صفحه 2 از 18 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 176

موضوع: موسیقی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : كدوم رشته اين مشخصات رو داره?

نقل قول نوشته اصلی توسط kamyar نمایش پست ها
    ممنون از جوابت..

اما اين بركلي بركلي كاليفورنيا نيست...

lotfan in link haro bebin

on line : http://www.guitar4all.com/?p=3458

http://www.berklee.edu
    http://www.berkleemusic.com/

Orginall: http://www.berkeley.edu/

اين online هست و كالج خست و مدرك هم نميده . .. .
    دوست من ۱۰۰% تو این عمر ۱۸ ساله بعد از ۱۱ سال موسیقی‌ کار کردن میدونم که فرق اون ۲ تا چیه !
    و البته دانشگاه berkeley کالیفرنیا نه تنها تو همهٔ رشته‌ها خیلی‌ تاپه (خیلی‌ تو رشته‌های دیگه وارد نیستم) بلکه تو موسیقی‌ که هم از berklee بوستون ۱۰۰% خیلی‌ بهتره
    berklee برای کسایی خوب که یا واقعا نمی‌تونن جای دیگه موفق بشن به دلیل سطح پایینشون، یا طرف داره سخته jazz یا پاپ هستن، یا اینکه میخوان یک سری واحدهای منعطف رو با هم بخونن
    خیلی‌ ممنون، من همشونو دیدم و تو berkleemusic هم چند سالی‌ هست که عضوم، بیشتر فقط جنبهٔ تفریحی داره تا تحصیل جدی موسیقی‌، البته واحد‌هایی‌ که اونجا میگذرونین کاملا ارزشش برابر با بقیه واحدهای دانشگاههای امریکاس
    حتا یه scholarship تقریبا ناچیز هم برای تحصیل پیانو jazz برنده ولی‌ علاقه‌ای نداشتم
    اگه از ایران رفتنی شدی، اینجا هم جای خوبئ‌ : http://www.newschool.edu/jazz, http://www.newschool.edu/mannes
    قسمت کلاسیکش خیلی‌ سخته و پسر شهرام ناظری اونجا بود، حافظ ناظری، و قسمت جززش هم شاید از berklee معتبر تر باشه و محل تحصیل خیلیا مثل بوده herbie cancock & dizzi gilespie
    راستی‌ منبعتون رو برای اینکه berkleeonline مدرک نمیده ذکر می‌کنید؟ چون دارم به اعتبار مدرکی‌ که خودم دارم شک می‌کنم !
    تا جایی‌ که میدونم ۳ نوع مختلف مدرک میده !
    موفق باشی‌

Junior Member

راستی‌ بهتره یک ذره حرفه‌ای تر رفتار کنی‌ برای یه موسیقیدان خیلی‌ زشته که به یه موزیسین دیگه بشینه فرق berklee با berkeley رو بگه یا اینکه تو رزومش از اشخاصی‌ مثل آندره ارزومانین با لقب استاد یاد کنه !
    آندره ارزومانین اگه استاد بود که نمیرفت پاییز طلایی‌ رو بزنه

Junior Member kamyar آواتار ها

تقریبا برکلی تنها جای که شما میتونید همهٔ درس‌هایی‌ رو که نام بردی یک جا بخونید.
    تمام اين كورس ها تو چه رشته اي تدريس ميشن؟؟ يعني درس هاي بالا واحد هاي يك رشته تحصيلي هستن؟

berklee برای کسایی خوب که یا واقعا نمی‌تونن جای دیگه موفق بشن به دلیل سطح پایینشون، یا طرف داره سخته jazz یا پاپ هستن، یا اینکه میخوان یک سری واحدهای منعطف رو با هم بخونن
    من نه از pop خوشم ميلد و نه ميخوام jazz man و يا كلا نوازنده شم (من اصلا هدف اين نيست كه نوازنذه شم)

راستی‌ منبعتون رو برای اینکه berkleeonline مدرک نمیده ذکر می‌کنید؟ چون دارم به اعتبار مدرکی‌ که خودم دارم شک می‌کنم !
    يه e-mail به من زد و تا اون جااي كه من سر در اوردم ذكر كرده بود مدرك نميديم و يه كارنامه ميديم كه درس ها اي رو كه اينجا گذروندين (اگر تصميم دارين ادامه تحصيل بدين تو همين رشته يا رشته اي كه اين واحد رو نياز داشت) نياز نيست همين واحد ها رو اون جا هم بگزرونيد...

