صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 22

موضوع: راهنمای کامل کنسولگری استانبول

Junior Member

پیش فرض پاسخ : راهنمای کامل کنسولگری استانبول

نقل قول نوشته اصلی توسط salehe1
    !Sorry Amir if we are continuing our questions
    ?Do you have any sibling there
    ?Are they resident
    ?Please tell us from which universities did the other iranian students get offer
    من برادر و یا خواهری اونجا ندارم ولی 2 تا دائی دارم که Resident هستن. بچه های دیگه از UCSB UFL داشتن.

Junior Member

سلام

یک سوال داشتم. شما همان فرم های DS که تو سایت سفارت آنکارا هست و تاریخ انقضاش گذشته رو پر کردید؟ یا از سایت State.gov ورژن جدید رو گرفتید؟

مرسی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Amirali Saeedi
    سلام

یک سوال داشتم. شما همان فرم های DS که تو سایت سفارت آنکارا هست و تاریخ انقضاش گذشته رو پر کردید؟ یا از سایت State.gov ورژن جدید رو گرفتید؟

مرسی
    وزژن جدیدش رو باید پر کردش، ماله DS-156 که ماله ماه 11 سال 2007 بودش!

Dear amir5876
    ?Would you please tell us about FORTIS bank and the branch which is near embassy

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amir5876
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amirali Saeedi
    سلام

مرسی
    وزژن جدیدش رو باید پر کردش، ماله DS-156 که ماله ماه 11 سال 2007 بودش!
    13 می با همان نسخه های قدیمی فرم ها تو سفارت استانبول مصاحبه داشتم و هیچ مشکلی پیش نیومد. برای دوستام تو آنکارا هم همینطور بود. با سفارت هم اگر تماس بگیرید، خودشون میگن که Expire شدن فرم ها هیچ مشکلی نداره

بچه ها یه سوال
    به نظرتون مصاحبه کننده از رنک دانشگاه ها سر در میاره؟ یعنی این طوری هست که مثلا" 10 تا دانشگاه اول هر رشته ای رو بشناسه و بهشون راحت تر ویزا بده؟

saeede83
    Guest

دانشگاه های خیلی معروف رو می شناسن، خیلی رنکینگ توی ویزا دادن تاثیر نداره.

Junior Member

سلام
    می خواستم درباره آدرس سفارت یه راه خوب رو پیشنهاد کنم.
    شما می تونین از میدان Taksim اتوبوس خط 40T رو سوار بشین و در حالی که از مناظر لذت می برید جلوی سفارت امریکا در ناحیه Istinye پیاده بشید و الکی پول تاکسی ندید. با اتوبوس تقریبا 30 دقیقه طول می کشه.
    موفق باشین همگی.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط meysam_rb
    سلام
    می خواستم درباره آدرس سفارت یه راه خوب رو پیشنهاد کنم.
    شما می تونین از میدان Taksim اتوبوس خط 40T رو سوار بشین و در حالی که از مناظر لذت می برید جلوی سفارت امریکا در ناحیه Istinye پیاده بشید و الکی پول تاکسی ندید. با اتوبوس تقریبا 30 دقیقه طول می کشه.
    موفق باشین همگی.
    مرسی میثم جان!!
    این جور اطلاعات خیلی به درد بخوره! ایشالاه واسه Pickup خواستیم بریم دیگه پول مفت به تاکسی نمیدیم.

فقط می خواستم به دوستان یک نکته رو گوشزد کنم برای کسایی که بار اولشونه مثل من سرشون کلاه نره.
    متأسفانه بین این ترک ها هم شارلاتان زیاده. وقتی سوار تاکسی میشید به دو تا نکته دقت کنید!

اول اینکه در هنگام سوار شدن تاکسیمتر باید مقدار 2 لیر رو نشون بده. گاهی وقتا راننده به عمد یا به خاطر فراموشی reset نمی کنه و شما باید کرایه ی نفر قبلی رو هم بهش بدید.
    دوم ، بعضی راننده ها با دستکاری تاکسیمتر دقت اون رو به هم میریزن. ما از فرودگاه سوار تاکسی شدیم و من دیدم راننده هر چند لحظه یک بار دکمه ی مربوط به صفر کردن کیلومتر ماشین روی Gage رو فشار میده. وقتی پیاده شدیم 30 لیر به عنوان کرایه رو دستگاه نشون داده میشد. بعداً فهمیدیم کرایه تاکسی از فرودگاه تا هتل ما که تو محله ییشیل یورت بوده فقط 6 لیره! بعداً که من از یک ایرونی مقیم اونجا پرسیدم گفت گویا این یکی از کلاه برداری های شایع رانندگان استانبول در مورد تازه واردها هستش! اون دکمه به دستگاه تاکسی متر وصل بوده و با زدن اون دستگاه چند لیر به جلو می پریده. گاهی این دکمه رو پشت فرمون هم میزارن.
    سعی کنید یه طوری قبل از سوار شدن یک آمار نسبی از کرایه و مسافت برای خودتون بگیرید.

ایشالاه که موفق باشین!

ممنون میشم بگید
    Fortis Bank ساعت کار محلیش تا کی؟
    من هر جوری رو google Map حساب می کنم نزدیک ترین بانک به Taksim Myd اینجاست: ergenekon Cd که ظاهران باید با تاکسی رفت و بهتر روز قبل مصاحبه انجام بشه تا روز مصاحبه بشه با خیال راحت سوار خط اتوبوس به سمت سفارت رفت ..اگر تجربه ای دارید لطفا بگید
    دوستان عزیز از طرع سوالات مبهم و یا کلی به شکل پیام خصوصی خودداری کنید .

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)