صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 57

موضوع: داشتن حجاب

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

پیش فرض پاسخ : داشتن حجاب

دوستان عزیز
    با عرض معذرت، پست آقای عابد و تمامی پاسخ ها به آن برای جلوگیری از قفل شدن تاپیک حذف گردید.
    خواهشمندم فقط در ارتباط با عنوان موضوع ارسال پست نمایید و از بحثهای حاشیه ای بپرهیزید.
    در غیر این صورت مطلب حذف خواهد گردید.
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

با عرض معذرت پيغام شما رو بعده فرستادن ديدم ببخشيد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Texas A&M

آمریکا کلا نسبت به اروپا برای مسلمونها خیلی باز تر و راحت تره... اصولا أدم سرش توی کار خودش باشه کسی کاری باهاش نداره... ولی یه رفتاری که من دیدم بعضی دوستان می خوان بطور خیلی aggressive لباس پوشیدن یا اعتقادات یا رسومشون رو بکنن تو چشم آمریکاییها! مثلا میرن توی پارک نماز جمعه می خونن! یکمی درکش مشکله برام...

نقل قول نوشته اصلی توسط bigshot
    آمریکا کلا نسبت به اروپا برای مسلمونها خیلی باز تر و راحت تره... اصولا أدم سرش توی کار خودش باشه کسی کاری باهاش نداره... ولی یه رفتاری که من دیدم بعضی دوستان می خوان بطور خیلی aggressive لباس پوشیدن یا اعتقادات یا رسومشون رو بکنن تو چشم آمریکاییها! مثلا میرن توی پارک نماز جمعه می خونن! یکمی درکش مشکله برام...
    خوب این ها که توی پارک نماز می خونن کسی مزاحمشون نمیشه؟ یا پلیس جلوشونو نمیگیره؟
    اگر علم در ثريا باشد مرداني از پارس آن را به چنگ خواهند آورد.

نقل قول نوشته اصلی توسط hoda-computer
    می خواستم بدونم با داشتن حجاب در آمریکا حین تحصیل و درس مشکلی ممکنه پیش بیاد ؟ وبرای حفظ حجاب بهتر است که آدم چطور لباس بپوشه که خیلی جلب توجه نکنه ؟
    با سلام
    من نکاتی در مورد "اشتغال به کار در شهرداري" در مقاله ای نوشتم و در آن ذکر کردم که خانمی با حجاب اسلامی هم در شهرداری که یک ارگان دولتی در کانادا محسوب می شود اشتغال دارد این مقاله را می توانید در این وب سایت نگاه کنید:
    http://www.buy4tenant.com/fa/index.p...d=57&Itemid=75
    البته در این شهر آمار مسلمانان که 15 سال قبل صفر بوده به 7 درصد رسیده است. این آمار در مقاله دیگری تحت عنوان "زبان شيرين فارسي، دومين زبان مهاجران" در این نشانی قابل دسترس است:
    http://www.buy4tenant.com/fa/index.p...d=64&Itemid=84
    لازم به ذکر است که شهردار، که عید چینی ها و عید نوروز را جشن گرفته بود مراسم عید فطر سال قبل را هم رسما جشن گرفت.

من کمتر دیدم خانواده های با حجاب مقیم خارج از کشور، وب لاگ داشته باشند ولی به این یکی یک نگاه بیندازید:
    http://happyfamily.persianblog.ir

Junior Member

سلام
    بعضاً استادهای ایرانی برخورد بدتری نسبت به بقیه استادها با مسأله حجاب دارند. یکی از اقوام من از یک استاد ایرانی بی هیچ مشکلی پذیرش گرفته بود (در حقیقت اون استاد خواسته بودش با توجه به رزومه عالی اش و دانشگاه بهش پذیرش داده بود) ولی موقعی که ایشون رفته بودن آمریکا و اون استاد ایشون رو دیده بود، گفته بود: ا، تو که حجاب داری؟! و قبولش نکرده بود و یک استاد هندی ایشون رو قبول کرده بود!!! آدم از هموطن خودش انتظار داره با هر عقیده ای که هست، حداقل حق هموطنی رو به جا بیاره.

به هر حال فکر کنم طراح این گونه سوالات مربوط به عدم اطمینان از اولویت بندی های شخصی است. فکر کنم "اعتقادات شخصی" بایستی بالاتر از مدارج تحصیلی باشه و نباید با دید مقایسه نگاه شود.
    If A equals success, then the formula is&nbsp; A =&nbsp; X + Y + Z<br /> X is work. Y is play. Z is keep your mouth shut

Salaam,
    I think everything, including Hejab, has its own function. But in my opinion you get the opposite function if you use Hejab like you do in Iran. You may get the function that Hejaab does in Iran, by not wearing Hejab in US.
    This depends on: Do you follow the function and benefits of Hejaab ? Or do you want to only obey the crisp and solid shape of hejab disregarding the philosophy and function behind that.
    Sincerely
    BN

نقل قول نوشته اصلی توسط BN
    Salaam,
    I think everything, including Hejab, has its own function. But in my opinion you get the opposite function if you use Hejab like you do in Iran. You may get the function that Hejaab does in Iran, by not wearing Hejab in US.
    This depends on: Do you follow the function and benefits of Hejaab ? Or do you want to only obey the crisp and solid shape of hejab disregarding the philosophy and function behind that.
    Sincerely
    BN
    فکر کنم که شما دارین نظر شخصی خودتون رو در مورد حجاب می گین! بهتره با دید بیطرفانه نظر بدین
    If A equals success, then the formula is&nbsp; A =&nbsp; X + Y + Z<br /> X is work. Y is play. Z is keep your mouth shut

ApplyAbroad Champion

لطفا چنانچه تجربه‌ای در مورد داشتن یا نداشتن حجاب در خارج از کشور دارید بیان کنید و از پرداختن به لزوم یا عدم لزوم حفظ حجاب خودداری کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)