تا جایی‌ که میدونم ۳ نوع مختلف مدرک میده !
    ميشه توضيح بيشتر بدي؟

راستی‌ بهتره یک ذره حرفه‌ای تر رفتار کنی‌ برای یه موسیقیدان خیلی‌ زشته که به یه موزیسین دیگه بشینه فرق berklee با berkeley رو بگه
    من از كجا بايد بدونم شما موسيقيدان هستي؟؟؟ كف دست كه بو نكردم ... تازه چون من لينك بركلي رو داده بودم فكر نميكردم منظور شما از بركلي (بركلي كاليفورنيا) باشه!!
    به هر حال ببخشيد..

اینکه تو رزومش از اشخاصی‌ مثل آندره ارزومانین با لقب استاد یاد کنه !
    با اين هم 100% موافق هستم... من سعي كردم فقط اسم اشخاص معروف رو مه باشون هم كاري داشتم رو تو رزومه بيارم ... اگر قرار بود همه كار هااي كه كردم رو بگم كه .....
    اين رزومه ديگه چه ايراداتي داره؟؟؟
    چه چيز هايي هست كه بايد تقويت كنم خودم رو؟؟
    من نميدونم واقعا مثلا موسيقي isi داره؟
    ما آزموده ايم در اين شهر بخت خويش..
    بيرون كشيد بايد از اين ورطه رخت خويش.

Junior Member

سلام رفیق
    berklee همونجور که خودت هم دیدی خیلی‌ course هاش متنوع هست بنابرین بین مهندسی صدا، تولید، آهنگسازی، songwriting, یکیش رو انتخاب میکنی‌ و البته انقدر تعداد واحدهای انتخبیت زیاده که میتونی‌ از همهٔ دپرتمان‌ها واحد ورداری و هر چیزی که دوست داری یاد بگیری
    میدونم که دوست نداری jazz یا pop بخونی‌، ولی‌ نوازندگی رو باید در حدا خوبی‌ بلد باشی‌، مگه می‌شه یه آهنگساز تمام accord هارو چه کلاسیک چه jazzy رو پیانو ندونه؟
    اون ایمیل درست بوده، و مدرکی‌ که میده degree نیست و ۲ نو certificate میده و یه مدل diploma که همهٔ واحدها نه تنها تو berklee بلکه همهٔ دانشگاههای آمریکا اعتبار دارن (احتمالا دنیا)
    راستی‌ دیگه اون بحث ادامه نمیدیم، ولی‌ به هر حل اگه من اجازه میدم به خودم و فکر می‌کنم چیزی میدونم تو موسیقی‌ نظر میدم پزشک که نیستم ! موزیسینم
    معمولان تو resume موسیقی‌ فقط یا جوایز بین‌المللی رو مینویسن یا همکاری با استادهای واقعیی‌
    اگر واقعا تو ایران با استاد واقعیی‌، کسایی مثل علیزاده، کلهر، شجریان و ... کار نکردین اسم شخصی‌ رو تو resume نیارید بهتره و این اصلا نکتهٔ منفی‌‌ای نیست
    به نظر من مهمترین بخش، که ظاهراً خودت فکر میکنی‌ اصلا مهم نیست همون نوازندگی است
    و واقعا چه کسی‌ گفت که آهنگساز‌ها به نوازندگی تسلط ندارن؟
    راستش من ایران نه موسیقی‌ خوندم نه بیشتر از ۴ سال مدرسه رفتم، ولی‌ میدونم که تو اروپا، آمریکا، روسیه که مهد‌های موسیقی‌ هستن، چه کلاسیک و چه jazz اکثر دانشجوهای آهنگسازی، تسلط ۱۰۰% به یک ساز و ۲ ساز مخصوصاً پیانو دارن، حتا از بچه‌های نوازندگی بالاتر و شاید به خاطره همین بوده که دیگه نرفتن سراغ نوازندگی
    چه بسا تو درس orchestration شما تقریبا تمام تکنیک‌های عمومی همهٔ سازی orchestral رو یاد می‌گیرید و ۱۰۰ البته اون کسایی که میخوان نه تنها نمرهٔ بیشتر، بلکه واقعا تو این زمینه حرفه‌ای بشن همهٔ ساز هارو تهیه می‌کنن و یاد میگیرن، حدا قل یک ساز از هر خانواده مثل string ، woodwind brass ، ...
    باز هم کمکی‌ بود در خدمتم

