صفحه 10 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 148

موضوع: مقایسه فاند بین کشورهای مختلف

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مقایسه فاند بین کشورهای مختلف

نقل قول نوشته اصلی توسط zsha نمایش پست ها
    والا امسال که نرخ فاند خیلی پایین اومده. از ماهی 1100 دلار دانشگاه های آرکانزاس و یوتا در نظر بگیرید (اونم واسه 9 ماه نه 12 ماه) تا حداکثر ماهی 2500 دلار اونم در شهرهای خیلی گرون. رسما نمیشه چیزی پس انداز کرد. هنر کنی ته برج کم نیاری.
    دقیقا همینطوره. چندین مورد به این صورت و حتی عکس این هم شنیدم. مواردی بوده که فاند های بالا هم گرفتن. مثلا یکی از دوستان از دانشگاه آریزونا 2000 تا ماهانه فاند گرفته که خب به گفته خودش میتونه پس انداز هم بکنه.
    حالا سوال من اینه که ایا واقعا ارزش داره واسه فاند های بخور نمیر امریکا خودمونو توی دردسرهایی چون GRE. ویزا گرفتن ، عدم رفت و امد بدلیل مسافت و هزینه زیاد و..... بندازیم یا اینکه بریم سمت دانشگاههای اروپا که فاند های بهتری میدن ومیشه خوب پس انداز کرد (البته تا اونجاکه میدونم رقابت هم بیشتره)؟

شخصا میزان پس انداز برام خیلی مهمه بنابرین فاند و به همون نسبت خرج و مخارج شهری که توش زندگی می کنم هم برام اهمیت داره.
    اگر دوستان در این زمینه تجربه دارید بفرمایید لطفا

Junior Member

به نظرم تحصیل در انگلیس از همه بهتر هست هم تخفیف های خوبی میدن هم در دوره دکترا حقوق خوبی میدن جدا از این کاردانشجویی هم در مقطع کارشناسی و ارشد میدن که عالی هست.دوست خودم رفته خیلی هم خوب بوده براش اونم دانشگاههای خوب که از رنکینگ دانشگاههای امریکا بالاتر هستند مثل دانشگاه شفیلد بیرمنگام منچستر و ...

دوستم هم والا با هزینه کم در حد 6 میلیون پذیرش رو گرفت از ایران براش اوکی کردن و یک طرح هم توی sapience برای ثبت شد و وقت سفارت هم براش اوکی کردن راحت رفت و ویزاش رو اوکی کرد که واقعا عالی بود.اگر بازم سوالی باشه ازش میپرسم که کسی که کاراش رو انجام داد کی بوده.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط djmahdii نمایش پست ها
    به نظرم تحصیل در انگلیس از همه بهتر هست هم تخفیف های خوبی میدن هم در دوره دکترا حقوق خوبی میدن جدا از این کاردانشجویی هم در مقطع کارشناسی و ارشد میدن که عالی هست.دوست خودم رفته خیلی هم خوب بوده براش اونم دانشگاههای خوب که از رنکینگ دانشگاههای امریکا بالاتر هستند مثل دانشگاه شفیلد بیرمنگام منچستر و ...

دوستم هم والا با هزینه کم در حد 6 میلیون پذیرش رو گرفت از ایران براش اوکی کردن و یک طرح هم توی sapience برای ثبت شد و وقت سفارت هم براش اوکی کردن راحت رفت و ویزاش رو اوکی کرد که واقعا عالی بود.اگر بازم سوالی باشه ازش میپرسم که کسی که کاراش رو انجام داد کی بوده.
    تا جایی که من میدونم این موارد نادر اتفاق میفته به خصوص اینکه همه چیز دوست شما ok شده به راحتی اونم واسه انگلیس با فاند.
    بعید میدونم این شرایط رو بشه به همه تعمیم داد.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmajidy نمایش پست ها
    دقیقا همینطوره. چندین مورد به این صورت و حتی عکس این هم شنیدم. مواردی بوده که فاند های بالا هم گرفتن. مثلا یکی از دوستان از دانشگاه آریزونا 2000 تا ماهانه فاند گرفته که خب به گفته خودش میتونه پس انداز هم بکنه.
    حالا سوال من اینه که ایا واقعا ارزش داره واسه فاند های بخور نمیر امریکا خودمونو توی دردسرهایی چون GRE. ویزا گرفتن ، عدم رفت و امد بدلیل مسافت و هزینه زیاد و..... بندازیم یا اینکه بریم سمت دانشگاههای اروپا که فاند های بهتری میدن ومیشه خوب پس انداز کرد (البته تا اونجاکه میدونم رقابت هم بیشتره)؟

