد به دوست من TA نمی‌دادند (البته این مورد در کانادا اتفاق افتاد که به ظاهر شرایط برای مسلمون‌ها بهتره!). یکی از بچه‌های قدیمی‌تری که در دانشگاه بود و شخصی که مسؤول تخصیص TA ها بود رو می‌شناخت، می‌گفت که این شخص به خاطر حجاب این دوستمون بهش TA نمی‌ده. به هر حال ایشون حجابش رو برداشت و مشکل هم حل شد!
    آمریکا و کانادا کشور نسبتاً قانون مداری هستند و اگر شما بتونید ثابت کنید که کسی به خاطر حجاب شما، تبعیض قائل شده، پوست از سر طرف می‌کنند. منتها مشکل این جاست که همچین چیزی رو نمی‌شه به این راحتی ثابت کرد. مثلاً در مورد بالا طرف خیلی راحت می‌تونه ادعا کنه که عدم تخصیص TA هیچ ارتباطی به حجاب نداشته و صرفاً به این دلیل بوده که به تشخیص اون افرادی با شرایط بهتر در لیست وجود داشته‌اند.

به هر حال اگر نسبت به نگاه بقیه و طرز فکرشون در مورد خودتون حساسید، به نظر من شرایط خیلی خوبی نخواهید داشت.
    در مورد كانادا هم اين مالتى كالچريزم و ازادى در حد شعار هست. اگر چه بعضى شركت ها و سازمان هاى دولتى افراد مخلتف و با تفكرات مختلف (از جمله اونها كه حجاب دارند)رو استخدام ميكنند و در يك حركت نمادين جايى ميگذارندشون كه جلو چشم باشند تا به نژاد پرستى متهم نشن! ولى در پشتش سياست هاى نژاد پرستانه شون رو دنبال مى كنند.
    ولى در عمل ذهنييت مثبتى نسبت به حجاب نيست و نماد افراط گرايى هست .خيلى از صاحبان بيزينس ها هم استخدام اين افراد رو واسه بيزينس خوب نميدونند.

من با يكى از بچه هاى مذهبى ايرونى كه صحبت ميكردم(كه خودش و همه دوستاش حجاب دارند). ميگفت كه ابتدا ودر ظاهر همه چيز درست هست ولى بعد مدتى يك نيرو هاى نا مريى به كار مييفته و شما رو از سيستم خارج ميكنه!!

به هر حال تصميم گيرى در اين مورد تا حد زييادى بستگى به اين داره كه چه جور بخواهيد با سيستم ديل كنيد.
    اگر كسى با هزينه شخصى درس بخونه يا بيزينس خودش رو داشته باشه، ميتونه هر جور كه خواست و بدون توجه به ارزش هاى جامعه(درست يا غلط) زندگى كنه و موفق هم باشه.

موفق باشيد

In US, in almost any big city you won't have any prolem (If you don't think like "DAII JAAN NAPELON") and, I think, you would be fine( if you are not afan of "TEORY TOTE_E"!!!!! like some of our friend in forum ) z

There are many people from different cultures who were hijab,

Believe me it is way better than if you want to live in iran wihtout Hijab!!!!!z

if you have access to youtube, take a look at this, this is very amusing:z

http://ca.youtube.com/watch?v=PqbQWxHIn4U
    Read, Think, then Talk....z

این لینک رو یه نگاه بنداز، البته بیشتر در مورد ویزا است.
    http://www.applyabroad.org/forum/ind...ic,3518.0.html

Junior Member

If you beleive hihjab, there is no reason to asking these kind of question. if you dont,the answer is clear!
    Would you tell me I was wrong?<br />Would you help me understand?<br />Are you looking down upon me?<br />Are you proud of who I am?<br />There&#39;s nothing I want to do<br />To have just one more chance

من به این موضوع واقعا اعتقاد دارم ، از طرفی هم میخوام apply کنم اما سر دو راهی موندم نمی دونم این مشکلات اونقدر زیاد هست که آدم رو برای زندگی در اونجا به تنگ بیاره یا نه؟
    دانشجويان يا فارغ التحصيلان دانشكده فني دكتر شريعتي عضو شوند.

http://www.applyabroad.org/forum/group.php?groupid=14

ApplyAbroad Champion

اگه مي خواهيد اپلاي كنيد مي تونيد دنبال شهرها و ايالتهايي بگردند كه مسلمون بيشتر داره . ( توي ذهن خودم مثلا ايالت ميشيگان هست كه عرب مسلمون خيلي داره )

صفحه 1 از 6 123456 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)