صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 57 , از مجموع 57

موضوع: داشتن حجاب

ApplyAbroad Veteran
    sabz1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Rutgers

پیش فرض پاسخ : داشتن حجاب

سر سوزنی مشکل نخواهند داشت. به هیچ وجه. من کامنت های قبلیم رو از ایران و بنا به شنیده هام گفته بودم. الان که حدود ۵ ماهه آمریکا هستم و بیش از ۷-۸ شهر آمریکا رو دیدم با اطمینان بیشتری میگم: در آمریکا حجاب آخرین چیزی است که کسی باید نگرانش باشه. این پست رو هم با دقت مطالعه کنید.
    لا حول و لا قوه الا بالله

Junior Member

من بازم تاکید می‌کنم که اینطور نیست که هیچ مشکلی‌ پیش بیاد. حتا بستگی به ایالتی که زندگی‌ می‌کنید ممکنه نوع برخوردها فرق کنه.

همین هفته پیش یک نفر به یکی‌ از خانمهای دانشکده که حجاب داشت و همراهانش یک لیوان نوشابه رو بر حسب اتفاق ریخته بودن گفت که "شما بد هستید"، شما همتون بد هستید"من آدم باهوشیم و کشور شما هم اومدم" "شما خرابکاری می‌کنین و همه چیز رو به هم می‌ریزید" "برگردید به کشورتون"...

ما مونده بودیم و اشک‌های این خانم و همراهانش. البته بقیه به دلیل رفتار اون آقا عذرخواهی کردن، اما این مثل نقضی هست بر اینکه "هیچ" مشکلی‌ پیش نمیاد.

Junior Member

قطعا همه جا آدمهايي هستند كه از يك فكر يا اعتقادي بدشون مياد و هرچند هم جلوي خودشون رو بگيرند باز هم يه جا نهاد خودشون رو با اينجور رفتارها آشكار ميككند. اما نكته اينه كه در مقايسه با اروپا به نظر مياد مردم امريكا در مقابل اختلافات فكري بازتر برخورد ميكنند و فرهنگ قبول تفاوتها رو در فرهنگها دارند. اين فقط در مورد حجاب نيست. تصور كنيد نخواهيد با نامحرم دست بديد يا اينكه در يك مهماني با استاد و دوستانتون چون غذا حلال نيست از خوردنش امتناع كنيد. امريكاييها معمولا خيلي راحت اين مساىل رو ميپذيرند درحالي كه بعضي از ما از ترس اينكه نكنه برامون بد بشه فرهنگ خودمون رو كنار ميگذاريم. يك نكته ديگه هم هست و اون اينكه ما به عنوان مسلمون تنها فرقه اي نيستيم كه تقيدات خاص داريم. مثلت هندوها احكام خيلي سختتري دارند يا حتي يهودي ها و بهايي ها هم براي خودشون مرزهايي دارند كه اكثرا بيشتر از ما رعايت ميكنند. و چون امريكا يك جامعه مخلوط از فرهنگهاي مختلفه امريكاييها هم عادت كردند كه به تقيدات آدمها احترام بگذارند. حداقل من خودم اينجا راحتتر از ايران ميتونم به يه نفر بگم كه به دليل religious concern فلان كار رو ميكنم يا نميكنم. پس در مجموع اصلا نگران نباشيد.

Member
    رشته و دانشگاه
    .ATOMIC.MOLECULAR PHYSICS,UNIVERSITY OF TEHRAN

it will not be a problem but it will not have a positive effect on Americans as well !

