صفحه 6 از 18 نخستنخست 12345678910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 176

موضوع: موسیقی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : موسیقی

رشته ای برای آواز وجود داره؟چطور میشه یه همچین رشته ای رو خوند؟

Senior Member shabgard25 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Music-Tehran Art University

بله وجود داره.باید کمی سلفژ و تئوری موسیقی بدانید و یک دانشگاه انتخاب کنید و درمتحان ورودی شرکت کند.قبولی در امتحان زیاد سخت نیست.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اطلاعت و تبادل نظر در مورد رشته های مرتبط با موسیقی در خارج از کشور

سلام من دیبلم ریاضی دارم . میخواستم ببینم جطوری میشه از یکی از دانشگاه های امریکا در رشته ی مسیقی بذیرش گرفت ؟ اصلا میشه ؟ تئوری موسیقی رو کامل بلدم و یکمی هارمونی و 2 سال هم بیانو زدم

رشته و دانشگاه

پیش فرض پاسخ : اطلاعت و تبادل نظر در مورد رشته های مرتبط با موسیقی در خارج از کشور

درود بر شما.دانشگاه مورد نظرتون رو پیدا میکنید و موارد اپلای میکنید.به احتمال 90 درصد امتحان ورودی خواهید داشت.بعد از پذیرفته شدن برای شرکت در امتحان ورودی و پس از قبولی در امتحان پذیرفته میشین که ثبت نام کنید.
    این عموما روند پذیرش موسیقی استوحالا ممکنه کمی تفاوت هم در دانشکاه های مختلف وجود داشته باشید.موفق باشید.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط rvnusa7 نمایش پست ها
    سلام برای موزیک پاپ بهترین کشور امریکا و بعدش کانادا. برای موزیک کلاسیک بهترین کشور اتریش هست. معمولا برای کار ضبط شده باید دو یا سه تا از کتاب های هر سازی را زده باشی.
    درود بر شما.در حال حاضر در خیلی کشور ها رشته های مورد اشاره شما تدریس میشه و پیدا کردن بهترین برای گرایش خاصی به سابقه تاریخی اون کشور برنمیگرده.مثلا اینکهبگیم اتریش برای موسیقی کلاسیک بهتره! (که تصور کاملا غلطیه)
    آمریکا و کانادا که عموما در تمام رشته ها کیفیت بالایی دارند و باز هم به دانشگاهش بر میگرده.در اروپا هم خیلی کشورها مثل آلمان،اتریش، هلند،فرانسه،ایتالیا، اسپانیا،فنلاند،..... هم دانشگاه های بسیار خوبی برای تمام رشته ها ازجمله کلاسیک و پاپ دارند.باز هم همه چیز بر میگرده به انتخاب شما از دانشگاه.
    و یاتون باشه مهمترین نکاتی که بهتره برای انتخاب دانشگاه بررسی کنید: 1-سابقه فعالیت دانشگاه 2-اساتید رشته مورد نظر و سابقه فعالیت اون شخص
    ویرایش توسط studentz : January 8th, 2012 در ساعت 10:22 PM دلیل: فارسی کردن نقل قول

Junior Member

سلام . من دیپلم ریاضی دارم .میخوام واسه ی موسیقی برم آمریکا . میخواستم ببینم شرایتش چطوریه ؟

رشته و دانشگاه

دوست عزیز همونطور که گفتم دانشگاه به دانشگاه کمی متفاوته.من یکی از دانشگاه های آمریکا رو مثال می زنم.
    دانشگاه برکلی آمریکا:
    امتجان ورودی قسمتی از پذیرش نیست و فقط کافیه مراحل ثبت نام رو آنلاین طی کنید.احتمالا اط شما نونه کار میخواهند.به هر حال یکی از 3 دانشگاه برتر آمریکا در زمینه موسیقی است.
    این هم لینکش: http://music.berkeley.edu/academics/...admissions.php

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندس معماری و کارشناس ارشد کارگردانی نمایش دانشگاه هن