مگه می‌شه یه آهنگساز تمام accord هارو چه کلاسیک چه jazzy رو پیانو ندونه؟
    راستش من آكورد ها رو ميدونم و با پيانو هم اجرا كردم و شنيدم و ازشون استفاده هم ميكنم حتي از هارموني كوارتال و سكوندال هم استفاده ميكنم ... اما يك جلسه هم كلاس پيانو نرفتم... ميشه در اين مورد منظورت رو واضح تر بگي؟

اون ایمیل درست بوده، و مدرکی‌ که میده degree نیست و ۲ نو certificate میده و یه مدل diploma که همهٔ واحدها نه تنها تو berklee بلکه همهٔ دانشگاههای آمریکا اعتبار دارن (احتمالا دنیا)
    اين جمله به نظر من با جمله قبلي گه گفته بودي :
    berklee برای کسایی خوب که یا واقعا نمی‌تونن جای دیگه موفق بشن به دلیل سطح پایینشون
    و همچنين :
    بیشتر فقط جنبهٔ تفریحی داره تا تحصیل جدی موسیقی
    يه مقدار فرق ميكنه .... ميشه بگي در چه صورتي من اينجا بايد درس بخونم و در چه صورتي بايد بيخيال اينجا بشم؟؟ و در رابطه با مداركش بيشتر بگي كه من اگر قرار باشه اينجا درس بخونم كدوم مدركش رو بايد و ميتونم بگيرم؟؟

راستی‌ دیگه اون بحث ادامه نمیدیم
    من متوجه نشدم كدوم بحث؟؟

معمولان تو resume موسیقی‌ فقط یا جوایز بین‌المللی رو مینویسن یا همکاری با استادهای واقعیی‌
    واقعا ممنون هستم و ممنون ميشم از اين جوايز بيشتر بگي و نحوه شركت و .... با توجه به اين كه ميدوني كار من تو چه سبكي هست البته فكر نكنم گرمي واسه من خوب باشه ... اما نميدونم فستيوال ريتم هم بر گذار ميشه يانه؟ ريتم ايراني شرقي؟ پلي ريتم؟ و پلي متر ... من يه كار ضبط شده خيلي حرفه اي كه تغريبا تمام ساز هاي كوبه اي ايراني توش هست و ريتم هاي عجق و جق و عجيب غريب ميزنه از آهنگ سازي و صدا برداري خودم دارم اما چون هنوز منتشر نشده تو رزومه ازش نگفتم..
    بنظر شما دسيار صدا در كنسرت عليزاده بودن ... رو تو رزومه بايد اورد يا نه؟؟
    البته استادافقه بهترين نوازنده تمبك ايران و يكي از بهترين ريتم باز هاي جهان .. هستن كه من صدابردار كار هاشئن هستم پيشنهاد ميكنم .. كار هاي ايشون گوش بدين بعد نظرتون رو در مورد اينكه جاش تو رزومه هست يا نه رو به من بگين ممنون
    چه بسا تو درس orchestration شما تقریبا تمام تکنیک‌های عمومی همهٔ سازی orchestral رو یاد می‌گیرید و ۱۰۰ البته اون کسایی که میخوان نه تنها نمرهٔ بیشتر، بلکه واقعا تو این زمینه حرفه‌ای بشن همهٔ ساز هارو تهیه می‌کنن و یاد میگیرن، حدا قل یک ساز از هر خانواده مثل string ، woodwind brass ، ...
    شايد در زمينه موسيقي كلاسيك حق با شما باشه كه البته من با احمد پژمان كه صحبت كردم با اين حرف مخالف بود..
    اما سبك من و سبكي كه ميخواهم دنبال كنم به كل يه چيز ديگه است...

