صفحه 5 از 18 نخستنخست 123456789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 176

موضوع: موسیقی

Senior Member shabgard25 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Music-Tehran Art University

پیش فرض پاسخ : موسیقی

من این تاپیک رو تازه دیدم.یه توصیه به دوستانی که علاقه مند به تحصیل موسیقی در خارج هستند.
    دوستان رشته های هنری به ویژه موسیقی جز معدود رشته هایی است که برای ورود به دانشگاه امتحان ورودی داره و امتحان آسونی هم نیست.یعنی واقعا ازتون انتظار میره به عنوان کسی که میخواد موزیک بخونه موزیسین باشید و کارتون رو بلد باشید و افرادی که تازه شروع کردن نباید انتظار قبئلی در دانشگاه های تراز اول رو داشته باشن.برای قبولی باید بر اساس رشته انتخابی تسلط واقعا خوبی به رشته مورد نظر و مبانی موسیقی داشته باشین.قبولی در رشته نوازندگی عموما برای افراد کم سن تر آسان تر است ولی رپرتوار بسیار خوبی می طلبه و کسی که می خواد قبول بشه باید واقعا بی نقص باشه.در مورد رشته های نظری مثل تئوری موزیک باید میزان آشنایی به مبانی به مراتب بیشتر باشه و تسلط بسیار خوبی در موضوعاتی مثل هارمونی، هارمونی پراتیک، تربیت شنوایی و دیکته، کمی تاریخ موسیقی و کنترپوان می طلبه.برای آهنگسازی هم علاوه بر موارد پیشین تسلط به پیانو و آثار بی نقصی باید داشته باشید.
    خلاصه اگه تصمیم به تحصیل در رشته موسیقی رو دارید کفشای پاشنه آهنی تون رو پا کنید و بکوب براش زحمت بکشید چون قراره در کنار کسانی امتحان ورودی بدین که سالها در هنرستان در سیستم متفاوت، بی نقص تر و مستعد تر آموزش دیدن.
    راستی اگه از من می شنوید سراغ کشورایی مث مالزی و ... هم نرید که اگه می خوایین موزیسین بشین همین جا بموننین از این کشورها بهتره.
    اگه سوالی بود در خدمتم.

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : اطلاعت و تبادل نظر در مورد رشته های مرتبط با موسیقی در خارج از کشور

سلام دوست عزیز.دروسی رو که در اولین پست مطرح کردین هرکدوم یک رشته دانشگاهی هستن ولی خیلیاشون به عنوان دروس عمومی یا گاها تخصصی در برخی رشته ها درس داده می شن.برای قبولی در رشته آهنگسازی باید اطلاعات خوبی در مبانی موسیقی داشته باشین، تربیت شنوایی و دیکته موسیقی تون واقعا قوی باشه و هارمونی عمومی و پراتیک بدونین.تازه بعد از همه این ها آثار قوی ای هم داشته باشین.فکر بورس رو کلا نکنینوامکانس برای ما ایرانیا با توجه به سیستمی که توش آموزش دیدم در ابتدا خیلی کمه.
    یک نکته هم گفتنش ضروریه.دوست عزیزی که آندره آرزومانیان رو ارزش گذاری میکنی، من جای شما بودم نظر شخصی ام رو برای خودم نگه می داشتم . سعی میکردم به عنوان موزیسین نظر تخصصی در مکان عمومی بدم.پاییز طلایی در حیطه تخصصی خودش اثر ارزشمندیه و نوازندش هم نوازنده تواناییه.اگه کسی کنسرتو پیانو راخمانینف بزنه یا پاییز طلایی هیچ تاثیری تو ارزش حرفه ای اون آدم نداره.مهم اینه که کارش رو بلد باشه که آرزومانیان بلد بود و جایگاه استاد رو داشت.در ضمن توهین به آثاری این چنین محبوب و مقبول توهین به شعور جمعی جامعه است که این آثار رو برگزیدن و چه بسا بیشتر از آثار باخ و بتهوون هم مورد استفاده قرار می گیرن.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : فقط بچه های رشته هنر!