من یک سوال دارم چون در این تاپیک دوستان مقید به مذهب زیاد کامنت دارند، این یک سوال شخصیه و خیلی دوست دارم جوابشو بدونم"" خیلی دوستان هستند که خیلی مومن و محجبه هستند و تمام شروط دین را به جا می آورند چرا می روند آمریکا؟ چرا آمریکا؟ مگر نه اینکه آنجا بلاد کفار هست آدمها آنطوری می گردند که خوشایند مذهب و دین نیست مشروب می خوردن و.... مثلا چرا به یک کشور اسلامی با سطح علمی بالا نمی روید و این کشور را انتخاب می کنید چرا پسرهایی که مومنند و خیلی مذهبی که حتی توی چشم آدم نگاه نمی کنند خود را به دامن گناه می اندازند مگر شرط جامعه اسلامی و حجاب این نیست که تمام انگیزه های گناه پوشیده باشند و تو این سایت با آقایان و خانمهایی برخورد دارم که بدون اینکه فیلم بازی کنند واقعا مقید بودند و این برام سوال شده وقتی گزینه ای تا این حد مهم هست براشون چرا خودشان را در شرایط ناجوری می اندازند ، مگر نه اینکه حکم روزه خواری زندان و شلاقه چون روزه دار عذاب می بیند پس شما در آمریکا یا اروپا چطور می تونید تاب بیاورید ، آیا تا به حال به این مسائل فکر کردید اگر آره خواهشا سوال من رو هم جواب بدید ممنونم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط marynirvana نمایش پست ها
    من یک سوال دارم چون در این تاپیک دوستان مقید به مذهب زیاد کامنت دارند، این یک سوال شخصیه و خیلی دوست دارم جوابشو بدونم"" خیلی دوستان هستند که خیلی مومن و محجبه هستند و تمام شروط دین را به جا می آورند چرا می روند آمریکا؟ چرا آمریکا؟ مگر نه اینکه آنجا بلاد کفار هست آدمها آنطوری می گردند که خوشایند مذهب و دین نیست مشروب می خوردن و.... مثلا چرا به یک کشور اسلامی با سطح علمی بالا نمی روید و این کشور را انتخاب می کنید چرا پسرهایی که مومنند و خیلی مذهبی که حتی توی چشم آدم نگاه نمی کنند خود را به دامن گناه می اندازند مگر شرط جامعه اسلامی و حجاب این نیست که تمام انگیزه های گناه پوشیده باشند و تو این سایت با آقایان و خانمهایی برخورد دارم که بدون اینکه فیلم بازی کنند واقعا مقید بودند و این برام سوال شده وقتی گزینه ای تا این حد مهم هست براشون چرا خودشان را در شرایط ناجوری می اندازند ، مگر نه اینکه حکم روزه خواری زندان و شلاقه چون روزه دار عذاب می بیند پس شما در آمریکا یا اروپا چطور می تونید تاب بیاورید ، آیا تا به حال به این مسائل فکر کردید اگر آره خواهشا سوال من رو هم جواب بدید ممنونم
    من نمیدونم رشته شما چیه ولی اگر در جای خیلی از همین بچه ها بودید متوجه میشدید که پیشرفت نکردن در راه تحقیق و کشف اون هم در کشوری که روزگاری نه چندان دور مهد تولد دانش و دانشمند بوده چقدر سخته که باید برا یه پذیرش ساده التماسشون رو بکنیم. برای رسیدن به اهداف والا و در راه رضایت خدا حتی اگر در دورترین نقطه دنیا هم بشه بهش دست پیدا کرد باید تمام این مشکلات رو به جان خرید فکر میکنید همه مخصوصا خانمها تنها میرن یه کشور دیگه نمونش خیلی از همکلاسیام خیلی خوششون میاد یا میرن تفریح کنن؟ این شرایط ناجور به قول شما میتونه شرایطی رو فراهم کنه که خیلی از نخبه های ما توش دارن به دستاوردهایی میرسند که شاید دنیا رو متحول کنه فقط افسوس که در کشور خودمون از این دستاوردها کسی بهره ای نمیبره
    هميشه رفتن رسيدن نيست ولي براي رسيدن بايد رفت

ApplyAbroad Hero

Post پاسخ : داشتن حجاب

نقل قول نوشته اصلی توسط marynirvana نمایش پست ها
    اون افرادی که اصولا صادق نیستند یا دینشون دلیلی بر پاکیشون نیست و پاک نیستند که هیچ، بگذریم و به افرادی برسیم که واقعا معتقد هستند. به نظرم چندین دلیل هست، یکی پیشرفت علمی و شغلی. یکی به هر حال تجربه جالب و مهم آشنایی با دنیای غرب و جهان آزاد و متمدن. و شاید این دلیل آخری که ذکر می کنم یک مقدار مضحک به نظر برسه، اما شاید اتفاقا برای سالمتر ماندن و از فساد دور بودن تصمیم می گیرند به دنیای غرب بروند!
    (چون بر خلاف اون چیزی که شما عرض فرمودید اتفاقا در اون جوامع به رغم آزادی، ولنگاری وجود نداره. این پارادوکس اتفاقا خیی جالبه که در سایر مسائل ما و جهان غرب هست. شما مثلا فکر کن مدیریت اقتصاد و مصرف و تولید و درآمد در یک کشور پیشرفته چطوره؟ حسابگری بیداد می کنه، یعنی دائما در حال حساب و کتاب هستند. در یک کشور فقیر یا در حال توسعه چی؟ به مراتب آشفته تر و بی برنامه تر و بی حساب و کتاب تر، یعنی اونها رفاه دارند اما در عین حال خیلی حسابگر تر هستند تا ما که اصولا می بایست به دلیل فقرمون بیشتر حسابگر می بودیم نسبت به اونها. عین همین مساله برای سایر مسائل ما هم کم و بیش صادقه، یعنی اگر چه مثلا ما جامعه مذهبی و سنتی هستیم و اونها مدرن و غیر دینی، اما در خیلی شاخص های زندگی دقیقا عکسش به وجود اومده. به قول محمد عبده(مصری) که در بازگشت از فرنگ گفته بود، رفتم به غرب اسلام را دیدم ولی مسلمان ندیدم. برگشتم به شرق مسلمان دیدم اما اسلام ندیدم! اینجاست که باید گفت: دنیای دیوانه دیوانه دیوانه
    ویرایش توسط sysco : July 27th, 2012 در ساعت 01:43 AM
    inactive account

صفحه 6 از 6 نخستنخست 123456

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)