باز هم کمکی‌ بود در خدمتم
    من فكر نكنم اين بحث براي ديگر كاربران جالب باشه

ماسه همين خوش حال ميشم خصوصي تر و حتي تلفني با هم در تماس باشيم

من واقعا به كمك شما نياز دارم
    شما هم لطف ميكني كمك ميكني

Junior Member

نمیدونم که این بحث برای کی‌ جالبه یا نه مهم اینه که ما داریم در چهار چوب موضوع topic حرف می‌زنیم فعلا
    حتا شک دارم که برای خودت هم جالب باشه چون لحنت کمی‌ طنز داره !
    در مورد جمله اولت نمیدونم چی‌ بگم، چون نمیدونم منظورت از accord فقط basic triad هست یا اکورد‌های ۷ و jazzy هم شامل می‌شه، به هر حل من دیگه بیخود اصرار نمیکنم که ساز یاد بگیری، فقط میدونم که همه‌جا این رو ازت میخوان، و تنها راه یاد گرفتن تمام اکورد‌ها مخصوصاً jazzy‌ها نواختن حرفیی پیانو هست، وگرنه میدونم که می‌شه قبل از نوشتن یه symphony کتاب تئوری باز کرد‌و accord پیدا کرد ! مخصوصاً از لحاظه شنیدری که دیگه تقریبا تنها راهو سریع‌ترین راه همونه
    حرف دومت - نه فرق نداره، چون همهٔ دانشگاه‌های آمریکا که MIT یا Juilliard نیستن، و واقعا همهٔ اون واحد‌ها همه‌جا اعتبار دارن، هنوزم میگم، berklee با اینکه حتا دانشجوی فقط کلاسیک کار میگیره و حتا string قبول می‌کنه، ولی‌ جای خیلی‌ حرفه‌ای نیست و اخر دانشجو هاش پیش زمینه خیلی‌ ضعیف دارن، و حتا به نظر من، با توجه به requirement‌هایی‌ که نوشته، هیچ پایه‌ای ندارن ! خیلی‌‌ها به همین دلیل اونجا رو انتخاب می‌کنن، مخصوصاً کلاسیک کار ها، چون راحت می‌شه رفت توش، یا اینکه واقعا میخوان حرفه‌ای jazz کار کنن، که دیگه اونا از بیشتر از نیمه درسهای theoric یا aural معاف میشن اصولا. علّت دیگه که اگر بعضی‌ موزیسین‌های حرفه‌ای می‌رن berklee اینه که خیلی‌ طرح درساش منعطفه
    از اون جوایز منظورم جوایز chopin بود مثلا در زمینه پیانو یا paganini در زمینه ویولون، کلا اینا تو آسیا برگزار نمیشن و فقط منظورم این بود که تو resume موسیقیدان‌ها از این قبیل چیز‌ها پیدا می‌شه نه آندره ... و تو grammy هم که شک نکن مناسب نیست برات ... ! به فکر این مسابقه‌ها هم خیلی‌ نباش، تاحالا هیچ ایرانی‌ توشون نبود، چون هم سطح سواد و سلیقهٔ ایرانی‌‌ها خیلی‌ پایین تو موسیقی‌ کلاسیک به نسبت آمریکایی‌‌ها و اروپا‌ای ها، هم داور‌های جشنواره‌ها خیلی‌ از ما‌ها خوششون نمیاد
    ۳- حتا اسم ایشون رو نشنیدم، نمیدونم چطور ممکن بهترین نوازنده تمبک باشن با وجود اشخاصی‌ مثل پژمان حدادی یا بهمن رجبی، به هر حل سعی‌ می‌کنم پیش داوری نکنم
    و باز پیشنهاد دارم اخلاقتو حرفه‌ای تر کن، ریتم باز‌ترین جهان یعنی‌ چی‌ واقعا؟ این که آدم یه چیزیو تو جهان بگه بهترین کاملا منو یاد مهد کودک میندازه ! به علاوه بهتره تو ریتم ایرانیا هیچ حرفی‌ نزنن با وجود موسیقی آفریقا و هند
    راستی‌ کارشونو می‌شه از کجا گیر آورد؟ همنواز کی‌ هستن؟
    شما اگه نمیخوایید هیچی‌ از موسیقی‌ کلاسیک بدونید می‌شه بگید چرا میخواید برین خارجه از ایران؟ یا اصلا چرا تو این سایت سوالتونو مطرح می‌کنید؟ از قبل تکلیفتو با خودت روشن کن
    ظاهرا باید خوب بدونید که نه تو berklee نه تو juilliard نه تو tchaikovsky و نه هیچ‌جای دیگه موسیقی سنتی ایران تدریس نمی‌شه
    - خواهش می‌کنم، من خوشحال میشم کمک کنم

