صفحه 3 از 15 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 148

موضوع: مقایسه فاند بین کشورهای مختلف

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

پیش فرض پاسخ : مقایسه فاند بین کشورهای مختلف

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi.Chem.Eng نمایش پست ها
    1. سوالتون خیلی کلیه ولی هر چیزی که بتونه شما رو از بقیه متقاضیانی که با شما رقابت دارن برتر نشون بده و متمایز کنه، مثل معدل ، مقاله ، نمره زبان ، و ...
    2. منظورتون چیه از "به چه کشورهایی.."؟ یعنی به متقاضیان چه کشورهایی؟ اگه سوالتون "چه کشور هایی ..." باشه امریکا و کانادا
    شما با تجربه به نظر می رسید
    با رزمه متوسط رو به بالا برایاز کارشناسی به ارشد یا دکترا پیوسته برای کمک هزینه رو کدوم کشور بیشتر حساب کنیم؟؟؟؟؟

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط aria_h68 نمایش پست ها
    شما با تجربه به نظر می رسید
    با رزمه متوسط رو به بالا برایاز کارشناسی به ارشد یا دکترا پیوسته برای کمک هزینه رو کدوم کشور بیشتر حساب کنیم؟؟؟؟؟
    اگه GRE خوبی دارید (و در صورتی که در رشته شما GRE مورد نیاز باشه، و با امریکا رفتن هم با توجه به شرایط خاص مشکلی ندارید)، امریکا و بعد از اون کانادا.
    در صورتی که مقاله ژورنالی هم داشته باشید (و یا معدل خیلی خاص) میتونید حتی روی استرالیا هم حساب کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

اگه GRE خوبی دارید (و در صورتی که در رشته شما GRE مورد نیاز باشه، و با امریکا رفتن هم با توجه به شرایط خاص مشکلی ندارید)، امریکا و بعد از اون کانادا.
    در صورتی که مقاله ژورنالی هم داشته باشید (و یا معدل خیلی خاص) میتونید حتی روی استرالیا هم حساب کنید.
    این هایی که گفتی رو دارم فقط معدلم خیلی بالا نیست16
    بقیه چیزها خوبه مقاله هم دارم
    واسه فاند بیشتر رو چه کشوری حساب کنم؟

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط aria_h68 نمایش پست ها
    این هایی که گفتی رو دارم فقط معدلم خیلی بالا نیست16
    بقیه چیزها خوبه مقاله هم دارم
    واسه فاند بیشتر رو چه کشوری حساب کنم؟
    اگه میگی معدلت 16 هست. مقاله هم داری. نمره زبانتم بالاس. پس شرایطت خوبه و برای هر سه کشور مذکور شانس داری. البته بازم بستگی به جرئیات بیشتر رزومت مثل تعداد و کیفیت مقالات و نمرات زباتت داره که پیشنهاد میکنم در تاپیک مربوطه و نه این تاپیک سوالت رو در مورد شانس پذیرش و فاند یا بورس با ارائه وضعیت دقیق رزومت بپرسی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ژنتیک - دانشگاه اصفهان

نقل قول نوشته اصلی توسط mary_cygnus نمایش پست ها
    آیا به رزومه فرد ، مقاله و ... هم بستگی داره یا کلا فاند اروپا بیشتره؟؟؟
    هر نوع فاند بدون شک به رزومه و معدل و ... بستگی داره

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ژنتیک - دانشگاه اصفهان

نقل قول نوشته اصلی توسط mary_cygnus نمایش پست ها
    سلام
    آیا می تونید به من بگید که صرفنظر از شرایط پذیرش، میزان فاند در کدوم یکی از این گزینه ها بیشتره و راحت تر داده می شه؟؟ آمریکا، اروپا، استرالیا و کانادا
    اگر منظورتون دکترا باشه بعضی از کشورهای اروپایی خیلی عالین. اگر فوق لیسانس منظورتون هست خیلی بستگی به رشتتون و رزومه تون و وضع اقتصادی هر کشور در اون مقطع زمانی داره

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ژنتیک - دانشگاه اصفهان

برای مستر قطعا اوضاع امریکا و کانادا خیلی خیلی هنوز بهتره به نسبت جاهای دیگه.
    واسه مستر خیلی رو استرالیا حساب نکنید خیلی خیلی سخته.
    من با توجه به تجربه ی شخصیم باید بگم برای ارشد از اروپا بورس گرفتن خیلی راحت تره. به من دو تا بورس خیلی عالی توی اروپا پیشنهاد شد و یک موقعیت Ph.D اما توی آمریکا هیچی!

یک جمع بندی و یک سری اطلاعات که تو این مدت گیر آوردم براتون می ذارم امیدوارم مفید باشه:
    امریکا: معمولا فاندها به صورت TA یا RA هست و بسته به دانشگاه, شهر و مشخصات فرد می تونه متغیر باشه بین 16000 تا 30000 دلار در سال معمولا بعد از کسر هزینه تحصیل به دانشجو می رسه که ازش مالیات هم کم می شه
    اروپا: به جز انگلیس معمولا یک مبلغ مشخصی به عنوان حقوق برای PHD می دن که مثلا توی سوئد از سال اول با ماهیانه 15500 کرون شروع می شه و تا 22000 کرون ماهیانه در سال چهارم می رسه و توی هلند از 2040 یورو در ماه شروع می شه و به 2600 یورو می رسه در سال آخر که معمولا اگر با تحصیل شما توی این کشورها موافقت بشه یعنی پذیرش بگیرید برای فاند یا اسکالرشیپ نباید کار خاصی انجام بدید و خودبه خود این حقوق رو می گیرید
    استرالیا: به صورت بورس هست و مبلغش 22860 دلار در سال که مالیات هم ازش کم نمی شه یعنی دریافتی شماست و در کل استرالیا یکسانه ولی گرفتن این بورس نسبتا سخته و شرایط رقابتی داره

اگر اطلاعات دقیق دیگه ای کسی داره به این متن اضافه کنه که به دوستهامون و خودمون کمک کنیم

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

کشوری مثل ژاپن فاند برای دانشجویان international چطوریه ؟ (در مقطع ارشد )

Junior Member

سلام به همه دوستان.
    می خوام سوالی بپرسم که شاید برای اکثر دوستان تعجب بر انگیز باشه. من متأهل هستم 36 سالمه و یه بچه 6 ساله دارم (البته شرایط خوبی هم دارم مثل 7 مقاله بین المللی و ISI . معدل بالای 16 پژوهشگر نمونه و 12 سال سابقه کار همراه با پژوهش و زبان خوب و 2 ثبت اختراع و....) میخواستم بدونم که با این شرایط آیا می تونم Fund بگیرم؟ و اگه بگیرم می تونم زندگی متوسطی داشته باشم ؟ (می تونم تا حدودی خودم خرج کنم) و سوال آخر اینکه برای چه کشوری اقدام کنم؟ لطفا نگید که بی خیال چون که نمیتونم بیخیال شم!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)