صفحه 8 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 71 تا 80 , از مجموع 148

موضوع: مقایسه فاند بین کشورهای مختلف

پیش فرض پاسخ : مقایسه فاند بین کشورهای مختلف

یعنی اگه یه مقاله بدم و نمره GRE خوبی هم داشته باشم ، میتونم برای مستر 25000 تا فاند (یا بیشتر) بگیرم؟ مثلاً برای یه دانشگاه خوب مثل میشیگان. (چون اگه فاند خوبی ندن، به رفتنش نمی‌ارزه. چون می‌تونم کارشناسی ارشد پیوسته تو همین دانشگاه بخونم.) ممنون از حسن توجه‌تون.

Junior Member

من آلمان دارم ارشد می گیرم. همه مبالغی که میگم با حذف مالیات و درآمد خالص هست. فاند واسه RA بین 380 تا 600 (9.5 در هفته یا 19.5) داخل دانشگاه، و 700 (20 ساعت در هفته )برای کار دانشجویی تو شرکت هاست.
    برای دکتری هم حدوداً بین 1400 تا 2000 یورو در ماهه، بسته به نوع بورس. بیشترین حقوق معمولاً به دانشجوهایی تعلق می گیره که مثل یه کارمند معمولی 9 تا 5 تو روزای کاری حاضرند و کار می کنند.
    هزینه هم طبیعتاً به شخص بر می گرده ولی خرج ماهانه بین 500 تا 800 ست.

بچه ها یه بورسهایی هم هستند که حقوقی که می دن یا درواقع فاندشون خارج از عرف اون کشوره و معمولا بیشتره! مثل بورس NFP هلند که متاسفانه امسال ایران رو از لیست کشورهای مجاز خارج کرده!!! یا بورس اراسموس موندوس!! یه بورسی هم هست که مثل اراسموس مال کل اروپا هستش ولی چون از خود اروپا و حتی امریکا هم واسش اپلای می کنن خیلی خیلی رقابتیه بیشتر تو رشته های بیو تکنولوژی و زیست شناسی ملکولی و اینا اسمش بورس ماری کوری هست که فاندی که می ده خیلی رقمش بالاست!!

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mary_cygnus نمایش پست ها
    بچه ها یه بورسهایی هم هستند که حقوقی که می دن یا درواقع فاندشون خارج از عرف اون کشوره و معمولا بیشتره! مثل بورس NFP هلند که متاسفانه امسال ایران رو از لیست کشورهای مجاز خارج کرده!!! یا بورس اراسموس موندوس!! یه بورسی هم هست که مثل اراسموس مال کل اروپا هستش ولی چون از خود اروپا و حتی امریکا هم واسش اپلای می کنن خیلی خیلی رقابتیه بیشتر تو رشته های بیو تکنولوژی و زیست شناسی ملکولی و اینا اسمش بورس ماری کوری هست که فاندی که می ده خیلی رقمش بالاست!!
    ممنون از اطلاعات خوبتون.
    اگه یک حدودی از این رقم ها و مالیات شامل بر اونها هم بگین ممنون میشیم.
    .You can either have results or excuses; not both

نقل قول نوشته اصلی توسط OMID-313 نمایش پست ها
    ممنون از اطلاعات خوبتون.
    اگه یک حدودی از این رقم ها و مالیات شامل بر اونها هم بگین ممنون میشیم.
    ,والله رقمهای دقیقشو که نمی دونم چون متغیره مثلا NFP واسه ارشد 1000 یورو بعلاوه امکاناتی مثل بیمه بلیط رفت و برگشت و ... مالیات هم ازش کسر نمیشه واسه دکتری 1500 تا ماهیانه با همین شرایط!!
    اراسموس هم یه چیزی تو این مایه هاست ولی امکانات جانبیش بیشتره مثلا اولش که میری 5000 یورو می دن بری واسه خودت لب تاپ بخری!!! البته اینو شنیدم مطمئن نیستم ولی کلا پولش خوبه!!! تو فروم هم موضوع جداگانه داره که میتونید برید دقیقشو ببینید اونجا
    اون بورس ماری کوری هم که گفتم بستگی به آدمش داره سابقه کارش و مدرکش و اینکه کدوم کشور باشی!! یکی از دوستهای من واسه پاریس اپلای کرده بود حقوقش ماهی 4000 یورو بود که 25درصد مالیات کم می شد ازش می شد ماهی 3000 تا معمولا این بورسها اگه متاهل باشین به همسر و بچه هم یه پولی می دن!!!
    ولی اصولا گرفتنش خیلی سخته و رقابت شدیده!! واسه خیلی هاش باید دوزبانه باشی مثلا انگلیسی و فرانسوی یا انگلیسی و آلمانی!!!

ApplyAbroad Hero OMID-313 آواتار ها

سلام دوستان
    من جدیدا متوجه شدم که کشورهای اسکاندیناوی و اروپای غربی بیشترین میزان فاند را میدن:
    (مبالغ زیر برای دانشجویان دکتری و پس از کسر مالیات است.)

1. نروژ : 4.000 دلار در ماه
    2. سوئیس : 3.200 دلار در ماه
    3. سوئد : 3.000 دلار در ماه
    4. دانمارک :‌ 3.000 دلار در ماه

البته هزینه زندگی در این کشورها هم خیلی بالاست. ولی این میزان فاند به قدری زیاد است که 20-50 درصد از آن را میشه به راحتی پس انداز کرد.
    موفق باشید
    .You can either have results or excuses; not both

Junior Member rogershah آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech. Manufacturing

اینجور که من فهمیدم اروپا کلا راحت تر و بهتر فاند میده درسته ؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    clinical psychology university of Tehran

سلام دوستان عزیز راستش من خیلی گیچ شدم کلا وقتی مطالب مختلف رو تو این سایت خوندم خیلی ناامید شدم لطفا هرکی اطلاعاتی داره راهنماییم کنه که من برا کجا اقدام کنم بهتره؟
    دانشجوی ارشد روانشناسی بالینی هستم از انستیتو روانپزشکی تهران.
    برای تافل و جی ار ای گرفتن مشکل خاصی ندارم با توجه به برنامه ریزی فشرده ای که دارم میتونم با یه نمره ی خوب مدرکمو بگیرم.مقاله هم فکر کنم بتونم حداقل دوتا ISI داشته باشم ولی مشکلی که دارم اینه که بدون کمک هزینه نمیتونم هیچ اقدامی بکنم.لطفا اگه کسی با توجه به رشته م اطلاعاتی داره راهنماییم کنه.که برای کجا و چجوری اقدام کنم؟

Junior Member

برای رشته ی موسیقی شرایط fund در کشورهای مختلف چطوره و به چه چیزهایی بستگی داره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)