Junior Member Captain EDGE آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architectural (Landplaning) Engineering

پیش فرض اطلاعت و تبادل نظر در مورد رشته های مرتبط با موسیقی در خارج از کشور

با عرض سلام خدمت دوستان و کاربران محترم ،

با احساس نیازی که در مورد فقدان یک موضوع منحصر در باب موسیقی دیدم ، مبادرت به باز کردن این موضوع جدید کردم تا موضوعات و مشکلات و همچنین سوالات مربوط به دانشجویان محترم رشته ی موسیقی و محوه ی ادامه تحصیل آن دسته از عزیزان در این تاپیک مطرح شود تا دیگر دوستانی که می خواهند ازاین موضوع خاص استفاده کنند دچار سر در گمی نشوند .

از دوستان گرامی که اطلاعات خاص در این باب دارند و یا صوال خاصی در این مورد این موضوع دارند خواهش می کنم تا سوالات خود را اینجا مطرح کنند تا در حد توان به آنها پاسخ داده شود و حل مشکلی شود از مشکلات عزیزان .

با آرزوی موفقیت برای تمامی عزیزان .

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعت و تبادل نظر در مورد رشته های مرتبط با موسیقی در خارج از کشور

اگه کسی کاره هنری بکنه .چطور باید ویزا بگیره.و کجا بهتره..لطفآ کمکم کنید .چون واقعن دیگه طاقتم طاق شده و میخام از ایران برم..کجا فلان برم که هم ارزون باشه و هم باد از مدتی بتونم جای دیگه برم.مرسی .مارال

ApplyAbroad Champion
    zari آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اطلاعت و تبادل نظر در مورد رشته های مرتبط با موسیقی در خارج از کشور

نقل قول نوشته اصلی توسط vaykhoda نمایش پست ها
    اگه کسی کاره هنری بکنه .چطور باید ویزا بگیره.و کجا بهتره..لطفآ کمکم کنید .چون واقعن دیگه طاقتم طاق شده و میخام از ایران برم..کجا فلان برم که هم ارزون باشه و هم باد از مدتی بتونم جای دیگه برم.مرسی .مارال
    سلام
    لطفا ابتدا فروم رو مطالعه کنید و بعدش اگر سوالی داشتید که پاسخی براش نیافتید، به صورت جزء به جزء و در تاپیک متناسب با هر موضوع و فقط یکبار مطرح کنید.
    تمام ارسالهای تکراری و مشابه شما حذف شدند.
    Whether you think you can or you think you can't, you're right

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)