شخصا میزان پس انداز برام خیلی مهمه بنابرین فاند و به همون نسبت خرج و مخارج شهری که توش زندگی می کنم هم برام اهمیت داره.
    اگر دوستان در این زمینه تجربه دارید بفرمایید لطفا
    دوست عزیز جواب این سوال رو کسی نمیتونه به شما بده. اگر مساله مالی براتون آن اندازه اهمیت نداره به نظر من آمریکا کلا می ارزه به اروپا.بلاخره آمریکا آمریکاست!
    در ضمن این جمله که اروپل فاند بهتری میده درست نیست. تا اونجایی که میدونم هیچ کشوری در دادن فاند به پای امریکا نمیرسه. مثلا به شما ra یا ta یا Ga میدن حاالا فلوشیپ به کنار تازه شهریه رو هم waive میکنن این میدونین یعنی چی!؟
    باز به هدفتون بستگی داره که میخواید برگردید یا چیکار کنید. فاندها هم به فرد بستگی داره. مثلا بازم اینجا بیارم یکی با 1500 تا ماهی کم میاره دیگری با 700 تا ماهی حالشو میبره! بستگی به خود شما داره.
    ولی این رو در نظر بگیرید که پس انداز در دوران دانشجویی حتی در بهشت هم آنچنان مفهومی پیدا نمیکنه. هر چقدر پول بیشتر بهتون بدن میزان مصرف هم بالا خواهد رفت. بعدا ایشاللا متوجه این موضوع خواهید شد!

موفق باشی

Junior Member

سلام
    آیا هنوز نروژ به همه دانشجویان دکترا 2000 دلار ماهانه رو پرداخت می کنه؟ کسی خبر داره کجا برای تحصیل دکترا شرایط بهتری داره؟ مسترم رو با معدل 19 ار دانشگاه آنکارا گرفتم ولی می خوام واسه دکترا یه کشور بهتر که زبان نخواد برم!!

Junior Member

سلام به همه دوستان .... من در دوره کارشناسی هستم و الان موندم واسه فاند ارشد(مقاله دارم مینویسم برای isi و رشتم مکانیکه با بیشتر نرم افزار های رشتمم بلدم کار کنم(حرفه ای) و نرم افزار های الکترونیکم سر رشته دارم) کشور اروپاییو بزنم یا آمریکایی خودم امریکارو دوس دارم ولی هزینه هاش اون طور که دوستان در انجمن میگن زیاده ...... اگه فول فاند بشم کدوم کشور بهتره که هم از نظر تحصیل و آزمایشگاهاش عالی باشه و مقدارپولی که میدن زیاد به من فشار مالی نیاد ؟؟؟ خواهشمندم کمک کنید ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen1995 نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان .... من در دوره کارشناسی هستم و الان موندم واسه فاند ارشد(مقاله دارم مینویسم برای isi و رشتم مکانیکه با بیشتر نرم افزار های رشتمم بلدم کار کنم(حرفه ای) و نرم افزار های الکترونیکم سر رشته دارم) کشور اروپاییو بزنم یا آمریکایی خودم امریکارو دوس دارم ولی هزینه هاش اون طور که دوستان در انجمن میگن زیاده ...... اگه فول فاند بشم کدوم کشور بهتره که هم از نظر تحصیل و آزمایشگاهاش عالی باشه و مقدارپولی که میدن زیاد به من فشار مالی نیاد ؟؟؟ خواهشمندم کمک کنید ممنون
    این مشکل من هم هست البته برای دکتری دارم اقدام می کنم من به این نتیجه رسیدم که اگه سواد علمی براتون مهم تر باشد آمریکا بهتر است هم از لحاظ علمی بالاترند و هم این که زبان شان انگلیسی هست ولی اگه دوست داشته باشید پول بیش تری داشته باشید و ایران هم بیش تر بیاید اروپا بهتر است تصمیم راحتی نیست من از اروپا استادی بورس به هم پیشنهاد داده گفته به یه نفر می دیم و استادش من هستم تو آمریکا RA یقینا گزینه اول برای ما که همیشه مشکلات مالی داشتیم خیلی بهتر ولی اگه بخواییم در آینده فرد مطرحی در رشته مون باشیم باید تلاش کنیم آمریکا بریم من آمریکا رو انتخاب می کنم

سلام دوستان ميخواستم يه مقايسه اى بين دريافتى كه دانشجوى دكترى فيزيك از دانشگاه هاى سوئد يا سوئيس يا امريكا ميتونه داشته باشه رو انجام بديد ضمن توجه به اين مسئله كه توى امريكا شرايطى مثل ra يا ta شدن وجود داره ولى هزينه بيمه و درمان سنگين هست يا اينكه براى سوئد و سوئيس شايد شرايط ra و ta شدن نيست ولى خدمات درمانى تا حدود خيلى زيادى توسط دولت پرداخت ميشه ميخواستم بدونم با در نظر گرفتن مخارج بيمه و زندگى و .... براى يك خانواده سه نفره كه يك نفر امكان تحصيل و كار كردن رو داشته باشه كدام يك از كشورهاى مذكور يا كشور ديگه اى مناسبتر هست؟

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز
    میخواستم بدونم آیا برای دکترای پیوسته تو آمریکا ( اپلای برای دکتری بدون مستر) در رشته مهندسی برق فاند با دکترای ناپیوسته یکیه؟؟؟؟ و میزان سختی گرفتن فاند چطور؟ ( در مقایسه با دکترای نا پیوسته)

Junior Member

سلام.به نظر شما دانشگاه Eth زوریخ برای master تو کدوم رشته بهتر فاند میده؟؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)