با سلام از دوستان عزیز یه نفر جواب سوال منو بده من با مدرک پیش دانشگاهی ریاضی یا کارودانش تصویر بداری می تونم برم خارج از کشور تو رشته ی غیر از این دو رشته بخونم حالا کشو هایی که مد نظر مه برم برای کارشناسی لس انجلس *روسیه *سوئد*سویس*فرانسه رشته ی تحصیلی که می خوام برم گیتار الکتریک -بعد اصلا این جور رشته ای هست دوستان عزیز ؟؟؟؟؟؟؟ تورو خدا زود جواب بدید خیلی فروریه با تشکر فراوان

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعت و تبادل نظر در مورد رشته های مرتبط با موسیقی در خارج از کشور

با سلام از دوستان عزیز یه نفر جواب سوال منو بده من با مدرک پیش دانشگاهی ریاضی یا کارودانش تصویر بداری می تونم برم خارج از کشور تو رشته ی غیر از این دو رشته بخونم حالا کشو هایی که مد نظر مه برم برای کارشناسی لس انجلس *روسیه *سوئد*سویس*فرانسه رشته ی تحصیلی که می خوام برم گیتار الکتریک -بعد اصلا این جور رشته ای هست دوستان عزیز ؟؟؟؟؟؟؟ تورو خدا زود جواب بدید خیلی فروریه با تشکر فراوان

Moderator
    nimaK آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UW-Madison / Ph.D. French Literature

پیش فرض پاسخ : مقایسه ی بهترین کشورها برای تحصیل موسیقی

موسیقی:اتریش

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط rezakirk نمایش پست ها
    بله شما همه جا میتونید برید اگه شرایطش رو داشته باشید.هر کدوم از این کشورا شرایط متفاوتی دارن.در مورد روسیه نمیدونم.و برای فرانسه باید فرانسه بدونید و مدرک زبان لازم رو داشته باشید.سوئد هم پولیه و آیلتس میخواد.
    صرف نظر از این شرایط باید برای این ساز کمی نوازندگی و تا حدودی اطلاعات پابه ای موسیقی داشته باشید.

Banned

سلام یکی از دوستای من الا 3 هنرستانه و میخاد بخونه این رشته رو از موسیقی هم هیچی نمیدونه شما چه کشوری رو پیشنهاد میکنید و میگید چیکار کنه بهتره؟؟؟؟

Junior Member

سلام. واسه ادامه تحصیل توی رشته های موسیقی میشه به دریافت کمک هزینه تحصیلی امیدوار بود؟ شرایط گرفتن پذیرش واسه این رشته چیه؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط brotherhood نمایش پست ها
    سلام یکی از دوستای من الا 3 هنرستانه و میخاد بخونه این رشته رو از موسیقی هم هیچی نمیدونه شما چه کشوری رو پیشنهاد میکنید و میگید چیکار کنه بهتره؟؟؟؟
    اگه دوست شما چیزی از موسیقی نمیدونه کمی کارش سخته.به هر حال پیش پا افتاده ترین دانشگاه ها هم امتحان ورودی دارن.باید کمی در ایران کار کنه.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Behnoud نمایش پست ها
    سلام. واسه ادامه تحصیل توی رشته های موسیقی میشه به دریافت کمک هزینه تحصیلی امیدوار بود؟ شرایط گرفتن پذیرش واسه این رشته چیه؟
    بستگی به گرایش شما و سن و مقطع ورودی و کشور والبته مهمتر از همه سطح علمی شما داره.بله گاها دوستانی بودن که کمک هزینه گرفتن.البته در مقطع کارشناسی ارشد به بالا.
    برای گرفتن پذیرش همونطور که توضیح دادم باید به تناسب گرایش سطح قابل قبولی داشته باشین و صد البته در امتحان ورودی پذیرفته بشین.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)