سلام. من هم این موضوع رو دیدم و علاقمند شدم. برای یکی از دوستهام میخوام بپرسم. 26 سالشه، نوازنده آکاردئونه و آهنگسازی هم می کنه برای انیمیشن و فیلم و تئاتر. سه سال کنسرواتوار خونده، ولی انصراف داده، یعنی مدرکش دیپلمه الان. اگه بخواد واسه مستر نوازندگی یا آهنگسازی و رهبری بره، کجا رو پیشنهاد می کنید؟ لطفا راهنمایی کنید. سپاس.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندس معماری و کارشناس ارشد کارگردانی نمایش دانشگاه هن

پیش فرض پاسخ : پذیرش در مقطع لیسانس

برای لیسانس موسیقی، ساز آکاردئون، کجا رو توصیه می کنید که بشه کمک هزینه هم گرفت یا تحصیلش رایگان باشه؟ تو اروپا یا کانادا؟

رشته و دانشگاه

سلام دوست عزیز.
    ببینید با مدرک دیپلم که نمیتونه برای مستر اقدام کنه!البته بعضی دانشگاه ها مثل دانشگاه موسیقی فنلاند یه دوره خاصی دارن که یه سره تا ارشده و 5 ساله.ولی به هر حال از کارشناسی باید شروع کنن دوستتون.
    من جواب شما رد در 3 قسمت میدم:
    برای آهنگسازی هر مقطی و هر دانشگاهی باید اول یه رپرتوار خوب از نمونه کاراها تهیه بشه.از همه آثار ترجیحا پارتیتور تمییز و استاندارد داشته باشه.
    در ضمن باید برای آثارش توجیه و توضیح داشته باشه و متقاضی بتونه دربارشون صحبت کنه که منظورش چی بوده و چه کرده.
    حالا 3 حالت پیش میاد.
    1-برخی جا ها مثل اکول ها و کنسرواتورها (مدرسه موسیقی) فقط بسنده به دیدن نمونه کار میکنن.دوستتون نمونه کار و فرم پذیرش رو باید بفرسته و منتظر جواب ژوری باشه.(مثال:اکول نرمال فرانسه و سابقا کنسرواتور موسیقی آمستردام).در صورت قبولی از دوستتون تعیین سطح میشه برای اینکه چه دروسی رو برای پیش نیاز بگذرونه.
    2-برخی دانشگاه های حضورا متقاضی رو دعوت برای پرزنت کردن آثار میکنن و یا شایدم ازتون بخان که آثارتون رو خودتون یا با ارکستر بنوازید.شایدم ازتون بخوان همونجا آهنگ بسازین.در این مورد هم باز امتحان ورودی تائیر گذار نیست و فقط با بررسی آثار و سنجش توانایی ارائه آثار جواب میدن.
    3-متقاضی باید ابتدا در امتحان ورودی قبول بشه و در صورت قبولی در مرحله دوم آثار خودش رو ارائه بده دربارشون هر شوالی که بود رو جواب بده.

نکته اینکه 3 موردی که در بالا گفتم روش اغلب دانشگاه هاست ولی گاها دانشگاه هایی هم هستند که روش دیگری دارن.
    شاید هم دانشگاهی باشه که امتحان آنچنانی نگیره که در این صورت اون دانشگاه زیادم جالب نیست و یا شهریه زیادی داره.

درضمن گاهی درباره فرق دانشگاه و مدرسه (اعم از اکول، کنسرواتور و ...) شبهاتی بوجود میاد که سطحش مدرسه کمتر از دانشگاهه!باید بگم به هیچ وجه اینطور نیست و حتی به جرات میشه گفت مدرسه موسیقی اغلب سطح بالاتری نسبت به دانشگاه داره و خیلی تخصصی تر و جدی تر کار میکنه.ورود به مدرسه هم اغلب دشوار تره و همینطور فارغ التحصیلی.
    درضمن بعضی مدرسه ها فقط مدرک دیپلم میدن یا پایان دوره و برخی درست مثل دانشگاه کارشناسی، ارشد و دکتری دارن.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)